Opowiedz mi swoje sny

Okładka książki Opowiedz mi swoje sny Sidney Sheldon
Okładka książki Opowiedz mi swoje sny
Sidney Sheldon Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Srebrna Seria
Tell me your dreams
Amber
2005-01-01
1999-01-01
Ewa Gorządek
kobiety morderstwo zbrodnia

Książka przeczytana jedynie z tytułu treningu języka angielskiego i jedynie w tej formie do przyjęcia.

Uwielbiam Sheldona, to bezapelacyjnie jeden z moich ulubionych autorów. Książka "Opowiedz mi swoje sny" tylko ugruntowuje tę miłość.

Dobra pozycja na 6! Analiza psychologiczna człowieka i jego alter ego. Nie sztampowa ciekawa pozycja. Polecam

Kolejna książka Sheldona która naprawdę mnie wciągnęła. Może na początku nie była do końca tak jakiej oczekiwałem, ale kolejne strony coraz bardziej fascynowały mnie swoją zawiłością psychiki człowieka. Niby trzy zupełnie inne osoby w jednym ciele, dla mnie fascynujące. Być może coś takiego nie istnieje, ale lektura wciągająca. Polecam książkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tutaj mamy do czynienia z kryminałem, w którym główna bohaterka zostaje oskarżona o morderstwo wszystkich mężczyzn, które w ostatnim czasie zamordowano.
Historia podbiega trochę pod psychiczny wątek, gdyż mamy do czynienia z rozdwojeniem jaźni, który u niej występuje, aż w trzech osobach.
Problem tkwi w jej psychice i dopiero pod koniec książki dowiadujemy się, co było przyczyną tych działań, które popełniała nieświadoma.
Początek książki czytało się bardzo po woli. Trochę nudno, dopiero przy końcu wszystko układało się w całość.
Jeśli szukacie książki, która zapewni Wam dużo akcji i emocji to ta sprawi, ze to poczujecie. Jest pełno zagadek, niewyjaśnionych sytuacji i niestety krzywda bohaterki jako dziecka, która spotkała ją we własnym domu od najbliższej osoby. Przykre jak to oddziałuje na psychikę dzieci w dorosłym życiu.

No cóż, wczoraj rozpływałam się w zachwycie nad książką Sheldona "Gniew aniołów", która cały czas siedzi mi w głowie.
"Opowiedz mi moje sny" nie dostanie ode mnie już tak pochlebnych opinii. Wprawdzie przeczytałam ją kilka dni wcześniej ...

Temat bardzo ciekawy, wręcz intrygujący. Zagadką dla mnie pozostaje fakt, czy można mieć podwójną tożsamość. Psychologia jest dla mnie nieodgadnioną dziedziną.

Na początku powieści poznajemy trzy młode kobiety, z charakteru i sposobu życia, zainteresowań bardzo się od siebie różniące. Główna jednak bohaterką, nad którą skupiamy się w książce jest Ashley Patterson, kobieta przestraszona, bojąca się wręcz swojego cienia, wydaje jej się, że ktoś ją śledzi. Zaczynają się wokół niej dziać dziwne rzeczy, zostają mordowani mężczyźni, których ona zna. Zostaje oskarżona o te morderstwa. O jej obronę jej ojciec prosi młodego prawnika.

Czy uda mu się ją obronić? Jak potoczą się jej losy?

Jak napisałam na początku temat intrygujący i chociażby dla niego książkę polecam do przeczytania.

Dlaczego więc wystawiać ocenę przeciętną?
Książka napisana na kolanie, bo Sheldona stać na dużo więcej. Słabo według mnie nakreślone psychologicznie postaci. Najbardziej jednak nie lubię w książkach słabych dialogów, często naciąganych, bo czyta się wtedy źle.

To tyle, ale po Sheldona na pewno jeszcze sięgnę, bo kilka mi książek zostało do przeczytania.

Bardzo interesujący wątek psychoanalizy, ale poza tym książka nieco przewidywalna. Nie byłam bardzo zaskoczona rozwiązaniem sprawy tajemniczych morderstw. Trochę opornie szło mi czytanie. Wyjątkowo, bo zazwyczaj książki Sheldona wciągają. Mocne 6 za tę psychoanalizę.

To moje drugie spotkanie z Sheldonem i musze przyznac ze bardzo udane.Ksiazka wciaga od pierwszej strony.Nie bardzo wierze ze istnieje tam jakies alter ego.Lecz to 2 ksiazka w ktorej spotkalam sie z tym terminem z psychiatrii wiec cos w tym jest.Jedno jest pewne ze trauma z dziecinstwa nie odchodzi nigdy w zupelne zapomnienie i wraca w doroslym zyciu nie pozwalajac zyc tak jakby sie nic nie stalo.

Książka zaskakująca wywołująca dreszcz trzymająca w napięciu. Koniec historii kończy się gwałtownie i intrygująco . Polecam :*

Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Sidney Sheldon wiedział jak cakiekawić czytelnika i sprawić, by każda jego książka się różniła.

• 2005
  • Sidney Sheldon
  • Thriller/ Sensacja

Dodaj cytat z książki Opowiedz mi swoje sny