Pamiętna noc

Sidney Sheldon Wydawnictwo: Amber Seria: Srebrna Seria kryminał, sensacja, thriller
Memories of Midnight
1999-01-01
Piotr Maksymowicz
Srebrna Seria
sensacja

Kontynuacja książki po drugiej stronie ciemności, niestety napisana w taki sposób, ze nie trzeba czytac pierwszej czesci, opisy bohaterów się powtarzają i polowa książka jest o przypomnieniu tego co było, troszkę się zawiodłam, ale warto przeczytać aby znać zakończenie, tym bardziej ze na podstawie tej książki powstał film w 1991.

Wciągająca, pełna intryg i zwrotów akcji. Podobała mi się bardziej niż pierwsza część ("Po drugiej stronie ciemności") może dlatego, że nie była tak rozciągnięta a fabuła toczyła się tylko wokół najważniejszych postaci.

Książka niepozorna, ale wciąga niepostrzeżenie. Fajne połączenie intrygi, romansu, mafijnych historii. Przyjemna lektura.

Jak to u Sheldona - wielkie pieniądze, seks jak chleb powszedni, romanse, zdrady, namiętności, morderstwa, zabójstwa... Dobrze napisane, wartko, lekkim piórem. Czyta się całkiem przyjemnie, ale powoli Sheldon zaczyna mnie irytować, niczego te książki nie wnoszą, no może oprócz tego, że potwierdzają starą prawdę: Pieniądze szczęścia nie dają.
Książka typu przeczytałam, ale...

Bardzo dużo oczekiwałam od tej książki, tym bardziej że pierwsza część bardzo mi się spodobała. Niestety, gdy zaczęłam lekturę troszkę się zawiodłam. Zaczęło się nudno i tak bez sensu... Na szczęście z każdym rozdziałem książka nabierała rozmachu, aby przejść do punktu kulminacyjnego - zakończenia, które było dla mnie świetne. Może troszkę przerysowane i nieprawdopodobne,...

Książkę przeczytałam. Zaczęłam z wielkim entuzjazmem po przeczytaniu pierwszej części opowieści - jednak zawiodłam się. Wiele powtórzeń treści z pierwszej części, które pomijałam. Masa wątków, które nie do końca były potrzebne w tej książce, gdyż nie miały dalszego ciągu i konsekwencji. Ma ocena książki wychodzi bardzo słabo - zawiodłam się, choć intryga, która dotyczyła...

Kontynuacja "Po drugiej stronie ciemności" równie nasycona intrygami jak część pierwsza.Bezwzględny,okrutny Constanty Demiris zaślepiny obsesyjną chęcią zemsty na każdym kto nie daj Boże krzywo na niego spojrzy osiąga wszystkie swoje cele.
Dzięki fortunie, którą zdobywa wyłącznie dzięki spiskom i przeróżnym
malwersacjom ma władzę.Likwiduje ludzi na stanowiskach brnąc do...

Sheldon jest mistrzem podkręcania akcji do zawrotnej prędkości i wprowadzania postaci, które mogą wydawać się pozornie mało znaczące, ale dzięki niesamowitym zbiegom okoliczności stają się kluczowe.
To wszystko razem mamy podane w strawnej formie, w tej właśnie książce. Trzyma w napięciu i wciąga.

Super książka, która trzyma czytelnika w napięciu. Jest w niej mnóstwo intryg i nie do końca wyjaśnionych spraw, pojawia się także wątek miłosny.

Polecam:)

Przepraszam już na początku za określenie, ale ta "badziewna" okładka odstrasza od czytania i gdyby nie opinie na lubimy czytac to na pewno bym po nią nie sięgnęła a to byłaby wielka szkoda! jestem trochę niepocieszona tym, że książka była tak krótka a zarazem zawierała dużo wątków. Gdyby tylko te wątki rozwiniac a nie kumulowac wszystko, to naprawdę dałabym max gwiazdek....

• 2013
  • Sidney Sheldon
  • 2004
  • Thriller/ Sensacja
  • Kryminał
  • Dawno temu
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pamiętna noc