Wretched

Okładka książki Wretched Emily McIntire
Okładka książki Wretched
Emily McIntire Wydawnictwo: Bloom Books Cykl: Never After (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Never After (tom 3)
Bloom Books
2022-04-19
2022-04-19

"Wretched" to trzeci tom z serii Never After autorstwa Emily McIntire, tym razem dostajemy mroczny retelling Czarnoksiężniczka z Krainy Oz.

Ta książka, to kolejny tom serii, którą bardzo polubiłam. Seria Never After to seria, w której każda z książek jest retellingiem baśni, tyle, że w mroczniejszym wydaniu o nacechowaniu mocnego romansu. W tych światach to złoczyńcy dostają swój happy end.

W tej historii na przód wybija się motyw enemies to lovers, na dodatek jest to romans mafijny, więc ja już od początku byłam kupiona. Jestem w stanie wybaczyć te wielkie litery, które pojawiają się od pierwszego tomu, co mnie śmieszy i przeraża jednocześnie - zdecydowanie wolę mniejszą czcionkę i szerszy zadruk stron - ale przez to książkę czyta się ekspresowo, to trzeba przyznać.

Mamy tutaj moralnie szarą bohaterkę, co zdarza się rzadko i bardzo mi się to podobało, przecież my kobiety mamy potencjał, aby być bad girl! Evelina niby była zła, ale po swojemu wymierzała sprawiedliwość, więc tak na prawdę Ci co zasłużyli dostawali za swoje - uwielbiam takich złoczyńców, z których przebija dobro. Ja nawet w najgorszej postaci doszukuję się dobra, tutaj na szczęście nie musiałam.
Mamy też dobrego bohatera, agenta, który walczy z bezprawiem, wsadza za kratki i skrywa tajemnicę, która zniszczyła jego rodzinę.

Są po dwóch stronach barykady, dwa odmienne światy, ale miłość lubi drwić sobie z logiki.

Ta historia, to coś więcej niż zwykły dark romans - momenty, gdy wybijała się wrażliwość Eveliny oraz ukazana została wewnętrzna walka Nicholasa z własnymi przekonaniami i wartościami, a także ich rodzące się uczucie, były świetne. Jedyne czego mi zabrakło to głębi pomiędzy bohaterami, był taki szybki przeskok pomiędzy nienawiścią, a głębokim uczuciem, jakby zabrakło kilku rozdziałów. Jest tutaj też spora różnica wieku, której w ogóle nie czuć.

Czekam na kolejne części, będą pięknie wyglądały razem na półce, a widzę, że autorka pisze już 6. tom!

Podobała mi się tak jak dwie poprzednie.

Podobała mi się tak jak dwie poprzednie.

Evelina prowadzi wraz z rodziną kryminalne życie, produkując i rozprowadzając w mieście narkotyki. Jest dość brutalną kobietą i nie boi pobrudzić sobie rąk, więc gdy podczas załatwiania "sprawy" w klubie, ma moment zapomnienia z przystojnym Nickiem. Nigdy jednak nie sądziłaby, że spotka tego faceta w swoim domu jako nowego partnera ojca w biznesie. Tyle, że Nick jest agentem federalnym, a jego zadaniem jest zdobycie jak najwięcej informacji o rodzinie Eveliny i ich dostawcy. 💎
Co się stanie gdy za bardzo się zaangażuje? Czy będzie pamiętał co jest rzeczywistością a co tylko jego grą?
Ciekawy wątek jest taki, że to Evelina jest naszym "złoczyńcą", tu kobieta sprawuje rolę morally grey, bez zahamowań, dążącą do swojego celu bohaterką. Super odmiana i bardzo mi to odpowiadało. Nie jest ona jednak bez żadnych uczuć, o nie. Pokazuje nam nie raz swoją wrażliwą stronę, którą uwielbiam!
Gdy recytują sobie poezje wraz z Nickiem... I to podczas takich scen! Damn!🌶😎
Wretched to interesujący romans mafijny, mamy dużo akcji, nawet czasem lekko stresujących, trzymających w napięciu oraz chwil naszych głównych bohaterów i to, jak mimo wszystko są oni zagubieni.
Brakowało mi jednak momentu, kiedy ich relacja zaczęła przechodzić na tak poważne stopnie. Trochę zaskoczyły mnie ich uczucia. Znaczy się, widziałam kiedy siebie potrzebują i jak to się rozwijało, ale że aż tak? 😂
Finalnie mi się podobało, czekam na kolejną część z tej serii 🥀

Twojego serca nie ocenia się po tym jak bardzo kochasz innych , lecz jak bardzo jesteś przez innych kochany"
Gdzieś po drugiej stronie tęczy czeka Twoje szczęśliwe zakończenie.

Rodzina Eveliny Westerly nigdy nie należała do przeciętnych czy zwyczajnych, a ona sama odkąd tylko sięgała pamięcią uznawana była za tę najgorszą.
Jedyną osobą, która ją kochała była starsza siostra dziewczynki Vanessa, która mimo młodego wieku wychowywała Evie oraz Dorothy po tym jak ich ojciec- Farrell- trafił do więzienia.
Niestety teraz Vanessa nie żyje, a jej młodsze siostry muszą radzić sobie same.
Evie jednak niesie na barkach odpowiedzialność za rodzinne interesy, a te nie są legalne..

Nick Woodworth od zawsze wiedział, co chce w życiu robić.
Jego celem było łapanie przestępców zajmujących się produkcją narkotyków, ludzi którzy zniszczyli życie jego bliskich.
Teraz ma jednak nowe zadanie - znaleźć producenta Skrzydkatej Małpy - substancji na bazie heroiny i opium.
Ta dwójka zetknęła się ze sobą zupełnie przypadkowo w nocnym klubie, gdzie spędziła namiętne chwile , a później okazało się, że mężczyzna ma być nowym pracownikiem ojca panny Westerly.
Jak się to skończyło? Tego nie zdradzę powiem natomiast o tym co mi się podobało w tej lekturze.
Przede wszystkim główna bohaterka Evelina budzi moje skojarzenia z Harley Quinn znaną z uniwersum DC.
Nick natomiast to mężczyzna z zasadami, które zostaną poddane próbie.
Fabuła bardzo mnie wciągnęła i nim się obejrzałam minęła mi połowa książki. Nie oznacza to jednak,że była to powieść idealna.
Brakowało mi przede wszystkim tego,że kobieta opisana jako bezwzględna nie sprawdziła dokładnie nowej osoby w najbliższym otoczeniu .
Poza tym relacja głównych bohaterów, choć dynamiczna i złożona opierała się na aspekcie fizycznym.
Niemniej całość czytało mi się bardzo dobrze i szczerze polecam tę powieść oraz cały cykl. 🖤💜

Gdzieś po drugiej stronie tęczy czeka Twoje szczęśliwe zakończenie.

Jedyną osobą, która ją kochała była starsza...

„Wretched”💚

„Poza tym wyłączam własną moralność, gdy chodzi o nią. Bo tak długo, jak jest bezpieczna i otoczona opieką ciężko mi przejmować się tym, co będzie z innymi”

„Ale jeśli ja jestem jej oazą spokoju, ona jest moim chaosem, i jeśli nie mogę być z nią na zawsze, to w ogóle nie chce żyć”

współpraca reklamowa @wydawnictwohype

Kobieta oprócz tego, że może być wspaniała, może też okazać się okrutna.

Evelina Westerly już dawno podjęła decyzję, że będzie tą złą wróżką. Od dziecka wychowana w mafijnej rodzinie nie boi się pokazać swojej siły, więc każdy kto stoi na jej drodze spotyka się z zimnym dotykiem jej różowozłotej broni. Od śmierci swojej siostry konsekwentnie dąży do poznania prawdy o okolicznościach tego wypadku i wymierzeniu sprawiedliwości. Nie pozwoli, aby nic ją rozproszyło. A już tymbardziej miłość, w którą nie wierzy. Dla niej liczą się jednorazowe sytuacje, takie jak ta w klubie, gdzie poznała tajemniczego i przystojnego mężczyznę, a po wszystkim wróciła do swojego kryminalnego światka. Życie toczyło się dalej, do momentu, gdy na jej drodze ponownie pojawia się mężczyzna z klubu… dodatkowo przedstawiający się innym imieniem. Czy to możliwe, że ją okłamał? A może robi to teraz?

Mogłoby się wydawać, że wybór kariery Nicholas’a Woodswortha był przypadkowy. Jako tajny agent DEA pragnie wyeliminować jak najwięcej osób odpowiedzialnych za rozprowadzania narkotyków, które przyczyniły się do rozpadu jego rodziny. Podejmuje się niebezpiecznego zadania, aby i tym razem osiągnąć sukces. W najśmielszych snach nie myślał, że najmłodsza córka mafiosy, u którego obecnie pracuje pod przykrywką to kobieta z klubu, o której nie potrafi zapomnieć. Evelina to ucieleśnienie wszystkiego, czemu jest przeciwny, a on został wysłany do jej świata, by ją zniszczyć. Jednak z każdą kolejną spędzoną razem chwilą odkrywa kolejne kawałki jej duszy i znajduje coraz więcej podobieństw. Już sam nie wie czy uczucie, którym ją darzy to w dalszym ciągu nienawiść. Nicholas musi zadecydować czy jest w stanie ją kochać, nawet jeśli miałoby to oznaczać zniszczenie życia im obojgu.

Ciężko jest zbudować coś, gdy dwoje ludzi którzy odczuwają przy sobie emocje, których nigdy nie doświadczyli stoją tak naprawdę po przeciwległych stronach. Ona jest córka mafiosa, on tajnym agentem federalnym, którego zadaniem jest dowiedzieć się kto stoi za chwałą i sukcesem ich rodu. Niespodziewanie wybuch namiętności, który następuje przy ich pierwszym spotkaniu zaskakuje ich oboje. Przecież dla niego liczą się jednorazowe sytuacje, dlaczego więc nie może zapomnieć o kobiecie poznanej kilka tygodni temu? Ona także nie bawi się w związki, dla niej najważniejsza jest satysfakcja, której rzadko ktoś jest w stanie dostarczyć, a jemu się to udało i to w zaskakująco krótkim czasie. Gdy ponownie ich drogi się przecinają dziewczyna jest wściekła, gdy dowiaduje się że mężczyzna ją okłamał, natomiast Nick nie może uwierzyć w zbieg okoliczności. Tych dwoje będzie krążyć wokół siebie, aż pozwolą by pragnienia ciał przejęły górę.
Bardzo długo musieliśmy czekać na kolejny tom z serii never after, ale zostało nam to wynagrodzone. Jest to niesamowita historia, która bardzo angażuje czytelnika. Nie mogłam się oderwać bo fabuła choć mógłby się wydawać była przewidywalna to autorka zaskakiwała mnie na każdym kroku. Uwielbiam książki, w których to kobieta jest silną postacią, a Eveline została w taki sposób wykreowana. Dodatkowo postać Nicholasa została przedstawiona w świetny sposób. Niby agent federalny, który dąży do polepszenia świata i wyeliminowania substancji uzależniających, nigdy nie pozwolił sobie na uczucia, aż pojawiła się ona… dziewczyna, która zawładnęła jego myślami i o której z dnia na dzień myślał coraz więcej. Nagła chęć i pragnienie jest ochrony zdziwiło nawet jego. Bo prócz swojej siostry nie znalazł osoby, by odczuwać silną potrzebę zapewnienia jej bezpieczeństwa.
Zdecydowanie jest to seria, warta uwagi. I już nie mogę doczekać się kolejnego tomu, bo autorka z historii na historię coraz bardziej zaskarbia sobie moje uwielbienie. Jej piór, poprowadzenie fabuły to coś niesamowitego co uzależnia 🤭

„Wretched”💚

współpraca reklamowa @wydawnictwohype

Kobieta oprócz tego, że może być...

Najsłabsza część z tych trzech, które ukazały się do tej pory.

Najsłabsza część z tych trzech, które ukazały się do tej pory.

Nie przypominam sobie żeby w poprzednich częściach tak bardzo uwierała minie "pornograficzność" opisywania scen seksu. Relacja między głównymi bohaterami z resztą tylko do tego się sprowadza, na tym się opiera i na tym też się kończy. Oczywiście sięgając po tę historię zdawałam sobie sprawę, że jest to specyficzny rodzaj literatury. Jednak czegoś mi tu brakowało. Czegoś co zaciekawiło mnie w poprzednich częściach. Moja fascynacja zaburzonymi relacjami pozostaje niezmienna, a tu dostałam tego całkiem sporo. Dlatego kolejna część na pewno zostanie przeze mnie przeczytana.

Gdy agent federalny - Nicholas dostaje sprawę rozwiązania siatki narkotykowej, postanawia spędzić ostatni wieczór przed misją w barze gdzie spotyka tajemniczą kobietę. 👀Po gorącym wieczorze, dowiaduje się że Evelina jest córką bossa mafii, którego ma na celowniku.😅 Nicholas stara się nie spalić swojej tożsamości, a Evelina utrzymać w ryzach rodzinny biznes.

Ten tom był powiewem świeżości między typowymi romansami mafijnymi, bo to główna bohaterka jest złoczyńcą, a on stróżem prawa.🥰
Polubiłam Evelinę za to że jest szalona, nieprzewidywywalna i niestabilna emocjonalnie.😈 Nie ma problemu by bez ostrzeżenia wpakować kulkę w łeb tym, którzy narażają jej biznes na niebezpieczeństwo, tym samym nie wiadomo czego można spodziewać się w każdym rozdziale. 🔥Jej temperament nie gaśnie także w scenach erotycznych: nadziewanie się na broń, związywanie sznurami czy ogólna dominacja nad Nicholasem, który walczy między sercem a rozumem kiedy to recytuje jej poezję podczas scen zbliżeń.💓 Do tego ona jest mózgiem całej siatki przestępczej i rodzinnego biznesu więc wielokrotnie walczy z krzywdzącymi stereotypami ze strony ojca czy konkurencji, a mówiąc "walczy", mam na myśli "eliminuje" 💀

Te ukryte tożsamości, napięcie pomiędzy bohaterami wywołane faktem że on miał zbliżyć się do tej drugiej siostry, zazdrość i gniew Evy sprawiły, że nie było miejsca na nudę.✨️

Jak w innych tomach tej serii, mamy widoczne nawiązania do znanej bajki Czarnoksiężnika z krainy Oz, które objawiają się w bardziej współczesnym brzmieniu więc wyłapywanie ich było dodatkową zabawą.❤️ Każdy tom tej serii bardzo przypada mi do gustu więc nie mogę się doczekać kolejnych części 😍

Ten tom był...

Lubicie motyw złego charakteru?

Pierwszy raz spotykam się z historią, gdy to kobieta jest tym czarnym charakterem. To także ogólnie moje pierwsze spotkanie z twórczością Emily.
Nie będzie ostatnim, to na pewno.
Agent DEA i córka mafioza, która produkuje najczystszą heroinę na rynku? To zupełnie coś nowego, co po prostu trzeba poznać.
Eveline od razu zyskała moją sympatię. Co prawda była porywcza i agresywna, ale szczerze mówiąc, miała swoje powody. No i tak naprawdę nie była tak bezduszna jak tego oczekiwałam. Jednak jest w tym prawda, że dzieciństwo nas bardzo kształtuje. Sprawdziło się to w przypadku obu naszych bohaterów.
Kobieta od małego była uczona życia po tej ciemnej stronie. Starsza siostra, która przejęła wychowanie jej i drugiej siostry Dorothy, gdy ich ojciec trafił do więzienia, próbowała pokazać jej, że w tym świecie kobieta także musi być silna.
Po śmierci Vanessy Evie jeszcze bardziej zamknęła się w sobie i udoskonalała się w wytwarzaniu narkotyków. Dziewczyna była mózgiem rodziny. Ponadprzeciętnie inteligentna i nieco introwertyczna, jest nieufna i ciężko nawiązuje relacje, jednak z Nickiem jej się udaje. Uwielbiałam jej cięty język i charakterek. Jednak przeszkadzało mi to, że tylko odgrywała rolę zimnej, a tak naprawdę była pełna uczuć. Nieco kłóciło się to z tym jak chciała opisać ją autorka.
Nick za to jakoś niespecjalnie mnie porwał. Wiedziałam, że się miota, bo jednak był agentem federalnym, który zakochuje się w kimś, kogo miał zamknąć za kratkami, a jednak trochę za szybko serce przysłoniło mu widok na całość. Z jednej strony tego w końcu oczekujemy od romansu.
Muszę przyznać, że Nicholas mnie zaskoczył. Żył dla pracy i ponoć był świetny w tym co robił, a jednak kilka razy palnął głupstwo. Nie znam żadnego agenta, ale myślę, że są oni nieco lepiej wyszkoleni :P
Ogólnie bardzo podobało mi się przyciąganie między bohaterami, czuć było chemię, gdy tylko znajdowali się w jednym pomieszczeniu.
Z przyjemnością sięgnę po poprzednie książki z tej serii, bo spodobało mi się pióro autorki.
Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Lubicie motyw złego charakteru?

Nie będzie ostatnim, to na pewno.
Eveline od razu zyskała moją sympatię....

Niestety, ale czegoś mi w tej historii zabrakło. O ile pomysł na fabułę był bardzo ciekawy i nietypowy, to jego wykonanie nie do końca mi odpowiadało.

Chyba największy problem miałam z główną bohaterką. Osobiście uwielbiam silne postacie żeńskie w książkach. Lubię #badgirl W "Wretched" Evelina miała być #morallygreyfmc Jednak nie do końca to wyszło. Oczekiwałam zepsutej, może trochę bezdusznej kobiety, a przez większość książki Evelina odgrywała rolę tej złej. Owszem były momenty, kiedy faktycznie była bezwzględna, ale to nie była jej prawdziwa strona.

Prawdziwa Evelina miała romantyczną duszę i była wrażliwa. Była piekielnie inteligentna, ale dawała się wykorzystać. Do tego nie rozumiem jak tak mądry bohater, daje sobie dyktować warunki i nie rozpoznaje wrogów.

Kolejna minusem była jej relacja z siostrą. Wątek wojny pomiędzy siostrami też nie był jakiś zachwycający. Brakowało mi interakcji pomiędzy Evelina i Dorothy. Przez to nie zawsze dało się czuć rywalizację między siostrami. Pod koniec zostało to nadrobione, ale dalej nie powaliło mnie na kolana.

Jeśli chodzi o Nicka, raczej nie mam się do czego przyczepić. Był bohaterem, jakiego oczekiwałam. Oddany pracy, w pewnym momencie zaczął się gubić. Trzeba również przyznać, że starał się walczyć i Evelina. Dało się czuć jego rozdarcie pomiędzy tym, co powinien zrobić a tym, czego pragnął.

W ich relacji początkowo królował pociąg fizyczny, dopiero potem pojawiła się więź. I to też jest ok.
Jednak nie potrafię zrozumieć jakim cudem Evelina nie domyślała się kim jest Nick. Można do zgonić oczywiście na zauroczenie, ale mimo wszystko pojawiały się znaki wskazujące na to, że mężczyzna coś ukrywa.

Czy książkę uważam za zła? Absolutnie nie. Myślę, że ta część mogła być bardziej dopracowana. Może to też kwestia tłumaczenia. Nie wiem. Drugi to był świetny i wysoko zawiesił poprzeczkę. Mimo wszystko czekam na kolejne tomy, bo klimat tych serii bardzo do mnie przemawia.

• Do kupienia
  • Kupić