Tysiąc pocałunków

Okładka książki Tysiąc pocałunków Tillie Cole
Okładka książki Tysiąc pocałunków
Tillie Cole Wydawnictwo: Filia Cykl: Tysiąc pocałunków (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Tysiąc pocałunków (tom 1)
A thousand boy kisses
Filia
2022-06-08
2017-05-17
2016-03-15
Katarzyna Agnieszka Dyrek
Inne

Niestety, jedno z większych rozczarowań. Może dlatego, że ta książka była wszędzie promowana jako coś genialnego, a może po prostu dla tego, że genialna nie jest.

Sam pomysł z zapisywaniem pocałunków uroczy. Powieść sama w sobie jest infantylna i trochę nudna.

Główna bohaterka przesadnie pozytywna. Wiem, że autorka chciała pewnie pokazać, że w obliczu największych tragedii trzeba szukać powodów do radości, no ale... bez przesady.

Myślę, że trafi bardziej do młodszego czytelnika. Dla nastolatek jako wyciskacz łez będzie idealna. Mnie nie porwała.

Przepiękna historia, bardzo chwytająca za serce, płakałam od pierwszego rozdziału aż po sam koniec.

Jest to książka, którą miałam na półce około 5 lat temu, wtedy nie przeczytałam jej z niewiadomego mi teraz powodu.
Po rozpoczęciu czytania poczułam się, jakbym wróciła do tego świata 5 lat temu, poczułam się jak nastolatka, która zatraca się w książkach jak na początku swojej przygody. Właśnie dla takich przeżyć zaczęłam czytać i chciałam czytać coraz więcej.
Początkowe rozdziały przypomniały mi dobre wspomnienia z czytania pierwszych książek i wywarł na mnie ogólnie dobre wrażenie, jednak idąc dalej czułam się trochę znużona ciągłym opisywaniem Rune'a jako buntownika, niewartego zachodu dla dobrej dziewczyny - przecież on ją zniszczy! Środek trochę mi się dłużył właśnie przez to. Jednak ostatni rozdział i epilog znowu pozamiatały i moje uczucia wirowały jak te płatki wiśni na wietrze.
Nie żałuję, że przeczytałam te książkę dopiero teraz, bo jeśli teraz mnie tak wzruszyła jak musiałaby mnie wzruszyć gdy byłam niewiele starsza od głównych bohaterów.

Początkowe...

Pomysł z zapisywaniem pocałunków na karteczkach i wrzucanie ich do słoika bardzo fajny. W książce poruszony został ważny i trudny temat, jednak zabrakło mi w tym realizmu. Poppy mogła być największą optymistką na świecie, ale każdy ma chwile załamania, a ona zawsze tryskała pozytywnym nastawieniem, co wydaje mi się niemożliwe, biorąc pod uwagę, że była umierająca. Przyznam, że zazwyczaj takie powieści mnie wzruszają, ale ta była przesłodzona, a miłość między Poppy i Runem nierealna.

[Reklama] FILIA

W końcu. Po tylu latach mijania się z tą książką nastał ten czas, kiedy ją przeczytałam. Czy było warto? Czy mnie porwała?
Boże, cóż to za wstrząsająca powieść. Złamała moje serce. Wylałam morze łez. Tak, jakby ktoś odkręcił się kurek, którego nie sposób było zamknąć. Ta powieść jest po prostu obłędna.
Z jednej strony żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej. Z drugiej natomiast cieszę się, że trafiłam na nią właśnie teraz. W chwili, kiedy nadzieja i otucha jest tak bardzo pożądana. Trafiła wprost do mego serca dostarczając wielkiej skali emocji.
Autorka z należytym pietyzmem, delikatnością i subtelnością porusza się wśród tak ciężkiego tematu, jaki wybrała. Zrobiła to perfekcyjne zabierając mnie na niesamowitą przeprawę niczym samym życiem pisaną.
Dodatkowy rozdział moim zdaniem jest trafny. Daje inne spojrzenie na pewne wydarzenia i przekazuje morał. A z płynących z powieści wskazówek zdecydowanie warto skorzystać.
Cudowna. Zjawiskowa. Słodko-gorzka. Zdecydowanie powinna znaleźć się na liście do czytania każdego. Każdy powinien zobaczyć niesamowitą dojrzałość głównej bohaterki. Na własne oczy zobaczyć, jaki scenariusz dostali od życia. Przygotujcie sobie tylko po pierwsze, odpowiedni zasób czasu, bo nie sposób jest się oderwać od lektury. A po drugie zapas chusteczek oraz brak makijażu jak najbardziej wskazany.

[Reklama] FILIA

Z jednej strony żałuję, że nie przeczytałam...

Dawno żadna promowana książka mnie tak nie zawiodła.

Dawno żadna promowana książka mnie tak nie zawiodła.

Przepiękna historia nastolatków <33 Popłakałam się na końcówce... Mega polecam 10/10

Nigdy nie płakałam tak jak przy tej książce..
Bardzo wzruszająca,smutna i wspaniałą historia młodych ludzi i fajaca do myślenia. Żeby cieszyć się każdym dniem jakby miał być ostatnim :)
Na pewno będę do niej wracać
Bardzo polecam

Nigdy nie płakałam tak jak przy tej książce..
Na pewno będę do niej wracać
Bardzo polecam

Nawet nie wiecie jak mnie wymęczyła ta książka. Jeszcze tak to nie miałam. Pierwszy raz mi się zdarzyło, aż tak bardzo zrazić do książki. Zacznijmy od tego, że już na samym początku historia mi się nie spodobała. Pierwsze rozdziały jakoś przebrnęłam, lecz w pewnym momencie zatrzymałam się i nie mogłam ruszyć dalej. Po dobrych kilku tygodniach na nowo spróbowałam zacząć ją czytać i udało mi się ją skończyć, lecz z niechęcią. Dla mnie ta historia była tandetna. Nie polubiłam głównych bohaterów. Zarówno Poppy, jak i Rune byli dzieciakami, którzy są pogrążeni w swoim świecie. Mimo przeciwności jakie ich spotkały według mnie wcale nie zmienili się na lepsze. Jak dla mnie, wymyślenie przez babcię dziewczyny, aby ta zapisywała swoje pocałunki było absurdalne. A na tym niestety opierała się historia tej książki. Rozumiem, że jest to literatura młodzieżowa, ale bez przesady.
Książkę postanowiłam przeczytać, ponieważ dużo osób ją polecało. Już na początku pożałowałam swojej decyzji. Mam tak, że gdy już zacznę czytać książkę, to chce ją przeczytać do końca, choćby nie wiem jak mnie nudziła. Teraz, po przeczytaniu, nie sięgnęłabym po tą lekturę. Dla mnie to trochę stracony czas. Nie jest mi łatwo publikować tą recenzję, ponieważ wielu osobom ta książka się podobała. Nie lubię wystawiać negatywnych opinii na temat książek, lecz w tym przypadku nie mogę inaczej. Myślałam, że spędzę dobre i przyjemne chwile przy tej książce, a było zupełnie odwrotnie.

Bardzo wzruszająca historia. Lepiej nie czytac jej w komunikacji miejskiej - nie wiem ile razy przy niej płakałam....

• 2017

Tillie Cole A Thousand Boy Kisses Zobacz więcej