rozwińzwiń

Podbój

Okładka książki Podbój Elle Kennedy
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Podbój
Elle Kennedy Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Off-Campus (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Pisk szczęścia, wzruszenie, wybuch śmiechu i znowu wzruszenie i wybuch śmiechu, płacz i na koniec wybuch śmiechu ! Chyba moja ulubiona część z tej serii 🩷
Polecam !

Polecam !

Ta seria to ostatnio moje ulubione guilty pleasure. A ta część jest moim zdaniem lepsza niż poprzednia, rozwój bohaterów jest przemyślany, chociaż znowu na początku powielono schemat "bo ona jest inna niż inne, nie ulega jego wdziękom tak łatwo, więc on, zamiast odpuścić, chce za wszelką cenę ją zdobyć, bo go to jeszcze bardziej nakręca". Czy była tak zabawna, jak niektórzy podkreślają w recenzjach? Dla mnie raczej przeciętnie. Ale uważam, że fabuła jest sensowna i wszystko do siebie pasuje.
Tłumaczenie "trochę" kuleje, bo sceny erotyczne po polsku prawie zawsze brzmią dość żenująco, ale doceniam, że w tej części nie było już czasownika "seksować". Za to nauczyłam się nowego słowa, które pojawiło się znikąd i pasowało do całości jak pięść do nosa (szałaputny?!).

Z serii Off-Campus najbardziej lubię część 1 i właśnie tę :) przeczytałam po 3 latach drugi raz i niezmiennie uwielbiam :)

To była najśmieszniejsza część całej serii. Normalnie śmiałam się na głos kilka razy.
Bohaterowie byli super. Nie miłam uczucia, że czytam tą samą książkę któryś raz przez to, że postacie są takie same jak zawsze. Byli dosyć oryginalni.

Chyba najlepsza jak do tej pory z serii. Końcówka nie do końca taka jaką bym chciała, bo do tej pory był to mój comfort reading, ale i tak świetna!!!

Tak jak przy poprzednich częściach uśmiałam się, ubawiłam i pokochałam głównych bohaterów. Wątek romantyczny jest świetny

Dobre odbicie po dwójce. Prosta, zabawna, momentami wręcz sitcomowa.

Dobre odbicie po dwójce. Prosta, zabawna, momentami wręcz sitcomowa.

KOCHAM!!!! Kocham Dean’a. Kocham Allie. Kocham ich relacje i kocham zawziętość Dean’a.
To jak Dean z kobieciarza zmienił się w oddanego miłości do jednej kobiety jest aż nieprawdopodobne. Uwielbiam ich poczucie humoru i zwroty akcji

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Podbój" autorstwa Elle Kennedy to fascynująca powieść, która wciągnęła mnie w wir emocji, namiętności i odkrywania samych siebie. Elle Kennedy z pewnością zasługuje na miano mistrza gatunku romansu nowej dorosłości, a ta książka tylko to potwierdza.

Główną bohaterką jest Allie Hayes, młoda kobieta stojąca w obliczu kryzysu. Bliskość zakończenia studiów wprowadza ją w świat niepewności, a jednocześnie musi radzić sobie z bólem po rozstaniu z długoletnim partnerem. Allie próbuje uciec od swoich problemów w ramionach przypadkowych partnerów, ale wie, że to nie jest rozwiązanie.

Wkrótce poznaje bliżej Deana Di Laurentisa, przystojnego hokeistę, który zdaje się być odpowiedzią na jej potrzeby i pragnienia.

Elle Kennedy mistrzowsko kreuje postacie, nadając im głębię i autentyczność.
Allie to silna, inteligentna i niezależna kobieta, która jednak ma swoje słabości i wątpliwości.
Dean, z pozoru uwodzicielski "król jednorazowych numerków," również ukazuje swoją bardziej delikatną i czułą stronę.

Relacja między Allie a Deanem jest pełna napięcia seksualnego i wzajemnego przyciągania. Choć początkowo planują tylko jednorazowy romans, to szybko okazuje się, że między nimi iskrzy coś więcej. Ta opowieść porusza ważne kwestie, takie jak samopoznanie, przezwyciężanie przeszłości oraz dążenie do prawdziwej miłości i sensu w życiu.

Jednym z największych atutów tej książki jest także humor. Elle Kennedy doskonale radzi sobie z wprowadzeniem lekkiego tonu i zabawnych sytuacji, które nie tylko rozśmieszają, ale również pozwalają lepiej zrozumieć bohaterów.
Autorka napisała książkę, która jest równocześnie porywającą romansową przygodą i refleksyjnym spojrzeniem na życie młodych ludzi w okresie przejściowym. Jeśli jesteś fanem romansów, które łączą namiętność z głębią emocjonalną, to "Podbój" z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Elle Kennedy jeszcze raz udowadnia, że potrafi stworzyć opowieść, która wciąga, wzrusza i zostaje w sercu czytającego.

W życiu Allie Hayes pojawił się niespodziewany kryzys, z jednej strony stoi przed wyborem, jaką ścieżkę kariery wybrać, z drugiej zaś musi poradzić sobie ze złamanym sercem, jak się okaże jednorazowe spotkanie z przystojniakiem z drużyny hokejowej, nie zawsze jest lekarstwem. Dean Di Laurentis ma nieodparty urok. Jego życie kręci się wokół Dziewczyna, oceny, dziewczyna, uznanie, dziewczyna… Dopóki nie poznaje Allie... Szalona blondynka z dnia na dzień zawładnęła jego światem — a teraz chce, żeby zostali przyjaciółmi. Dean nie ustąpi w dążeniu do celu, ale gdy pojawią się nieoczekiwane przeszkody, zastanawia się, czy już czas przestać liczyć… i strzelić krążkiem w serce.

...Ale najgorsze, że nadzieja częściej niż rzadziej prowadzi do rozczarowania…

Macie takie historii, po które sięgając, wiedzieliście, że nie jest to ich czas w waszym życiu…że sięgając po nią teraz, nie spodoba wam się, tak jak zrobiłaby to w innym czasie? Dokładnie to spotkało mnie w trakcie lektury “Podbój”, po którą sięgałam z dużym zainteresowaniem jednak już od pierwszych stron wokół historii Allie i Deana wytworzyła się dziwna aura, która bardzo szybko odbierała mi chęci do czytania tejże książki. Wiele razy musiałam się zmuszać, by przeczytać choćby parę stron, a mimo wszystko podobało mi się na tyle, by za jakiś czas sięgnąć po nią ponownie, aby odczarować otaczającą ją aurę, mając ogromną nadzieję, że wtedy będzie to dla niej znacznie lepszy czas, dzięki czemu odbiór jej będzie niezwykłym doznaniem.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/08/podboj-elle-kennedy.html

4 428