Minimalizm po polsku

2014-08-27
2014-08-27
minimalizm konsumpcjonizm zakupy sprzątanie

Oficjalne recenzje i

Inne niż płatne źródła radości

Link do recenzji

1413 101 75

"Minimalizm po polsku" to pierwsza pozycja o tej tematyce, po którą sięgnęłam. Nie mam porównania z innymi, ale postaram się być obiektywna.

Książka ta, jest bardziej refleksją nad podejściem minimalistycznym niż typowym poradnikiem. Znajdziemy tu informacje o dobrowolnej prostocie, konsumpcjonizmie, ale w dużej mierze o sposobach na uproszczenie życia. Nie tylko porady...

Krótka, przyjemna, dość lekka pozycja o minimalizmie. Wbrew pozorom nie jest to poradnik, co jest zaletą tej książki. Dla laików w temacie będzie ciekawym wprowadzeniem, dla ludzi jakkolwiek obytych z minimalizmem może wydawać się banalna, ale myślę, że nawet ci znajdą coś dla siebie. Plusem jest to, że zamiast ogólników autorka stawia na konkretne przykłady (głównie...

Bardzo rzeczowa, konkretna i pięknie napisana książka!

Dla kogoś młodszego, interesującego się minimalizmem od strony praktycznej od dawna, książka w znacznej części wydaje się dosyć banalna. Same historie przytaczane przez autorkę przypominają te słyszane dziesiątki razy z ust rodziców/dziadków/znajomych. Niestety ta książka nie wywołała we mnie żadnych głębszych emocji czy przemyśleń. Mimo wszystko nie mogę napisać, że uważam...

Bardzo przyjemna w czytaniu książka. Bez nadęcia, amerykańskich porad, itp. Ciekawe nawiązania do czasów PRLu i ich wpływu na nasze konsumenckie wybory. Autorka, i jej książka, wyważona i poukładana. Polecam!

Było to moje pierwsze spotkanie z minimalizmem i jestem pozytywnie zaskoczony. Czytałem z prawdziwą przyjemnością. Książeczka napisana jest bardzo lekkim piórem, którym autorka zaraża swym optymizmem. Sporo ciekawych informacji i przede wszystkim zdrowe podejście. Rozumiem, że ludzie którzy już zetknęli się z tematem będą oczekiwali więcej informacji, różnych rozwiązań itd....

Dobra książka z konkretną ilością wskazówek. Nawet mi, zapoznanej z tematem od kilku lat, podsunęła nowe rozwiązania, o których słyszałam przelotnie, albo które wcześniej w żadnym stopniu nie wzbudziły mojego zainteresowania.

„Minimalizm po polsku, czyli jak uczynić życie prostszym”

Kiedy zaproponowano mi bym przeczytała tą książkę, w pierwszej chwili się roześmiałam. Od razu uznałam, że się z nią nie zaprzyjaźnię i nie znajdę w niej nic co mogłoby do mnie przemówić. Bo przecież ja nie mam problemu ze swoim stylem życia. Jednak bardzo się co do niej myliłam.

Autorką jest Anna Mularczyk – Meyer...

Właśnie przeczytałam i zorientowałam się, że nie czytałam pierwszej części. Choć wiele innych książek o minimalizmie - tak.
Bardzo mi się podobała. Krótka, zwięzła i trochę inaczej pokazująca minimalizm niż większość pozostałych lektur. Polecam

Lekka i przyjemna książka. Przedstawia historię autorki stawiania pierwszych kroków w podejściu minimalistycznym. Książka zachęca do przyjrzenia się sobie i swojemu życiu w dobie konsumpcjonizmu.

1 419
  • 2014