Anna Mularczyk-Meyer Wydawnictwo: Black Publishing poradniki
minimalizm konsumpcjonizm zakupy sprzątanie
poradniki
minimalizm konsumpcjonizm zakupy sprzątanie

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Inne niż płatne źródła radości

47 Link do recenzji

Co to jest minimalizm? Czy jest on wytworem nowoczesnych czasów czy może zakorzeniony był on od wielu lat w kulturze tylko został on zastąpiony przez konsumpcjonizm i pęd do "lepszego" świata? Czy zależny jest on od danej kultury, czy istnieje przepis na "polski" minimalizm? Odpowiedzi na te pytania możemy odnaleźć w ciekawej pozycji, jaką jest "Minimalizm po polsku, czyli...

Pomimo że minimalizm nie jest dla mnie nowym pojęciem, a liczba obejrzanych vlogów i filmów na ten temat jest niemała, to nadal mogłam znaleźć w książce ciekawiące mnie informacje oraz zmotywować się do czynienia kolejnych kroków.

Minimalizm w warunkach polskich. Niestety napisana bardzo ogólnikowo, kolejna w ktorej brakuje jakichś gotowych rozwiązań.

Choć spodziewałam się po tej pozycji czegoś innego, oceniam ją bardzo pozytywnie. Autorka przybliża czytelnikom minimalizm od strony polskiej kultury - jak wyglądało u nas zachłyśnięcie się konsumpcjonizmem, jaki wpływ miała na to historia naszego kraju. Pokazuje zalety minimalizmu i - choć sama mówi o sobie, że jest poza kościołem instytucjonalnym - przybliża temat także w...

Ciekawa i interesująca pozycja o minimalizmie, oparta w polskiej mentalności i rzeczywistości.

Minimalistycznie napisana, przyjemna w odbiorze, skłaniająca ku głębszej refleksji. Dużym plusem jest fakt, iż nie wskazuje gotowych rozwiązań i recept, a nakreśla tematykę i porusza liczne aspekty związane z ideą minimalizmu (podejście do posiadania, wiary, ubioru, spędzania czasu, przyjemności, wprowadzania zmian w życiu).

Przypadkowo znaleziona w bibliotece, okazała się wspaniałym materiałem skłaniającym do refleksji.

Książka napisana prosto, nieskomplikowanie, ale w rzeczowo wyjaśniająca polskie podejście do konsumpcjonizmu, reklamy i przesytu posiadaniem. W kilku kwestiach mogę się śmiało utożsamiać z autorką, dlatego też bardzo łatwo mi się ją czytało. Po kolei jest opisane, w jaki sposób osiągnąć stan, w którym po prostu to, co się ma, w zupełności wystarczy, na co zwracać uwagę przy...

Książka dla wszystkich zagubionych, przytłoczonych i szukających spokoju w swoim otoczeniu i w swoim życiu. W książce jest garść porad, jak kroczyć drogą minimalistyczną (bo każdy obiera własny kierunek), opis doświadczeń autorki, jak dochodziła do swojej równowagi zarówno w świecie materialnym, jak i niematerialnym, planowaniu dnia i zarządzania finansami.
Początkowo...

Przyjemnie napisane rozważania o uwalnianiu swojej przestrzeni i swojego czasu. Motywuje do sprzątania, a rozdział o wierze w bardzo ciekawy sposób opowiada o minimalizmie w kontekście religii katolickiej.

Dyskusje

1 283