MŁODY MATEMATYK notatnik

literatura dziecięca
Wilga
2022-01-01
2022-01-01

MŁODY MATEMATYK to podróż do świata królowej nauk. Z tej książki dzieci dowiedzą się, czym jest Ciąg Fibonacciego, jak nazywamy ogromne liczby, albo jak łamać kody.

W razie wątpliwości-na końcu każdej książce znajdziecie odpowiedzi na zadania i pytania😉

Fantastyczny pomysł na aktywnościowo naukową serię dla dzieci. Seria dedykowana jest dla starszych dzieci, ale i dorośli będą mieć świetną zabawę z rozwiązywania zadań.

„Potęga matematyki polega na pomijaniu wszystkich myśli zbędnych i cudownej oszczędności operacji myślowych”..

Co daje nam matematyka? W czym pomaga dzieciom? Matematyka w życiu codziennym.

„Młody matematyk. Notatnik” to ćwiczenia z zagadkami i zadaniami matematycznymi dla małych fanów królowej nauk — matematyki. Wiele ciekawych informacji w teorii i w praktyce. Zagadki, które zadziwią nawet starszych.

Cała gama zabaw z wykorzystaniem kropek, kodów nawigacji, cytr. Przejdziecie przez cyfry rzymskie, mnożenie, dzielenie. Układanie pentomino, tworzenie wzorów, a nawet i swoje miejsce znalazła Wstęga Mobiusa.

Tak jak widzicie naprawdę wartościowa i zachęcająca swoimi ciekawostkami i barwnymi kolorami książka. Mój starszak bardzo lubi matematykę, więc nawet zadania trudne rozwiązał i choć czasem potrzebne było wsparcie, to poszło świetnie.

Kochani dorośli, jeśli was matematyka przyprawia o palpitacje i zdenerwowanie. A wasze tłumaczenia są jak alfabet chiński. Częściej szukacie w googlach rozwiązań i regułek matematycznych to książka będzie idealna do wytłumaczenia niektórych sformułowań, bez zbędnych stresów.

Z naszej strony nie może być inaczej, jak tylko polecić wam, to książko — ćwiczenia.
Janek, jak widać zadowolony. 🙂

Co daje nam matematyka? W czym pomaga dzieciom? Matematyka w życiu codziennym.

Matematyka - dla jednych zmora, dla innych ukochany przedmiot. Ksawery należy do tej drugiej grupy i z chęcią sięga po wszelkie książki z nią związane. „Młody matematyk. Notatnik” okazał się książką bogatą w treść, która spełniła nasze niemałe oczekiwania.

W książce znajdziemy bardzo dużo różnorodnych zadań do wykonania. Dziecko będzie liczyć, rysować, tworzyć, projektować i wiele więcej. Poziom zadań jest dość różny. Znajdziemy takie naprawdę łatwe, ale również takie, nad którymi sama musiałam chwilę pomyśleć.

Jednak książka to nie tylko same zdania. Znajdziemy w niej także m.in. informacje, czym jest matematyka.

„Młody matematyk. Notatnik” to świetna propozycja dla dzieci lubiących matematykę. My polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/03/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-mody.html

"Młody matematyk. Notatnik" to książka dla małych pasjonatów matematyki, królowej nauk.

Znajdziecie w niej mnóstwo zadań, zagadek, projektów, które przećwiczą młode mózgi na wylot .

Pobawicie się w łamanie kodów, dowiecie co to są kwadraty magiczne i spróbujecie narysować drogę statku tylko na podstawie wskazówek nawigacji.

Jeśli do tej pory nie lubiliście matematyki, to gwarantuję Wam, że z tą książką się to zmieni. W świetny sposób aktywizuje i zachęca do zabawy. Zadania w niej zawarte są ciekawe i oryginalne. Zapewni Wam zajęcie na długie godziny.

Tu nie ma nudy! Polecam!

Jeśli do tej pory nie lubiliście matematyki, to...

Łamigłówki, zagadki, układanki, szyfry, tricki, niespodzianki to całkiem skuteczne wabiki :-)
Jeśli dołożymy do tego dużo koloru, wzorki, miejsce na notatki, kropki, kilka ludzików
i satysfakcję, to uwaga młodego czytelnika zagwarantowana!

Wszystko powyższe jest w książce Alice James
„Młody matematyk. Notatnik”.

Tak, tak, wabimy dzieci do matematyki,
a właściwie matematyka robi to sama,
tylko trzeba ją odpowiednio opakować :-)

Co tu znajdzie młody czytelnik?
Układanie pentomina, tworzenie kolorowych wzorów, projektowanie waluty,
łamanie kodów, kolorowanie mapy, nawigowanie, spacerowanie po mostach,
układanie ziaren na szachownicy, mierzenie, zauważanie prawidłowości,
a nawet pisanie wierszy ;-)
Są tu też wstęga Möbiusa, zagadki i sztuczki liczbowe,
rysunki liczbowe i symetryczne i kilka innych ciekawych rzeczy.
Wszystko kolorowe, przyciągające wzrok, uwagę i ręce ;-)

Niektóre elementy do manipulacji trzeba skopiować z książki
lub pobrać pliki do wydruku ze strony wydawnictwa Usborne.

Ale oprócz zachwytów mam łyżkę dziegciu.
Tłumacz nie musi znać terminologii matematycznych i matematycznych niuansów.
Wyłapanie potknięć tłumacza należy do konsultanta merytorycznego, który tu się nie spisał.

i satysfakcję, to uwaga młodego czytelnika zagwarantowana!

Wszystko powyższe jest w książce Alice James
„Młody matematyk. Notatnik”.

Tak, tak, wabimy dzieci do matematyki,
a właściwie...

Chcesz zaprojektować krzywą, a może złamać kilka kodów? Chcesz poznać tajniki nawigacji? A może interesujesz się liczbami losowymi?

Jeśli tak, to trafiłeś idealnie!

Jeśli nie, to natychmiast sięgnij po ten notatnik, by zrozumieć, że jednak chcesz!

Świetnie rozpisana, interesująco zilustrowana matematyczna robota, która pomoże młodemu człowiekowi zrozumieć i potrenować matematyczne umiejętności, zaś dorosłemu, który poci się nad pokrętnym tłumaczeniem lub odsyła do wyszukiwarki internetowej, skróci męki, dając kompetencje do trenowania i tłumaczenia prostym i obrazowym językiem (w opraciu o świetnie zilustrowane przykłady),co trudniejszych zagadnień.

Ważna i potrzebna praca, która sprawia, że po pierwsze, przypominam sobie licealne męki przed tablicą szkolną pełną rachunku prawdopodobieństwa, a po drugie, powoduje też, że nieomal zaczynam lubić królową nauk.

Zatem: do lektury!

Jeśli tak, to trafiłeś idealnie!

Powiem szczerze, że gdybym była młodsza, to książka „Młody matematyk. Notatnik” byłaby dla mnie idealna. Uwielbiałam rozwiązywać takie zadania. Nadal się zastanawiam, czy książkę podaruję mojemu bratankowi, czy sama zacznę robić te zadania ;)

W tej książce jest pełno różnorodnych zadań do rozwiązania, odkryć, czy rzeczy do zbadania lub wyobrażenia sobie. I tak, jak zróżnicowana jest matematyka, tak samo różnorodne są zadania w tej książce. Jest zabawa z figurami geometrycznymi, liczbami, ciągiem Fibonacciego, a także projektowanie, kodowanie, szukanie prawidłowości, matemagia i wiele, wiele innych ciekawostek.

Książka może być świetnym zajęciem dla młodych miłośników matematyki. Myślę, że przez różnorodność zadań może zainteresować też dzieci, które matematykę kojarzą tylko z liczeniem.

Matematyka, powtarzałam to już nie raz - jest nauką piękną, sprawdzalną, pewną i logiczną, dlatego tak ważne jest, by młody człowiek pokochał tę wspaniałą gałąź wiedzy. Z doświadczenia wiem, że nauczyciele potrafią zrobić hmmmm wiele złego w tym temacie. Niestety... więc wspaniale, że z pomocą przychodzą nam książki - takie jak ta - MŁODY MATEMATYK notatnik.
Twórcy postawili na zabawę i wspaniale! Ta pozycja została świetnie skonstruowana i na tyle interesująco i zaskakujące, że i dorosły będzie przecierał oczy ze zdumienia. Nie mogłam przejść obojętnie wobec tej książki. Polecam ją każdemu, a zwłaszcza tym, którzy nie są przekonania do matematyki. Drodzy rodzice, jeśli wasza pociecha opędza się od matmy, jak krowa ogonem od much, to powinniście poważnie rozważyć kupno tego notatnika.
W tej serii mamy już trzy pozycje, ja szczęśliwie posiadam dwie, czyli: MŁODEGO NAUKOWCA notatnik i opisywaną nowość na naszym rynku MŁODEGO MATEMATYKA notatnik. Podoba mi się zintegrowana okładka, świetne kolory, zabawne ilustracje i sprytne tłumaczenie dość trudnych zagadnień.
Mamy także trochę magii... tak, tak MAGII. Dziecko ma okazję pobawić się w czarodzieja od liczb i według mnie są duże szanse na to, że po zamknięciu tego notatnika będzie chciał dalej czarować.
Jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest matematyka? jaki ten świat jest mały? jak znaleźć drogę? i czy można wyruszyć w nieskończoność? cóż... to jest książka dla was.

policzmy się
7/10