MŁODY NAUKOWIEC notatnik

Wilga
2021-01-01
2021-01-01
nauka dla dzieci

Fantastyczny zeszyt, w którym znajdziecie wiele informacji w formie ciekawostek, zadań i ćwiczeń.
To gratka dla dzieci łaknących wiedzy, kóre z tego notatnika mogą nauczyć się projektować, analizować, budować, eksperymentować i tworzyć.
Mnóstwo tu zabawy i wiedzy z dziedziny nauki. To fantastyczna pozycja dla tych raczej starszych dzieci, chociaż z młodszymi też można wiele zrobić.

Dzieci dowiedzą się między innymi, dlaczego niektórym osobom ciężko rozróżnić jest barwy. Mogą również, dzięki specjalnemu szablonowi wykonać model szkieletu. Książka może zaciekawić zarówno młodsze, jak i starsze osoby. Muszę przyznać, że sama odnalazłam w niej ciekawe fakty i ciekawostki. Dzieci dowiedzą się również, czym jest nanotechnologia oraz pismo lustrzane. Odnajdą tam sporą ilość przydatnej wiedzy, która będzie mogła wpłynąć na ich przyszłe postrzeganie niektórych zjawisk. Szata graficzna książki jest bardzo kolorowa i przykuwająca uwagę. Ilustracje są świetnie opracowane, a informacje dobrze przemyślane i przedstawione bardzo prosto i przejrzyście. Nic dodać i nic ująć książka jest godna uwagi i zafascynuje każdego, kto uwielbia poszerzać wiedzę ogólną oraz wykonywać ćwiczenia i zadania.
Muszę koniecznie dodać, że warto zainteresować się poprzednią książką z tej serii o tytule "MŁODY INŻYNIER. NOTATNIK", która również skradła nasze serca.

Młody naukowiec to książeczka idealna dla dzieci, które wykazują zainteresowanie światem nauki i chcą odkrywać coraz to nowe fakty i poznawać świat z technicznego punktu widzenia. Wasze dzieci nauczą się rozwiązywać problemy, analizować i myśleć jak prawdziwi naukowcy. Książeczka zawiera całą masę ćwiczeń i kreatywnych zadań, które nie tylko pobudzą wyobraźnię Waszych dzieci, ale sprowokują je do analitycznego myślenia i obserwacji wszystkiego, co dzieje się dookoła. Dzieci będą miały szansę zaprojektować własny łazik kosmiczny, dowiedzą się czym jest pryzmat, nauczą się rozpoznawać gatunki zwierząt, a nawet odkryją jak wyglądają podstawy programowania. A to jeszcze nie wszystko! Książeczka zawiera dużo mądrych, naukowych zagadnień, które rozbudzą ciekawość Waszych dzieci. Co mogę dodać więcej? Ja jestem zachwycona! To idealne propozycje do nauki, a także na prezent dla dzieci, które chcą rozwijać swoją ciekawość świata i szukają odpowiedzi na najważniejsze naukowe pytania. Polecam!

„Młody naukowiec. Notatnik”, to książeczka pełna różnorakich zadań, które uczą i rozwijają. Dziecko sięgając po tę pozycję, przenosi się do świata nauki. Może z niej dowiedzieć się, jak naukowcy rozwiązują problemy oraz w jaki sposób myślą. Mogą z nią projektować, analizować, wyszukiwać rozwiązania, a jedyne czego potrzebują, to owa książka oraz ołówek, a niekiedy jeszcze taśma lub nożyczki.

Szczerze powiedziawszy, sama mam ochotę poeksperymentować i wypełniać kolejne strony notesu. Pełno w nim przeróżnych ciekawostek, miejsc czekających na uzupełnienie oraz kolorowych grafik. Niektóre zadania są łatwiejsze, a niektóre trudniejsze, wymagające zastanowienia. Przedmiotem tej pozycji jest między innymi tęcza, płatki śniegu, nocne niebo, szkielety, złudzenie optyczne. Na każdej stronie znajduje się odrębny przedmiot badawczy.

Jest to pozycja idealna dla dzieci, które lubią się uczyć, majsterkować, wykonywać różnego rodzaju eksperymenty. Jest to też dobry pomysł na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną. Nie jest też powiedziane, że taka tematyka jest skierowana wyłącznie dla chłopców, uważam, że dziewczynki też mogą się przy niej dobrze bawić.

Jakiś czas temu miałam okazję recenzować inną pozycję z tej serii. Tamten notes dotyczy inżynierów. Ma on podobny charakter, tylko dotyczy wynalazków. Mam nadzieję, że w Polsce zostaną wydane kolejne książki z tej serii. Bardzo lubię takie dające do myślenia, edukacyjne pozycje, które przemycają wiedzę pod przykrywką zabawy.

„Młody naukowiec. Notatnik” to świetna propozycja dla dzieci interesujących się nauka i dla tych, w których tę ciekawość chcemy rozbudzić.

Z tej książki dziecko może dowiedzieć czym jest nauka, jak powstaje tęcza, co widać na nocnym niebie, jak zwierzęta dostosowują się do środowiska, czym jest prawo odbicia i wiele, wiele innych ciekawostek ze świata nauki. Ta książka pozwala dziecku lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat, od razu sprawdzając rozumienie tekstu. Ciekawe zdjęcia i grafiki ułatwiają przyswajanie nowej wiedzy. Oprócz krótkich i zwięzłych informacji mamy tu zagadki do rozwiązania oraz propozycje samodzielnego wykonania eksperymentu czy doświadczenia, a to jest najlepsza i najciekawsza forma nauki. Dzięki temu, że w książce pojawiają się tematy związane z fizyką, chemią i biologią, dziecko styka się z różnorodnością zagadnień, jednocześnie mając możliwość sprawdzenia, które tematy najbardziej go zaciekawią. Przyznam szczerze, że sama znalazłam w niej coś dla siebie ;)

Myślę, że ta książka to znakomity pomysł na rozbudzenie dziecięcej ciekawości.

Drogi Rodzicu!
Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko się nie nudziło, miło spędziło czas, a przy okazji czegoś się nauczyło to polecam kupić „Młody naukowiec Notatnik”.

Książka rozpoczyna się stronami tłumaczącymi pojęcie „nauka” oraz udzielającymi informacji, co czytelnik w niej znajdzie. Na kolejnych stronach, dzięki rozdziałowi „Oto ty”, uzupełnisz informacje o sobie m.in. o kolorze włosów, a także dowiesz się, które oko masz dominujące. Z kolejnych rozdziałów dowiesz się jak wykonać minifilm i czym są złudzenia optyczne. A także, co to jest nanotechnologia, pismo lustrzane i jak działają szczepionki – w dzisiejszych czasach wiedza bardzo przydatna.

Zanim otworzysz książkę przygotuj ołówek, gumkę i kredki, ponieważ na wielu stronach jest możliwość rysowania m.in. swojego robota, ale również jest miejsce na spisanie swoich spostrzeżeń na jakiś temat, np. jak wyglądałaby Ziemia, gdyby nie było ludzi?

Książka ta jest bardzo ciekawą pozycją nie tylko na wakacje.
Czytelnik, od razu, może sprawdzić poprawność zdobywanej wiedzy, a odpowiedzi sprawdzić na końcu książki.
Jest ona bardzo kolorowa, ma ładne obrazki, zawiera dużo ciekawostek i jest w niej dużo miejsca na notatki. Okładka jest sztywna i gruba, a to gwarantuje, że książkę można ze sobą zabrać dosłownie wszędzie i nie zniszczy się.

Drogi Rodzicu!

“Młody naukowiec. Notatnik ” to nie tylko książka, w której przeczytacie jak naukowcy rozwiązują problemy i jak myślą. Jest tu sporo miejsca na własną twórczość, przeprowadzanie doświadczeń, zapisywanie wniosków. Notatnikowa forma publikacji sprawia, że to coś więcej niż kolejna książka w dziecięcej biblioteczce, to miejsce, w którym możecie zapisywać pomysły, obserwacje, formułować wnioski. Wszystko po to, by odważyć się i stworzyć własne naukowe projekty, doświadczenia. I ta doskonała szata graficzna!

Recenzja w całości: https://mamao.pl/mlody-naukowiec-alice-james/

Nie zliczę, ile razy już w ciągu tych wakacji usłyszałam o nudzie 🙈 W wymyślaniu zajęcia, które zajmie na chwilę moje dzieci jestem już niemalże mistrzem 😉

Mimo tego są sytuacje, kiedy i ja potrzebuję wsparcia. Na szczęście ostatnio z odsieczą przyszło mi Wydawnictwo Wilga i notatnik "Młody naukowiec".

Ta książka nie dość, że zajmuje moje dzieci (szczególnie dziewięciolatkę),to jeszcze dostarcza wielu ciekawostek i trenuje spostrzegawczość i obserwację u młodych czytelników. Bardzo podoba mi się również dobór zadań, ponieważ do ich wykonania w zasadzie potrzebna jest niniejsza książka i ołówek 😊 Odpadają więc poszukiwania składników i narzędzi 😊
Znajdziecie tu eksperymenty pokazujące możliwości ludzkiego ciała, obrazujące zagadnienia z optyki, kinematografii, programowania czy kosmosu. Wszechstronnie i różnorodnie prawda?

Jeśli więc potrzebujecie, jak i ja, czegoś co odpędzi nudę, zwróćcie uwagę na tę książkę 😊
Dodam tylko, że jest rekomendowana przez Uniwersytet Dzieci, co mówi już samo za siebie ❤️

Ta książka nie dość, że zajmuje moje dzieci (szczególnie...

W ostatnim czasie na dość często pojawiające się w naszym domu stwierdzenie „Mamo, nudzę się” z pomocą przyszła wspaniała książeczka „Młody naukowiec Notatnik” od Wydawnictwa Wilga.
Znajdziemy tutaj całe mnóstwo fascynujących zagadnień zarówno ze świata roślin i zwierząt jak i ze świata nauki czy techniki. Swoją przygodę z książką dziecko rozpocznie od wyjaśnienia - czym w ogóle jest nauka i od swojej szczegółowej charakterystyki – zaznacza kolor włosów, kolor oczu, lateralizację czy tez oko dominujące. Mało tego, książeczka pomoże sprawdzić własne odruchy przy pomocy linijki umieszczonej na okładce książki.
Dowiemy się też, czym jest labirynt świetlny, jak zobaczyć światło czy co to są złudzenia optyczne. Oprócz tego nasze pociechy poeksperymentują z ruchomymi obrazkami, poczytają o triangulacji czy rozszyfrują pismo lustrzane. Mnóstwo wspaniałych informacji i wiedzy podanych w bardzo przystępny sposób.
Dodam jeszcze, że wszystkie swoje przemyślenia czy spostrzeżenia dziecko może zapisać w tym notatniku, a do przeprowadzenia szeregu doświadczeń wcale nie są potrzebne dodatkowe materiały. Najważniejsze to zaopatrzyć się w ołówek czy długopis, kredki i trochę wolnego czasu do wykonania tych zadań. I jeszcze jedna rzecz, która mnie do niej przekonuje – książeczka jest polecana przez Uniwersytet Dzieci…
Bardzo serdecznie polecamy – doskonała alternatywa na letni, wakacyjny czas…

Jestem zdania, że trzeba robić, co tylko w naszej mocy, by dzieci cieszyły się nauką. Uważam, że to klucz do lepszego jutra wszystkich - "MŁODY NAUKOWIEC notatnik" właśnie to stara się zrobić. Jest to pozornie niepozorna książeczka, która jednak, w rękach mądrego rodzica, który znajdzie czas dla swego dziecka - choćby 5 minut na dzień - da wielkie efekty.
Dlaczego piszę, że rodzic jest potrzebny? Cóż... on w zamyśle tutaj nie jest elementem obowiązkowym, ale zaręczam, że jeśli siądzie ze swoją pociechą nad tą publikacją i zaczniecie się z dzieckiem bawić nauką - nagroda będzie wielokrotnie większa... i oczywiście tworzycie piękne wspomnienia.
Książka to, to taki zeszyt ćwiczeń, ale dość niezwykły, bo wymagający od czytelnika np. konstruowania łazika, który będzie badał inną planetę, upuszczanie książki i jej łapanie, cięcie kartek i ich składania, a także gniecenie i przygniatanie, jest nawet część, dzięki której będziemy wiedzieć jakie mamy kości.
Ten notatnik skupia się na NAUCE, a dokładniej na trzech jej wielkich i potężnych gałęziach : biologii, chemii i fizyce. Właśnie takich publikacji nam trzeba, bo mam wrażenie, że w szkołach nauczyciele często (pewnie nieświadomie) zniechęcają dzieci do przedmiotów ścisłych - albo przynudzając, albo strasząc, a nie wyjaśniając. TO oczywiście MUSI się ZMIENIĆ... ale zanim się zmieni podejście edukacji do małego człowieka, warto samemu zadbać o jego zainteresowanie tymi przedmiotami, a przecież nikt nie ma większego wpływu na dziecko niż rodzic.
Mnie "MŁODY NAUKOWIEC notatnik" niesamowicie przypadł do gustu i twierdzę, że jest to niezwykle wartościowa książka. Została bardzo starannie wydana, okładkę mamy zintegrowaną, miłą w dotyku, przyjazną, no i treść, o którą zadbała Alice James z ilustracjami Petry Braan. WARTO!
W tej serii ukazał się także "MŁODY INŻYNIER notatnik" , za którym koniecznie muszę się rozejrzeć. Jestem pewna, że też jest rewelacyjny.

nauka jest piękna
8/10