Baletnice. Mimo wszystko.

Okładka książki Baletnice. Mimo wszystko. Elisabeth Barféty
Okładka książki Baletnice. Mimo wszystko.
Elisabeth Barféty Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Baletnice (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Baletnice (tom 6)
Znak emotikon
2022-12-01
2022-12-01
Natalia Zmaczyńska

Wydanie jest piękne, twarda oprawa i złote elementy na cudownej pastelowej okładce. W środku duży tekst i ciekawe czarno białe ilustracje.

Muszę przyznać, że naprawdę zaciekawiła mnie ta seria i chętnie przeczytam pozostałe tomy.

Tym razem mamy do czynienia z hejtem. Bohaterem tej części jest chłopiec Bruno. Będąc jeszcze w zwykłej szkole razem z kolegami śmiał się z tancerzy za ich ubiór. Wszystko się zmieniło jak pewnego dnia byli obejrzeć Paryską Szkołę Baletową z całą klasą. Bruno był zachwycony tańcem. Opisał wycieczkę w wypracowaniu jak kazała nauczycielka i to ona pomogła mu rozwinąć skrzydła wysyłając go na lekcje tańca do swojego znajomego. Bruno dostał się do szkoły baletowej, ale wtedy starzy znajomi zaczęli go wyśmiewać. Przebijali mu opony w rowerze, bili go i przezywali. Chłopiec się bał, że o wszystkim dowiedzą się dorośli a szczególnie jego rodzice, więc to ukrywał. Podjął decyzję, że opuści szkołę, aby prześladowanie się skończyło. Na szczęście miał cudownych przyjaciół, którzy byli czujni i zauważyli, że coś się dzieje. Dzięki interwencji swoich przyjaciół o całym zajściu dowiedziała się Dyrekcja szkoły oraz rodzice Brunona. Natomiast dzięki staremu przyjacielowi, który brał udział w tych prześladowaniach dowiedział się też starszy brat Brunona. I niezależnie od tego czy podoba mu się to, że jego brat tańczy czy nie był jego starszym bratem, więc jego zadaniem było mu pomóc. Okazało się, że obawy chłopca były bezpodstawne, wszyscy mu kibicowali i chcieli mu pomóc. Cała historia na szczęście skończyła się dobrze, chłopiec odrzucił pomysł opuszczenia szkoły i w końcu był szczęśliwy.

Morał z tej książki jest bardzo prosty.
Podążajmy za marzeniami mimo wszystko. To one kształtują naszą przyszłość. Nie dajmy się zastraszyć i walczmy o swoje. Jak trzeba prośmy o pomoc bo tylko tak zapewnimy sobie dobre życie jakie każdy z nas chce mieć.

Bruno nie ma lekko, prowadzi dwa życia. W szkole może być sobą i jest szczęśliwy. Po za nią jest napiętnowany przez kolegów z byłej szkoły za to że tańczy. Brak wsparcia i akceptacji ze strony najbliższych, często powoduję, że rezygnujemy z marzeń i tego co kochamy robić. Na szczęście wsparcie przyjaciół i szczera rozmowa są lekarstwem na wszystko. Jak widać warto to stosować. Warto prosić o pomoc.

Ogromnie polecamy te książeczkę! Nie muszę chyba dodawać, że wydana jest przepięknie i przekonała mnie do nadrobienia całej serii. Póki co przed nami siódmy tom "Podróż do Japonii", o którym opowiem wkrótce. Jeśli szukacie wartościowych pozycji dla dzieci w wieku 6+, to koniecznie zwróćcie uwagę na tę serię. Pomoże zrozumieć waszym dzieciom wiele problemów, z którymi przyjdzie im się mierzyć. Posiada też duże litery, co idealnie sprawdzi się przy nauce czytania. Myślę, że będziecie zachwyceni.

W książce zostaje poruszony problem hejtu, z którym musi zmierzyć się Brunon. Największą pasją chłopca jest balet. Dlaczego miałby zrezygnować ze swoich marzeń? Niestety chłopcy z osiedla znaleźli sposób aby uprzykrzyć mu życie i naśmiewają się z Jego pasji. Jednak Brunon sam kiedyś robił sobie żarty z chłopców w rajtuzach. Czy zrozumiał do czego może doprowadzić hejt?...

Dzień dobry 🌺

Przychodzę dziś do Was z przepięknie wydaną książka dla dzieci. Jest to 6 tom serii "Baletnice" i wiem,że na pewno nadrobię poprzednie. Książeczki są kierowane do dzieci w wieku +6, wydane w twardej oprawie i to co bardzo mi się spodobało, to duża czcionka, ułatwienie dla maluchów,które już same próbują czytać.

W "Mimo wszystko" zostaje poruszony problem hejtu, doświadczył go Brunon. Obecnie chłopiec nie wyobraża sobie życia bez baletu, to jego pasja. Niestety chłopcy z osiedla naśmiewają sie z niego, dokuczają, a nawet przecięli mu opony w rowerze, wszystko przez balet. Bruno też kiedyś taki był, sam naśmiewał się z chłopców w rajstopach. Co ma zrobić, zrezygnować ze swoich marzeń? Czy zrozumiał do czego może doprowadzić krytyka?

Chłopiec na szczęście może liczyć na wsparcie i pomoc swoich przyjaciół że szkolnej paczki.
Chcecie wiedzieć jak się zakończy ta historia? Przeczytajcie sami:)

Gorąco polecam, przepięknie wydana i pouczająca książeczka. Wasze dzieci i Wy będziecie zadowoleni.

Dzień dobry 🌺

W "Mimo wszystko" zostaje poruszony problem...

Baletnice to seria książek o przygodach niezwykłej paczki przyjaciół, uczniów Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Obserwujemy ich niezwykłą pasję, jaką jest taniec, ale również codzienne rozterki z jakimi się mierzą.

W tej części poznajemy bliżej historię Bruna. Chłopcu pochodzącemu z ubogiej rodziny wydawało się, że taniec to tylko masa niepotrzebnych wystudiowanych i pretensjonalnych ruchów, jednak jeden występ tancerzy zmienia jego stosunek to tańca. Ta historia ukazuje pełen wachlarz uczuć i emocji mlodych bohaterów książki - od nieśmiałości, braku zrozumienia i akceptacji, po zazdrość, ale i wsparcie oraz pomoc ze strony przyjaciół.

Historia Bruna udowadnia, że warto mieć marzenia i je realizować mimo przeciwności losu. A gdy masz obok wspierających przyjaciół, to wszelkie problemy i bolączki łatwiej przezwyciężyć.

Z uwagi na zastosowanie dużej czcionki, książki świetnie sprawdzą się podczas samodzielnego czytania przez dzieci.

Bruno pokochał taniec i chociaż rodzice nie robili mu problemów, kiedy postanowił iść do Paryskiej Szkoły Baletowej, nie stali się jego fanami. Czuł, że w szczególności ojciec nie akceptuje tego, że postanowił tańczyć. Tak samo, jak jego dawni znajomi, którzy się z niego naśmiewali, a także sprawiali, że droga do domu była coraz mniej ciekawa.
Chłopiec jednak starał się ze wszystkich sił na lekcjach tańca, był miły dla nowych przyjaciół, śmiał się i żartował. Jednak nadszedł moment, kiedy zaczął się poddawać. Nie czując wsparcia w najbliższych, czując coraz większą drwinę wśród dzieciaków mieszkających tam, gdzie on, postanowił odejść ze szkoły tańca. Czy do tego dojdzie? Jak potoczą się dalsze losy Bruna?

Książka jest ciekawa i wciągająca, a przy tym zdecydowanie wartościowa. To nie tylko historia, która bawi, ale również taka, która będzie doskonałym początkiem rozmowy na trudne tematy. Porusza takie tematy jak problemy z rówieśnikami, brak akceptacji, przemoc (zarówno słowna, jak i fizyczna),brak wiary w siebie.

Głównym bohaterem jest Brunko-chłopiec, który ma wielkie marzenia, kocha taniec, jednak brak akceptacji, brak wsparcia w rodzicach sprawia, że zaczyna się poddawać. To bohater sympatyczny, dający się lubić, a przy tym realistyczny.

Tekst w książce napisany większą czcionką, co ułatwia dziecku czytanie. Jest to dużą zaletą w szczególności dla dzieci dopiero zaczynających przygodę z czytaniem.

„Baletnice. Mimo wszystko” to pozycja zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek która z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/04/wydawnictwo-znak-emotikon-ksiazka-pt_15.html

Chłopiec jednak starał się ze...

Książka “Baletnice. Mimo wszystko” skierowana jest dla dzieci 6+ jak i dorosłych. Spodoba się każdemu kto kocha taniec. Porusza bardzo ważne tematy tj. przyjaźń, podążanie za marzeniami i to jak ważne jest dla nas wsparcie bliskich.
Posiada dużą czcionkę i klimatyczne czarno-białe ilustracje.
Serię można czytać bez znajomości poprzednich tomów. Gorąco polecam.💛

Posiada dużą czcionkę i klimatyczne czarno-białe ilustracje.
Serię można czytać bez znajomości poprzednich tomów. Gorąco polecam.💛

Muszę przyznać, że bardzo przypadła mi do gustu książka z serii "Baletnice" o szkole baletowej, a dokładniej o pewnej grupce uczniów. Ponieważ mi było dane przeczytać tylko tom "Mimo wszystko" w którym głównym bohaterem jest Bruno, nie mogę się wypowiadać o całej serii. Jednak jeżeli wszystkie poprzednie tomy napisane są w podobny sposób i tak samo przemycają wiele dobrych zachowań, szczególnie w trudnych sytuacjach, to mogę spokojnie polecić każdemu dziecku 7-8+.
__
Bruno jakiś czas temu zmienił szkołę i teraz chodzi do szkoły baletowej. Chłopiec kocha taniec, jednak różni się od większości uczniów - jest arabem, jego rodzice nie są zachwyceni jego pasją, a do tego zamiast po zajęciach spędzać czas z innymi dziećmi ze szkoły (które mieszkają w internacie) musi wracać na swoje osiedle i pomagać tacie w sklepie. Bruno, trochę wstydząć się swojej rodziny, stara się oddzielać od siebie te dwa światy, co nawet nieźle mu idzie do momentu, gdy chłopcy z osiedla i przyjaciel z dawnej szkoły zaczynają go straszyć i bić za to, że tańczy w balecie. Bruno nie chce nikomu powiedzieć o swoim problemie, coraz gorzej się uczy.. Zastraszony chłopiec zaczyna widzieć tylko jedno wyjscie - rezygnację z marzeń.. Jednak od czego ma się przyjaciół? I nie tylko przyjaciół ☺️
__
Bardzo mądra książka, pokazuje że nie można rezygnować z marzeń, że trzeba dzielić się problemami, że nawet jeżeli nasi najbliźsi nie do końca zgadzają się z naszymi wyborami to i tak nas wesprą w trudnych chwilach, jeżeli im na to pozwolimy i damy im szansę. A to że ktoś jest inny nie znaczy gorszy!
__
Pomijając walory wynikające z mądrej treści, to ta książka jest po prostu fajna i wciągająca, nie tylko dla fanów tańca! Zdecydowanie polecam zarówno dziewczynkom jak i chłopcom!
__

“Baletnice” od wydawnictwa @znakemotikon to seria, która towarzyszy nam od pierwszego tomu i dzieje się w niej naprawdę coraz więcej. “Mimo wszystko” to kolejny tom, który chyba wywarł na mnie do tej pory największe wrażenie. Jest niezwykle wzruszający i czuć było wewnętrzny ból bohatera, którym tym razem jest Bruno.

Chłopiec jako jedyny z całej paczki codziennie dojeżdża do domu i nie mieszka w swojej szkole. Bardzo jest mu źle z tego powodu, ponieważ według niego te dwa światy zupełnie do niego nie pasują i czuje wewnętrzny zgryz. Bruno nie pochodzi z zamożnej dzielnicy, a rodzina nie do końca rozumie jego pasję. Kiedyś sam śmiał się z “chłopców w rajtuzach”, ale jego życie i sposób postrzegania zmieniły się po wizycie w szkole baletowej. Bruno odważył się i zatańczył. Zakochał się i wiedział, że taniec to jego życie. Jednak bez wsparcia najbliższych jest mu naprawdę bardzo ciężko. Zamiast ćwiczyć i uczyć się w domu, musi pomagać ojcu w sklepie, który kompletnie nie podziela jego zamiłowania. Chłopcu ciężko jest się otworzyć przed kimkolwiek. Czuje się samotny i opuszczony, a na domiar złego zaczynają dręczyć i znęcać się nad nim fizycznie koledzy z dawnej szkoły.

Pobili go. Zniszczyli i ukradli rower.

Bruno jest na skraju załamania i w ostateczności, z ciężkim bólem serca, postanawia zrezygnować z ukochanej szkoły i ze swojej największej miłości, tańca.

Czy w tej tragicznej sytuacji ktoś pomoże młodemu, zagubionemu i dręczonemu chłopakowi? Czy jego przyjaciele zauważą co się dzieje i zareagują na czas? Czy Bruno znajdzie odrobinę wsparcia w swojej rodzinie? Jak bez tego ma poradzić sobie w i tak niesamowicie wymagającej paryskiej szkole baletowej?

Chłopiec jako jedyny z całej paczki codziennie dojeżdża...

Baletnice to świetna seria dla dziewczynek, nawet już 6+. Moja córka lubi perypetie paczki przyjaciół ze Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Tym razem w centrum wydarzeń stoi Bruno. Koledzy z podwórka oraz rodzina nie rozumieją jego największej pasji jaką jest balet... Chłopiec czuje się odrzucony i samotny... Czy znajdzie w sobie i wokół siebie motywację do walki o marzenia? Książka Baletnice - Mimo wszystko pokazuje, że mimo przeszkód i napotkanych problemów nie wolno się poddawać!

• Przeczytane w 2022
  • Martyna
  • Baletnice
  • Do kupienia
  • Z&H
  • Przeczytane dziecięce/młodzieżowe
  • 2022 Marzec

Dodaj cytat z książki Baletnice. Mimo wszystko.