Słonecznikowa 5. Kość dinozaura

Okładka książki Słonecznikowa 5. Kość dinozaura Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Słonecznikowa 5. Kość dinozaura
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Wilga Cykl: Poziomkowie z ulicy Słonecznikowej (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Poziomkowie z ulicy Słonecznikowej (tom 1)
Wilga
2022-04-13
2022-04-13

Zwykła książka o zwykłej rodzinie, która liczy rodziców, troje dzieci i psa. Historie "z życia wzięte", zaciekawią przedszkolaki i mogą być podpowiedzią, jak bawić się z własnymi dziećmi. Czasami trochę tu sielankowo (choć chyba mniej niż w serii o Toli). Myślę, że warto się zapoznać, by pokazać dziecku inne rodziny i ich przygody, na przykład rodzinę z trójką dzieci.

Cztery opowiadania będące pochwałą dziecięcej wyobraźni. Nie wiem, co podobało mi się bardziej: poszukiwania koszulki za pomocą kiełbasy czy poszukiwanie skarbów w ogrodzie. Świetny początek serii.

SŁONECZNIKOWA 5, to ciepła opowieść dla dzieci o rodzinie, która się kocha i wspiera. mamy tu piękną współpracę i wspólne zabawy, oraz mamę i tatę, którzy dbają o to, by ich dzieci się nie nudziły i czuły się kochane i słuchane.
Aniela Cholewińska-Szkolik stworzyła spokojny, pełen uroku świat, który powinien być znany każdemu dziecku - świat wypełniony miłością. Poznajemy rodziców i trójkę rodzeństwa i obiecuję wam, że ta piątka potrafi się dobrze bawić.
Ogromnie podobał mi się pomysł pikniku w domu (przeczytajcie i sami zobaczcie o co mi chodzi) - przypomniały mi się własne domowe wygłupy z bratem. Widać, że autorka czerpała z życia, bo fabuła nie jest jakaś wymyślna, raczej prosta, ale przez to prawdziwa - taka, którą rozumieją wszyscy.
KOŚĆ DINOZAURA wyróżnia poszukiwanie skarbów w ogródku, najlepszy przyjaciel człowieka, piękny dom, pomysłowi rodzice i radość z bycia dzieckiem. Okazuje się, że przygody nie muszą być spektakularne, by stać się istotnymi - o ich wadze przesądza wyobraźnia!
Książka została śliczne wydana, twarda okładka, piękny papier i oczywiście cudowne, czułe ilustracje Marty Kuleszy - idealna na czytanie do poduszki... a wasze dzieci dostaną w bonusie świetne pomysły... bo kto wie, może to właśnie wasza pociecha odkopie KOŚĆ DINOZAURA.

czas spędzony razem - to czas spędzony pięknie
7/10
Wydawnictwo Wilga