Dziewczynka z ciasteczkami

Okładka książki Dziewczynka z ciasteczkami Ewa Formella
Okładka książki Dziewczynka z ciasteczkami
Ewa Formella Wydawnictwo: Filia, Storybox.pl Cykl: Dziewczynka z ciasteczkami (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziewczynka z ciasteczkami (tom 1)
Filia, Storybox.pl
2022-02-23
2022-02-23
9788382712001
literatura polska Gdańsk wojna miłość

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nie urzekła mnie ta historia, ale tak wiele zależy od lektora głos tej pani mnie drażnił i to może wpłynęło na moją ocenę.
Lektor- Pani Donata Cieślik

Lektor- Pani Donata Cieślik

"DZIEWCZYNKA Z CIASTECZKAMI" - Cykl: Dziewczynka z ciasteczkami (tom 1) - EWA FORMELLA
Pierwsza z dwóch części jest równie dobra co następna część. Zosia ma mamę, która nie bardzo daję sobie radę z samą sobą. Ma wielu przyjaciół wśród dorosłych, mieszkających w jednej kamienicy, tej co i ona z mamą. Są również wplecione legendy o Gdańsku, ale też powrót do czasów kiedy Gdańsk był pod okupacją. Jak to się łączy te cofnięcie w czasie opowiadania do współczesności, trzeba samej sięgnąć. Lektorka jak i w drugiej części bardzo dobra. Polecam obie części. Jest to moje pierwsze zetknięcie się
z autorką, ale na pewno nie ostatnie.
Mimo, że obie części mają klimat zimy i świąt Bożego Narodzenia, to nie są to opowieści strickte oparte na tym.

OCENA 10/10
20/24 ( 02/02)/ OBYCZAJ 14/24
ilość stron: 344
DATA wyd: 22.09.2021
czas przewidziany czytania: 05 h 44 min.
Czas słuchania: 5h 48 min
LEKTORZY: Cieślik Donata
Anastazja
Skończona 08.02.2024 (słuchana)

Ta historia rozgrzewa serce!

Ta historia rozgrzewa serce!

Ja rozumiem, książka świąteczna, łatwa, miła i przyjemna, ale tu poziom łatwości i naiwności przechodził momentami sam siebie. Błędów logicznych sporo. Na plus legendy Gdańska. Dobrnęłam do końca. Więcej nie piszę, bo po co wylewać swoje żale. Trzeba było nie czytać.

Bardzo ciepła i przyjemna powieść na jeden wieczór. Wprawia w świąteczny nastrój i wzrusza.

Lekka, świąteczna opowieść świąteczna na przełomie dziejów. Mała Zosia jest małą gadułą i potrafi zjednać sobie wszystkich w tym pana Jerzego, który nie lubi nikogo i nie chce z nikim rozmawiać. Zosia sprzedaje ciasteczka aby kupić prezent mamie, a kilkadziesiąt lat wstecz mała Krysia Wolnicka, obecnie babcia-sąsiadka Zosi też sprzedawała ciasteczka. Historia lubi się powtarzać, zatoczyła krąg. Pięknie się słucha, super opowieść.

Książka lekka, przemiła,ciepła - idealna na zimowe wieczory. W książce pojawiły się ciekawe legendy.
Koniec bardzo wzruszający. Łezka popłynęła. Polecam.

Koniec bardzo wzruszający. Łezka popłynęła. Polecam.

Lekka, szybko się czyta.

Lekka, szybko się czyta.

Opowieść która chwyta za serce , przez główną bohaterkę, rezolutna , mądra młoda dama, która swoim sercem podbija świat seniorów, wnosi w ich świat promyk słoneczka. Mieszkańcy kamienicy zapraszają pod swój dach aby poznać ich historię, w tle fabuły legendy Gdańska. Zachęcam do lektury 🤗

Przeczytana z polecenia bibliotekarki, ale niestety to tylko literacka komedia romantyczna z wyplecionymi legendami. Przyjemna, tylko bez głębi i pięknego języka, którego szukam w literaturze

• Świąteczne

Dodaj cytat z książki Dziewczynka z ciasteczkami