Gdy zasypie śnieg…

Okładka książki Gdy zasypie śnieg… Agata Przybyłek
Okładka książki Gdy zasypie śnieg…
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2021-10-27
2021-10-27
literatura polska zima święta góry

“Gdy zasypie śnieg” to urokliwa i lekka powieść o międzypokoleniowym kobiecym wyjeździe. W roli głównej występują zwariowana babcia i poważna bizneswoman, Marta. Dialogi są pełne humoru, a całość przyjemna w czytaniu. Książka nie wymaga większego wysiłku myślowego, co sprawia, że idealnie nadaje się na chwilę relaksu.

Marta, skupiona na swojej firmie, nie jest zainteresowana miłością. Jednak gdy dostaje voucher na pobyt w pensjonacie pod Tatrami od swojej ukochanej babci Janiny, decyduje się na wyjazd. Babcia jest żywiołowa i towarzyska, a życie jest dla niej zbyt krótkie, by tylko siedzieć i patrzeć, jak inni dobrze się bawią. W górach obie kobiety znajdują nowe znajomości, a międzypokoleniowy babski wypad może zakończyć się sukcesem lub połamaniem nart… albo serca.

Marta, skupiona na swojej firmie, nie jest...

Mam nadzieję że będzie można poznać dalsze losy bohaterów :)
Wciągająca opowieść, mówiaca o tym że czasem warto wyjść z rutyny własnego życia i zrobić coś więcej :)

Mam nadzieję że będzie można poznać dalsze losy bohaterów :)

"Gdy zasypie śnieg" to urokliwa i lekka powieść o międzypokoleniowym kobiecym wyjeździe. W roli głównej: zwariowana babcia i wnuczka -poważna bizneswoman. Niestety dialogi są bardzo nienaturalne, a całość przewidywalna od pierwszej do ostatniej strony. Historia nie jest wymagająca i idealnie wpisuje się w świąteczny odpoczynek. Duży plus za piękne opisy Tatr - aż zamarzyła mi się taka zima i nauka jazdy na nartach1 :)

5/2024
Agata Przybyłek "Gdy zasypie śnieg" wyd.czwartastrona

Roz.5
Marta siedziała podczas wieczerzy obok babci.Obserwowała z uśmiechem,jak ojciec właśnie się schylil,żeby wyjąć spod drzewka pierwszy prezent.Wczesniej jak zawsze objadła się pierogami i rybami,choć obiecała sobie,że w tym roku zachowa umiar.Jednak nie jadła nic od śniadania,a potrawy wyglądały naprawdę kusząco i apetycznie.Po pracy przyjechała prosto do rodziców i nie miała czasu choćby pomyśleć o obiedzie,więc gdy dobrała się wkońcu do przepysznych pierogów i pstrąga,naprawdę nie umiała powiedzieć sobie "dość".
....

Opowieść o młodej kobiecie sukcesu i jej babci emerytce.Marta prowadzi swoją firme,uważa że tylko Ona potrafi wszystkiego dopilnować i zawsze musi być w pracy.Jest perfekcjonistką i pracoholiczką,praca daje jej radość i spełnienie.
Janina jest emerytowaną nauczycielką,która mimo wolnego nie zamierza zwalniać wręcz przeciwnie udziela się wszędzie.
Janina wpada na pomysł aby w prezencie zakupić sobie i wnuczce wyjazd w góry na dwa tygodnie.
Postanawia spędzić trochę czasu z jedyną wnuczką i ją trochę rozerwać.
Marta o wyjeździe dowiaduje się w Wigilię i nie jest z takiego prezentu zadowolona bo jak to ma zostawić pracę i wyjechać?Aby nie robić babci przykrości postanawia z Nią pojechać tylko dlatego żeby jej przypilnować.
W czasie podróży już zaczynają się sytuację które utwierdzają wnuczkę że musi uważać na babcie.
Kto tak naprawdę kogo będzie pilnował?
Czy Marta dogada się z Babcią?
Kim jest Jędrek?
Ocena 4,5/5

Kolejna książka autorki którą przeczytałam i podobała mi się jest lekka i momentami śmieszna.
Autorka świetnie pokazała więzi rodzinne mimo pokoleń.Pokazane jest że babcia od wnuczki również się może czegoś nauczyć a wnuczka od niej.
Czytając sama zastanawiałam się czy miałam taką więź ze swoimi babciami i wiem że z jedną tak.
Przecież tak naprawdę od każdej osoby dojrzałej możemy się wiele nauczyć i to jest bardzo ciekawe.Nawet nie wiemy ile zawdzięczamy osobom starszym z naszych rodzin.
Życzę każdemu takiej babci i żeby każda z Nas taką babcią się stała i miała czas dla własnych dzieci i wnuków.
Brawo dla autorki za tak piękne połączenie.

5/2024
Agata Przybyłek "Gdy zasypie śnieg" wyd.czwartastrona

Roz.5

Fajna pozycja na święta i czas dookoła. W innym przypadku będzie chyba zbyt infantylna i za słodka. Jestem team babcia.

Wypada dobrze na tle innych świątecznych książek, które czytałam w tym roku.

Wypada dobrze na tle innych świątecznych książek, które czytałam w tym roku.

Witajcie w Nowym Roku. Nie wiem, czy będzie to ostatnia świąteczna pozycja przeczytana w tym świątecznym okresie, czas pokaże, ale chwilowo w moich planach świątecznych książek już brak.

Czytałam niedawno dwie książki tej autorki, a ta od dawna chodziła mi po głowie, bo przyznaję, że okładka bardzo mnie przyciągała. Książka jest bardziej zimowa niż świąteczna, bo wątek świat pojawia się tylko na początku książki i prędko znika. Jest jednak ważnym elementem, bo to podczas wigilijnej kolacji babcia Janina wręcza wnuczce Marcie, tajemniczą kopertę. Okazuje się, że starsza Pani wykupiła dwutygodniowy pobyt w górach dla siebie i wnuczki. Marta jednak nie jest tym pomysłem zachwycona, prowadzi swoją firmę i jej całe życie to praca. Zupełnym przeciwieństwem jej jest babcia Janina, która z tym wyjazdem wiąże wielkie nadzieje na dobrą zabawę i nowe znajomości.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Podobał mi się fakt, że wyjazd był właśnie w góry. Zakopane, zima, śnieg i mróz szczypiący w nos- wyobraźnia szalała i pozytywnie nastrajała. Wielkim plusem książki jest postać babci Janiny, jej entuzjazm jest wręcz zaraźliwy. Bardzo kontrastuje z jej wnuczką, która na szczęście nie reprezentuje całego swojego pokolenia. Jest wielu pracoholików, ale straszne by było, gdyby wszyscy młodzi ludzie żyli tylko pracą, patrząc jak życie im ucieka bez odrobiny szaleństwa, emocji i przygody. Polubiłam zdecydowanie babcię Janinkę, a jej wnuczkę powiedzmy, że tolerowałam. Irytujący typ bohaterki i chociaż w jej serce z czasem wkrada się uczucie to dla mnie pozostało w sferze "uwierz autorce na słowo". Dla mnie do końca pozostała zdystansowana i żadnej pasji, wielkich namiętności, tęsknoty i ciepła tu nie dostrzegłam. O wiele bardziej podobał mi się wątek z babcią Janiną w roli głównej , ale tylko do pewnego momentu. Książka niesie przesłanie, że miłość może przyjść, kiedy najmniej się spodziewamy i kiedy wręcz myślimy, że jej nie chcemy, ale warto pamiętać, że zasługuje na nią każdy , w każdym wieku i jak najbardziej może zdarzyć się zawsze.
Miło spędzony czas.

Lekka, przyjemna lektura 😊

Lekka, przyjemna lektura 😊

„Gdy zasypie śnieg …” jest kolejną przeczytaną książką pióra Agaty Przybyłek i oczywiście jest udanym spotkaniem z twórczością Autorki. Powieść jest napisana w klimacie bardziej zimowym niż świątecznym, a główne wątki akcji toczą się na południu Polski – Podhalu, co tym bardziej przypadło mi do gustu, gdyż bardzo lubię książki z tematyką górską w tle. Główna bohaterka Marta, młoda bizneswoman spędza urlop zimowy z babcia Janiną we wsi niedaleko Zakopanego. Jak obie panie spędzały ten zimowy czas i co się wówczas wydarzyło – zainteresowanych odsyłam do lektury. W mojej ocenie powieść jest napisana bardzo dobrze, a lekkie pióro Autorki powoduje, że czyta się ją płynnie i szybko. Główni i drugoplanowi bohaterowie są dobrze wykreowani i wyraziści. Ogromnym atutem jest poprowadzenie narracji z perspektywy dwóch bohaterek Marty i Janiny, gdyż możemy poznać cechy charakterystyczne oraz motywy działania tych postaci. Szczególnie ciekawy jest wątek babci Janiny, osoby starszej na emeryturze, aczkolwiek niezwykle energicznej i pełnej różnych pasji. Kolejnym plusem są przecudowne opisy Tatr, dzięki którym czytelnik może poczuć pod butami skrzypiący śnieg a na policzkach mróz i prószący śnieg. Powieść jest z gatunku literatury obyczajowej i romans zatem zarówno fabuła i zakończenie może i są przewidywalne, jednakże uważam że można przy tej książce spędzić przyjemnie czas i przenieść się na chwilę w zimowy górski klimat, zwłaszcza gdy w innych regionach Polski zima przebiega łagodnie. Dlatego też polecam tę książkę, szczególnie tym czytelnikom, którzy lubią historie z górskimi opisami w tle.

Strasznie nudna.
Babcia wykupuje wnuczce i sobie urlop w górach i tam obie przeżywają miłostki.

Strasznie nudna.
Babcia wykupuje wnuczce i sobie urlop w górach i tam obie przeżywają miłostki.

• Świąteczne

Agata Przybyłek Gdy zasypie śnieg… Zobacz więcej