Okładka książki Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga Lena Sokolovska, Migle Tylaite, Jovita Vysniauskiene
Lena SokolovskaMigle Tylaite Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Gaminame naturalia kosmetika namuose su Uoga Uoga
Wydawnictwo Kobiece
2021-11-10
2021-11-10
Ryszard Oślizło
kosmetyki diy

Okładka książki Kosmetyki naturalne Lena Sokolovska, Migle Tylaite, Jovita Vysniauskiene
Kosmetyki natu... Lena Sokolovska, Mi...

Musicie wiedzieć, że...

"Mitem jest przekonanie, że kosmetyki komercyjne są z definicji całkowicie bezpieczne, a ich składniki odpowiednio przebadane."

Chcecie zatem poznać receptury na aromatyczne i przede wszystkim NATURALNE i ZDROWE specyfiki pielęgnacyjne, kremy, maski, balsamy, toniki, czy też szampony, mydła, sole do kąpieli i wiele, wiele innych?

Koniecznie zerknijcie do tego poradnika. To prawdziwa usystematyzowana skarbnica wiedzy.

Na początku autorki przyjrzały się i po krótce opisały składniki niezbędne do rozpoczęcia własnej domowej produkcji kosmetyków, wyodrębniając m.in.
🌸 glinki kosmetyczne,
🌸 oleje roślinne i olejki eteryczne,
🌸 zioła (np. szałwia, aloes, nagietek),
🌸 owoce (np. banany, awokado, cytryny),
🌸 inne składniki (np. miód, imbir, sól morska)
oraz przydatne akcesoria (np. foremki, młynek, blender, łyżki) i odpowiednie metody.

Chyba już Was trochę zachęciłam? 😉
A to przecież dopiero początek!

"Czas na domowe kosmetyki- do it yourself"

W dalszej części znajdziecie mnóstwo różnorodnych przepisów i receptur na kosmetyki do:
🌸 pielęgnacji cery, np.
Truskawkowy peeling do twarzy z brązowego cukru;
Ujędrniająca maseczka z żurawiny i jogurtu;
Cytrusowy balsam do ust;
🌸 pielęgnacji skóry, np.
Luksusowa bananowo-czekoladowa maseczka do ciała;
Masło dla miłośników kawy;
🌸 pielęgnacji włosów, np.
Zmiękczająca maska do włosów z awokado;
Wzmacniający napar ze skrzypu i chmielu;
🌸 relaksujących kąpieli, np.
Muffinki do kąpieli z olejkiem geraniowym;
🌸 dla maluchów, np.
Nawilżający krem z nagietka.

Czy nie brzmi to wręcz smakowicie?

Ponadto publikacja została wzbogacona w bajecznie piękne fotografie.
Przepadłam!

Musicie wiedzieć, że...

Koniecznie...

Autorki książki Lena oraz Jovita założyły wspólnie firmę Uoga Uoga, która produkuje kosmetyki naturalne. W książce "Kosmetyki naturalne DIY" L. Sokolovska & J. Vysniauskiene & M. Tylaite dzielą się swoją wiedzą i podpowiadają jak zająć się produkcją kosmetyków we własnym domu. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Kobiece.

W książce znajdziemy słów kilka o autorkach i ich firmie. Wytłumaczenie dlaczego warto postawić na kosmetyki naturalne. Mamy tu ogrom wiedzy dotyczący podstawowych składników naturalnych, które przydadzą nam się w naszej produkcji kosmetyków w domu. Dowiemy się jakie akcesoria będą nam niezbędne oraz poznamy kilka przydatnych metod do pracy z odpowiednimi składnikami i przy różnych rodzajach kosmetyków. Dostajemy mnóstwo przepisów podzielonych na kilka typów: pielęgnacja cery, pielęgnacja skóry, pielęgnacja włosów, relaksująca kąpiel, dla naszych maluchów.

Przepisy są o różnym stopniu trudności jak i przydatności do użycia. Część jest mało skomplikowanych, które możemy zrobić by zaraz w całości wykorzystać, lecz kilka bardziej pracochłonnych, które możemy przechowywać zdecydowanie dłużej.

Sama już od dłuższego czasu robię swój własny peeling do ciała czy masło do ciała. Uwielbiam tworzyć swoje kosmetyki bo wiem co w nich się znajduje zatem ta książka jest dla mnie idealna. Już wypróbowałam kilka prostych przepisów i jestem zachwycona!

Warto podkreślić, że książka jest bardzo ładnie wydana i pełna pięknych zdjęć, które sprawiają, że aż chce się tworzyć.

Bardzo polecam tą książkę każdemu komu marzy się produkcja własnych kosmetyków ale i tym co już co nieco próbowali. Książka sprawdzi się również idealnie dla osób, które mają problemy ze skórą i muszą uważać na dobór kosmetyków by nie pogorszyć jej stanu, bo tu sami dobieramy naturalne składniki, które znamy.

Za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

W książce znajdziemy słów kilka o...

• Z polecenia do kupienia ...
  • Przetłumaczone