Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej

Okładka książki Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej Joanna Bornat, Paul Thompson
Okładka książki Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej
Joanna BornatPaul Thompson Wydawnictwo: Centrum Archiwistyki Społecznej historia
historia
The Voice of the Past. Oral History
Centrum Archiwistyki Społecznej
2021-12-16
2021-12-16
Paweł Tomanek

To świetnie napisana książka adresowana dla tych wszystkich, którzy interesują się historią mówioną. To ważny podręcznik dla wszystkich, którzy chcą poznac i zrozumieć istotę mówionej historii jako metody badań jakościowych.

Każdy, kto interesuję się nagrywaniem relacji powinien po tą książkę sięgnąć. Dzieło Thompsona i Bornat to kompendium wiedzy o historii mówionej, książka dla każdego kto chce spojrzeć na historię z innej perspektywy (pojedynczego człowieka). Wybitna pozycja w końcu w polskim przekładzie!

• Historia mówiona/ relacje

Paul B. Thompson Głos przeszłości. Wprowadzenie do historii mówionej Zobacz więcej