Warszawa da się zjeść

Okładka książki Warszawa da się zjeść
Paweł Płaczek Wydawnictwo: Skarpa Warszawska kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Skarpa Warszawska
2021-10-27
2021-10-27

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

To była tylko kwestia czasu żeby powstała ta książka. Paweł Płaczek z pasją i miłością podchodzi do każdej przygotowywanej potrawy, widać to zdjęciach i przepisach umieszczanych na blogu Take my Cake. Warszawa da się zjeść to nie tylko książka kulinarna, dostajemy w niej bardzo ciekawe, krótkie felietony przybliżające każdą potrawę. Mocno kibicuję aby powstało więcej książek kulinarnych Pawła, temat rzeka i aż się prosi żeby go wykorzystać. Bardzo polecam. Jestem totalnym nieukiem jeżeli chodzi o wypieki a dałam radę i według przepisu z książki upiekłam wuzetkę. Wszystkim smakowała :)

Serdecznie polecam przepyszną podróż po Warszawie. Jest smacznie i w zależności od dania prosto lub bardziej skomplikowanie. To nie tylko przepisy, ale też i ciekawostki z przeszłości.

Znakomita pozycja nie tylko dla smakoszy kuczni polskiej.

Znakomita pozycja nie tylko dla smakoszy kuczni polskiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Paweł Płaczek bloger, założyciel i prowadzący od 8 lat bloga tacemycake.eu rok czasu zbierał, testował, gotował, słuchał aby zebrać w jednym miejscu tyle emocji i przepisów. Książka to 52 emocjonalne historię z przepisami w tle.
Przez 900 lat bowiem kuchnia stolicy ulegała metamorfozom, naleciałościom, wpływom i autor pieknie o tym opowiedział.
Bo przecież zupa pho też jest do zjedzenia w Warszawie i wraz z Wietnamczykami serwuje nam dania tego regionu świata. Jadąc do Warszawy czy będąc jej mieszkańcem wiemy gdzie lubimy zjeść, za co lubimy daną knajpę, restaurację czy budę z jedzeniem i wracamy, i zajadamy, tworząc historię miejsc do zjedzenia.
Polecam

Bo przecież zupa pho też jest...

Gotujący gotować się do gotowania!
Niegotujący do czytania!
Jedni i drudzy do wzdychania i ślinienia!

Zapraszam na www.czytaska.pl na recenzję książki kucharskiej!
Nieprawda! Na recenzję książki o historii kultury kulinarnej Warszawy, okraszonej przepisami i zdjęciami!
Książki ciekawej i pięknej!
I smakowitej!

Gotujący gotować się do gotowania!
Niegotujący do czytania!
Jedni i drudzy do wzdychania i ślinienia!

Zapraszam na www.czytaska.pl na recenzję książki kucharskiej!
Książki ciekawej i pięknej!
I smakowitej!

Świetne przepisy, piękne zdjęcia i kawał historii Warszawy spisany w 52 felietonach kulinarnych. Dobra robota!

Dodaj cytat z książki Warszawa da się zjeść