Kuchnia Hogwartu

Okładka książki Kuchnia Hogwartu Rita Mock-Pike
Okładka książki Kuchnia Hogwartu
Rita Mock-Pike Wydawnictwo: Znak Koncept Seria: Harry Potter kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Harry Potter
The Unofficial Hogwarts for the Holidays Cookbook: Pumpkin Pasties, Treacle Tart, and Many More Spellbinding Treats
Znak Koncept
2021-11-01
2021-11-01
Malina Drasek-Kańska
Harry Potter przepisy

Książka kucharska jest niesamowita. Można z niej wyczarować. Dania, które były w filmie lub są inspirowane filmem Harry Potter. Na pewno spróbuję zrobić Piwo kremowe. Najlepszy zakup (2021) jaki mogłam zrobić.

Uwielbiam

Uwielbiam

książka kucharska po prostu. nie wiele ma wspólnego a harrym potterem tak naprawdę ;)

Jest to Kuchnia Hogwartu ⚡️ czaiłam się na nią od dłuższego czasu, a tu Mikołaj zrobił mi niespodziankę 🎁 w książce znajdziecie 80 przepisów dla miłośników Harrego, którego mogę oglądać na okrągło 🙈 jest przepięknie wydana, a zdjęcia przepisów aż chce się odrazu robić i wcinać 😋 zdecydowanie polecam fanom Harrego i nie tylko.

Ta książka mnie zawiodła, bo jak dla mnie niewiele ma wspólnego z Hogwartem. Jasne, potrawy w jakiś sposób nawiązują do tego miejsca, ale czasem było to chyba kombinowane na siłę. To bardziej po prostu kuchnia angielska niż ta z Harrego. Jeśli dobrze zauważyłam i zrozumiałam to zdjęcia nie prezentują rzeczywistych potraw tylko są ściągnięte z banku zdjęć na wzór przepisów? Czy ktoś jest w stanie mnie w tym uwierdzić? Jeśli zatem ktoś tworzy książkę kucharską a nie chce mu się wykonywać zdjęć potraw to dla mnie stoi na przegranej pozycji. Sorry.

Książka jest częściowo dobra, ale w większości przepisów to totalne nieporozumienie. Zacznijmy od plusów: przepisy dla każdego, proste, z ogólno dostępnych składników, kilka przepisów nawiązuje do Harrego Pottera takie jak blok o smaku pieprznych diabełków czy piwo "kremowe". Jednak większość dań są powszechnie znane i nie ma w nich ani odrobine ze świata czarodziejów, mówię tu o musie t5ruskawkowym, owsiance, kanapce czy tłuczonych ziemniakach. Magii zdecydowanie brakuje jest za to sporo przepisów kuchni brytyjskiej.

Jak najlepiej napisać recenzje książki kucharskiej? Tym bardziej pochodzącej z kuchniahogwartu ?
Najlepszą recenzje pisze się po sprawdzeniu przepisów z książki!

Specjalnie dla Was sprawdziłam jeden z przepisów z książki. Oczywiście tematycznie do Hogwartu i serii z Harrym Potterem wybrałam ciasteczka przygotowane przez Hagrida. Z tą różnicą, iż gajowy zrobił ciasta bardzo twarde. Natomiast moje ciasta wyszły pysznie kruche, mało słodkie i przede wszystkim zdrowe bo domowe.
Przygotowanie i pieczenie jest mało wymagające jeżeli chodzi o czas i umiejętności kulinarne. Czas przygotowania około 15 min i tak samo czas pieczenia kolejne 15 min.

Ale jeżeli mam oceniać całą książkę kucharska z Hogwartu to oceniam ją 6/10 ponieważ przepisów z Hogwartu jest tu naprawdę mało. Chyba, że dopowiemy sobie sami, iż "urodzinowe ciasto red velvet z szarym kremem" jest tortem cioci Petuni. Aczkolwiek nie mam z czym połączyć koktajlu krewetkowego, ciasta marchewkowego czy ciasta z kandyzowanymi fiołkami. Chętniej zobaczyła bym tu przepis na łakocie bliźniaków, czy koktajl na porost kości.

Jeżeli chodzi o sam opis przepisów to oceniam 9/10 przepisy są naprawdę świetnie wytłumaczone w sensie przygotowania składników łączenia każdego detalu dania ponieważ osobno mamy przepis na ciasto do zapiekanki, osobno przepis na farsz do zapiekanki i dodatkowo osobno sos beszamel także do tej zapiekanki. (I już 3 przepisy z 80 są do jednego dania).

Jeżeli chodzi o zdjęcia w książce to daję ocene 10/10 ponieważ mamy rozdział z przekąskani do pociągu a obok zdjęcie expresshogwart na moście pędzący do szkoły. Czy uczta na poczatku roku szkolnego i zdjęcie korytarza. Natomiast zdjęcia dań zachęcające ale podstawowe jak w każdej książce.

Wykonanie książki jest solidne, twarda okładka dodaje uroku tej pozycji. Książka napewno długo będzie nam służyła w kuchni. Jedyne co bym dodała to wstążka do zaznaczania przepisów ponieważ książka cały czas się zamyka.

Podsumowując - w książce znajdziemy mase ciekawych przepisów z różnym stopniem trudności lecz nie wszystkie są typowo z Hogwartu.

Najlepszą recenzje pisze się po sprawdzeniu przepisów z książki!

Jestem ogromną fanką serii o młodym czarodzieju a także uwielbiam gotować i piec. Dlatego też książka "Kuchnia Hogwartu" wydała mi się niezmiernie ciekawą pozycją, którą koniecznie musiałam sprawdzić. Moje ogólne odczucia co do niej są pozytywne. Przede wszystkim to książka wydana z niezwykłą dbałością o detale. Pozycja ta wypełniona jest ilustracjami odnoszącymi się do rozdziałów a także estetycznymi zdjęciami dań. Ma sztywne, porządne stronice, co zawsze jest przydatne w książce kucharskiej narażonej na niebezpieczeństwa czające się w kuchni, a także piękną okładkę cieszącą oko. Jej dużą zaletą jest indeks, dzięki któremu można znaleźć przepis szukając go po składnikach.

Znajdziecie tu przepisy jesienne, Halloweenowe, Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, walentynkowe i wiele innych. Są to przekąski, dania główne, napoje oraz desery.

Przyznam, że nie jestem nią zachwycona przez jedną małą a jednak dużą kwestię. Dania główne to niemalże wyłącznie dania mięsne. Jestem wegetarianką podobnie jak wielu innych fanów Pottera (co do tego nie mam wątpliwości!) i niestety w tej książce znalazłam dla siebie jedynie desery i napoje - nie ma co liczyć na robienie obiadków rodem z Hogwartu. Jestem biegła w zmienianiu mięsnych przepisów na wersje wege, jednak tutaj nawet to jest niemożliwe, gdyż w daniach głównych mięso niemalże zawsze gra główną rolę. Tak naprawdę znalazłam tylko dwa przepisy wege i jeden, który mogę zrobić w wersji bezmięsnej. Szkoda, naprawdę szkoda. 😶

Nie wszystkie desery wpadły w moje gusta, ale to kwestia indywidualna. Cieszę się, że znalazłam tu cokolwiek dla siebie. Wiecie, że w "Kuchni Hogwartu" znajdziecie też genialne przepisy na... drinki?

Najciekawsze przepisy? Tartaletki kajmakowe, ciasto red velvet, słodkie bułeczki, ciasto z kandyzowanymi fiołkami, piwo kremowe, dyniowe tartaletki. 😊

"Wyprasujcie szaty wyjściowe i dopracujcie uroki upiększające, by przygotować się na Bal Bożonarodzeniowy, organizowany tylko raz na pięć lat."

Opisy na początku każdego rozdziału, poświęconego danej uroczystości potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Jednak niech nie zwiedzie Was to, że zaczęłam od cytatu, dotyczącego Balu Bożonarodzeniowego. W tej książce znajdziecie wiele przepisów także na inne święta.

Oprócz ciekawych i dość prostych, w większości, przepisów, strony ozdabiają genialne zdjęcia gotowych już potraw i napojów, które zachęcają do spróbowania ich.

Jak mam być szczera, nie jestem typem, który chętnie siedzi w kuchni, a jedzenie jest dla mnie w większości po to, żeby przeżyć. 😆

Włączenie przez autorkę do książki kucharskiej Harry'ego Pottera, okazało się moją zgubą. Już myślę, kiedy zacząć dosłownie czarować w kuchni. Przynajmniej nie muszę wyjeżdżać za granicę, żeby napić się piwa kremowego i zjeść czekoladowe żaby. 🍻🐸

Jeśli szukacie czegoś ciekawego i nietypowego, dzięki czemu dowiecie się także, jakie potrawy są charakterystyczne dla Anglii, to "Kuchnia Hogwartu" zdecydowanie Wam się przyda na półce. 😉

MAGIA ŚWIĄT PROSTO Z KUCHNI HOGWARTU!

Czy mugole mogą choć raz poczuć się prawdziwymi czarodziejami? Oczywiście, że tak! A wszystko za sprawą przepięknie wydanej „Kuchni Hogwartu” autorstwa Rity Mock-Pike. W tej niezwykłej księdze kucharskiej znaleźć można 80 przepisów inspirowanych najbardziej znanymi potrawami z serii książek o Harrym Potterze. To pozycja obowiązkowa dla każdego potteromaniaka. Nie dość, że oprawa graficzna zachwyca, to apetyczne fotografie każdej z prezentowanych potraw przyprawiają o zawrót głowy <3

Jeśli martwicie się, że pozbawieni magii nie zdołacie uwarzyć takich wspaniałości, niepotrzebnie 😉 Każda z nich jest całkiem prosta w przygotowaniu, a po składniki nie trzeba będzie udawać się na Ulicę Pokątną. Przepisy z kolei sprawdzą się idealnie w każdy czas, także na Święta😉

Aby więc urozmaicić Boże Narodzenie, chwyćcie za tę pozycję i cieszcie się magią na Waszym stole😉
Dobre samopoczucie gwarantowane! <3

Jako wieloletnia i wierna fanka HP nie mogę ocenić inaczej niż 10/10

MAGIA ŚWIĄT PROSTO Z KUCHNI HOGWARTU!

• Harry Potter
  • Kucharskie