Kuchnia Hogwartu

Okładka książki Kuchnia Hogwartu
Rita Mock-Pike Wydawnictwo: Znak Koncept Seria: Harry Potter kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Harry Potter
The Unofficial Hogwarts for the Holidays Cookbook: Pumpkin Pasties, Treacle Tart, and Many More Spellbinding Treats
Znak Koncept
2021-11-01
2021-11-01
Malina Drasek-Kańska
Harry Potter przepisy

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Jak najlepiej napisać recenzje książki kucharskiej? Tym bardziej pochodzącej z kuchniahogwartu ?
Najlepszą recenzje pisze się po sprawdzeniu przepisów z książki!

Specjalnie dla Was sprawdziłam jeden z przepisów z książki. Oczywiście tematycznie do Hogwartu i serii z Harrym Potterem wybrałam ciasteczka przygotowane przez Hagrida. Z tą różnicą, iż gajowy zrobił ciasta bardzo twarde. Natomiast moje ciasta wyszły pysznie kruche, mało słodkie i przede wszystkim zdrowe bo domowe.
Przygotowanie i pieczenie jest mało wymagające jeżeli chodzi o czas i umiejętności kulinarne. Czas przygotowania około 15 min i tak samo czas pieczenia kolejne 15 min.

Ale jeżeli mam oceniać całą książkę kucharska z Hogwartu to oceniam ją 6/10 ponieważ przepisów z Hogwartu jest tu naprawdę mało. Chyba, że dopowiemy sobie sami, iż "urodzinowe ciasto red velvet z szarym kremem" jest tortem cioci Petuni. Aczkolwiek nie mam z czym połączyć koktajlu krewetkowego, ciasta marchewkowego czy ciasta z kandyzowanymi fiołkami. Chętniej zobaczyła bym tu przepis na łakocie bliźniaków, czy koktajl na porost kości.

Jeżeli chodzi o sam opis przepisów to oceniam 9/10 przepisy są naprawdę świetnie wytłumaczone w sensie przygotowania składników łączenia każdego detalu dania ponieważ osobno mamy przepis na ciasto do zapiekanki, osobno przepis na farsz do zapiekanki i dodatkowo osobno sos beszamel także do tej zapiekanki. (I już 3 przepisy z 80 są do jednego dania).

Jeżeli chodzi o zdjęcia w książce to daję ocene 10/10 ponieważ mamy rozdział z przekąskani do pociągu a obok zdjęcie expresshogwart na moście pędzący do szkoły. Czy uczta na poczatku roku szkolnego i zdjęcie korytarza. Natomiast zdjęcia dań zachęcające ale podstawowe jak w każdej książce.

Wykonanie książki jest solidne, twarda okładka dodaje uroku tej pozycji. Książka napewno długo będzie nam służyła w kuchni. Jedyne co bym dodała to wstążka do zaznaczania przepisów ponieważ książka cały czas się zamyka.

Podsumowując - w książce znajdziemy mase ciekawych przepisów z różnym stopniem trudności lecz nie wszystkie są typowo z Hogwartu.

Najlepszą recenzje pisze się po sprawdzeniu przepisów z książki!

Jestem ogromną fanką serii o młodym czarodzieju a także uwielbiam gotować i piec. Dlatego też książka "Kuchnia Hogwartu" wydała mi się niezmiernie ciekawą pozycją, którą koniecznie musiałam sprawdzić. Moje ogólne odczucia co do niej są pozytywne. Przede wszystkim to książka wydana z niezwykłą dbałością o detale. Pozycja ta wypełniona jest ilustracjami odnoszącymi się do rozdziałów a także estetycznymi zdjęciami dań. Ma sztywne, porządne stronice, co zawsze jest przydatne w książce kucharskiej narażonej na niebezpieczeństwa czające się w kuchni, a także piękną okładkę cieszącą oko. Jej dużą zaletą jest indeks, dzięki któremu można znaleźć przepis szukając go po składnikach.

Znajdziecie tu przepisy jesienne, Halloweenowe, Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, walentynkowe i wiele innych. Są to przekąski, dania główne, napoje oraz desery.

Przyznam, że nie jestem nią zachwycona przez jedną małą a jednak dużą kwestię. Dania główne to niemalże wyłącznie dania mięsne. Jestem wegetarianką podobnie jak wielu innych fanów Pottera (co do tego nie mam wątpliwości!) i niestety w tej książce znalazłam dla siebie jedynie desery i napoje - nie ma co liczyć na robienie obiadków rodem z Hogwartu. Jestem biegła w zmienianiu mięsnych przepisów na wersje wege, jednak tutaj nawet to jest niemożliwe, gdyż w daniach głównych mięso niemalże zawsze gra główną rolę. Tak naprawdę znalazłam tylko dwa przepisy wege i jeden, który mogę zrobić w wersji bezmięsnej. Szkoda, naprawdę szkoda. 😶

Nie wszystkie desery wpadły w moje gusta, ale to kwestia indywidualna. Cieszę się, że znalazłam tu cokolwiek dla siebie. Wiecie, że w "Kuchni Hogwartu" znajdziecie też genialne przepisy na... drinki?

Najciekawsze przepisy? Tartaletki kajmakowe, ciasto red velvet, słodkie bułeczki, ciasto z kandyzowanymi fiołkami, piwo kremowe, dyniowe tartaletki. 😊

Pięknie wydana, opisy w książce przywołują wspomnienia i uśmiech na twarzy. 7 gwiazdek, ponieważ dla mnie zawiera ona jednak troszkę za dużo przepisów z użyciem mięsa przez co nie jest aż tak uniwersalna - weganie i wegetarianie, nie będziecie do końca zadowoleni, ale i tak znajdziecie coś dla siebie! ..w końcu to kuchnia Hogwartu ;)

"Wyprasujcie szaty wyjściowe i dopracujcie uroki upiększające, by przygotować się na Bal Bożonarodzeniowy, organizowany tylko raz na pięć lat."

Opisy na początku każdego rozdziału, poświęconego danej uroczystości potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Jednak niech nie zwiedzie Was to, że zaczęłam od cytatu, dotyczącego Balu Bożonarodzeniowego. W tej książce znajdziecie wiele przepisów także na inne święta.

Oprócz ciekawych i dość prostych, w większości, przepisów, strony ozdabiają genialne zdjęcia gotowych już potraw i napojów, które zachęcają do spróbowania ich.

Jak mam być szczera, nie jestem typem, który chętnie siedzi w kuchni, a jedzenie jest dla mnie w większości po to, żeby przeżyć. 😆

Włączenie przez autorkę do książki kucharskiej Harry'ego Pottera, okazało się moją zgubą. Już myślę, kiedy zacząć dosłownie czarować w kuchni. Przynajmniej nie muszę wyjeżdżać za granicę, żeby napić się piwa kremowego i zjeść czekoladowe żaby. 🍻🐸

Jeśli szukacie czegoś ciekawego i nietypowego, dzięki czemu dowiecie się także, jakie potrawy są charakterystyczne dla Anglii, to "Kuchnia Hogwartu" zdecydowanie Wam się przyda na półce. 😉

MAGIA ŚWIĄT PROSTO Z KUCHNI HOGWARTU!

Czy mugole mogą choć raz poczuć się prawdziwymi czarodziejami? Oczywiście, że tak! A wszystko za sprawą przepięknie wydanej „Kuchni Hogwartu” autorstwa Rity Mock-Pike. W tej niezwykłej księdze kucharskiej znaleźć można 80 przepisów inspirowanych najbardziej znanymi potrawami z serii książek o Harrym Potterze. To pozycja obowiązkowa dla każdego potteromaniaka. Nie dość, że oprawa graficzna zachwyca, to apetyczne fotografie każdej z prezentowanych potraw przyprawiają o zawrót głowy <3

Jeśli martwicie się, że pozbawieni magii nie zdołacie uwarzyć takich wspaniałości, niepotrzebnie 😉 Każda z nich jest całkiem prosta w przygotowaniu, a po składniki nie trzeba będzie udawać się na Ulicę Pokątną. Przepisy z kolei sprawdzą się idealnie w każdy czas, także na Święta😉

Aby więc urozmaicić Boże Narodzenie, chwyćcie za tę pozycję i cieszcie się magią na Waszym stole😉
Dobre samopoczucie gwarantowane! <3

Jako wieloletnia i wierna fanka HP nie mogę ocenić inaczej niż 10/10

MAGIA ŚWIĄT PROSTO Z KUCHNI HOGWARTU!

Obowiązkowa pozycja dla każdego potteromaniaka, który chociaż trochę lubi gotować. Sporo ciekawych przepisów rodem z Hogwartu.

Książka kucharska, z której aż wypływa klimat Harry'ego Pottera. 80 przepisów podanych tutaj to kulinarne portale przenoszące nas do samego Hogwartu. Czekoladowe żaby, znienawidzone przez Rona kanapki z peklowaną wołowiną, a nawet słynne piwo kremowe zostały tutaj przedstawione w jasny, prosty sposób. Nawet początkujący kucharz nie będzie miał problemu z większością potraw. Pięknie wydana, klimatyczna książka kucharska, która znowu pozwoli czytelnikom cieszyć się klimatem Hogwartu (i oczywiście smakiem!).

Nie jestem fanką książek kucharskich, bo z reguły są po prostu nudne i „na jedno kopyto”. Nie przekonują mnie… ale ta… Ta jest wyjątkowa! Spełni największe oczekiwania… Są tu obiady, sałatki, desery, napoje… a wszystko okraszone czystą magią! Dosłownie, bo każdy przepis związany jest ze Szkołą Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie!

Nazwy potraw często bazują na przygodach naszych ulubionych bohaterów, do tego mocno nawiązują do kuchni angielskiej, walijskiej i szkockiej… Znajdziecie tu również wyjątkowe perełki w postaci przepisów na dania występujące w uniwersum HP. Potrawy w większości nadające się dla osób z nietolerancjami pokarmowymi jak np. gluten (może dlatego zrobiła na mnie aż takie wrażenie). Jestem nią zachwycona! Pomysły kulinarne podzielone i dostosowane do pór roku oraz ważnych wydarzeń powiązanych z fabułą Harrego, a w bonusie opisy ich powiązań z Hogwartem. Moim ulubionym przepisem (choć ciężko wybrać ten naj) jest przepis na Piwo Kremowe, które można podawać na ciepło i na zimno-obowiązkowo z pianką!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jeśli na prezent czeka bliska Wam osoba i wiecie, że jest fanem magicznych przygód, nie wahajcie się ani minuty! Jest to przegenialny pomysł na prezent dla całej rodziny! Dla tych młodszych, którzy chcą nauczyć się magicznej sztuki gotowania, jak i tych starszych i doświadczonych! Pomysły są rewelacyjnie przedstawione i opisane (plus ekstra fotki) i uwierzcie nawet dzieci powinny być zachwycone możliwością pomocy w kuchni, nie mówiąc już o efekcie końcowym-tym magicznie pysznym!

Nazwy potraw często bazują na przygodach...

"Kuchnia Hogwartu" to nic innego jak książka kucharska, w której znajdziemy, aż 80 przepisów, inspirowanych serią "Harry Potter". Zacznę od tego co wysuwa się na pierwszy rzut oka, czyli od oprawy graficznej. Książka jest naprawdę cudownie wydana, a twarda okładka w barwach Gryffindoru z zamkiem w tle i złotym, mieniącym się tytułem będzie idealnie zdobić każdą półkę. W środku znajdziemy przepisy na każdą porę roku z podziałem na przekąski, dania główne czy podwieczorki. Ponadto nie zabraknie dań na różne okoliczności takie jak Halloween, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy nawet Walentynki. Przepisy nie są trudne i zawierają wszystkie przydatne informacje od potrzebnych składników do przejrzystej instrukcji przygotowania danego posiłku, więc ich wykonanie nie powinno być skomplikowane. Oprócz przepisów na czekoladowe żaby, dyniowe paszteciki czy pudding Bożonarodzeniowy, w "Kuchni Hogwartu" znajdziemy również sposoby na przyrządzenie róznego rodzaju trunków takich jak kremowe piwo. Dodatkowo w środku są piękne, klimatyczne fotografie wszystkich dań, które tylko zachęcają do ich samodzielnego przygotowania. Ja na pewno będę chciała wypróbować niektóre receptury w okresie świątecznym!

"Kuchnia Hogwartu" to książka kucharska, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła!

Zacznę od tego, że przepisy są baaardzo różnorodne: od bułeczek, poprzez pieczonego indyka, aż do domowych krówek czy dyniowych pasztecików. Na pewno każdy znajdzie tu co najmniej kilka dań czy przysmaków, które zechce wypróbować. I - co ważne - praktycznie wszystkie przepisy wymagają jedynie takich produktów, które każdy bez problemu znajdzie w pierwszym lepszym sklepie.

Na uwagę zasługuje też wydanie: twarda oprawa oraz estetyczne i zachęcające zdjęcia!

A teraz najważniejsze. Co z tym Harrym Potterem? Powiem Wam, że gdyby usunąć z książki nawiązania do Harry'ego, wiele by nie straciła. Ale dzięki nim jest świetnym gadżetem dla fanów! Autorka wynalazła w serii przeróżne dania, którymi zajadali się bohaterowie i zebrała je tutaj. Podzieliła je na różne kategorie, na przykład "Przekąski do pociągu", "Bal Bożonarodzeniowy" czy "Obiad w trakcie mistrzostw świata". Również opisy dań zawierają drobne nawiązania do serii. Drobne to słowo klucz - możliwe, że w grę wchodziły ograniczenia licencyjne, przez co autorka nie mogła zbyt dokładnie przytaczać fabuły czy imion bohaterów, a także używać fotosów z filmów. W końcu jest to nieoficjalna książka, jedynie inspirowana serią. Mimo wszystko dla fanów będzie to naprawdę fajny dodatek - jeden z tych obowiązkowych w kolekcji!

Dodaj cytat z książki Kuchnia Hogwartu