Bajki do poduszki

Okładka książki Bajki do poduszki Aniela Cholewińska-Szkolik, Barbara Supeł
Okładka książki Bajki do poduszki
Aniela Cholewińska-SzkolikBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Zielona Sowa
2021-09-01
2021-09-01
zwierzęta bajki do poduszki opowiadania dzecko zielona sowa las

"Bajki do poduszki" to zbiór ładnie zilustrowanych, krótkich historyjek dla dzieci o zwierzętach. Te proste opowieści mogą być ciekawym podsumowaniem dnia i mieć wiele odniesień do życia najmłodszych, więc mogą pomóc im oswoić własne lęki i pokonać słabości.

Czytacie swoim dzieciom książki? Ja zawsze powtarzam, że wpajanie swoim pociechom od najmłodszych lat miłości do literatury, jest dobrym zachowaniem. Czytanie pobudza wyobraźnie, wpływa na koncentrację, a także poszerza słownictwo. Dzieci między innymi z książek dowiadują się nowych rzeczy. Jest to również dobry sposób na spędzenie wspólnych chwil. Należy wybierać jednak dobre pozycje, pozbawione agresji, za to bogate w empatię.

„Bajki do poduszki” to idealny wybór lektury przed snem. Książka składa się z dwudziestu jeden kilkustronicowych opowiadań, w których głównymi bohaterami są zwierzęta, zarówno te leśne, jak i gospodarcze. Poznajemy między innymi baranka, który lubi przygody, świnkę, która lubi się stroić, jelonka, który płata figle oraz niedźwiadka polarnego, który nie umie pływać.

Opowiastki mają w sobie wiele ciepła i każda z nich zawiera ukryty morał. Historyjki tłumaczą, dlaczego nie powinno się źle zachowywać. Na przykład baranek, który zapragnął przygody, poszedł do miasta i nie umiał wrócić do domu, a jelonek doszedł do wniosku, że pomaganie jest fajniejsze, niż sprawianie komuś przykrości.

Ten zbiór opowiadań został przepięknie wydany, zresztą jak wszystkie książki wydawnictwa Zielona Sowa. Zawiera twardą oprawę oraz piękne ilustracje wykonane przez Sylwię Filipczak, które na pewno przykują uwagę najmłodszych czytelników. Książki autorek są mi bardzo dobrze znane i wszystkie, które miałam okazję czytać, z ręką na sercu mogę polecić.

„Bajki do poduszki”, to pozycja dedykowana dzieciom w wieku od około czterech do sześciu lat, ale myślę, że wiek tu nie ma znaczenia, Ja, mimo że jestem dorosłą kobietą, bawiłam się przy niej bardzo dobrze. Będzie odpowiednia zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, zwłaszcza tych, którzy lubią zwierzęta, a myślę, że większość dzieci je lubi.

Czytanie dzieciom „do poduszki”, pozytywnie wpływa na ich sen oraz spokój, zwłaszcza jeśli w danym dniu przytrafiło się im coś stresującego. Dzięki pozytywnym oraz wesołym przygodom bohaterów zrelaksują się, a relacja rodzic-dziecko się pogłębi. Pielęgnujmy dobre nawyki i sięgajmy po dobre książki… takie jak ta!

• Dziecko
  • Domowa biblioteczka
  • Wyzwanie LC 2022
  • Dla dzieci
  • Książki Frani

Dodaj cytat z książki Bajki do poduszki