Pająk

Okładka książki Pająk Laura Passer
Okładka książki Pająk
Laura Passer Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Pajęczyna (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pajęczyna (tom 3)
Pająk
Dlaczemu
2022-06-29
2022-06-29
romans mafia romansmafijny

Mimo wszystko, pierwsza część podobała mi się najbardziej, potem trzecia, a po ten już druga. Domyśliłam się, kim jest Nina, ale byłoby o wiele lepiej, gdyby była agentką federalną, a niestety nią nie była. Trzecia część była naprawdę fajna

*współpraca reklamowa z Dlaczemu*

"Pająk" trzecia część serii "Pajęczyna"to nie tylko kolejna odsłona mafijnych narracji, ale także głęboka eksploracja psychiki głównego bohatera, Shade’a. Laura Passer wykazuje się nie tylko wielkim poczuciem humoru, ale również umiejętnością ukazania delikatnych niuansów ludzkiej psychiki w obliczu trudnych wyborów.
Wiodąc do tej pory beztroskie życie, Shade zostaje skonfrontowany z uczuciem, które wkracza nieoczekiwanie i zmienia jego perspektywę. Romantyczny wątek między nim a Niną nie jest jedynie przerywnikiem wśród mafijnych intryg, ale głównym elementem, który rzuca światło na złożoność ludzkich relacji.
Dramatyczne wydarzenia w mafijnej społeczności pełnią funkcję nie tylko tła, ale także katalizatora dla rozwoju postaci. Laura zręcznie ukazuje, jak walka o przetrwanie w brutalnym świecie mafii wpływa na bohaterów, podkreślając, że nie tylko zewnętrzne zagrożenia, ale także wewnętrzne konflikty mogą kształtować losy bohaterów.
"Pająk" moim zdaniem zajmuje niekwestionowane pierwsze miejsce w serii "Pajęczyna", przynosząc czytelnikowi niezapomniane doświadczenie i przeżycia. Na pewno wrócę do Shade i Niny jeszcze nie raz.

*współpraca reklamowa z Dlaczemu*

Wiodąc do tej pory...

"Pająk" jest to trzeci tom serii "Pajeczyna".
W tej części mamy okazję poznać Shade.
Jest on osobą uważaną za lekkoducha jak i "psa na baby".
Do czasu... 😝🙈
Wszystko zmienia się, gdy na jego drodze pojawia się Nina - nowa kelnerka w klubie Jaya.
On jest nią zaintrygowany.
Ona nim również.
Oboje mają w tym ukryty cel.
Ona chce uzyskać pewne informacje.
On chce ją zaliczyć.

Czy komukolwiek z nich uda się osiągnąć zamierzony cel?

Czy coś lub ktoś pokrzyżuje ich plany?

Jak potoczy się ich dalszą relacja?

Wow, wow i jeszcze raz wow❤️‍🔥🥵
Myślałam,że nic nie pobije drugiej części.
Jakże się myliłam.
Główna bohaterka jest ogromną dla mnie zagadką. 😻
Ukrywa coś czego nie można się domyślić.
Autorka tak manewruje fabułą, dzięki czemu możemy poznać historię Shada.
To jak autorka przedstawiła historię bohaterów, ich relację i przeszłość to było coś. 😍
Brakuje mi słów by opisać jak bardzo mi się spodobała ta część. Niespodziewałam się takiej akcji oraz tak brutalnych porachunków mafijnych. Te sceny naprawę trzymały w napięciu, dostarczając uczucia grozy i szoku.
To najlepszy tom dla mnie.
Jestem nim zachwycona. Pochłonęłam tę książkę w ekspresowym tempie, i koniecznie muszę poznac inne książki autorki zdecydownie każdy tom tej serii trafił w moj gust czytelniczy 😻

Gorąco polecam 🔥❤️

"Pająk" jest to trzeci tom serii "Pajeczyna".
W tej części mamy okazję poznać Shade.
Jest on osobą uważaną za lekkoducha jak i "psa na baby".
Do czasu... 😝🙈
On jest nią zaintrygowany.
Ona nim również.
Oboje mają w tym ukryty cel.
Ona chce uzyskać pewne informacje.
On chce ją...

"Gdy­by­śmy za­wsze słu­cha­li roz­sąd­ku, za­pew­ne nie do­szło­by do wielu tra­ge­dii. Ta­kich jak na przy­kład ta tutaj. Ale by­wa­ły rze­czy sil­niej­sze od nas. Albo po pro­stu by­li­śmy zbyt słabi, by oprzeć się swoim żą­dzom".

"Wszy­scy cho­wa­li­śmy wię­cej se­kre­tów, niż każ­de­mu z nas się wy­da­wa­ło".

🕷️Tytuł: Pająk. Tom 3
🕷️Seria: Pajęczyna
🕷️Autor: Laura Passer @laura.passer
🕷️Wydawnictwo: Dlaczemu
🕷️Premiera: 30.08.2023 r.
▪️▪️▪️
Współpraca barterowa @laura.passer
▪️▪️▪️

Znacie film "Bad Boys" i sławną piosenkę o tym samym tytule? Jeżeli tak, to wiecie co nam "w głowach grało" podczas czytania trzeciego tomu pajęczyny 😁 Laura Passer kolejny już raz zabiera nas do świata niebezpiecznych ale i równie seksownych mężczyzn, którzy potrafiliby zawrócić w głowie nie jednej z nas 😎

Czym urzekła nas autorka w swojej powieści? Z całą pewnością lekkim piórem, kreacją bohaterów - mężczyźni potrafią być zarówno słodcy i kochani ale i groźni, zaborczy oraz nieprzewidywalni, natomiast kobiety mimo iż czasami mogą nie być pewne swoich działań i dają się zawstydzić potrafią także kiedy trzeba odpyskować i zawalczyć o siebie a także dążyć do postawionego sobie celu. Kolejną rzeczą, która naprawdę niezmiernie nam się podoba jest zawarte w książce poczucie humoru dzięki czemu historia nie wydaje nam się być "sztywna". Nie wiemy skąd autorka bierze pomysły na niektóre teksty jak "... skrzyżowanie chomika z nietoperzem..." ale z pewnością wywołuje to u czytelnika nie małe napady śmiechu, przez co osoby trzecie mogą się na Was spojrzeć jak na wariata 🤣🤣🤣

Shade i Nina czyli para głównych bohaterów, których losy będziemy śledzić w powyższej książce to postacie, które polubiłyśmy już od samego początku 😁 on bawidamek, który żadnej atrakcyjnej kobiecie nie popuści, ona inteligentna, mająca ukryty cel i umiejętność manipulacji w celu zdobycia interesujących ją informacji. Ich spotkania będą należały do tych ekscytujących, których naprawdę nie będziecie mogli się doczekać. Pełne chemii, pożądania oraz zabawnych momentów 🤣

Laura Passer zaserwuje Wam historię, która przy tym wszystkim będzie miała także drugie dno. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się ze sobą, swoją przeszłością i własnymi pragnieniami. Będą zmagać się z rozterkami oraz tym co zrobić powinni a co zrobić chcą. Do tego wydarzenia jakie będą miały miejsce w mafijnej społeczności odbiją się piętnem na rodzącym na rozwijającym się uczuciu. Czy będzie dla nich nadzieja? A może sprawy skomplikują się jeszcze bardziej? 🤔
Tego koniecznie musicie dowiedzieć się sami 😁 gwarantujemy, że nie pożałujecie i będziecie bawić się świetnie!

@laura.passer bardzo dziękujemy za współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

🕷️Tytuł: Pająk. Tom 3
🕷️Seria: Pajęczyna
🕷️Autor: Laura...

Shade, w sumie jak każdy z Pająków, słynie z tego, że lubi dać upust swoim emocjom nie tylko w krwawy sposób, ale również zaspokoić swoją fizyczną żądzę. Chłopak wygląda jak trzeba, ma gadane, a do tego obraca się w wiadomym gronie, a dla kobiet zaszczytem jest przygoda właśnie z kimś z ekipy. No faceci robią wrażenie, nie ma co kłamać. Bezwzględność, kłopoty, świetne stylówki i tatuaż, którego nie da się podrobić, to przyciąga.

W barze należącym do rodziny Ragnatelli, pojawia się nowa kelnerka - Nina. Dziewczyny, które tam pracują, słyną z niezwykłej urody, a także tego, że...często kończą pracę z powodu Shade'a. Nowa pracownica okazuje się jednak zupełnie inna, niż jej poprzedniczki.
Ma również plan, który chce zrealizować, a romans z głównym bohaterem okazuje się wpływać na nich oboje w zupełnie inny sposób, niż by się tego spodziewali. Cóż, zwłaszcza on.

Mafijny świat wykreowany przez Autorkę , jest jednym z moich ulubionych, a na pewno znajduje się w moich topkach. Wiele może się wydarzyć, wiele się wydarzy. Czy wobec tego wszystkiego cokolwiek przetrwa? Na pewno będzie gorąco, bardzo. Laura zapewniła głównym bohaterom kilka cielesnych atrakcji, od których faktycznie krew może zawrzeć. Ich relacja jest...cóż, nieco burzliwa. Zdecydowanie porównywalna do przejażdżki na kolejce górskiej. Dostarczają wielu emocji czytelnikowi, ale i samym sobie.

Autorka słynie ze swojego wyszukanego poczucia humoru, dlatego i tym razem nie mogło obyć się bez znakomitych tekstów w wykonaniu bohaterów. Uwielbiam to, chociaż zdaję sobie też sprawę z tego, że nie każdemu taki humor może podejść. Wszystkie dogryzki słowne postaci zasługują na uznanie, ale wiecie bez czego nie byłyby adekwatne? Bez więzi, która łączy te wszystkie osoby. Pająki rozumieją się dosłownie bez słów, chociaż używanie ich przeciwko sobie, sprawia im nie lada gratkę. Dobrze, mi też sprawiało!

Do tego wszystkiego, tak dla równowagi, dochodzą oczywiście problemy. Oj, tych było kilka, mniej istotnych, ale i takich całkowicie zmieniających bieg wydarzeń. Nie ze wszystkim człowiek może sobie poradzić, nie ze wszystkim można się pogodzić. Wiele czynników może złamać całkowicie.

Ogromną rolę odgrywają retrospekcje, które zostały idealnie przeplecione z teraźniejszymi wątkami. Pozwoliły na odkrywanie kart przeszłości tytułowego Pająka, ale nie tylko jego. Domino następstw ruszyło, a teraz bohaterowie odczuwają jego skutki.

Wiecie co? Uwielbiam pierwszy i drugi tom tej serii. Naprawdę nie sądziłam, że coś będzie w stanie je przebić. Cóż, właśnie dlatego nigdy nie powinno się mówić "nigdy".
Nie spodziewałam się tak ogromnego ładunku emocjonalnego, jednak ta książka zmiotła mnie z planszy. Moje serce zostało złamane, a jednocześnie przepełnione nadzieją. Nie chcę zdradzać oczywiście konkretów, ale wiecie co? Najsilniejsza więź to ta, którą sami tworzymy, niekoniecznie ta, którą dają nam więzy krwi. Poświęcenie jest najczystszą, najbardziej szczerą miłością.

Jeśli nie mieliscie w planach tej serii, zmieńcie zdanie. To, co Laura stworzyła, mówię już teraz przez pryzmat wszystkich wydanych tomów, naprawdę zasługuje na to, żebyście zatracili się w tej lekturze.

"Czy widzieliście kiedyś rozpacz tak bezgraniczną, że nie da jej się opisać słowami? Niewyobrażalną bezsilność? Duszące cierpienie odbierające oddech? Wszystko to malowało się na twarzy załamanego młodego mężczyzny. Teraz bezradnego jak dziecko".
"Pająk" to mój ulubiony tom cyklu o Ragnatellich. Nie wiedziałam, którego z Pająków będzie dotyczył, ponieważ nawet nie przeczytałam opisu. I kurczę. W niektórych momentach czułam całą sobą tak niewyobrażalny ból, który dotykał bohaterów. Ale o tym dalej...
Shade. Kto by pomyślał, że to o nim będzie finałowy tom. A jednak Laura Passer opowiedziała jego historię, a ja po prostu rozpłynęłam się w trakcie jej czytania. Człowiek może nosić wiele masek. I takim człowiekiem właśnie jest Shade. Dla wszystkich z zewnątrz lekkoduch, uwielbiający kobiece ciało i wszystko to, co można z nim robić. Nie ma możliwości, żeby przeszedł obojętnie obok wdzięków kobiety. Tą kobietą również jest Nina, nowo zatrudniona kelnerka. To dzięki niej Shade pokaże swoje inne "ja".
Historia Shade'a totalnie mną zawładnęła. Wzmianki o Grandzie łamały serce, a emocje związane z wydarzeniami tych dwojga bohaterów sięgały zenitu. W "Pająku" poznajemy przeszłość Shade'a i wydarzenia, które go ukształtowały oraz drogę jaką przeszedł w związku z wejściem do mafii. Wstawienie wzmianek o Grandzie jeszcze bardziej podsycało emocje i roztrzaskało serce na miliony drobinek. To najbardziej emocjonalny tom z całej serii i dlatego też jest moim ulubionym.
Relacja Shade'a i Niny też nie należała do najłatwiejszych. Tych dwoje zwróciło na siebie uwagę z różnych względów. Jedne pobudki były oczywiste, inne miały swój konkretny cel. Mimo tego gdzieś zaczęło wkradać się uczucie, które miało ogromny problem, by wybrzmieć między tą dwójką. To, co zgotowała Passer bohaterom, to istny horror. A jednak gdzieś tam kiełkowała nadzieja na lepsze jutro. Czy tak się stało? Przekonajcie się sami.
Ze swojej strony bardzo polecam serię o Pająkach. Czytelnicy lubiący tematykę mafii i gorętszych momentów będą zadowoleni, ponieważ wszystkie trzy tomy wręcz się pochłania jak najlepszy deser. Spędziłam dobry czas z tą serią. Pozwoliła rozluźnić się po trudniejszych gatunkowo książkach, choć tu również emocji nie brakowało. Jeśli poszukujecie dobrze napisanej serii mafijnej, to zdecydowanie polecam Laurę Passer.

2053

Na półkach: , , , , , ,

Ta część była najlepsza. Pięknie została przedstawiona więź Pająków. Byli jednością, takiej przyjaźni można tylko pozazdrościć.

"-Tak bardzo cię kocham, że aż nienawidzę.
Nienawidzę tej pier*olonej miłości.
Nie chcę jej."

W trzecim tomie dostajemy trzecią historię, tym razem już nie żadnego z rodzeństwa Ragnatellich, ale historię Shade'a - jednego z pozostałych "Pająków".
Do tej pory był typowym podrywaczem o wyglądzie surfera, który w swoim słowniku nie miał słów takich jak "miłość", "wierność" czy "monogamia".😉
Nie miał też problemów z podrywaniem kolejnych dziewczyn, aż trafił na nią...

Nina, nowa kelnerka w klubie zarządzanym przez Jaydena, chociaż od razu zwróciła uwagę na zielonookiego przystojniaka, dość długo wodziła go za nos, mając zresztą w tym swój cel. 😉
Nie była nieskazitelnym kwiatuszkiem, ślepo zakochanym w dobrej gadce Shade'a, a kimś, kto też ma swoje sekrety.
Czy będzie się je dało pogodzić z rozwijającą się między bohaterami relacją?
Kto okaże się się największym sabotażystą ich wątłego związku?
I najważniejsze, jak sobie ze wszystkim poradzą?😁

Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, byłoby to zdecydowanie słowo EMOCJE.
Dawno nie targało mną tyle uczuć, dawno nie doświadczyłam takiej mieszanki i dawno tak dobrze się nie bawiłam!
Z pozoru typowa mafijna historia, kryje w sobie wiele niespodzianek, świetne zwroty akcji, wciągające wątki, przeplatające się ze sobą w taki sposób, że książka staje się po prostu nieodkładalna.
Co jednak podobało mi się najbardziej? Kreacja Shade'a! Wow!
Świetnie skonstruowana postać, niesamowicie niejednoznaczna, pełna kolorów, odcieni, rozterek, problemów i właśnie emocji, z którymi musi sobie poradzić.

Niejednokrotnie się wzruszyłam, niejednokrotnie byłam zła i smutna, a jednak wszystko zostało napisane tak spójnie, że nie da się tej postaci nie lubić. Naprawdę, szacun, Laura za stworzenie takiego "złotego potworka", o tylu obliczach i zakamarkach, które mogłam na każdej kolejnej kartce odkrywać.
To naprawdę cudowne, że nie mamy tu idealnych bohaterów, przykładnych książkowych mężów, ale skomplikowanych facetów, którzy nie są w tej mafii bez powodu, a ich życie jest odzwierciedleniem ich duszy i odwrotnie.
Nina też bardzo fajna babka, choć pierwsze skrzypce gra tu zdecydowanie tytułowy Pająk.😉
Tak jak w poprzedniej części (mojej ukochanej),tu również dostajemy historię w tle i trochę retrospekcji, które stają się coraz jaśniejsze dla czytelnika, a ostatecznie okazują się bardzo ważne.
Nie zabrakło tu również drastycznych scen i takiego plot twistu, że szczęka opada. Kompletnie nie spodziewałam się tego, co się stało, wręcz nadal nie mogę uwierzyć, ale jednocześnie tak bardzo zabarwiło to kolejne rozdziały, że już nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej.
Żeby nie było- nie będzie tylko mafijnie, krwawo i smutno, będzie też gorąco, romantycznie i zabawnie, a proporcje tych cech jak zwykle wyważone są idealnie.
Zajrzymy też trochę w życie bohaterów poprzednich tomów, więc jeśli tęsknicie za Katią i Jayem oraz Nico i Sofią, to się nie zawiedziecie.
Gorąco polecam ten tom i całą serię, jest naprawdę świetna!
9/10🖤

"-Tak bardzo cię kocham, że aż nienawidzę.
Nienawidzę tej pier*olonej miłości.
Nie chcę jej."

📜RECENZJA 📜

Shade to jeden z Pająków.Niezwykle przystojny, zielonooki blondyn ,ktory swoim wyglądem potrafi roztapić wiele kobiecych serc.Lekkoduch i bawidamek ,kierujący się dewizą zaliczyć i zapomnieć.Lubiacy wyzwania,nieśmieszne żarty i gierki słowne. Jego lekkie podejście do życia to maską, za którą skrywa trudną przeszłość.

Podczas spotkania Pająków w klubie,,Divieto,,jego wzrok przykuwa atrakcyjna kobieta, którą widzi tu pierwszy raz.
Nina jest nową klenerką w klubie należącym do rodziny Ragnatelli.Lecz nie bez powodu sie tam pojawiła. Ta praca da jej możliwość poznania bliżej i uzyskania interesujących ją informacji, które pozwolą jej ich zniszczyć.Planuje uwieść jednogo z nich.Nadarza się ku temu idealna okazja, bo Shade jest nią również mocno zaintrygowany Jednak plan doprowadzenia sprawy do końca sypie się. Obydwoje zaczynają czuć do siebie coś więcej.....

,,Pająk,, to trzeci tom serii #pajęczyna.Historia o brutalnym świecie mafii.Niebezpiecznych sytuacjach ,interesach i porachunkach mafijnych.Ale to nie tylko ten brudny świat,lecz łącząca relacja rodzinna pomimo braku więzów krwi.Gdzie przyjaźń, szacunek ,lojalności i miłość jest najważniejsza.Ta historia to także trudne I bolesne przeżycia.Noszenie na swoich barkach ogromnego bagażu wielu życiowych doświadczeń I traum.Mierzeniu się z stratą,bólem i cierpiniem.O trudnej przeszłości ,zmaganiu się z wieloma przeciwnościami losu i stawianiu im czoła.Skrywaniu wielu tajemnic i sekretów. Ukrywaniu swojej prawdziwej twarzy pod pozorami.Historia o byciu pionkiem w grze ,podaniu się woli innych w celu zapewnienia bezpieczeństwa najblizszym.O podejmowaniu trudnych I ryzykownych decyzji I ich konsekwencjach. Życiu w strachu I obawie.Z poczuciem winy,wyrzutami sumienia.O potrzebie wyrównania rachunków.O walce pomiędzy rozumem, a sercem.Walce o miłość ...
Historia o fascynacji I przyciąganiu.O wybuchu pożądania I chemii.O odczuwaniu sprzecznych emocji. Odkrywaniu prawdziwych uczuć....

Bardzo wyczekiwałam tego tomu i jak już trafił w moje ręce nie mogłam się mu oprzeć.
Twórczość autorki znam I uwielbiam i każdemu będę polecać te książki. Poprzednie tomy były świetne,ale to co w tym się dzieje to 🤯
Autorka kolejny raz stworzyła genialną historię. Z nieoczywistą i niebanalną fabułą intrygującą do tego stopnia,że nim się obejrzałam nastąpił już koniec,a ja chciałam więcej I więcej.
Tak wciągającą, ze kartki znikaja w mgnieniu oka. A odłożenie jej chociaż na chwilę powoduje ciągłym powaracaniem myslami do fabuły.
Akcja poprowadzona dynamicznie lecz płynnie bez zbędnego przeciagania jednak niejednokrotnie zaskakując I trzymając w napięciu.Tworzac idealną całość. Bohaterowie idealnie wykreowani dostarczający mnóstwa wrażeń.Ich relacja to istny rolecaster emocji.
Autorka tą serią udowadnia swój talent do pisania takich książek.Idealnie oddaje klimat mafii, jej bezwzględności i brutalności.Umiejetnie łączy różne wątki przez co dostarcza takich emocji że brakuje słów aby to wszystko opisać.
Ta serię zaliczam do gatunku tych ,które jak najszybciej chcesz poznać a jednocześnie przeciągać czytanienie aby móc jak najwięcej czasu z nią spędzić.
Genialna ,intrygująca I wciągającą.Dostarczająca całą gamę emocji.Nie zabraknie strachu i niepewności ,która niejednokrotnie spowoduje szybsze bicie serca. Ale także dostarczy łez wzruszenia i momentów gdzie serce pęka na kawałki.Znajdą się też pikantne sceny i momenty, rozpalające zmysły I pobudzające wyobraźnię.Nuta humoru także zagości w tej historii. A to wszysko napisane swobodnym ,lekkim i bardzo przyjemnym w odbiorze stylem.

Jeśli macie wątpliwości czy sięgnąć po tą serię to z całego serca wam ją polecam nie będziecie żałować.Ja na pewno będę wielokrotnie do niej wracać.

📜RECENZJA 📜

Podczas spotkania Pająków w...

„Pająk” to już trzeci i niestety ostatni tom świetnej trylogii mafijnej „Pajęczyna” autorstwa @laura.passer🕷️
W tym tomie poznajemy losy jednego z czołowych Pająków, którym jest Shade’a.
Kreacja jego postaci to czyste złoto! Gorący, czuły, wredny i jednocześnie słodziaśny! 🥵
Mężczyzna za życiowy cel objął sobie taktykę zaliczyć i zapomnieć.
Jak to bywa w takich historiach, wszystko do czasu, gdy na jego drodze nie stanęła ONA... Autorka stworzyła niepowtarzalną fabułę pełną bólu, napięcia i łez... Zdecydowanie przygotujcie chusteczki i to taką konkretną ilość! ⚠️ UWAGA!! Nie zaleca się czytania w miejscu publicznym... Wyłam niemiłosiernie już gdzieś w połowie książki! 😭
Bezapelacyjnie #pajak to najlepszy tom z całej trylogii. Tom, który roztrzaskał moje serduszko, i pomimo że na koniec dość precyzyjnie je poskładał, to uszczerbek pozostał...

Poznajemy tu nie tylko historię Shade'a i Niny, ale również innych członków Mafijnej rodziny Ragnatelli. Wartka akcja, spicy sceny i rozpacz po stracie bliskiej osoby... Wszystko to sprawia, że całość czyta się ogromnym zainteresowaniem i bólem w sercu. 🥹 Jeśli nie znacie jeszcze naszych PAJĄCZKÓW, to musicie to przeczytać! Szkoda, że to już koniec... No ale jak to mówią, nic co dobre nie trwa wiecznie.

W tym tomie poznajemy losy jednego z czołowych Pająków, którym jest Shade’a.
Mężczyzna za życiowy cel objął sobie taktykę zaliczyć i zapomnieć.
Jak to bywa w takich...

• Mafia