Wybrana przez niego

Okładka książki Wybrana przez niego Agnieszka Brückner
Okładka książki Wybrana przez niego
Agnieszka Brückner Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Rodzina Santo (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Santo (tom 1)
NieZwykłe
2022-06-29
2022-06-29
mafia romans aranżowane małżeństwo miłość niebezpieczeństwo

Uwielbiam autorkę i wszystkie jej kolejne książki to dla mnie smaczki. Książka bardzo mnie wciągnęła, bardzo emocjonalna. Melody i Domeniko to para, z którą nie da się nudzić. Spotkali się przez przypadek, podstępnie zaaranżowane małżeństwo, oboje zakochani kontra świat mafii, który na każdym kroku nie daje o sobie zapomnieć. Książka bawi i wzrusza, można się popłakać na niektórych scenach, kilka krwawych scen więc niektórzy powinni uważać. Jak dla mnie rewelacja. Polecam gorąco 🙂

Wielki plus za to, że poszczególne wątki nie ciągnął się przez kilka rozdziałów. Coś się dzieje i za moment kończy. Kolejny wielki plus za to, że główny bohater nie zaczyna od bycia oprawcą dla swojej żony. Od samego początku ją szanuje itd. Kolejny plus za to, że nie ma standardowego happy endu jak w większości książek. Bo często jest ten sam schemat, że w epilogu dzieci i żyli długo i szczęśliwe. W mojej opinii to taka pozycja, po która za jakiś czas ponownie sięgnę. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i mogę uznać je za dość udane. Historia o miłości z mafią w tle.
Melody Vitto, bratanica bossa mafii z Kansas City, w młodym wieku zostaje wydana za Domenico Santo przyszłego capo nowojorskiej mafii. Jak często w takich historiach bywa – zły przyszły boss postanawia być dobry i czuły dla przyszłej żony – ot, całe postanowienie, gdyż od dziecka naoglądał się już dosyć przemocy względem kobiet.
Już w czasie ślubu okazuje się, że ktoś porywa Melody… a to dopiero początek kłopotów. Na szczęście szybko udaje się odbić (nie tak bezbronną jak mogłoby się wydawać) pannę młodą z rąk rosyjskiej bratvy.
W książce autorka w dużej mierze skupiła się na relacji głównych bohaterów oraz postaciach drugoplanowych, ale ważnych dla akcji. Troszkę jednak męczył mnie stosunek Demonica do Melody – był zbyt przesłodzony, dziecinny, beztroski. Miałam momentami wrażenie, że czytam o szesnastolatkach, a nie dorosłych ludziach, wśród których znajdują się niebezpieczni gangsterzy. Opisy zbrodni brutalne, co wręcz nie pasowało do przesłodzonej reszty.
Druga część książki trochę poprawiła się jeśli chodzi o akcję. Już od bomby pod centrum handlowe emocje zaczynały się pojawiać. Cała sytuacja z niebezpieczeństwami spadającymi na Melody była stworzona ciekawie, choć łatwo się było domyślić kto za czym stoi – oraz zaraz brałam pod uwagę – dlaczego (to dość częsty powód w takich książkach.. czyja ona niby jest...)

Postacie pierwszoplanowe dało się polubić – rzadkością jest dla mnie jednak to, że kreacja kobieca podobała mi się bardziej niż męska. Melody była charakterna, pewna siebie i waleczna, miała swój rozum i twardo parła do przodu. Nie bała się podejmować własnych decyzji i wymagać szacunku względem swojej osoby. Domenico był pewny siebie, brutalny dla wrogów jednak przy Melody robił się kluchowaty (nie uroczy i miły a właśnie kluchowaty w mojej ocenie),autorka zabrała mu silny charakter…
Mimo wszystko udało mi się ich polubić.

Co do postaci drugoplanowych – te udało mi się wręcz pokochać i mam nadzieję, że nie zawiodę się na częściach o nich.
Alessandro – brat Domenico to bawidamek i ten uroczy koleś typowy dla takich opowieści; facet którego trudno nie polubić, tryskający humorem i chęciami do życia, mający radę na wszystko, przyjaciel każdego <3
Sofia – siostra Domenica, charakterna, choć trochę brakowało mi rozwinięcia jej postaci.
Adamo – brat Melody i Cristiano – jej kuzyn a jednocześnie przyszły boss Kansas City. Obaj przedstawieni jako ważni dla Melody.
Gemma – na nią na pewno można patrzeć jako tą, która będzie musiała wiele w naszych oczach odpokutować byśmy mogli ją polubić… a jednak to co stało się z Mel i … to był nieszczęśliwy wypadek spowodowany przez zmanipulowaną młodą dziewczynę.

Styl pisania autorki całkiem znośny, sama akcja ciekawa, choć przy ilości dramaturgii która miała być wprowadzona historia trochę przesłodzona.
Wciąż uważam, że to dla mnie miłe pierwsze spotkanie z autorką.
Polecam na nudny wieczorek.

Bardzo ciekawa pozycja książkowa. Książkę przeczytałam w niecałe 2 dni.
Jest to romans mafijny, gdzie ukazana jest brutalność tego świata.
Akcja książki cały czas się rozwija, nie ma tu miejsca na nudę.
Główne postacie mają silne charaktery.
Bardzo polecam !

Bardzo ciekawa pozycja książkowa. Książkę przeczytałam w niecałe 2 dni.
Jest to romans mafijny, gdzie ukazana jest brutalność tego świata.
Akcja książki cały czas się rozwija, nie ma tu miejsca na nudę.
Główne postacie mają silne charaktery.
Bardzo polecam !

Fajna książka jak dla mnie super się czytało polecam.

Fajna książka jak dla mnie super się czytało polecam.

Zdecydowanie ta książka jest zbyt cukierkowa jeżeli chodzi o relacje między głównymi bohaterami. Nie podobało mi się jak Dom stawał się miękką kluchą przy Mel i jak za dotknięciem magicznej różdżki był bezwzględnym mafiozą przy innych. Nie kupuję tego.
Co gorsza, wydarzenia były do bólu przewidywalne. Bardzo szybko domyśliłam się, kto stoi za wszystkim, a cała intryga była grubymi nićmi szyta.
Jednak mimo wszystko nie porzuciłam tej książki, dlatego uważam, że nie jest aż tak tragiczna. Nie miałam momentu, że chciałam z niej zrobić DNF.

Kolejna książka tej autorki i kolejny DNF. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem że dałam szansę, jednak nie jest to twórczość dla mnie.

Bardzo fajna 👍

Bardzo fajna 👍

Pierwsze spotkanie z autorką uważam za udane. Bardzo przyjemnie i lekko się czytało.
Fabuła książki wciąga, bohaterowie całkiem dobrzy i dający sie lubić, choć Domenico jest odrobinę zbyt potulny i "słodki" jak na mafioza przystało, zaś Mel chwilami idealizowana za mocno. W książce dużo się dzieje, pojawia się sporo nieoczywistych zwrotów akcji. Poboczni bohaterowie całkiem przyjemni i nie przeszkadzający, wręcz na szczęście podkręcający fabułę.
Polecam osobom, które lubią wątek mafijny w książkach. Tu mamy ugrzecznioną formę mafii, ale nie w każdym przypadku.

Spodziewałam się szmiry, a tu dostałam całkiem fajnie napisaną powieść pełną zwrotów akcji, dobrą stylistycznie i językowo. Może nie zasługuje aż na 9 gwiazdek, ale chyba jest to efekt pozytywnego zaskoczenia.

• Mafia

Dodaj cytat z książki Wybrana przez niego