Dziedzic

Okładka książki Dziedzic Laura Passer
Okładka książki Dziedzic
Laura Passer Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Pajęczyna (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pajęczyna (tom 2)
Dlaczemu
2023-08-30
2021-09-22

*współpraca reklamowa z Dlaczemu*

W "Dziedzicu" drugim tomie serii Pajęczyna śledzimy życie Dominica, brata Katji, który porzucił życie w mafii dla służby wojskowej. Dominic po latach dalej konsekwentnie odrzuca przynależność do Pająków, nielegalne praktyki ojca oraz to że wszyscy uważają go za zastępcę szefa. Rzuca go to w wir trudnych decyzji, wyrzutów sumienia, wewnętrznej walki z lojalnością i niebezpiecznych sytuacji.
Laura Passer mistrzowsko utrzymuje stałe napięcie, prowadzenie fabuły, zaskakuje zwrotami akcji oraz kołowrotkiem emocji, co jest równie efektowne jak w pierwszym tomie. Jej umiejętność prowadzenia czytelnika przez labirynt intryg sprawia, że książka wciąga od pierwszej strony, dostarczając niezapomnianych doznań czytelniczych.
Dynamicznie rozwijająca się fabuła utrzymuje czytelnika w napięciu, a wątki miłosne nadają postaci Dominic'a dodatkową głębię. Jego słabość do Minnie, tajemniczej postaci, prowadzi do nieoczekiwanych wydarzeń, wymagających zdecydowanych i siłowych rozwiązań. Dodatkowe elementy, takie jak decyzja mężczyzny o odcięciu się od mafii kilka lat wcześniej, powrót z misji wojskowej ze względu na młodszą siostrę oraz wypadek ojca i retrospekcje z perspektywy Victora, odsłaniają tajemnice przeszłości, rzucając nowe światło na decyzje i dylematy bohaterów.
Dziedzic to nie tylko fascynująca powieść ale także głęboka eksploracja skomplikowanych relacji rodzinnych. Emocje, intrygi i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że ta książka staje się niezapomnianym doświadczeniem i z miejsca chce się czytać kolejną część.

*współpraca reklamowa z Dlaczemu*

Dominic kilka lat temu wyjechał z rodzinnych stron,by odciąć się od mafijnego świata.
Jednak gdy dowiaduje się o postrzale ojca i porwaniu swojej siostry Katji postanawia wrócić na jakiś czas.
Jednak jego postanowienie, które dotyczyło tego, że chciał się oderwać od mafijnego świata, nie maleje, wręcz przeciwnie, z każdym małym zleceniem albo "drobnej robocie" jego postanowienie ulega zmianie.
Zostaje w rodzinnym domu tylko do czasu aż jego ojciec wydobrzeje, tak sobie probuje wmówić jednak, niestety nie zawsze bywa tak jak zaplanujemy.
Po kolejnej kłótni z ojcem Nico pragnąc odreagować trafia do baru , gdzie spotyka piękną Sofię .
Spędzają wspólną noc.
Oboje myślą, że to pierwsze i ostatnie ich spotkanie.
Jakże się mylą.😝
Ogromnym zaskoczeniem mężczyzny jest pojawienie się Sofii w jego rodzinnym domu, a żeby było mało dowiaduje się, że kobieta jest przyjaciółką jego siostry i do tego zaręczoną.

Jak na te wieści zareaguje Dominic?

Czy odpuści sobie dalsze relacje z Sofią czy wręcz przeciwnie?

"Dziedzic" jest to drugi tom serii "Pajęczyna".
Pierwsza część mnie bardzo zaciekawiła lecz to druga skradła moje serducho.❤️
Już od pierwszych stron nie potrafiłam się od niej oderwać.😍 Od pierwszych stron bardzo polubiłam głównych bohaterów, z napięciem śledziłam ich losy bo autorka trzymała w czytelnika w ciągłej niepewności jak ta zakazana relacja się rozwinie.
Jest to historia pełna tajemnic,intryg ale też zwrotów akcji, niebezpieczeństw, porachunków mafijnych i adrenaliny. Uwielbiam tak połączenie w książkach.
Autorka także pokazuje nam na przykładzie Pająków, że mafia to nie tylko brutalność i przemoc , ale także lojalność, szczerość czy oddanie.
Co jak dla mnie jest ogromnym plusem .
Kolejnym jak dla mnie na plus jest wątek Victora - ojca Nico i Katji, gdzie poznajemy jego przeszłość.
Jestem pod ogromnym wrażeniem drugiego tomu .🤩🥵
I jeśli tak jak Ja kochacie wątek mafijny ta książka jest właśnie dla Was. ❤️‍🔥

„Każdy ma cechy, które uważa za wady, słabości. Prawdziwą siłą jest, by zamienić je w wartość, by odwrócić je na swoją korzyść. A jeżeli nam się uda, stajemy się wielcy".

Dominic kilka lat temu postanowił odciąć się od ojca i od mafii. Usłyszał coś, co bezpowrotnie zmieniło jego podejście do dotychczasowego życia. Teraz wrócił z misji wojskowej ze względu na młodszą siostrę. W barze poznaje tajemniczą Minnie, z którą spędza upojną noc. Okazuje się, że dziewczyna jest związana z mafią w takim stopniu jak Dominic.

Czy to uczucie ma szansę przetrwać? W mafii obowiązują zasady, których nie da się łatwo ominąć.

W pierwszej części wspomniany był starszy brat Katji, który wyjechał i zostawił rodzinę. To dość tajemnicza postać, o której mało wiedzieliśmy. Tym razem w pełnej krasie poznajemy jego osobę, myśli i uczucia. Nie powiem, bo byłam bardzo ciekawa, co siedzi w głowie naszego bohatera.

Interesującym dodatkiem były opisane wspomnienia ojca Dominica, Victora. Dzięki temu mogliśmy poznać jego historię i motywy, jakie nim kierowały przy podjęciu pewnej trudnej decyzji. Czekałam tylko na moment, aż Nic również pozna tą przeszłość. I przede wszystkim jak zareaguje.

Autorka w pierwszym tomie udowodniła, że potrafi utrzymać zainteresowanie czytelnika. W tej części udało jej się utrzymać poziom zaciekawienia. Z zapartym tchem śledziłam losy Dominica i pewnej tajemniczej dziewczyny, która swoją drogą rozkręcała się z każdym rozdziałem.

”-Psujesz to — powiedziała nerwowo i doskonale wiedziałem, dlaczego bała się moich słów. Za bardzo ją zdradzały, za bardzo ślizgały się po jej uczuciach. Odzierały ją z całej tej sztuczności, do której była przyzwyczajona".

Doskonale było wrócić do świata Pająków, tęskniłam trochę za nimi. Plusem jest poznanie dalszych losów Katji i Jaya. Dowiedziałam się co u moich ulubieńców. Podobają mi się takie zabiegi w książkach.

Przede mną ostatni tom. Mam wrażenie, że zaskoczy mnie niejednokrotnie. Tym bardziej że zakończenie zwiastuje kolejne kłopoty.

2056

Na półkach: , , , , , ,

Główni bohaterowie odkrywają, że przez całe swoje dotychczasowe życie nosili na twarzy maskę i udawali kogoś, kim nigdy nie byli.

Bezwzględny Boss i prawowity dziedzic Ragnatelli, który nie chce mieć nic wspólnego z mafią... Czy Dominic będzie w stanie trzymać się z dala od tego, czego tak bardzo nienawidzi?
_______
Jest i ON! 🥵 "Dziedzic" czyli drugi tom zacnej trylogii #Pajęczyna autorstwa @laura.passer
Tom, który według mnie wypadł deczko słabiej niż #ksiezniczka co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podobał! Tajemnice, intrygi, trudna przeszłość i to, co najważniejsze, czyli RODZINA. Autorka w genialny sposób ukazuje relacje nie tylko pomiędzy członkami rodu Ragnatelli, ale i PAJĄKAMI. 🕷️🕸️

Pająkami, dla których familia ma większe znaczenie niż własne życie. Ogromnym plusem tej historii okazały się wzmianki z okresu dojrzewania samego Bosa. Wzmianki, które zobrazowały nam nie tylko powód odejścia Dominica, ale i tego, w jakich warunkach dorastał sam Viktor Ragnatelli. W tym tomie poznajemy historię Dominica i Sofii. Historie kolejnej mafijnej księżniczki, która zostaje zmuszana do posłuszeństwa nie tylko wobec własnego, ojca, ale i wobec mafii. Z nieciekawością zabieram się za ostatni tom #pajak a wam polecam nadgonić twórczość autorki.

_______

🕷 RECENZJA 🕷

Dziedzic. Pajeczyna #2

✒️ Laura Passer
📚 Wydawnictwo Dla Czemu

[ Współpraca reklamowa z wydawnictwem Dla Czemu ]

"Już wiem, co mnie tak do niej ciągnęło. Kiedy odpuszczała, była jak promienie słońca. Radosna, zabawna. Chciało się brać od niej garściami to szczęście."

🕷 Do domu niespodziewanie wraca Dominic, jedyny syn i dziedzic rodziny Ragnatelli. Największej mafijnej rodziny, do której jak się okazuje mężczyzna należeć nie chce. Młody oficer wojska, bo taką ścieżkę obrał, ma ogromny żal do ojca za zabójstwo dziadka i nie chce stać się taki jak on. Dlatego też nie posiada tatuażu pająka świadczącego o jego przynależności. Jednak jego natura woła o uwolnienie. Toczy się w nim wewnętrzna walka. Rozum mówi jedno, a serce drugie. Niezależny, szczery, stawia na swoim... aż do czasu poznania Jej.
🕷Sofia to kolejna mafijna księżniczka. Manipulowana przez ojca (kolejnego bosa),nie może realizować swoich pasji oraz robić tego co chce. Nie może studiować, ani nawet mieć prawa jazdy. Brak jej wiary w siebie. Uczona posłuszeństwa, zostaje zmuszona do zaręczyn z innym dziedzicem mafijnej rodziny. Gdy w końcu wybucha, postanawia zrobić coś szalonego. Podejmuje ryzykową znajomość z nowo poznanym przystojnym mężczyzną, która kończy się w hotelowym pokoju... a jest nim... ten kto nosi nieśmiertelniki.
■ Czy Sofia uwolni się z pod jażma ojca i Toma jej narzeczonego?
■ Czy Dominic zaakceptuje swoją naturę i co jest prawdziwą przyczyną jego nieakceptowania przynależności?
■ Jaką ogromną tajemnice skrywa ojciec i czy pogodzi się z synem?
i w końcu
■ Czy te zwaśnione rodziny (niczym w Romeo i Julii) pozwolą im być razem?

🕷 Dwie rodziny, mafijne rodziny, dwie zagubione dusze. On uwielbia adrenalinę, nielegalne wyścigi i jak się okazuje tęskni za chłopakami (pajakami). Ona, romantyczka, silniejsza wewnętrznie niż zewnętrznie. Ma okazję aby się postawić. By sięgnąć po to czego ona pragnie.

🕷 Pierwszy tom Księżniczka, czyli historia Jaydena i Katji (siostry Dominica) wywarł na mnie duże wrażenie. Ale ten tom ... WOW. Akcja rozpoczyna się niewinnie. Nawet rozbawiła mnie reakcja Nico na związek siostry. Przy okazji pokazując piękno siostrzano-braterskiej miłości. Po czym rozpędza się jak burza. Fabuła ciekawa, z obydwóch perspektyw. Ale autorka w świetny sposób wpłata nam też historie samego Victoria (ojca Dominica),która stopniowo obrazuje nam całą genezę jego bycia w mafii i konfliktu z synem... co jest nie małym zaskoczeniem. Tu nie ma czasu na nudę. Intensywne, świetnie napisane sceny intymne podkrecają atmosfere. Jest mrocznie i goraco zarazem. Mocny i trochę makabryczny koniec. Tom zakończony również w sposób zachecajacy....a gdzie ... poprostu zmuszający do sięgnięcia po zakończenie czyli tom trzeci 🖤
Dlatego też Kochani wyczekujcie, niebawem u mnie recenzji właśnie tego tomu. 🖤

🕷 Wielkie tajemnice, mafijne porachunki, przemyt, nieokiełznana namietność, rozterki, emocje, przemiana bohaterów... to tu znajdziecie 🖤 Bo w końcu, czy zawsze można wybrać kim sie bedzie... może czasem mamy to zapisane w genach. 😉
Cudnie spędziłam z nią czas i ogromnie polecam, a autorce gratuluję pięknego wznowienia i dziękuję za możliwość recenzji.🖤🖤🖤

🕷 RECENZJA 🕷

Dziedzic. Pajeczyna #2

✒️ Laura Passer
📚 Wydawnictwo Dla Czemu

[ Współpraca reklamowa z wydawnictwem Dla Czemu ]

✨Recenzja patronacka✨

,,To bagno wciąga. Wysysa z ciebie wszystko. I nim spostrzeżesz… Robisz rzeczy, o które sam byś się nigdy nie posądził”

✨Recenzja✨

On nie chce nic słyszeć o mafijnym świecie, natomiast ona jest w nim trzymana na siłę. Połączyła ich jedna noc. Nie spodziewali się, że ponownie się zobaczą, a uczucie, które ich połączyło wcale nie zgasło. Dominic powrócił z wojska na czas rekonwalescencji ojca. Nie chce mieć nic wspólnego z dziedzictwem i jak najszybciej powrócić do służby. Natomiast Sophia została zmuszona do ślubu przez ojca, który przez lata ją stłamsił. Jednak z czasem pewne tajemnice wychodzą na jaw, a Dominic będzie musiał zdecydować czy odejdzie czy złamie wszelkie zasady.

Tajemnice umieją jednoczyć i dzielić. Potrafią niszczyć, ale i naprawić. Wszystko się zaczyna dopiero, gdy nie ma już co ukryć, a prawda to najpotężniejsze narzędzie. Nastaje chaos. Dominic wiedział o tym najlepiej i trzymał z dala od świata, które miało być jego dziedzictwem. Wyjechał i odciął się od rodziny, ale powrócił na czas rekonwalescencji ojca. Gdy tylko wejdzie do rezydencji Ragnatellich nie będzie już odwrotu. Nie ze względu na rodzinę, ale ze względu na Sofię, z którą niegdyś spędził noc. ,,Dziedzic” to książka, która przeprowadziła mnie przez różne stany emocjonalne. Dawno nie miałam takich chwil zawahania, rozterek czy potrzebnego czasu na rozmyślaniem o tym co przed chwilą przeczytałam. Laura Passer zaskoczyła mnie nie raz w pierwszym tomie, lecz ,,Dziedzic” wkradł do mojego krwiobiegu niczym trucizna. Autorka już od początku buduje stopniowe napięcie i wprowadza do świata niezdecydowania, płomiennej namiętności i rodzinnych tajemnic. Zabarwienie mafijne dodawało ostrzejszego wyrazu książce, a akcja, która nie zwalniała sprawiła, że nawet nie zauważyłam, a już byłam na końcu. ) Z każdą kolejną stroną przekonywałam się o tym, że Laura Passer idealnie dopracowała swoją powieść i stworzyła spektakularne zwroty akcji, które jeszcze bardziej mącą w głowie. Warsztat autorki jest lekki i przyjemny. Z przyjemnością czyta się każde zdanie czy wymiany zdań między bohaterami. Dzięki czemu mogłam się jeszcze bardziej wczuć i związałam się jeszcze bardziej z tą historią. Jednak to bohaterowie tworzyli tą książkę, to oni sprawili, że tak się od niej uzależniłam. Dominic i Sofia pochodzili z jednego świata, a mimo to byli od siebie różni. ONn uciekał od swojego przeznaczenia, ona natomiast musiała za nim podążać i wykonywać polecenia ojca. Połączyła ich jedna noc i niezapomniane uczucie. Złamali wszelkie zasady. Ich relacja nie była prosta. W swoim życiu mieli wiele rozterek, wiele decyzji do podjęcia, a ich relacja była jedną z nich. Dominic jest uparty, zaborczy, natomiast Sofia nadal szuka siebie. Popełnia błędy, ale próbuje zbudować siebie na nowo i uwolnić spod władzy swego ojca. Ich uczucie nie miało prawa bytu, ale mimo wszystko nie mogli się powstrzymać. Pożądanie i napięcie były zbyt namacalne, a uczucie nie mogło zostać zignorowane. Teraz to od nich wszystko zależało. Złamią wszelkie zasady czy się poddadzą i usuną w cień?

,,Dziedzic” to książka, którą pokochałam od pierwszych stron za dobrze wyważoną akcje i oryginalną fabułę, która niejednokrotnie przyprawiła mnie o szybsze bicie serca. Laura Passer pokazała, że zawsze warto walczyć nawet jeśli już z góry jesteśmy skazani na porażkę. Historia Dominica i Sofi jest jedyna w swoim rodzaju i pora, abyście sami się o tym przekonali!
Ocena 10/10

✨Recenzja patronacka✨

✨Recenzja✨

„Musisz być przygotowany na najgorsze. Nie byłeś, nie jesteś i nie będziesz zwykłym chłopakiem. To nie jest sprawiedliwe, ale to jedyna szansa, by przetrwać”..

Znacie serię Pajęczyna od Laury?
Zachwycająca, wciągająca i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Tymi słowami mogłabym opisać wam tę książkę.
Historia Dominica i Sofii wciąga od samego początku, a z każdą następną przeczytaną kartką coraz ciężej jest się nam od niej oderwać. A to wszystko zasługa świetnie wykreowanych bohaterów, których nie sposób nie polubić. Zacznijmy najpierw od Dominica. Podobało mi się w nim to, że myślał racjonalnie i nie podejmował pochopnych decyzji. Wszystko miał doskonale przemyślane. Ten chłopak nie bał się podążać własną ścieżką, chociaż należąc do rodziny mafijnej, od urodzenia miał zaplanowane całe życie.
Następną cudowną postacią jest Sofia, od razu poczułam do niej nić sympatii. Im bardziej dane było mi ją poznać, tym bardziej jej współczułam. Ta bohaterka, naprawdę nie miała lekko. Z jednej strony pragnęła żyć po swojemu, a z kolejnej była bardzo uległa względem swojego ojca. Nawet nie wiecie, jak cudownie było widzieć, jaką ta bohaterka przeszła przemianę podczas całej książki. W końcu nie bała się postawić na siebie i własne szczęście.
Bardzo podobało mi się również poznanie przeszłości Victora. W końcu mogliśmy poznać go trochę bliżej i przekonać się co musiał przeżyć, by być tu gdzie teraz.

" Dziedzic" to książka, która wciąga w swój świat już od pierwszej strony, dodatkowo pióro jest cudowne ! Z każdą następną przeczytaną kartką chce się więcej i więcej !
Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać historii Nico i Sofii koniecznie musicie to
nadrobić!

Znacie serię Pajęczyna od Laury?
Historia Dominica i Sofii wciąga od samego początku, a z każdą następną...

Rewelacyjna historia,która pochlania czytelnika.
Pokazująca jeszcze bardziej jak ważna jest rodzina jak silna jest więź jak istotna jest lojalność
I że nie muszą łączyć więzy krwi by móc kogoś nazwać rodziną.

Od przeznaczenia nie można uciec o czym przekonuje się główny bohater.

Mafijny świat w wydaniu autorki bardzo mi się podoba.
Jest mrocznie,brutalnie ale to tło....tu mafia pokazana jest głębiej.

I w tym "brudnym " świecie miłość o którą zawsze warto zawalczyć nawet jeśli wydaje się nieosiągalna.

Rewelacyjna historia,która pochlania czytelnika.
I że nie muszą łączyć więzy krwi by móc kogoś nazwać rodziną.

Od przeznaczenia nie można uciec o czym przekonuje się główny bohater.

Mafijny świat w wydaniu autorki bardzo mi się podoba.
Jest mrocznie,brutalnie ale to...

No druga część moim zdaniem nie była aż tak ciekawa, nagła pasja wcale nie była przekonująca

• Mafia
  • Romans