Egzekutor

Okładka książki Egzekutor Anna Falatyn
Okładka książki Egzekutor
Anna Falatyn Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Prawniczka Camorry (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Prawniczka Camorry (tom 4)
NieZwykłe
2022-07-20
2022-07-20
Romans mafijny

Spodziewałam się dokładnie tego, że ostatnia część cyklu "Prawniczka Camorry" zapadnie mi najbardziej w pamięć i to za sprawą głównego bohatera. Alex bowiem jest, tak złożoną osobowością, że nie da się przejść koło tej postaci obojętnie. Na pierwszy rzut oka "Egzekutor" budzi w człowieku strach i odrazę, niby jest oazą spokoju jednocześnie potrafi być bardzo niestabilny, ale poznając go bliżej zdajemy sobie sprawę z tego iż większość uczuć, o których sam Alex się nie podejrzewa, to są dobre uczucia. Jestem zaskoczona bardzo pozytywnie, że autorce udało się podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej w ostatniej części. Bardzo mi się podobała ta pozycja, znalazłam tu wszystko czego oczekiwałam. A znaleźć tu można niebywałą brutalność, mrok, intrygi, szantaże oraz przemoc w każdej formie, nie mniej jednak znalazło się i miejsce na dobro, na szczerą i prawdziwą miłość, na przyjaźń i bardzo silne więzi.
Polecam serdecznie przeczytać całą serię.
Mnie "Egzekutor" podobał się najbardziej.

🖤"Mi­łość to nie dwa słowa, to nie „ko­cham cię”. To wła­śnie te wszyst­kie drob­nost­ki, któ­rych za­zwy­czaj nie do­strze­ga­my, a skła­da­ją się w ca­łość. Sta­rasz się dla nas, ży­jesz dla nas. Każ­de­go dnia je­steś. Mi­łość to te z po­zo­ru błahe py­ta­nia".
Przyprawiająca o szybsze bicie serca, trzymająca w napięciu, uzależniająca, intensywna, pochłaniająca. Wypełniona zaskakującymi zwrotami akcji, intrygującymi zagadkami, a także błyskotliwym humorem. Naszpikowana mrokiem, brutalnością, przemocą, krwią, strachem, bólem, cierpieniem, ale też radością, nadzieją, miłością i namiętnością. Snuta dynamicznie, wyzbyta z banalności, rozbijająca dusze na raniące dotkliwie kawałeczki. Nieobliczalna fabularnie, zagmatwana, skomplikowana historia pokazująca, do czego jesteśmy zdolni, gdy w grę wchodzi kwestia bezpieczeństwa osób, które darzymy bezgraniczną miłością. Nakreślająca bezwzględny świat rosyjskiej mafii, dopracowana w najmniejszym szczególe, wielobarwna emocjonalnie, oryginalna lektura o sile przyjaźni, lojalności, poświęceniu, walce z demonami przeszłości oraz trudnym uczuciu, które narodziło się pomiędzy aniołem, a diabłem.
“Egzekutor” to już moje czwarte spotkanie z twórczością Anny Falatyn. Za sprawą jej fenomenalnej, debiutanckiej serii “Prawniczka Camorry” doskonale poznałam jej pióro, sposób pisania czy prowadzenia narracji. Z tego też powodu z ręką na sercu mogę stwierdzić, że Ania to jedna z najbardziej utalentowanych, dokładnych, skrupulatnych pisarek tworzących literaturę kobiecą. Po jej powieści będę sięgała w ciemno i bez żadnego wahania, gdyż po prostu wiem, iż mnie one nie zawiodą. Niezwykle doceniam szczegółową wiedzę autorki na temat struktur czy schematów działania rosyjskiej, ale również włoskiej organizacji przestępczej. Doskonały research to jest coś, czego niestety w wielu obecnie pojawiających się na rynku czytelniczym lektur po prostu brakuję. Cała seria “Prawniczka Camorry” skradła moje serce, ale to chyba właśnie “Egzekutor” zrobił na mnie największe wrażenie. Ta historia to majstersztyk, to coś wspaniałego, jedynego w swoim rodzaju. To tytuł, który wywołał we mnie karuzelę różnorakich emocji i tak jak w przypadku “Zdrajcy” trudno opisać słowami wrażenia po jego przeczytaniu. Za jego ogromny plus uważam wyśmienitą kreację psychologiczną postaci. Stella i Alex to dwie brutalnie poturbowane przez życie osoby zmagające się z demonami przeszłości. To bohaterowie realistyczni, namacalni, nieidealni, pełni zalet, jak i wad. Obdarzyłam ich bez problemu sympatią, podziwiałam ich siłę, waleczność oraz charakter.
Alexander Parisi to intrygujący mężczyzna o złożonej osobowości. To pedantyczny, brutalny, zepsuty do szpiku kości zabójca pozbawiony skrupułów. “Jestem Włochem, synem bossa jednego z neapolitańskich klanów Camorry. Dorastałem w rodzinie mafijnej. Co robię na co dzień? Poza praniem brudnych pieniędzy z nielegalnego hazardu zabijam dla włoskiej Camorry i rosyjskiej bratwy. Zabijam ludzi. Na zlecenie, za pieniądze. Podrzynam gardła, torturuję, wyciągam informację. Zabijam każdego, kto nawinie się pod nóż. Pierwszy raz zabiłem mając osiem lat. Kiedy chłopcy w moim wieku ganiali za piłką, ja wykonywałem egzekucje za mojego ojca i dziadka, na oczach dziesiątek ludzi. Jestem egzekutorem, człowiekiem, który się nie liczy”. Alexa mógł wynająć każdy. Pracował dla rządów i wpływowych biznesmenów, ale to właśnie organizacje przestępcze okrzyknęły go swoim ulubieńcem. “Był jak najbardziej ekskluzywna dziwka, która zamiast nasienia toczy z ofiar krew, w wymyślny i wyrafinowany sposób wydobywając z nich ostatnie tchnienie”. Dla niego zabicie kobiety lub dziecka nie stanowiło większego problemu. Już dawno temu przekroczył cienką granicę, zza której nie było odwrotu. Uważał swój mózg za zatruty, zepsuty, zainfekowany. Ciemność stała się odzwierciedleniem jego życia, gdyż w nim również panował głęboki mrok, ale przestało mu to przeszkadzać. W końcu wolał pustą czerń od złudnego ciepła słońca, które i tak zaraz zajdzie. Aczkolwiek pewnego dnia w jego życiu pojawiły się dwie osoby, przy których zaczął odnajdywać w sobie pokłady delikatności, przestawał być bezwzględny, zimny – stawał się ludzki. Obserwowanie przemiany człowieka wypranego z uczuć okazało się dla mnie naprawdę niezwykłym, wręcz fascynującym doświadczeniem.
Natomiast Stella Morgan to samotna, zagubiona, zawzięta, ciut naiwna, łatwowierna dwudziestoczterolatka o dobrym sercu. Dziewczyna krucha, wrażliwa, pełna tajemnic, a także emanująca nieopisaną siłą i odwagą. Protagonistka ledwo wiązała koniec z końcem. Walczyła o byt dla swojego dziecka. Bała się, co przyniesie jej następny tydzień, miesiąc. Żyła tylko po to, by dociągnąć kolejny dzień do końca i zobaczyć jak jej córka zasypia. Bohaterka robiła, co mogła, aby zapewnić Amandzie namiastkę domu. Niestety im ta była starsza, tym ona mniej mogła jej dać. Bezgraniczna miłość nie zapewniała ciuchów, wykształcenia czy innych rzeczy, których potrzebowała dorastająca dziewczynka. Nie dało się być jednocześnie matką i ojcem, nie dało się ciągnąć wszystkiego samemu, niezależnie od tego, jak wielkie chęci by się miało. Panna Morgan marzyła o pięknym życiu dla córki oraz o księciu na białym koniu, który przegoniłby ich wszelkie smutki. Marzyła o beztroskich wyjściach ze znajomymi, o kimś, komu mogłaby się wypłakać lub kogo mogłaby zwyczajnie przytulić, aby poczuć ciepło czyjegoś ciała. Tymczasem dźwigała brzemię dnia codziennego i przeszłości, której widma coraz bardziej deptały jej po piętach. Los oraz kilka osób zadecydowały za Stellę, odbierając jej dzieciństwo, ale też młodość, po czym wrzucono ją w wir brutalnego świata dorosłych. Powiem Wam, że współczułam tej dziewczynie, a jednocześnie podziwiałam jej siłę, w końcu niekiedy dorosły człowiek nie potrafiłby udźwignąć tego, co ona przeżyła będąc jeszcze dzieckiem. “Odrzucona przez rodziców i środowisko, odarta z godności, przetrwała i nie zatraciła niczego, co ludzkie, nie porzuciła moralności”.
Główni bohaterowie to osoby diametralnie różniące się od siebie. “Zwierzyna i łowca. Ofiara i oprawca. Anioł i diabeł”. Jednakże mimo tego wspólnie stworzyli jedną całość, idealnie uzupełniali się na wielu życiowych płaszczyznach. Razem odkrywali nowe dla nich uczucia. Stella początkowo była dla Parisiego tylko pionkiem, dzięki któremu zamierzał zrealizować swój plan. Protagonista wykorzystał jej miłość do Amandy, wyprał jej umysł, jednocześnie uderzając w najgłębsze lęki. Aczkolwiek z czasem ta kobieta obudziła w nim coś niepokojącego, czym go zaintrygowała. Wprowadziła do jego życia kojący spokój, ale też niepokojącą aurę ciepła, która osaczała go z każdej strony. W obecności Stelli czuł się oczyszczony, rozgrzeszony. Miał wrażenie, że ona w pełni go rozumie. Była aniołem, przed którym chciał paść na kolana i błagać, żeby położyła dłoń na jego głowie i pozwoliła mu znaleźć ukojenie. Panna Morgan stworzyła dla niego namiastkę raju na ziemi. Pokazała, jak to jest bezgranicznie kochać. Co istotne, bohaterkę nie przerażało to, kim był i co robił Alex. Ona uważała go za tarczę, obrońcę, wymarzonego rycerza. Wszak w jej bajce wybawiciel nosił czarną zbroję oraz jeździł na czarnym koniu.
“Ich miłość była brudna, brzydka, wypełniona ciemnymi barwami. Zrodzona w bólu, cierpieniu, naznaczona krwią i śmiercią. Nietypowa, wydawać się mogło, że bez przyszłości. Z pozoru niepewna i krucha, została związana najtwardszymi więzami. Emanowała nadludzką siłą, rozganiała mrok, pozwalała ujrzeć słońce”.
Warto wspomnieć o wyjątkowej więzi, jaka narodziła się pomiędzy Alexandrem, a córką Stelli, czyli Amandą. Ta mała dziewczynka dość nierówno i niechlujnie kolorowała szary świat Parisiego. Śledząc sceny z ich udziałem na mojej twarzy wielokrotnie pojawiał się uśmiech, a w oczach lśniły łzy wzruszenia.
Anna Falatyn stworzyła wartościową, poruszającą, pozbawioną schematów, brutalną powieść, po której dosłownie płynęłam. Niezwykle ciężko było mi się rozstać z bohaterami cyklu “Prawniczka Camorry”, gdyż zarówno James Moretti, jak i Alexander Parisi to postacie, które trwale zapisały się w mojej pamięci. Bez dwóch zdań jeszcze kiedyś powrócę do tej serii, a tymczasem w moich najbliższych planach czytelniczych znajduję się najnowsza dylogia Anny Falatyn, czyli “KodeX”. Liczę, iż historia Wojciecha oraz Zuzanny również przypadnie mi do gustu!

Historia Alexandra Parisiego, drugoplanowego bohatera powieści Prawniczka oraz Zdrajca , całkowice skradła moje serce.
Alex Parisi nie był typowym egzekutorem, chłopcem na posyłki w szeregach mafii. To jemu zlecano najbardziej bestialskie, krwawe i niewygodne zadania. Nie istniała na świecie taka rzecz, która zrobiłaby na nim wrażenie lub poruszyła jego sumienie. Już nie.
Jednak tym razem miało być inaczej. Komuś udało się założyć kajdany na ręce Alexandra.
Przez lata związywał się obietnicami z pachanem rosyjskiej mafii – Yuri Woronowem. Jeden dług spłacał kolejnym. Rodzina Woronow stała się jego brzemieniem, a poświęcenie i błądzenie w mroku okazały się jedyną drogą do odkupienia.
Teraz Alexander mógł odzyskać wolność. Kiedy na jego drodze stanęła młoda kobieta, Stella Morgan, był przekonany, że jest ona idealnym narzędziem do realizacji pozornie niewykonalnego zlecenia.
Czy Anioł zmieni samego Diabła? Czy może Diabeł wyrwie jego skrzydła, pióro za piórem, aż nic z nich nie zostanie?
Majstersztyk od początku do końca . Ksiązka ma w sobie wszystko co lubię , grozę , strach , miłość i dobre zakończenie. Myślałam , że to bohater poprzednich trzech części , skradł moje serce ale to właśnie Alex jest ,moim ulubionym bohaterem . Prawdziwy Anioł Śmierci ....

Seria mafijna autorki Anny Falatyn bardzo mi się spodobała, mimo że wszędzie piszą o mafiach. Uważam że to wszystko zależy od autora w jaki sposób napisze, przedstawi.
Pani Anna napisała tak że książki nie dało się odłożyć na dłużej. Kilka słów do Pani Anny, napisała Pani w podziękowaniu że myśli Pani o kontynuacji, o historiach ich dzieciach. Moim zdaniem może mogłaby Pani napisać ale jako w jednej książce. I powinna Pani coś innego pisać, inne historie, bo styl pisania, fabuła i dialogi są na dużym poziomie i bardzo fajnie się czytało.
Pisanie o mafii na dłuższą metę może być nudne ;)

Bardzo ciekawa fabuła

Bardzo ciekawa fabuła

Niby mafia, romans a jednak inaczej niż zazwyczaj. Naprawdę polecam :) całą serię. Jednak to EGZEKUTOR skradł moje serce.

CIEKAWA FABUŁA Z MOYWEM MAFII KOCZACA SERIE

CIEKAWA FABUŁA Z MOYWEM MAFII KOCZACA SERIE

Cykl: Prawniczka Camorry (tom 4)
Ostatnia część.

W tej części macie gwarancje bardzo dużych emocji.

Cała seria zasługuje na uwagę. Polecam.

Cykl: Prawniczka Camorry (tom 4)
Ostatnia część.

W tej części macie gwarancje bardzo dużych emocji.

Cała seria zasługuje na uwagę. Polecam.

Alex był płatnym zabójcą, dla którego nie miało znaczenia czy zabija mężczyzn, kobiety czy dzieci. Żył w świecie, który był swoistym przedsionkiem piekła. Ten świat był pozbawiony hamulców moralności. Właśnie w jego świat wkroczyła Stella. Była samotną matką Amandy, która pomimo trudnych przejść, była kobietą o dobrym sercu. Gdy ich drogi się stykają, Alex ma wobec kobiety pewien plan, o czym ona nie ma pojęcia. Mężczyzna nie podejrzewa, że ten plan będzie początkiem lawiny zdarzeń, które będą miały duży wpływ na ich losy. Co takiego się wydarzy?
Seria "Prawniczka Camorry" od pierwszego tomu wdarła się w moje serce ❤️. W poprzednich tomach to James i Lisa brylowali. W tej części poznać możemy losy Alexa i Stelli, ludzi, którzy mają za sobą przeszłość tak traumatyczną, że ciężko to nawet sobie wyobrazić. Tych dwoje wciąż zmaga się z demonami przeszłości. Oboje zostali bardzo zranieni przez najbliższych. Brak było troski czy opiekuńczych, matczynych ramion.
To przeszłość wpłynęła na Alexa i dlatego był, jaki był. Traumy, które w nim siedziały rzutowały na jego "zawód". Szedł na układy, gdyż miał ważny powód dla którego godził się być posłańcem śmierci. Wyzuty z uczuć, samotnik, przez nikogo nie kochany - czyż nie był idealną maszynką do zabijania?
Stella natomiast była jasną i czystą postacią, która w tym brudnym świecie musiała żyć. Cierpienie było stałym elementem jej bytowania. Jedynym światełkiem w tunelu dla niej była jej córka. To dzięki niej Stella miała jeszcze siłę do walki z losem.
Tych dwoje tak naprawdę egzystowało, ich życie było jałowe. Alex przy Stelli przestawał być zimny i bezwzględny, a stawał się ludzki. Skorupa, którą się otoczył z czasem pękała, a on sam, pomimo tego, że ciężko mu było mówić o uczuciach, zaczynał rozumieć, że jego serce nie jest martwe i może żywić uczucia do drugiego człowieka.
Ogromnie podobała mi się wieź, która wytworzyła się między Alexem, a Amandą. Była o tyle zaskakująca, że można ją porównać do groźnego psa, opiekującego się małym kurczątkiem😅. Śmiem pokusić się nawet o stwierdzenie, że był to zabawny wątek tejże historii, bo jak nie uśmiechnąć się, gdy facet, który nie zawaha się zabić, uroczo mówi "Pingwinku"😉.
W tej części macie gwarancje takich emocji, że po prostu głowa mała 🙆. Króluje tu szaleństwo w czystej postaci, przelewa się krew, jest brutalnie, żeby nie powiedzieć makabrycznie. Ta część mnie po prostu złamała i sprawiła, że robiło mi się gorąco, a ciśnienie skakało niebezpiecznie - już nie wspominając o tym, że i łzy poleciały niejednokrotnie. Przekonacie się, jak wiele człowiek może znieść i jak bardzo może się dla kogoś poświęcić. Mnie Alex tą swoją skrajną postawą oczarował i powiem więcej - mimo, że jestem na świeżo po przeczytaniu, z przyjemnością sięgnęłabym znowu po "Egzekutora". Jestem oczarowana tą książką na maksa 😍. Czytajcie to ludzie, naprawdę warto!!! Oczywiście nie tylko ostatnią część, bo cała seria jest naprawdę mega ❤️❤️❤️.

Rewelacyjna. Polecam.
Co można zrobić dla osoby, którą się kocha? Wszystko, dosłownie wszystko. To właśnie zrobił Alex dla Stelli i nawet nie wyobrażał sobie, że wie co to miłość. Czuł, że musi zrobić wszystko, by przeżyła, wiedział że brakuje jej, gdy odeszła. Amanda przełamała jego mrok i pokazała jak niewinne i szczere może być dziecko. Ava i Leo wywrócili świat a Stella, trzyma jego mrok w garści.
Rewelacyjne zakończenie. Polecam

Rewelacyjna. Polecam.