Zatraceni w sobie

Okładka książki Zatraceni w sobie K.M. Dyga
Okładka książki Zatraceni w sobie
K.M. Dyga Wydawnictwo: Szósty Zmysł Cykl: Seria Zatraceni (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Seria Zatraceni (tom 1)
Szósty Zmysł
2021-10-13
2021-10-13
Literatura polska romans biurowy debiut

Okładka książki Gorąca trzydziestka antologia K.M. Dyga, Greta Eden, Joanna Izdebska, Ewelina Krucza, Helena Leblanc, E. Lorenc, P. Lorenc, Monika Nawara, Leonia Oscar, Joanna Serafin, Anna A. Sosna, Ola Sukiennik, Magdalena Szponar
Gorąca trzydzi... K.M. Dyga, Greta Ed...

Świetna lektura, emocjonalna, napisana z pazurem.

Świetna lektura, emocjonalna, napisana z pazurem.

Książka genialna . Pomysł świetny, akcia i bohaterowie przesympatyczni. Nie pozostale nic tylko polecać :)

Ta książka przez pierwsze 100 stron była straszna. Myślałam o DNF, ale była tak abstrakcyjna, że aż śmieszna i stwierdziłam czytam dalej ten kabaret. Zaczął się on od 32 strony kiedy Ida miała już wychodzić ze spotkania, a prezes chciał gdzieś ją zabrać to było pierwsze spotkanie z tym człowiekiem no nierealne. Nie wspomnę o jej pierwszym zadaniu służbowym totalna fantazja. Sama Ida zauważa cytując " Mój szef chyba też nie jest do końca normalny (str. 44)" - no nie jest normalny. Jedyną osobą trzeźwo myślącą był Tomek, który zadał konkretne pytanie prezesowi szacun. No i tekst Idy " Nie jestem bohaterką harlequina, żeby zabujać się w szefie od pierwszego wejrzenia - no niestety jesteś. No i zazdrość Konrada w szpitalu jak dziecko z przedszkola. No to jak już ponarzekałam, to podobał mi się początek, czyli czas jak oni się poznali. Później 100 stron to porażka, a potem nawet mi się podobało jak to się potoczyło. Możliwe, że sięgnę po drugi tom, zakończenie do tego zachęca.

ciekawa wersja warszawskiej 'pretty woman'

ciekawa wersja warszawskiej 'pretty woman'

Historia przyjemna, czyta się szybko. Romans z początkiem wątku mafijnego. Z jednej strony bardzo mi się podoba postawa Idy broni wszystkich, a z drugiej ledwo poznała uczucia do prezesa, a poszła już w ramiona nieznajomego Japończyka. Zabieram się do drugiej części, bo myśle, że jest co czytać.

Zaskakująca fabuła i cały wachlarz emocji jakie ta historia wywołuje sprawiają, że czyta się ją z ogromną przyjemnością. Napisana z humorem, ciekawa historia z dwoma watkami miłosnymi.

Romans głównie biurowy, z nutką mafijnych porachunków w tle. Książka, która porywa swoim humorem i optymizmem. Kiedy Ida, dostarczając zamówienie z japońskiej restauracji, wpada na swoim rowerze na Konrada, urządza mu taką awanturę, że z miejsca przypomniała mi się Jadwiga Małecka z serialu "O mnie się nie martw". Wygadana, przebojowa, zawsze walcząca o swoje. Z miejsca polubiłam Igę. Potrafiła obrócić sytuację na swoją korzyść i nie przestraszyła się bogatego prezesa. Po prostu wygarnęła mu co myśli i ochrzciła mianem Pana Kapuśniaka 🤣

Konrad z kolei pozytywnie mnie zaskoczył, bo zamiast nasłać na nią swoich prawników postanowił ją zatrudnić. Docenił charakter kobiety.

W biurze Ida od razu wpada na dwie zazdrosne żmije i jednego obleśnego dyrektora. Dzięki swojej niepowtarzalnej osobowości wychodzi z konfliktów z tarczą.

Urocza asystentka wpadła prezesowi w oko. Ona też zwróciła uwagę na kolor jego zielonych tęczówek, ale nie pozwoliła sobie na zatracenie się w nich. Trzyma szefa na dystans, żąda profesjonalnego zachowania. Nie będzie seksu na biurku 😉

Dowiadujemy się, że prezes chce rozszerzyć działalność firmy na Rosję lub Japonię i jakoś tak się dzieje, że w obu tych krajach trafia na gangsterów 🤷🏻‍♀️

Zrywa negocjacje ze stroną rosyjską, na co ta odpowiada ogniem i zamachem bombowym. Na cel biorą także Idę. Co im zawiniła asystentka?

Kobieta wyjeżdża z delegacją do Japonii, co ma ją oddalić od niebezpieczeństwa. Tam wypatruje ją członek yakuzy, zakochują się w sobie. A w Polsce czeka Konrad. Zrobił błąd odpychając ją i teraz może ją stracić na rzecz innego.
Ida z fascynacją zwiedza Tokio, poznając miejscowe zabytki, kuchnię i kulturę. Muszę przyznać, że i mnie to zainteresowało.

Książka jest jakby podzielona na dwie części: Polska z Konradem i Japonia z Takashi.
Tu pojawiło się niemałe zamieszanie. Czy można kochać dwóch mężczyzn jednocześnie? I którego powinna wybrać Ida: tego, który daje jej czułość czy tego, który budzi pożądanie?

Książka jest całkiem wciągająca. Szczególnie podobała mi się część dotycząca Japonii.

Zatraceni w sobie to pierwsza część świetnej trylogii która zaczyna sie jak zwykle… niewinnie😀 oczywiście z każdym rozdzialem wchodzimy w głąb historii Idalii i… Pana Kapuśniaka😀 Tak, dobrze czytacie. Skąd taki pseudonim tego same sie dowiecie. Czytając te historie naprawdę można sie pośmiać, chociaż z nadmiaru śmiechu to sie tu nie posikacie😉 historia niezbyt jakaś skomplikowana ale przyjemnie sie ją czyta i bardzo mnie wciągnęła. Bardzo wiele się tu dzieje i nie dajcie się zwieźć pozorom. Mogę powiedzieć tyle, ze dobrze ze miałam pod ręką kolejna czesc😀

Niby fajnie, ale jednak mam mieszane uczucia. Czasem było pomieszanie z poplątaniem. Olbrzymi plus za humor Igi 😀

Główną bohaterką historii jest Ida. Dziewczę nieco szalone, kochające szczerze i na zabój, marzycielka. Taka własnie jest Ida. Wielkie serducho i nieco roztargnienia wpędzają nie raz w kłopoty.
Miałam ochote ją udusić jak i rownież przytulić i pogłaskać po glowie :)
barwna postać.
"Zatraceni w sobie" to romans/komedia romantyczna. Pewne rzeczy będa tutaj przerysowane ale tylko po to, by wyiskać POZYTYWNĄ energię i przesłanie, że miłość wygląda na nas z każdego zakamarka, wystarczy mieć w sobie odrobinę dziecięcej wrażliwości - tak jak własnie Ida.
Polecam :)

Miałam ochote ją udusić jak i rownież przytulić i pogłaskać po glowie :)
barwna postać.

• Romans