Serce w mundurze

Agnieszka Karecka Wydawnictwo: JakBook literatura obyczajowa, romans
JakBook
2021-11-26
2021-11-26

Fantastyczny romans powiedziałabym w takim klasycznym wydaniu. Jest ciekawie, momentami zabawie, czuć tą energię między główną parą. Nie ma rozbieranych scen, wręcz czuć ten smak i delikatność oraz nutę słodyczy, niedowierzania ale jest wyważone. Nie jest to kilogram lukru a drugi cukru a tego nie znoszę. Cieszę się że miałam przyjemność przeczytać, bo pozycja mało znana i nie widziałam wcześnieĵ tego nigdzie. Polecam gorąco!

Przyjemna książka, historia Klary to opowieść o sięganiu po własne marzenia, walczeniu o siebie. Mimo niewielkich mankamentów książkę czytało się w bardzo dobrze. Jeśli nie oczekujemy książki bardzo ambitnej, a takiej która nas odpręży, wywoła uśmiech na twarzy to jest to dobry wybór 🙂 polecam!

Klara aktorka, która występuje w teatrze, ale marzy aby zagrać w filmie pełnometrażowym i kiedy jest szansa aby zaistnieć, idzie na casting. Niestety nie udaje jej się dostać tej roli, lecz dostaje wskazówki co mogłaby zrobić aby otrzymać szansę. Skoro przygotowuje się do filmu o tematyce wojskowej, wstępuje do służby przygotowawczej i zostaje przydzielana do jednostki wojskowej w Gdańsku.
Co takiego wydarzy się podczas odbywania służby wojskowej?
Czy w jednostce można znaleźć miłość?
Jakie tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw?
Czy Klara dostanie wymarzoną rolę w filmie?

Kocham książki o tematyce wojskowej i z bohaterami mundurowymi na czele. Książka mnie całkowicie kupiła, zakochałam się w bohaterach i nie mogłam oderwać się od lektury. Uczucie, które rodziło się między Klarą i Igorem, było bardzo naturalne, nienachalne i wręcz urocze. Bardzo podobała mi się przemiana Klary, że w końcu się postawiła, tupnęła nogą i zawalczyła o siebie i swoje marzenia. Był moment, że autentycznie bałam się jak zakończy się ta historia, lecz zakończenie było piękne i wzruszające.
Kochani bardzo polecam wam tę historię.

Fabuła na początku strasznie długo się ciągnie, gdy się rozwijają czuję, że nie jest do końca opowiedziana tylko ucinana w prawdopodobnie najlepszych momentach. Zalatuje troszkę fabuła podobna do"Purple hearts". Niestety zawiodłam się.

Serce w mundurze Agnieszka Karecka

”Miłość możesz znaleźć wszędzie. Nawet na poligonie!”

Bohaterką jest Klara, młoda aktorka czekająca na szansę w dobrej produkcji. Kiedy w mieście zjawia się jej dawna przyjaciółka, Klara za jej namową bierze udział w castingu do filmu wojennego. Bohaterce tak zależało na tej roli, że postanowiła odbyć służbę przygotowawczą w wojsku, która miała jej pomóc jak najlepiej odegrać rolę. Te kilka tygodni w jednostce pozwoliło jej znaleźć przyjaciół, nauczyć się dyscypliny ale także znaleźć miłość.

Fabuła książki jest wciągająca co sprawia, że czyta się ją szybko. Autorka świetnie opisuje emocje bohaterów i ciekawie wprowadza nowe wątki, które jeszcze bardziej zachęcają nas do czytania. Piękna miłość jaka się narodziła miedzy bohaterami musi przetrwać wojnę i to właśnie wątek tej wojny mnie wzruszył. Z własnych doświadczeń wiem jak to jest czekać na bliską osobę, która wyjeżdża na służbę w bardzo niebezpieczne miejsca.

Dla mnie to bardzo ciekawa pozycja, idealna na wieczór z herbatką.

Serce w mundurze Agnieszka Karecka

”Miłość możesz znaleźć wszędzie. Nawet na poligonie!”

Klara to młoda aktorka występująca na deskach teatru. Z rozwojem fabuły dowiadujemy się o jej przyjaciółce z czasów studiów, z którą nie miała kontaktu przez lata. Amanda przyjeżdża do Polski na swoje urodziny i chce odbudować swój kontakt z Klarą. Dziewczyny na początku swojej kariery zagrały w filmie (tytuł jest w książce) i jedna z tego powodu musiała wyjechała do Stanów, aby zacząć od nowa. Druga niestety skończyła w teatrze z rolami dwuplanowymi. To właśnie Amanda mówi jej o przesłuchaniach do wysokobudżetowej produkcji serce w mundurze. Dziewczyna idzie na przesłuchanie, natomiast to telefon od agentki reżysera zmienia jej nastawienie. Z czasem zmienia się jej całe życie, pod wpływem akademii wojskowej, do której wstąpiła. A to co dzieje się później trzeba już tylko przeżyć wraz z bohaterką. Klara nie przyzwyczajona do reali wojskowych jest pyskata za co musi pompować. Moim ulubionym momentem jest sytuacja z kapitanem i jego słowa "jeszcze się nie rozpakowała, a już pompuje". No cóż Igor w tej książce jest moim bóstwem. PS. Też bym chciała mieć taką przyszłość (mówię tu o schematach matka- córka). Książka jest cudowna. Happy end!

Piękna, wzruszająca książka, szybko się ją czyta. Polecam każdemu, a głównie fanom filmu "Purple hearts", który ma z książką wiele powiązań.

Przyjemna lektura. Trochę mało wiarygodna ale jako wieczorny przerywnik może być.

Miał być prawdziwy klimat wojska - nie ma. Pytałam ludzi którzy faktycznie służą w wojsku i niektóre rzeczy, które działy się w niej wręcz ich śmieszyły, bo nijak się miały do wojskowych realiów. Sama też czułam, że niektóre rzeczy są raczej nie autentyczne, a opis wojska bardziej przypominał mi momentami jakieś liceum z profilem wojskowym. Romans, który jest w książce zdecydowanie rozwinął się za szybko! a do tego był nijaki. Nie ma powolnego rozwinięcia wątku miłosnego tylko jest to miłość od pierwszego wejrzenia, pocałunek, ślub i nic pomiędzy w sumie. Nie ma tu ani dobrego romansu, ani opisu wojska. Liczyłam na coś w stylu filmu "Purple Hearts" lub "I wciąż ją kocham" a nie dostałam nawet słabej podróbki "Blondynki w koszarach".
Podsumowując: jestem BARDZO rozczarowana i nie przeczytam jej ponownie.

Niestety, ale nie.
Zapowiadało się dobrze, ale jak przeczytałam nazewnictwo niezgodne z regulaminem wojskowym, użyte przez autorkę m.in starsza szeregowa to stwierdziłam, że zdecydowanie nie warto czytać tych głupot.
Decydując się na tematykę tego typu, należy zapoznać się z nomenklaturą wojskową. W przypadku stopni wojskowych feminitywy nie obowiązują.
Nie polecam. Strata czasu.

Niestety, ale nie.
Nie polecam....