Czerń rubinu

2021-09-09
2021-09-09
9788382194685
fantasy

Recenzja książki "Czerń rubinu" od Klaudia Max przeczytana w ramach BT zorganizowanego przez po_czytane_ Dziękuję Bardzo :)

„I było coś jeszcze gorszego, co może postawić na szali jej życie. Kompletnie nie przejmowała się tym, że ten mężczyzna może okazać się jej zgubą.”

Luiza od dziecka czuła, że nie pasuje do swojej rodziny. Widzi i słyszy rzeczy, których normalny człowiek nie dostrzega. Dramatyczne przeżycie skłoniło ją do podjęcia tragicznej decyzji.
Dawid przywódca jeden z najpotężniejszych wojowników, pomimo własnych demonów zrobi wszystko, żeby ochronić swoich poddanych.  Kiedy na jego drodze stanie Widząca w jego życiu nastanie wielki chaos. Dwa różne światy i wszyscy przeciwko.
"W pojedynkę są niebezpieczni i śmiercionośni, a razem stają się niepokonani." Idealnie oddaje ich siłę. Tylko czy w ich świecie jest czas na miłości, kiedy muszą ocalić miliony istnień i zapobiec wojnie?
Luiza Dot i Dawid Drwal będą w stanie ponieść skutki podjętych decyzji? Czy przeznaczenie się wypełni?

"Czerń rubinu" miałam ochotę przeczytać już od dawna, chociaż rzadko sięgam po książki fantasy. Bardzo się cieszę, że po nią sięgnęłam, naprawdę świetnie spędziłam z nią czas.

Książkę poza tym nie dość, że czyta się bardzo szybko to jeszcze bardzo przyjemnie i pobudza wyobraźnię. Bardzo wciągająca i na pewno chciałoby się jeszcze dalej czytać, aż mogę śmiało powiedzieć, że za szybko się skończyła, chociaż jej objętość jest zaskakującym grubaskiem.  Wciągnęła mnie na całego, wręcz z niecierpliwością przewracałam kartki, żeby jak najszybciej dowiedzieć się co  będzie dalej. Zaskakująca, fantastyczna, wzruszająca.
Zakończenie?!!! Byłam zła, bardzo nie spodziewałam się, długo nie mogłam przywyknąć do tego co tam się stało. Rozwaliło mnie i przyznam, że jeszcze mam nadzieję, że okaże się, to tylko  "snem".  Osobiście jestem zachwycona piórem autorki, historię, jaką poprowadziła, a powiem "dużo" się dzieje, mamy wielu bohaterów, jednak wszystko jest dopracowane, ani przez chwilę nie czułam tutaj nudy.   Chemia między bohaterami jest wyczuwalna i wywołuje wiele dodatkowych emocji. "Czerń rubinu" jest naprawdę wyjątkowa i bardzo emocjonalna.

Polecam gorąco :)

Recenzja z Book Tour z książką "Czerń Rubinu" autorki @mklaudiamax organizowanego przez @po_czytane_
Dziękuję za możliwość udziału ❤️❤️
I upominki

Książka jest fantastyczna z gatunku fantastyki . Niesamowita historia Luizy i Dawida . Bardzo wciągająca fabuła
Choć książka jest grubaskiem ale warto przeczytać przeżyć to co bohaterzy.
Luiza od najmłodszych lat wiedziała że nie pasuje do świata . Widziała i słyszała co inni nie mieli o tym pojęcia .Jednak dopiero dramatyczne przeżycie przelało czarę goryczy, popychając ją ku tragicznemu końcowi.
Dawid Drwal, najpotężniejszy Wojownik, zmagając się z własnymi demonami robi wszystko, by ochronić poddanych. Tak samo jak z całych sił próbuje odnaleźć kobietę, którą niegdyś zawiódł. Nie liczy się nic innego. Do czasu, aż na jego drodze staje nieświadoma własnej wyjątkowości Widząca, wprowadzając do jego niebezpiecznego życia jeszcze większy chaos.

Autorka przenosi nas w świat Mrocznych Wojowników, Widzących , Wiernych Wilkołaków i Wampirów potężnej mocy , emocji i uczuć.
Ta książka to fenomen fantastyki
Akcja jest bardzo szybka ,mroczna i krwawa 😁
Zakończenie książki czego takie smutne .
Polecam wszystkim fanom fantastyki

Dziękuję jeszcze raz za możliwość udziału w Book Tour ❤️❤️

"Mrok Duszy" to druga część książki którą właśnie czytam jest jeszcze lepsza od pierwszej części 😉😉

#booktour#

Dziękuję za możliwość udziału ❤️❤️
I upominki

Choć książka jest grubaskiem ale warto przeczytać przeżyć to co bohaterzy.
Luiza od najmłodszych lat wiedziała że...

Jak wiecie jakoś do tej pory nie było mi po drodze z literaturą fantasy, broniłam się przed nią rękami i nogami. Niedawno jednak @grzechuczyta namówił mnie na przeczytanie tejże właśnie książki, czyli "Czerni rubinu" Klaudii Max. Wahałam się z początku, ale teraz z czystym sumieniem muszę przyznać, że przepadłam po prostu..

Nie spodziewałam się, że młoda autorka ma tak wprawną ręką w pisaniu i tak ogromną wyobraźnię, choć już kiedyś przeczytałam jedno opowiadanie Klaudii.

Historia Luizy i Dawida, dwojga niezwykłych, odważnych i walecznych bohaterów, wciągnęła mnie od pierwszych stron. Mimo że "Czerń rubinu" to niezły grubasek, to dosyć szybko go pochłonęłam. I to dosłownie!

Intrygująca, pełna zaskakujących wydarzeń i zwrotów akcji, tętniąca życiem i naładowana ogromem emocji opowieść o pięknej miłości, sile przeznaczenia i walce z groźnym przeciwnikiem. Tylko Luiza i Dawid, niezwykle silni i niebezpieczni Widząca i Wojownik, są w stanie zapobiec wojnie pomiędzy Wymiarami i ocalić wiele istnień. Łączy ich przeznaczenie, ognista miłość, namiętność i strach o siebie nawzajem. Muszą być czujni, bo wróg czai się w ukryciu i zbiera krwawe żniwo.

Czy uda im się osiągnąć cel i pokonać tajemniczego agresora? Konsekwencje podjętych przez nich decyzji mogą być katastrofalne.. Muszą się spieszyć, bowiem czas gra tu ważną rolę..

Rewelacyjnie poprowadzona i trzymajaca w ciągłym napięciu fabuła, szybka akcja i naprawdę świetnie wymyślone postaci, które na długo zapadną mi w pamięć. Zżyłam się z nimi i kibicowałam im z całych sił, ale zakończenie wbiło mnie w fotel.. Klaudia, dlaczego?? To nie może się tak skończyć..

"Czerń rubinu" bardzo przyjemnie mnie
zaskoczyła, nie spodziewałam się, że fantastyka może być tak wciągająca. Kto wie, może już na stałe polubię się z tym gatunkiem 🤔😉😉

Nie spodziewałam się, że młoda autorka ma tak...

Luiza od zawsze wiedziała że jest inna. Dramat który przeżyła zapoczątkował tragiczne wydarzenia w jej życiu. Gdy dodatkowo pojawił się tam też Dawid Drwal wszytko się zmieniło. Jeden z najpotężniejszych wojowników przekonuje się jak wyjątkową jest Luzia i jak wielkie wiąże się z tym niebezpieczeństwo! Jak poradzą sobie najtrudniejszą misją w ich życiu? Czy połączy ich wspólny cel ?

Ta książka to dla mnie początek jeśli chodzi o twórczość autorki I wiecie co sama się zastanawiam dlaczego wcześniej nie poznałam tej książki 🤔
Postacie wykreowane w tej historii to prawdziwy sztos!
Główna bohaterka czyli Luzia to początkowo tak zwana szara myszka spokojna i nie rzucająca się w oczy do momentu jej spotkania z Drwalem czyli jej profesorem oraz największym z wojowników. To co działo się między tą dwójką to istna mieszanka wybuchowa. 😍 Przyciąganie i chemia były wręcz namacalne . Oczywiście nie zabrakło tu akcji która nadawała tempa wydarzeniom a ja jako czytelnik przepadłam całkowicie i przeniosłam się w świat fikcji który zaserwowała nam autorka.
Chciałabym bardzo podziękować Klaudii Max za to że ta historią udowodniła iż można napisać dobrą książkę fantasy w polskich realiach.
Ja otrzymałam tu wszystko czego mogłam oczekiwać a nawet więcej.
Momenty z przeszłości Luizy wstrząsnęły mną ale zrozumiałam jej postać jeszcze bardziej. Chcialabym też aby inni zwrócili uwagę na postać Dawida to jaki on jest i jak bardzo duży wpływ ma na niego poznanie Luizy. Czytając każdą stronę byłam zachwycona a strach, radość i miłość przeplatały się że wzruszeniem.
Ta pozycje mogę śmiało polecić i uwierzcie mi że po przeczytaniu "Czerń rubinu" będziecie chcieli więcej! 😍😍😍

"Czerń rubinu" Klaudii Max poznałam całkiem przypadkiem, gdzieś mi mignęła recenzja tej książki i już wtedy dodałam pozycje na półkę do przeczytania a później Klaudia, ogłosiła nabór recenzencki. Wyczułam swoją szansę na poznanie super książek i się nie pomyliłam.

Luiza Dot 26-letnia studentka prowadzi w miarę normalne i spokojne życie, uczy się, pracuje i wychodzi ze znajomymi. Jej spokojnie życie nie zawsze tak wyglądało, od lat zmaga się z '' psychozą'' widzi rzeczy, których nikt inny nie widzi. Czerwone oczy czy czarne żył to tylko początek problemów, jakie ją czekają. Mroczna przeszłość próbuje ją dopaść, ale w tym wszystkim widać przysłowiowe światełko w tunelu i szczęście, jakie ją czeka. Kiedy na jej drodze staje najpotężniejszy Wojownik, jakiego widział świat, ona jeszcze nie wie, że to początek jej zatracenia się.
Dawid Drwal pewny siebie Wojownik, który całą swoją postawą pokazuje, że jest mocny i silny taki niezniszczalny, pozory jednak bardzo mogą mylić. Kiedy los na jego drodze stawia kobietę z jego snów, postanawia o nią zawalczyć i pokazać prawdziwego siebie.

Przyznam, że po przeczytaniu 100 stron miałam ochotę porzucić tę historię, nic się nie działo i było nudno a przecież opis, obiecał tak dużo!
Postanowiłam poczytać recenzje innych osób, które czytały. Widziałam masę pozytywnych opinii. Siadłam i na jednym posiedzeniu przeczytałam 200 stron i wtedy zaczęło się dużo dziać!
Zwroty akcji, nowe fakty, nowe postacie to zdecydowanie coś, co mi się podobało. Od momentu gdzie pojawia się Dawid, ta akcja jest bardzo zgrabnie popychana do przodu. Przez książkę się płynie, cały w książce coś się dzieje i nie ma czasu na oddech, w pewnym momencie wydawało mi się, że tego jest za dużo, ale fabuła byłą prowadzona tak, że ta ciągła akcja mnie nie nie znudziła. Zdecydowanie książka jest romansem z wątkiem fantastycznym, historia jest osadzona w naszym świecie-Urban fantasy. Oprócz oczywistego wątku romantycznego mamy też wilkołaki, demony i wampiry między tym wszystkim są też widzące, widzą one wszystkie te nadnaturalne rzeczy. Mamy też echo wojny, jaka odbyła się kiedyś, ale i tej, co wisi teraz nad naszymi bohaterami.
Po przeczytaniu całej książki rozumiem dopiero prolog na samym początku lektury, który jest bardzo spójny, jeśli znamy fakty. Podsumowując, historia mi się podobała, bohaterów też bardzo polubiłam (moje serce skradła postać Sandry, ale i Marcel). Widać też, że ten tom jest pierwszym, bo ta historia dopiero nabiera tempa. Już nie mogę doczekać się następnych tomów.

Serdecznie dziękuje autorce za zaufanie i za egzemplarz książki!

instagram - emcia.czyta

"On nie był tylko przystojny, był niepokojąco piękny, seksowny i niebezpieczny."

Luiza poznaje Dawida w klubie, w którym pracuje. Od samego początku jej uwagę zwraca wygląd mężczyzny, a zwłaszcza jego stalowe oczy, wywołujące w kobiecie falę przyjemnych doznań.
Czy to Wam zakrawa na tani romans?
Nic bardziej mylnego! To dopiero początek historii, która im dalej, tym staje się bardziej mroczna. Na jaw wychodzą nowe elementy fantastycznego świata, który zaprasza, by przekroczyć jego granice.
Dasz się namówić?

Przyznam, że "Czerń rubinu" kusiła mnie już od bardzo dawna, niestety, trochę przerażała mnie objętość książki. Tak, ta powieść to słodka cegiełka, która zapewni Wam szereg rozmaitych wrażeń przez długi okres. Wracając do mnie, nie straszne są mi opasłe tomiska, jednak potrzeba na nie zdecydowanie więcej czasu.

"Nagle, to co wydawało się bardzo ważne, spadło na ostatnie miejsce. Teraz miała inne priorytety."

Z początku świat przedstawiony w powieści nie wydaje się różnić od tego, który znamy, dopiero z czasem zauważamy, że Luizę nękają dziwne wizje. Ale czy rzeczywiście to tylko wyobraźnia bohaterki? Przyznam, że autorka długo trzyma nas w niepewności, co do prawdziwej natury głównej postaci. Czytelnik, niczym po nitce do kłębka, dochodzi do sedna historii, która zaczyna się coraz bardziej gmatwać. Bardzo podobało mi się odwołanie do Dantego i jego "Boskiej komedii", dzięki czemu ma się wrażenie, że książka ma punkt zaczepienia w realnym życiu. Uważam, że autorka mogła trochę bardziej szczegółowo rozwinąć wątek związany z mitologią i legendami. Z pewnością dzięki temu książka dużo by zyskała.

W powieści mamy przedstawioną miłość dwójki ludzi, których łączy coś więcej niż uczucie. Na ich barkach spoczywa ciężar odpowiedzialności za wiele istnień.
Czy uda im się go udźwignąć?
Przyznam, że wątek ten stanowi jeden z mocniejszych elementów powieści. Autorka zwraca uwagę na wiele aspektów tego związku: nie tylko cielesność, choć widzimy, że jest ona bardzo ważna, ale przede wszystkim podkreśla połączenie dusz, dzięki któremu zakochani mogą w sobie czytać niczym w otwartej księdze. Wracając do intymności, to mamy tu świetne sceny zbliżeń dwójki bohaterów, które pobudzają wyobraźnię, ale przy tym pozbawione są wulgarności.

"Emocje gubią i prowokują do upadku."

Przyznam, że czytałam tę powieść z wypiekami na twarzy! A zakończenie bardzo mnie poruszyło, sprawiło że czuję potrzebę natychmiastowego zapoznania się z kontynuacją tej książki! Choć momentami da się zauważyć trochę niewprawne pióro debiutantki, to ta historia ma potencjał. Jestem ciekawa jak rozwinął się warsztat autorki w kolejnych częściach tej powieści. W moim odczuciu w "Czerni rubinu" słabą stronę stanowiły dialogi, w których często się gubiłam. Brak wyraźnego zaznaczenia kto wypowiada daną kwestię sprawiał, że musiałam zastanawiać się kto jest autorem danej myśli. Ponadto, uważam że można było wprowadzić dookreślenia dotyczące czasu rozgrywających się wydarzeń. Zdarzało się, że miałam wątpliwości kiedy miała miejsce dana scena, obecnie czy w przeszłości. Myślę, że w tej sytuacji wystarczyłoby przeprowadzić rzetelną korektę tekstu.

Pomimo drobnych uchybień jestem zdania, że to bardzo dobry debiut, który zapoznaje nas z obiecującym piórem autorki. Już nie mogę się doczekać lektury kolejnego tomu! Dodam jeszcze tylko, że 8 marca będzie miała miejsce premiera drugiej części "Mroku duszy" (II tom).
Kto odlicza razem ze mną? 😍

Moja ocena 8/10.

Czy to Wam zakrawa na tani romans?

Fantastyka z elementami romansu jest dla mnie świetną odskocznią od mafii, dramatów, motocyklistów i tym podobnych. Lubię sięgać po takie raz na jakiś czas.
Kiedy zobaczyłam książkę przeraziłam się nie na żarty, ponieważ w życiu nie czytałam takiego grubaska. Ciężko było go trzymać w rękach, ale do przeżycia. Obawiałam się, że będzie za dużo opisów, czego nie lubię
nawet w krótszych, że będzie nudnawa... Pomyliłam się. Czytało się przyjemnie, a ciekawość brała górę. Bardzo dużo się działo, nie było szans żeby odpocząć od poczucia "serio?".
Chciałabym umieć, tak jak główni bohaterowie, poskramiać swoje emocje. I myślę, że nie tylko ja. Przydatna umiejętność.
Wojtek wbił mnie w fotel, a jego walka z Dawidem rozerwała serce na milion kawałeczków.
Głośno przyznam, że jestem #teamdrwal. Chciałabym, aby książka wraz z kontynuacjami zasiliła moją biblioteczkę.

nawet...

Luiza od zawsze widziała i słyszała więcej niż przeciętny człowiek, ale od dziecka wmawiano jej, że to wymysły, dziecięca wyobraźnia lub choroba...

Gdy poznaje przystojnego i niebezpiecznie tajemniczego Dawida wszystkie jej doznania przybierają na sile, a razem stworzą prawdziwą mieszankę wybuchową...

Jakie wyzwania czekają tę dwójkę?

Pióro Klaudii poznałam od nieco innej strony, w książce "W pogodni za..." i jej styl od razu przypadł mi do gustu.
Tutaj mamy trochę inną odsłonę, jest to dla mnie coś nowego, coś świeżego i niesamowicie wciągającego!
Świetny pomysł na fabułę. Ciężko się oderwać od tej książki. Chociaż jest to niezły grubasek i ta objętość może trochę przerazić to jednak treść sprawia, że szybko płyniemy przez te strony.
Zabieram się za drugą część, a Wam polecam.

Jakie wyzwania czekają tę dwójkę?

Pióro Klaudii poznałam od nieco...

"Luiza przysłuchiwała się ich dyskusji i czuła narastający z dnia na dzień niepokój. Miała wrażenie, że świat wokół niej staje się coraz bardziej mroczny i pogrąża się w szarości, a ona sama dusi się w odmętach własnego umysłu."

Luiza już od dziecka czuła i miała wrażenie, iż świat wokół niej jest inny. Nie pasowała do rodziny ani otoczenia. Widziała i słyszała rzeczy, które innym się nie śniły nawet. Spotkanie tajemniczego nieznajomego rozjaśniło jej dotychczas panujący wokół mrok. Dot dowiaduje się o istnieniu świata, w którym tacy jak ona są podziwiani i trzymają się razem. Niestety szczęście nie trwa długo, widmo zbliżającej się wojny burzy spokój. Luiza wraz z najpotężniejszym Wojownikiem — Dawidem Drwalem starają się zapobiec walkom.

Czy im się uda? Jakie tajemnice odkryje o sobie dziewczyna?

Zakochałam się w naszych głównych bohaterach Luizie i Dawidzie. Cóż to za wybuchowa para. Drwal z początku tajemniczy i niedostępny pokazał również swoją drugą twarz. W opiekuńczej wersji spodobał mi się bardzo. 😅 Takiego ochroniarza sama chętnie bym przygarnęła. 😈 Z kolei Luiza jest dla mnie totalnym zaskoczeniem. Nie spodziewałam się po niej pewnych rzeczy. Z każdą kolejną stroną odkrywałam jej tajemnice i byłam w coraz większym szoku. Zaczęłam ją również podziwiać. I bardzo ciekawa byłam, co też jeszcze nam zafunduje. 🤩

Od dawna miałam chęć na przeczytanie tej książki. Odstraszała mnie ilość stron, zupełnie niepotrzebnie. Wykreowany świat przez autorkę pochłonął i wciągnął mnie na całego. Całkowicie zatraciłam się w przedstawionej fabule. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Wręcz nie mogłam się oderwać. 😳

Klaudia za zakończenie mam ochotę Cię uszkodzić. 😂 Tak nie można robić, to się nie godzi. Autorka zaserwowała nam takie zakończenie historii, że do tej pory nie mogę się pozbierać. 🥺 Mam nadzieję, iż da się to jakoś odkręcić. Zaczynam drugi tom i szczerze mówiąc, boję się go trochę.

Teraz już wiem, o co chodziło wszystkim. 😃 I zdecydowanie jestem #teamdrwal.😍😍

Świat fantastyki,wojowników, wampirów, wróżek, potrafi wciągnąć lub zawieść.Ten mnie zaczarował. Przenosiłam się razem z bohaterami i oczami wyobraźni byłam tam z nimi, czując to, co oni. Jestem zachwycona opisami emocji, które przeżywałam razem z Luizą i Dawidem. Opisy zbliżeń są tak subtelne, że zostawiają pole do popisu wyobraźni.

Jedna z lepszych książek, jakie miałam okazję przeczytać w ostatnim czasie i żałuję, że tak późno trafiłam na tą serię

Jedna z lepszych książek, jakie miałam...

Klaudia Max Czerń rubinu Zobacz więcej
Klaudia Max Czerń rubinu Zobacz więcej