Bojąc się jutra

Okładka książki Bojąc się jutra Sylvia Wyka
Okładka książki Bojąc się jutra
Sylvia Wyka Wydawnictwo: WONDER Cykl: Bracia Roszczenko (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bracia Roszczenko (tom 1)
Bojąc się jutra
WONDER
2022-07-01
2021-08-06
Darkromans dramat romans trauma porwanie bracia malarka słowacja darduet dark

Dawid Roszczenko ma dwóch braci, prowadzi z nimi interesy .. sieć hoteli, interes idzie dobrze cały czas budują nowe budynki... Jednak jeden z braci ma dodatkowy "zarobek" od którego całą rodzina stara się go oderwać, niestety mężczyzna traktuje to jako dziedzictwo po dziadku .. bardzo specyficznym dziadku...
Dawid wraz z jednym z braci bardzo przypadkowo poznają Mię, dziewczynę skromną mieszkają samą w małym domku.. Dawid i Mia od razu wpadają sobie w oko i postanawiają się poznać .. Jednak Marcel, ma zupełnie inny pomysł na tą znajomość.
Od tej pory życie Dawida i Mii zamieni się dosłownie w piekło. Los nie będzie ich oszczędzał wręcz przeciwnie! Będzie rzucał kłody pod nogi...

Och co tu się działo! Zapewniam Was, że wiele! Jeśli ktoś z Was nie lubi nudy, to zapewniam że ta książka jest dla Was!
Nie polubiłam Dawida.. matko jak ten człowiek mnie irytował! By potem wywołać we mnie współczucie? Zrozumienie? Sama nie wiem. Musiałam chwilę pomyśleć i spojrzeć na tą historię z boku, na chłodno.
Czy mi się podobało? Tak! Zdecydowanie tak, to książka z gatunku dark i taka też jest. Nie ma tu motylków, serduszek i brokatu.. jest mrok, demony, ból i strach..
Oczywiście wiele rzeczy można powiedzieć o tej historii, ale na pewno doceniam pomysł.. i kreację "złego" bohatera...
Co do Mii i Dawida, raz ich rozumiałam by za chwilę chcieć nimi potrząsnąć! Autorka zdecydowanie umie grać na uczuciach czytelników! 🔥🔥

Dawid wraz z jednym z braci bardzo przypadkowo poznają Mię,...

„Bojąc się jutra” 🦋

współpraca reklamowa @sylviawyka @wydawnictwowonder

Młoda malarka mieszka niedaleko słowackiej granicy. Jej życie toczy się spokojnie. Nie ma rodziny, jedyne co pochłania jej czas to malowanie. Za sprawą okropnych okoliczności zostaje porwana przez brata niedawno poznanego Dawida, z którym myślała, że coś zaczyna ją łączyć. Dziewczyna w najśmielszych snach nie spodziewała się, że wpadnie w wir tak przerażających wydarzeń. Czy uda jej się wyjść cało z zaistniałej sytuacji? Czy będzie jeszcze w stanie być tą szczęśliwą dziewczyną co kiedyś?
Dawid choć nie obeszło go zachowanie dziadka nigdy nie przejął po nim dziedzictwa i odciął się od prawie wszystkiego co łączyło się z nim. Niestety Matej, jego brat i zarazem odzwierciedlenie dziadka wiedział jak uderzyć by zabolało. Nie spodziewał się jednak, że kat może stać się obrońcą, że Dawid mimo fatalnej decyzji postawi kogoś nad więzy krwi.
Był przekleństwem i wybawieniem. Czy uda mu się odzyskać stracone zaufanie? Czy będzie potrafił spojrzeć sobie w oczy bez wyrzutów sumienia?

Gdy pożądanie i obsesja wychodzą na pierwszy plan nic dobrego nie może z tego wyniknąć. Te dwie emocje mogą skłaniać człowieka do robienia złych rzeczy. Do robienia rzeczy, których w późniejszym rozrachunku ciężko będzie wymazać i zapomnieć. Dodajmy do tego zazdrość i można by pomyśleć, że katastrofa jest nieuchronna. Ale czy aby na pewno? Sytuacja Mii i Dawida nie należy do łatwych. Autorka wprowadziła ogrom emocji, z którymi każdy z nich musiał sobie jakoś poradzić. Nie wszystkie decyzje były dobre. Choć pomimo okoliczności w jakich się znaleźli, pomimo złych rzeczy, które ich spotkały odnaleźli oparcie w sobie.
Przeczytałam dużo dark romansów. Ale takiej historii się nie spodziewałam. Sylwia sprostała moim oczekiwaniom, a nawet postawiła poprzeczkę wyżej niż mogłabym oczekiwać. Przeczytałam ją w półtorej dnia, no nie umiałam się oderwać. I cóż, Sylwia kolejny raz sprawiła, że żołądek miałam ściśnięty do ostatniego strony. Długo się zastanawiałam co napisać w recenzji. Jak przekazać wam te emocje, które mną zawładnęły gdy czytałam kolejne rozdziały. Ale to jest wręcz nie do opisania. Musicie to sami przeżyć. Sami doświadczyć tego przez co ja przechodziłam.

„Bojąc się jutra” 🦋

współpraca reklamowa @sylviawyka @wydawnictwowonder

Niemożliwe staje się możliwe.. to najlepsze opisanie tej książki.

Zapraszam na recenzję „Bojąc Się Jutra”.

[ współpraca reklamowa z

Mia, młoda kobieta i utalentowana malarka spędza popołudnie przed domem - malując.
Bracia Roszczenko - właściciele hoteli, szukając drogi do celu, proszą ją o wskazanie dobrego kierunku. Dawid od razu wymienił się z dziewczyną numerami i wiedział, że to nie będzie ich ostatnie spotkanie, ale gdy tylko brudny wzrok Mateja (drugiego z braci) oblepia ciało Mii, już wie co ma ochotę z nią zrobić. Skład jej niemoralną propozycję.. gdy ta oburzona odmawia, Matej za pomocą dwóch osiłków bierze to co chce - SIŁĄ.

Od tego spotkania całe życie Mii przewraca się do góry nogami. Wylewa się na nią psamo nieszczęść i tragicznych wydarzeń.
Gwałt, przemoc..

Matej odziedziczył po dziadku rezydencję, w której dzieją się przeróżne, okropne rzeczy.. od razu chciał zwerbować Mię do „pracy”. Dawid był przekonany, że ta poszła do niego dobrowolnie.. i to czego się przez to dopuścił było okropne i odpychające.

To co ta dziewczyna przeżyła.. uwierzcie, że przeżywałam razem z nią. Czułam ten ból.. tortury jakim była poddana.. no nie każdy będzie w stanie przeczytać tę książkę. To na pewno.
Ja mimo wszystko lubię taki klimat i czytało mi się ją świetnie. Genialnie zbudowane napięcie. Mroczni bracia z porażająco trudną przeszłością. Do tego w tym wszystkim młoda, niewinna dziewczyna skrzywdzona i zamknięta siłą w pokoju.
Cieszę się, że Mia nie zakochuje się w swoim oprawcy.. chodź wiem, brzmi to paradoksalnie. Ja też nie chciałbym więcej Go widzieć. Lecz życie ma dla nich inny plan.

Niemożliwe staje się możliwe.. to najlepsze opisanie tej książki.

Zapraszam na recenzję „Bojąc Się Jutra”.

[ współpraca reklamowa z

Czytałam wcześniej dwie książki Autorki, ale to były takie dość lekkie lektury na jeden dzień. Tutaj to zupełnie inny kaliber.
Nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak, ale przez większość książki miałam łzy w oczach.
Współczułam, a zarazem rozumiałam i wspierałam naszą dwójkę bohaterów. Oboje nie zasłużyli na to co musieli przejść z różnych powodów. Jednak ich zachowanie jest dla mnie trochę niezrozumiałe to chyba jestem ich małą fanką.
Autorka porusza tutaj trudne tematy takie jak gwałt, chora zazdrość, relacje rodzinne, samotność, krzywda psychiczna i fizyczna, uzależnienia.
Nie jest to łatwa książka i nie jest to książka dla każdego. Powiedziałabym, że trzeba mieć mocne nerwy przy tej książce choć jeżeli ktoś lubi dark romanse to powinien się tutaj odnaleźć.

No cóż... Nie mój klimat. Słabo wciąga już na samym początku. Przedstawiony wątek jest nijaki. Dawid i to jego podejście jest fatalne. Mia jest ślepa i naiwna. A brat Matej czarna owca rodziny i jego interes zwiasuja katastrofę w całej książce.

Historia mnie naprawdę wciągnęła, dużo się dzieję czyli coś co lubię. Jest tutaj porwanie i gwałt, więc pozycja nie dla wszystkich. Bardzo ciekawie rozwinięty temat traumy i ogromny plus za to, że główna bohaterka nie zakochuje się od razu. Polecam.

„Robimy w życiu rzeczy, których się później wstydzimy, mówimy rzeczy, które normalnie nie przeszłyby nam przez gardło. Świat oddziałuje na nas, a my na niego.”

W świecie pełnym niepewności, gdzie jutro wydaje się być ukryte w mroku, bohaterowie tej historii stają w obliczu dylematów i wyborów, które wydobywają z nich najgłębsze emocje i ukryte pragnienia, wnikliwie sondując zakamarki ludzkiej duszy.

Portret psychologiczny głównej bohaterki jest jak misterny mozaikowy obraz, składający się z drobnych emocjonalnych fragmentów. Jest to z pewnością mocny aspekt w fabule. Autorka tworzy postać, której wewnętrzne konflikty i tajemnice ożywają przed czytelnikiem. Jej zawiłości emocjonalne są subtelnie rzeźbione, co pozostawia wrażenie postaci trójwymiarowej i autentycznej.

Każdy ruch myśli, każda dźwięczna cisza, każde westchnienie – to elementy, które wspólnie tworzą jej wewnętrzny pejzaż.To postać, która zdaje się żyć własnym życiem, zmuszając czytelnika do zastanowienia się nad jej myślami i wyborami. Jej zawiłe emocje nie są prostymi reakcjami na wydarzenia, a efektem historii, traum, radości i zawiłości, które ją ukształtowały. W ten sposób, postać staje się pełniejsza niż tylko czarno-białe litery na stronie. Staje się odzwierciedleniem ludzkiej kondycji, z jej wielowymiarowymi odczuciami, które zmieniają się w miarę, jak dojrzewamy razem z nią. To, coś ją wewnętrznie napędza i porusza, ma swoją wartość i sens, co dodaje jej głębi i znaczenia.

Autorka zgrabnie buduje tempo narracji, umiejętnie wplatając zwroty akcji i momenty pełne emocji. Czytelnik jest prowadzony przez wir wydarzeń, które potrafią wciągnąć go w historię. Zawiłe intrygi i tajemnice są jak nić Ariadny, która ma nas prowadzić przez labirynt wydarzeń. Jednakże, niektóre z tych wątków mogą wydawać się zbyt rozbudowane, jakby naciągnięte na siłę, by wydłużyć fabułę. Czasami tracimy się jednak w gąszczu zdarzeń, które zdają się nie mieć ściśle zdefiniowanego celu czy związku z główną fabułą. Jest to jak strzał w niewidoczny cel, który trafia mimo to w czytelnika, choć może brakować mu pełnego zrozumienia.

Postacie, choć potencjalnie intrygujące, tracą swoją głębię w wirze skomplikowanych zdarzeń. W miarę jak fabuła się rozwija, często zanikają subtelne niuanse ich osobowości. To jak chmury, które zakrywają słońce, czasem przesłaniając nam pełny obraz ich charakterów. Motywacje postaci stają się tajemnicą, którą trudno jest odgadnąć. To, co kieruje nimi do działania, zdaje się płynąć z ukrytych źródeł, które pozostają poza zasięgiem czytelniczego oka. Są jak skomplikowane puzzle, gdzie brakuje kilku kluczowych elementów, by móc złożyć całość. W efekcie, trudno jest nam w pełni zrozumieć, dlaczego postaci podejmują konkretne decyzje.

Książka posiada pewne estetyczne walory, jednak brak pełnej spójności w fabule oraz zawiłości, które prowadzą do dezorientacji, stanowią niezaprzeczalne ograniczenia. To jak próba zbudowania majestatycznego zamku na kruchym fundamencie.

Niemniej jednak, warto docenić starania autorki, choć efekt końcowy dla mnie pozostawia uczucie rozczarowania i niedosytu. Opowieść, która misternie rzeźbi postacie i ukazuje niepewność przyszłości. Fabuła prowadzi nas przez emocjonalne labirynty, choć niektóre elementy mogą wydawać się rozbudowane i trudne do logicznego połączenia. Mimo to, książka ta skupia uwagę na ludzkich emocjach i relacjach, pozostawiając czytelnika z refleksją nad życiem i jego nieprzewidywalnością.
Niemniej jednak, można zauważyć, że zbyt duża ilość nieszczęść może stworzyć ryzyko utraty wiarygodności fabuły.

Główna bohaterka zdaje się być magnesem na katastrofy, co może wydawać się nierealistyczne. Momentami można poczuć, że autorka umyślnie zestawiła ją z nieskończonym łańcuchem trudności, co stawia pytanie, czy tak ogromna ilość cierpienia jest konieczna dla osiągnięcia głównego celu fabuły.

"Bojąc się jutra " 1 tom serii Bracia Roszczenko - Sylvia Wyka
8/10

"Dziedzictwo po dziadku to zalążek czystego zła, który na wszystkich odcisnął piętno. Młoda malarka z Polski i właściciel sieci hoteli na Słowacji. Za sprawą jego brata dziewczyna trafia w wir niespodziewanych i przerażających wydarzeń.
Czy traumatyczne przeżycia ich zniszczą? Czy będą w stanie znaleźć ten płomyk, który tlił się od początku tej znajomości?
Dawid — kat i obrońca w jednym. Jak wiele ukrywa w sobie sprzeczności?
Był przekleństwem i wybawieniem. Mrokiem, który najpierw kusił, a potem pochłonął doszczętnie. Czy uda jej się odrodzić na nowo?"

Sama nie wiem co mną kierowało, że zwlekałam z czytaniem. Teraz jak jestem już po lekturze to żałuję, że wcześniej nie wzięłam się za historie Mii i Dawida.
Nie jest to lekka, słodka historia, wręcz odwrotnie. To co przeżywa tu bohaterka jest dalekie od romantycznej bajki.
Historia jest napisana tak, aby dostarczać emocji i te emocje tu były. To historia, którą czytałam z wielkim zainteresowaniem. Podobał mi się pomysł na fabułe, był dobrze rozwinięty, tak jak i postacie. Mia to dziewczyna która daje się lubić, czujesz do niej sympatię, wzbudza pozytywne odczucia, wręcz kibicujesz jej i jej sytuacji.
Natomiast Dawid? Oj to taki typ bohatera, który nie jest jednoznaczny, jest skomplikowany, i na pewno nie taki, którego można pokochać od pierwszego momentu. Zdecydowanie wywoływał skrajne emocje, z jednej strony chciałam go wspierać, z drugiej, cóż przykleiłam mu odpowiednią łatkę.

Jak na debiut to według mnie książka wyszła autorce bardzo dobrze, więc polecam. Myślę, że nie pożałujesz towarzyszenia Mii i Dawidowi 😊

"Bojąc się jutra " 1 tom serii Bracia Roszczenko - Sylvia Wyka
8/10

Czy traumatyczne przeżycia ich zniszczą? Czy będą w stanie znaleźć ten...

Książka nawet mnie wciągnęła, ale pod koniec trochę nudnawa. Ciągłe porwania i te brutalne sceny gwałtu i okaleczania brrrr! Trochę za mało opisów, trudno sobie cokolwiek wyobrazić, czy to miejsca czy po prostu wygląd bohaterów. Na plus ciekawy pomysł, motyw gwałtu i to jakie spustoszenie sieje w psychice ofiary.

Całkiem przypadkowo odnalazłam nową Polską Autorkę godną poświęcenia uwagi Jej powieściom i śledzenia dalszej kariery książkowej. Serdecznie polecam książkę, daje dużo emocji ❤️

• Dark
  • Romanse