Splamieni krwią

Okładka książki Splamieni krwią Karolina Jurga
Okładka książki Splamieni krwią
Karolina Jurga Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Rodzina Castello (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Castello (tom 2)
NieZwykłe
2021-09-22
2021-09-22
Romans mafijny Castello

Okładka książki Opowiem Ci bajkę... Paulina Ampulska, J. Harrow, Jacek Jaworski, Karolina Jurga, Norbert Grzegorz Kościesza, Paulina Nowaczyk, Katarzyna Pietruszyńska, Patrycja Różańska, Agnieszka Siepielska, Amelia Sowińska, Anna Wychowska
Opowiem Ci baj... Paulina Ampulska, J...
Okładka książki Niebezpieczni mężczyźni Nana Bekher, Camille Gale, Karolina Jurga, K. C. Hiddenstorm, E. Raj, Sandra Robins, Monika Skabara, Ludka Skrzydlewska, Agata Sobczak, Paulina Zalecka
Niebezpieczni ... Nana Bekher, Camill...

Książka słaba. Jeszcze gorsza niż pierwsza część.

Książka słaba. Jeszcze gorsza niż pierwsza część.

🩸127/2023 #recenzja

"Splamieni krwią” Rodzina Castello #2 to kontynuacja historii mafijnego rodu Castello. Po zakończeniu pierwszej części serii, byłam zaintrygowana losami drugiego brata Castello, ale zostałam mile zaskoczona, gdyż historia w pełni skupiła się na Yuriemu, prawej ręce przyszłego bossa, oraz Briannie, przyjaciółce Alessii.
Początek tej części przywraca czytelnikowi ważne wydarzenia z poprzedniego tomu, uzupełniając fabułę w sposób przemyślany i angażujący. Yuri, tajemniczy i bezwzględny morderca, oraz Brianna, młoda kobieta z burzliwą przeszłością, stanowią centralny punkt tej historii. Ich złożone charaktery zostały przedstawione w sposób przekonujący i angażujący, a relacja między nimi jest pełna napięcia i emocji.
Jestem pod wielkim wrażeniem sposobu, w jaki autorka ukazała ewolucję Yuriego jako postaci. Jego tajemnicza przeszłość oraz motywacje zostały przedstawione w sposób perfekcyjny, co sprawiło, że chłonęłam każdą stronę z zapartym tchem, chcąc poznać każdy sekret ukryty w jego duszy. Co więcej, choć Brianna nie jest już tak tajemnicza jak Yuri, to ich związek ciekawy. Wzajemne przyciąganie i iskrzące się napięcie stanowią serce tej powieści. Jednakże, mam pewne zastrzeżenie dotyczące postawy Brianny wobec Yuriego. Jej decyzja o odtrącaniu go dla jego własnego bezpieczeństwa może być irracjonalna w kontekście brutalnego świata mafii, gdzie każdy dzień może być ostatnim. Niemniej jednak, ta cecha nie przesłania uroku tej historii oraz bogactwa emocji, które płyną z ich związku.
Podobnie jak w pierwszym tomie tu też nie brakuje emocji, akcji i zdrad. Świetne utrzymane tempo narracji. Sceny gorącego romansu są podane ze smakiem.
Podsumowując to doskonałe połączenie mrocznej atmosfery mafijnego świata, intrygujących postaci oraz pasjonującego romansu. Gorąco polecam tę książkę wszystkim miłośnikom gatunku 🥰
#romansmafijny #splamienikrwią #karolinajurga #wydawnictwoniezwykłe #rodzinacastello #polecajka #zaczytani.pl

🩸127/2023 #recenzja

Początek tej części przywraca...

Zdecydowanie jest to gorsza cześć od poprzedniej. Nie wiem, czy bym ją doczytała do końca gdybym nie była ciekawa tych małych wzmianek o Alessi. Tutaj poznajemy dokładniej Bri i Yuriego,którzy ciągle krążą wokół siebie. Jak dla mnie ich kłótnie były męczące i absurdalne. Zachowanie Yuriego kilka razy mnie wkurzyło, a to jak Bri ciągle waliła w coś głową zaczęło być dziwne. Koniec też taki sobie.

Początek zaczął sie fajnie jednak później było troche mozolnie... Bardzo mi sie dluzyla końcówka, ale jakoś dotarlam do konca.
Ta druga część taka sobie, odniosłam wrazenie ze zabrakło pomysłu na zakończenie.

„Splamieni krwią”’ to drugi tom mafijnej serii o rodzinie Castello, na który zresztą bardzo czekałam licząc na więcej historii o Yurim (który bardzo zaintrygował mnie w pierwszej części). Moją ciekawość dalszych losów bohaterów zwiększyło również zakończenie jakie zaserwowała nam autorka w „Zrodzonych z krwi”. Fani Vincenta i Alessi powinni być usatysfakcjonowani rozwojem wydarzeń w drugiej części sagi. 😉Wracając do „Splamionych krwią” to nadal styl autorki pozostaje bez zmian, dzięki czemu książkę czyta się szybko, przyjemnie i z zainteresowaniem. Dzieje się tutaj dużo, poruszone jest wiele wątków wyciągnięte zostają na światło dzienne mroczne przeżycia Yuriego i Brianny z przeszłości. Jednym słowem mówiąc mamy tutaj poplątanie emocji targających bohaterami z ich wyjątkowym niezdecydowaniem względem siebie. W moim odczuciu stanowczo za mało było tutaj rozdziałów widzianych z perspektywy Yuriego pozwalających lepiej poznać tą postać. Za to za dużo jest Brianny co momentami było już męczące. Z kolei jeżeli chodzi o wątki mafijne, to rzeczywiście można zapoznać się tutaj z życiem w szeregach mafii, lojalnością i surowością zasad. Warto wspomnieć, że nieznajomość pierwszej części nie przeszkadza w czytaniu drugiej. Co prawda pojawiają się postacie z „Zrodzonych z krwi”, ale całość dotyczy innych bohaterów, chociaż także wspomnianych we wcześniejszym tomie. Jesteście ciekawi? Zachęcam Was do zapoznania się z książka! ❤️

Gorsza od pierwszej, po kolejne nie sięgnę.

Gorsza od pierwszej, po kolejne nie sięgnę.

RECENZJA POCHODZI Z BLOGA SKARBIEC KSIĄŻEK:

Moja ocena: 4,5/10

Ona – ucieka przed rodzącym się uczuciem. On – nie pozwala jej odejść. Wzajemne przyciąganie prowadzi ich ku sobie, lecz demony przeszłości zagłuszają podszepty serca…

Brianna i Yuri to wybuchowa mieszanka – obydwoje nieustępliwie walczą o swoje racje, które kłócą się z zamiarami drugiej strony. I nawet gdy porozumienie jest na wyciągnięcie ręki, los zdaje się im nie sprzyjać. Nieprzyjemne, zaskakujące, a co gorsza, niebezpieczne zdarzenia stają na drodze do ich szczęścia. Czy w tej sytuacji zdołają przezwyciężyć złą passę? A może nie jest im pisana wspólna przyszłość?

Bolesne wspomnienia pochłaniają Briannę Accardo. Dziewczyna nie potrafi zapomnieć o przeszłości, przez co nie wierzy, że zasługuje na kolejną szansę. I choć Yuri przyciąga ją niczym magnes, ze wszystkich sił stara się mu oprzeć. Zwłaszcza, że mężczyzna nie szczędzi jej rozczarowań.
Yuri Ivanov przeszedł przez prawdziwe piekło. Bestialska tresura, jakiej go poddano, uczyniła z niego maszynę do mordowania, a utrata najbliższej mu osoby zabiła nadzieje na nowe życie. Dopiero pojawienie się Brianny niespodziewanie wstrząsnęło jego egzystencją. Ten zadziorny anioł obudził w nim to, co od lat pozostawało uśpione. I nawet jeśli Bri się temu opiera, on zrobi wszystko, aby na zawsze pozostała u jego boku.
Związek Brianny i Yuriego to ciągłe przepychanki. Ona chwilami sama nie wie, czego chce. On nie uznaje jej odmowy. Ten schemat powtarza się w zasadzie przez całą książkę. Przez ponad połowę nie dzieje się nic innego, poza ich wzajemną „walką”. Tę fabularną monotonię odrobinę przerywa wyjazd do Rosji. Od tego momentu jest nieco ciekawiej, ale nie na tyle, żeby całość uznać za interesującą. Niestety, problemem nie jest wyłączne historia, ale i główni bohaterowie. Brianna i Yuri od początku do końca byli mi obojętni, a ich przeżycia nie wywoływały żadnych emocji.

Wśród bohaterów drugoplanowych są Alessia i bracia Castello – te krótkie chwile, kiedy się pojawiają, stanowią najlepsze punkty powieści.

Okładka – całkiem ładna, choć mogła bardziej różnić się od poprzedniczki.

Podsumowując: jestem rozczarowana. I to bardzo. Między pierwszą a drugą częścią cyklu jest fabularna przepaść. Perypetie Vincenta i Alessi były autentyczne i wciągające, Brianny i Yuriego – wymuszone i nużące. Nie zaciekawiły mnie wzmianki o nich w „Zrodzonych z krwi”, tym bardziej więc żadnej przyjemności nie sprawiało mi czytane książki w całości skupionej na tej dwójce. Zdecydowałam się na to z jednego powodu. Jestem bardzo ciekawa historii Antonia, dlatego, chcąc zachować ciągłość cyklu, sięgnęłam po „Splamionych krwią”. Mam nadzieję, że niebawem będę miała szansę przyjrzeć się jego perypetiom, a za Brainną i Yurim z pewnością nie będę tęsknić.

RECENZJA POCHODZI Z BLOGA SKARBIEC KSIĄŻEK:

Moja ocena: 4,5/10

Brianna i Yuri to wybuchowa mieszanka – obydwoje...

Porywająca, wciągająca i zdecydowanie za krótka. No i Vin żyje 😁

Porywająca, wciągająca i zdecydowanie za krótka. No i Vin żyje 😁

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo byłam ciekawa drugiego tomu serii, gdyż pierwszy, Zrodzeni z krwi, obudził mój apetyt na więcej. Tym razem para głównych bohaterów to Yuri i Brianna. Ona, młoda kobieta, której daleko do jakiejkolwiek uległości, wybuchowa i o ciętym języku. On, bezwzględny i tajemniczy zabójca. Od początku historii zastanawiamy się, co może wydarzyć się między takimi właśnie osobami?

Nie ukrywam, że spodziewałam się po tej powieści bardzo wiele. Oczekiwałam burzy emocji, czegoś, co porwie mnie bez reszty. I wiecie co? To, co autorka wymyśliła, po stokroć przerosło moje oczekiwania. Ta historia wyrywa z butów, walące serce i obgryzione paznokcie to efekt, który macie gwarantowany. Dodatkowo wspaniały, lekki styl i genialna kreacja bohaterów zapewnią Wam niezapomnianą rozrywkę.

Pierwsza cześć zdecydowanie lepsza. Moim zdaniem mało rozwinięte zostały niektóre wątki. Żałuje tez, że ani razu nie została przedstawiona perspektywa Alessi lub jednego z bohaterów, którego pojawienie się zrobiło zamieszanie w jednej ze scen. Trochę za mocno to wszystko było potem przewidywalne. Tak czy siak myśle, że warto przeczytać. Szczególnie, ze można się od tej lektury na spokojnie oderwać- w porównaniu z pierwsza częścią.

• Mafia
  • Przeczytane 2021