Niebezpieczni mężczyźni

🦓 Oooo! powiem Wam było 🔥.Każda, ale to każda historia sprawiła, że chciałam wiedzieć co dalej.
A to mi się jeszcze nie zdarzyło w żadnej antalogii. Niegrzeczni mężczyźni zawładnęli moim czasem. Nie chciałam odkładać jej.
Przy niektórych klnęłam. Kibicowałam. Nie dowierzałam. Przy niektórych już wiem, że autorki postanowiły nie znęcać się nad nami ( 🤭) i wydały pełne książki. Ja muszę poznać wszystkie te historie ! Wszystkie.
Gorąco polecam !

🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓

Antologia w której niektóre opowiadania dosłownie wgniotły mnie w fotel a te pod tytułem "Ochroniarz" chciałabym zobaczyć na dużym ekranie.

Polecam.

Polecam.

Antologia "Niebezpieczni mężczyźni" napisana przez dziesięć polskich autorek jest jedną z najlepszych, jaką miałam okazję czytać.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tych opowiadań, ponieważ wszystkie bardzo mi się spodobały, a to mi się nie często zdarza przy czytaniu antologii.

Wszystkie autorki trzymały się tematyki niebezpiecznych mężczyzn. Stworzyły bohaterów, przy których tajemnica, adrenalina i strach to ich drugie imię. A sceny erotyczne były tak świetnie tu opisane, że rumieńce są gwarantowane. Chciałam wybrać jedno najlepsze ale nie potrafię 🙈♥️.

"Sponsor" Moniki Skabora to bardzo świetne opowiadanie. Miało w sobie niesamowitą chemię między bohaterami, którzy byli rewelacyjnie wykreowani. Niebezpieczną sytuację i scenę, w trakcie której szybsze bicie serca gwarantowane. Młody biznesmen dostaje zaproszenie na bal charytatywny z osobą towarzyszącą. A wcześniej, podczas wieczoru w klubie poznaje pewną kobietę która ma ogromne problemy finansowe. Za dodatkową opłatą oddaje mu się. Gdy po paru dniach, jego sekretarka bierze urlop z powodu choroby, na zastępstwo zatrudnia swoją siostrzenicę. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt, że ... już widział te oczy i pamięta zapach ....

"Obrońca" Ludka Skrzydlewska W tej historii autorka rzuca nas od razu na głęboką wodę a raczej pod wodę w basenie. Reginę napada nieznajomy i próbuje ją zastraszyć podduszająć w basenie. Na ratunek przybywa jej kolejny nieznajomy robiąc miazgę z oprawcy. Zabiera kobietę do jej mieszkania nic nie wyjaśniając. A przy tym jest bardzo stanowczy, pewny siebie i równie niebezpieczny. Lecz to nie koniec jej problemów one dopiero się zaczynają. Te opowiadanie również mi się spodobało. Miało w sobie niesamowity dreszczyk ekscytacji, adrenaliny jak i tajemnice oraz porywającą chemię między bohaterami.

W opowiadaniu "Drań" Nany Bekher dostałam historię o tajemniczym i skrytym mężczyźnie nazywanym "Bestią". Nat i Victoria są sąsiadami. Ona jest po rozwodzie a on zmaga się z bólem po stracie matki. Uwielbiam styl pisarki. Bohaterowie stworzeni przez Nanę nigdy nie mają lekko. I tak było w tym opowiadaniu. Na scenę wkroczyła pewna osoba, która nieźle tu namieszała. A Victoria i Na­tha­na­el muszą poradzić sobie z przeszkodami jakie ich spotkają.

"Drapieżnik" Karoliny Jurgi to ciekawa historia pełna zwrotów akcji i tajemnic oraz porachunków mafijnych. Cora będąc nastolatką, porzuca miłość swojego życia pod naciskiem matki chłopaka. Po dziesięciu latach musi wrócić by zamknąć sprawy związane z pogrzebem babci. Boi się spotkać Nino, ponieważ tajemnica jaką skrywa może, jak sądzi zniszczyć jego rodzinę.

"Egzekutor" K.C Hiddenstorm to historia o mężczyźnie, który zabija na zlecenie. Podczas wykonywania wyroku dzieje się coś, co sam bohater tego nie rozumie. Opowiadanie, które spowodowało u mnie dreszczyk strachu i adrenaliny z zakończeniem, które zostawiło mnie w kompletnym szoku. Uwielbiam 😍.

Opowiadanie "Motocyklista" Pauliny Zaleckiej miało w sobie coś z grozy i dreszczyku adrenaliny. Sasha to właściciel klubu, który żyje zemstą do niewinnej dziewczyny. Gdy dochodzi do konfrontacji między tą dwójką, może wydarzyć się coś co całkowice zmieni jego zachowanie.

"Prześladowca" Agaty Sobczak ta historia miała w sobie dużo z tajemniczości jak i z brutalności. Główna bohaterka postanawia ze sobą skończyć skacząc z mostu. Jest bita i poniżana przez swojego męża. Ratuje ją pewien tajemniczy mężczyzna oraz wręcza jej swój numer telefonu. Czy dziewczyna go użyje ?

"Snajper" E.Raj ta historia zmyliła mnie na samym początku. Posiada bardzo oryginalna fabułę, w której to zemsta jest na pierwszym planie. Hunter wiele lat nosił w sobie chęć zemsty na człowieku, który zniszczył jego rodzinę. Gdy już jest bliski osiągnięcia celu na drodze staje mu dziewczyna przez którą musi dostać się do swojego wroga. Czy niewinna ofiara ucierpi? A co jeśli i ona będzie miała swój udział w zemście.

"Skazaniec" Sandra Robins fenomenalne opowiadanie z wątkiem paranormalnym. Trwają badania polegające na wykryciu lekarstwa na raka. Okazuje się, że uwięziony mężczyzna posiada krew dzięki, której można wyleczyć tą śmiertelną chorobę. Pewna młoda lekarka nie zgadza się na testy na ludziach. Czy uratuje skazańca ?

"Ochroniarz" Camille Gale to opowiadanie posiada niesamowite zakończenie, przez które popłakałam się ze wzruszenia. Do tego nic w nim nie było takie na jakie wyglądało. Przez problemy brata Veronica musi uciekać z jego przyjacielem, który ma ją dostarczyć do bezpiecznego miejsca. Podczas podróży dzieje się coś co zmienia myślenie Adriano.

Książkę tę zakupiłam pod wpływem impulsu, w ramach promocji podczas zakupów spożywczych. Opis sugerował, że mogę mieć do czynienia z tego typu „literaturą kobiecą”, na którą zawsze było mi szkoda czasu (całkiem słusznie zresztą jak się okazało). W związku z tym, że dawno nie kupiłam żadnej książki, a to były opowiadania – zaryzykowałam. Zaryzykowałam – dowiedziałam się – rozbawiłam – i straciłam 25 zł – trudno się mówi.

„Niebezpieczni mężczyźni” to zbiór 10 opowiadań (o jakże swojskich i jednoznacznych jak się okazało tytułach: „Sponsor”, „Obrońca”, „Drań”, „Drapieżnik”, „Egzekutor”, „Motocyklista”, „Prześladowca”, „Snajper”, „Skazaniec” oraz „Ochroniarz”) znanych rzekomo polskich autorek, jednak nie natknęłam się na żadne z powyższych nazwisk i nic mi one nie mówią. Może poza tym, że są one pseudonimami – przynajmniej częściowo sądząc po egzotyce brzmienia. Mam rację? Wracając jeszcze do tych tytułów, to wspomnę, że gdyby książka ta posiadała spis treści, raczej chyba bym jej nie zakupiła… Zbiorek opowiadań wydało wydawnictwo „Niegrzeczne książki”, które (jak zdążyłam wygooglować) zajmuje się promowaniem takich gatunków jak: romanse oraz dark romance, erotyki, New Adult, powieści paranormalne itp. Mix powyższych właśnie trafił w moje ręce.

C.D.: https://czytany-blog.blogspot.com/

"W oczach człowieka kryje się prawda. Jeśli nie widzisz oczu tego, z kim rozmawiasz, to nie będziesz wiedziała, jakie ma intencje." Monika Skabara - "Sponsor"

@niegrzeczneksiazki

Antologie mają to do siebie, że zawierają krótkie ale zaskakujące opowiadania. Ta jest w zupełności poświęcona mężczyznom, to hołd dla ich różnorodności. Znajdziemy tutaj bardzo rozgrzewające, mega wciągające i bezwzględnie porywające historie. Każdy z przedstawionych mężczyzn jest inny, zajmuje się inną profesją, w odmienny sposób żyje, jednak wszyscy bez wyjątku mają w sobie mega wielką ilość testosteronu, który aż ich rozsadza, do tego w życiu każdego z nich pojawia się istota przeciwnej płci, która potrafi wstrząsnąć ich światem. Autorki po raz kolejny spisały się wyśmienicie tworząc historie, przez które płynie się z ogromną przyjemnością. Choć nie wszyscy lubią antologie, ja lubię sobie czasem urozmaicić nimi czas. Jedne kończą się od razu, kolejne są dopiero przedsmakiem do większych historii, które już znamy, bądź dopiero przyjedzie nam je poznać w szerszej wersji.

Zdecydowanie jest to antologia, godna polecenia. Zbiór aż dziesięciu opowiadań rozgrzeje, zaskoczy, zaciekawi, że nie będziecie chcieli aby książka skończyła się zbyt szybko. Świat kobiet, których życie ubarwią mężczyźni niebezpieczni, szybcy, mroczni, kłopotliwi, silni, niegrzeczni, gorący, namiętni, zdeterminowani, bezwzględni, męscy, nieobliczalni oraz sprawiający, że bez nich życie, było by zbyt nudne i szare. To właśnie oni nadają im odpowiednich barw, melodii i tempa, do których należy się w danej chwili dostosować. Nie potrafiłam poraz kolejny wybrać kilku najlepszych, bowiem każdej z autorek należą się brawa za niesamowicie apetyczne opowiadania. Nie będę rozpisywała każdej z osobna bowiem brakło by miejsca.

@niegrzeczneksiazki

Takie antologie mają to do siebie, że nie sposób zachować jednolity poziom. Niektóre autorki piszą dobrze, inne nieco gorzej. I tu też tak było. Nie będę się rozpisywać o każdym opowiadaniu, ale podam dwa najlepsze (które sprawiły, że daję taką wysoką ocenę tej antologii) i jedno najgorsze.

Najlepsze:
Camille Gale - Ochroniarz - nie dziwię się, że to opowiadanie kończy antologię, bo jego zakończenie wbija w fotel, a poza tym jest po prostu dobrze napisane, widać, że to jednak poziom wyżej, pozostawia mocne wrażenie po lekturze.

K.C. Hiddenstorm - Egzekutor - tajemnicze, zaskakujące i sprawnie napisane. Lubię, jak są jakieś nieoczywistości i tutaj to znalazłam. Mój numer dwa.

Najgorsze:
Karolina Jurga - Drapieżnik - bohaterka nie przejmuje się, że jej luby zajmuje się przemytem dzieci, a sama ma córkę... Bez komentarza.

Ogólnie polecam całą antologię, bo naprawdę dobrze spędziłam czas.

Najlepsze:
Camille Gale - Ochroniarz - nie dziwię się, że to opowiadanie kończy...

📖Antologia: Niebezpieczni mężczyźni
Wydawnictwo: @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece

📖Sponsor @monika_skabara
Ömer zmuszony do tymczasowego prowadzenia ogromnego holdingu, wprowadza w firmie swoje zasady, żeby utrzymać w ryzach swoich pracowników, jak i również siebie.
W klubie Black Mirror, w którym zaspokaja swoje potrzeby, poznaje dziewczynę, która daje mu tyle przyjemności co żadna inna wcześniej.
Gdy los ponownie stawia dziewczynę na jego drodze, postanawia zaproponować jej układ, który wszystko może zmienić.
Jak potoczy się historia tej dwójki?

📖Obrońca @ludkaskrzydlewska_autorka
Regina, pół roku po rozwodzie z mężem, zostaje zaatakowana przez ludzi, u których jej były mąż narobił długów. Z opresji ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który zjawia się na miejscu. Kim jest wybawiciel Reginy i co wspólnego z cała tą sprawą?

📖Drań @nana_bekher_autorka
Victoria po rozwodzie wraca do rodzinnej wsi, chcąc zacząć wszystko od nowa. Zraniona przez byłego męża obiecała sobie, że nigdy już nie zaufa żadnemu mężczyźnie, ale gdy w progu jej domu pojawia się jej sąsiad, którego inny nazywają Bestią, początkowy niepokój i niechęć do mężczyzny przeradza się w pożądanie.
Jak potoczą się losy tych dwoje?
Czy wypowiedziane w przeszłości słowa, które ranią, przekreślą ich znajomość?
Czy Victoria ujarzmi Bestię?

📖Drapieżnik @karolina_jurga_autorka
Cora jedenaście lat temu wyjechała z domu ze złamanym sercem i cząstką, która przez cały ten czas przypominała jej o utracie ukochanego. Zmuszona wrócić w rodzinne strony, stara się nie rzucać w oczy, lecz gdy wpada na siostrę Nino, wie już, że jej spokojne życie dobiegło końca.
Czy miłość będzie w stanie pokonać strach o życie córki?
Czy Cora zgodzi się na życie z mafiosem?

📖Egzekutor @karina_hiddenstorm
Liam po odzyskaniu ukradzionej torby pełnej narkotyków, w drodze powrotnej dostrzega na drodze dziewczynę w podartej sukience i ze skrzydłami na plecach. Dziwny splot wydarzeń prowadzi do tego, że między tą dwójką dochodzi do upojnych zbliżeń.
Ale czy aby na pewno to wszystko jest rzeczywiste?
Czy Liamowi na pewno udało się wyjść bez szwanku w akcji odzyskania skradzionej torby?

📖Motocyklista @_paulinazalecka_
Liliana mimo młodego wieku musi opiekować się swoją rodziną i zarabiać na jej utrzymanie. W tym celu zatrudnia się jako barmanka w jednym z nocnych klubów. Właścicielem lokalu okazuje się być mężczyzna, który z jakiegoś dziwnego powodu ją pociąga, lecz Liliana nie zdaje sobie sprawy jak wile ją z nim łączy. Choć mężczyzna czuje coś w stosunku do niej, nie jest to nic dobrego.
Co łączy Lilianę i mężczyznę?
Jak potoczą się losy dwojga ludzi, którzy pierwszy raz spotkali się, gdy byli dziećmi?

📖Prześladowca @dangerous_love98
Rachel postanawia skończyć swoje życie po przejściu piekła z rąk narzeczonego. Od skoku ratuje ją tajemniczy mężczyzna, który wręcza jej wizytówkę, na wypadek, gdyby potrzebowała pomocy. Szybciej niż jej się wydaje, jest zmuszona prosić o pomoc tajemniczego mężczyznę.
Jak potoczy się dalej życie Rachel?
Czy uwolni się od narzeczonego, który zgotował jej piekło

📖Snajper E.Raj
Hunter chce tylko jednego - zemsty na człowieku, który zabrał mu najbliższą osobę w życiu.
Żeby dokonać zemsty, postanawia zbliżyć się do Dao.
Nieznajomy mężczyzna, który ją intryguje i zbudza nieznane jej uczucia.
Jak zakończy się ich dziwna relacja?
Czy Zemsta, której pragnie Hunter, połączy ich czy podzieli?

📖Skazaniec @sandrarobins_author
Franceska jest lekarzem, dlatego też, gdy odwiedzając ojca w laboratorium, dowiaduje się, że trzymają tam zamkniętego mężczyznę, za wszelką cenę chce pomóc nieznajomemu.
Kim okaże się mężczyzna przetrzymywany w laboratorium?
Czy Fifi uda się go uratować?

📖Ochroniarz @camille_gale_
Veronica zmuszona jest uciekać przed tymi, z którymi zadarł jej brat. Jej wybawienie okazuje się Adriano, który ma wywieźć ją w bezpieczne miejsce.
Do czego może doprowadzić chwila zapomnienia?
Czy Adriano jest tym, za kogo się podaje?
Jak potoczą się losy tej dwójki?

❤ Moja opinia: ❤
Opowiadania pełne namiętności, żaru i uczuć między bohaterami, które zdecydowanie zasługują na swój ciąg dalszy.
Każda z historii jest inna i nie każda kończy się happy endem.
Znajdziemy tu mężczyzn nieprzewidywalnych, niebezpiecznych, żądnych zemsty, ale również troskliwych.
Wszystko to, co dzieje się w każdej historii sprawia, że czytelnik ma ochotę na bliższe poznanie bohaterów.
Plusem antologii jest to, że można poznać twórczość autorów, których książek się jeszcze nie czytało.

Moje top 3 to:
Sponsor @monika_skabara
Drapieżnik @karolina_jurga_autorka
Skazaniec @sandrarobins_author
A Wam, które opowiadania z tej antologii podobają się najbardziej?

Moja ocena:
⭐ 4/5

Książkę przeczytałam w maratonie u @relax_with_a_book

#niebezpiecznimężczyźni #monikaskabara #ludkaskrzydlewska #nanabekher #karolinajurga #kchiddenstorm #paulinazalecka #agatasobczak #eraj #sandrarobins #camillegale #niegrzeczneksiążki #wydawnictwokobiece #ksiazka_i_dobre_wino #bookstagram #polskibookstagram #kochamczytac #kochamksiążki #bookphoto #czytanieuzależnia #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #czytamzrelaxwithabook #mojaopinia

📖Antologia: Niebezpieczni mężczyźni
Wydawnictwo: @niegrzeczneksiazki @wydawnictwo.kobiece

📖Sponsor @monika_skabara

Niektóre opowiadania lepsze innego gorsze, sa też takie jak "Drań" które totalnie mi sie nie podobały. Najlepsza moim zdaniem "Obrońca" chętnie przeczytałabym całą książkę.

Na okładce stoi jak byk "Niebezpieczni mężczyźni", a mimo to nie tego się spodziewałam. Jest brudno, jest mrocznie, jest niebezpiecznie, ale przyjemność z czytania prawie żadna. Nie chodzi już o samą brutalność historii (typu w kontenerze są porwane dziewczyny w wieku jej córki, ale ona z chęcią wyjdzie za swojego ukochanego mafioza, bo czemu nie),ale nie są one też jakoś za specjalnie dobrze napisane.
Łatwo o to, by opowiadanie było naprawdę ciekawe i dobrze napisane, bo nie trzeba się skupiać na kreowaniu bohaterów, pilnowaniu faktów czy na tym, aby historia nie znudziła się po 100 stronach.

Tutaj nie wiem, co zaszło, ale w większości z nich było wiele niepotrzebnych detail zamiast samego romansu czy scen erotycznych. Do tego wręcz przesądna gloryfikacja mafiozów (są ok dopóki my mamy fajnie z nimi).

Sponsor, Drań, Prześladowca - przewidywalne, przeciętne, ale jeszcze do przełknięcia.
Obrońca, Drapieżnik, Snajper, Skazaniec - ojej, co to było

Całkiem niezłe były:
Egzekutor - najciekawsze ze zbioru, intrygujące i wciągające
Motocyklista - napisane średnio, ale przynajmniej pomysł oryginalny, całkiem niezłe
Ochroniarz - ciekawa, zamknięta historia, dobrze napisana

Najlepsze opowiadanie moim zdaniem to:
1. Ochroniarz - Camille Gale