Córka Mafii. Olivia

Okładka książki Córka Mafii. Olivia Aleksandra Możejko
Okładka książki Córka Mafii. Olivia
Aleksandra Możejko Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Dzieci mafii (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dzieci mafii (tom 2)
NieZwykłe
2021-10-13
2021-10-13
mafia literatura polska

Świetna. Olivia ucieka do siostry chcąc zmienić swoje życie i odbudować relacje. Druga część oprócz wątku Olivii zawiera w sobie ciąg dalszy losów Eleny. Ta historia to prawie sam sex ale też zawiera sporo intrygi, przepychanek między głównymi bohaterami, mafii jest mało ale ogólnie książka jest super 🥰

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Olivia dołączyła do swojej siostry !!!

Mogę się przyznać, że decydowanie jest to moja ulubiona część serii #dziecimafii ❤️❤️❤️

Czekałam na tę książkę prawie pół roku i pierwsze rozdziały czytałam nawet kilka razy 😁

Pokochałam tę historię niemal od pierwszych stron i zdecydowanie lubię do niej wracać 🥰

Olivia Montenegro to kobieta, która miała wyjść za Gabriela, jednak w jej miejsce stanęła Elena. Teraz ojciec chce, żeby wyszła za mężczyznę o wiele starszego od siebie, który prawdopodobnie zabił swoją poprzednią żonę. Olivia nie chce się zgodzić i ucieka do swojej siostry, prosząc ją o pomoc. Nigdy nie przypuszczała, że kiedy w jej pokoju hotelowego zjawi się Tomaso DeLuca, jej życie odwróci się do góry nogami. Natomiast mężczyzna od samego początku wie, że Olivia nie jest taką potulną myszką, a kobietą, która wie, czego chce w życiu…

Książki autorki zawsze kupuję w ciemno, gdyż wiem, że są one genialne 🥰

Książka, mimo że nie jest grubiutka, to bardzo miło się ją czyta. Zapewnia ona czytelnikowi wiele emocji. Przeczytałam ją bardzo szybko i żałowałam, że to już koniec 🥺

Olivia zdecydowanie nie należy do tych grzecznych dziewczyn 🤭 Już od samego początku można zauważyć , że nie boi się podjąć ryzyka. Mimo ze w pierwszym tomu nie pokazuje tego to w drugim widać, że bardzo zależy jej na odbudowaniu relacji z siostrą, przez co, na początku nie chce wchodzić w żadne relacje z mężczyznami.

Tomaso to jeden z tych mężczyzn, co szybko się nie poddają. Już od pierwszych stron skradł moje serce. Mimo niektórych niefajnych zagrań z jego strony to i tak zajął w moim sercu miejsce ❤️

Ta dwójka to zdecydowanie mieszanka wybuchowa, a ich dwa światły zostały połączone przez pokój hotelowy…

Autorka cudownie przedstawiła wszystkie postacie, wątki oraz akcje 🥰 A ta ostatnia sytuacja przyprawiła mnie o zawał serca ❤️ Tak prawie na końcu takie rzeczy…

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale jednak to historia Olivii i Tomasa stała się mi bliższa ❤️❤️❤️

Cała książka była cudowna i polecam ją wszystkim ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Olivia dołączyła do swojej siostry !!!

Olivia Montenegro to kobieta, która...

2008

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części.Widać, że autorka mocno podszkoliła swój warsztat pisarski przez co powieść czyta się z przyjemnością.
W poprzedniej części niezbyt polubiłam Olivię za jej obojętność wobec siostry gdy ta potrzebowała pomocy. Teraz to ona potrzebuje jej pomocy, gdy ojciec chce ją wydać za starego człowieka o niezbyt dobrej reputacji.
Ucieka od ojca zamieszkuje w hoteli a Elena i jej mąż w trosce o jej bezpieczeństwo przydzielają jej do ochrony Tomaso, kuzyna Gabriela.
I tak zaczyna się ich burzliwy romans, pełen pasji i pożądania, wzlotów i upadków.
Pierwsza połowa książki, to w zasadzie zabawa w kotka i myszkę która najczęściej kończy się w łóżku. Dopiero w drugiej , gdy znowu pojawia się jej ojciec i jego żądania, zaczyna być bardzo ciekawie i emocjonująco.
Poznajemy inną Olivię, która miłości do Tomaso i swojej siostry, gotowa jest na najwyższe poświęcenia.
Bardzo emocjonująca powieść z ciekawą intrygą i pomysłem na książkę. Podobała mi się przemiana Olivi i opiekuńczość Tomaso który dotychczas wyśmiewał się ze swojego kuzyna a teraz sam wpadł po uszy i był z tego zadowolony.
Dobrze, że są również bohaterowie z poprzedniej części,którzy bardzo pomagają Olivi a czytelnicy dowiadują się też jak wygląda ich obecne życie.
Tym razem nie mam się do czego przyczepić, prócz tego, że powieść jest krótka a ja z przyjemnością czytałabym dalej.

Ucieka od ojca...

Zdecydowanie lepsza od części pierwszej choć i tak przyznam ze czytałam dużo lepsze książki o mafii…
Ale warto poznać historię Olivii i Tomaso ♥️
A ja zabieram się za 3 tom 😉

Ale warto poznać historię Olivii i Tomaso ♥️
A ja zabieram się za 3 tom 😉

[…]Mój świat przestał istnieć, a już na pewno przestało bić moje czarne serce. Ta kobieta wparowała jak czołg w koje, jak myślałem perfekcyjne, życie i pokazała mi, że wcale takie nie było. Dzięki niej i temu szalonemu uczuciu poznałem, co to prawdziwe szczęście[…]

Q: A dla Was czym jest prawdziwe szczęście?

Olivia Montenegro, młoda dziewczyna, która po niedoszłym ślubie ma nadzieję, że kolejnego już nie będzie. Jednakże ojciec przedstawia jej kolejnego mężczyznę. To powoduje, że Olivia ani przez chwilę nie zastanawia się i postanawia uciec. Ucieka do swej siostry Eleny i jej narzeczonego. Chce zacząć żyć od nowa. Zatrzymuje się w hotelu i czeka na przyjazd Eleny. Jednakże zamiast niej przyjeżdża kuzyn, Tommaso. Od tego momentu pożądanie rodzi się pomiędzy tą dwójką.

Kolejna część przy której również przepadłam. Autorka po raz kolejny sprawiła, że miałam ogrom emocji. Czułam się jak na jednej wielkiej przejażdżce z której bałam się, że zlecę. A moje obawy pogłębiła końcówka. Wtedy moje serce przestało bić, oddech przyspieszył oraz łzy zaczęły lecieć. Jednakże doczekałam się szczęśliwego zakończenia. Co więcej gorąc, który wykwitł na policzku w połowie książki nie schodził do samego końca. Polubiłam bohaterkę za to jaka była. Piękna, odważna i zadziorna. Chciałabym mieć w niej swoją przyjaciółkę. Jednakże droga autorko wciąż w mym sercu pozostaje Nicolas;)

Kolejny tom i kolejna historia o rodzeństwie Montenengro. Jestem nią zafascynowana. Teraz zostaje mi tylko pierwszy tom. Polecam.

Q: A dla Was czym jest prawdziwe szczęście?

Olivia Montenegro, młoda dziewczyna, która po niedoszłym...

nie poczułam żadnej więzi z bohaterami, niemniej ta część jest lepsza niż 1

nie poczułam żadnej więzi z bohaterami, niemniej ta część jest lepsza niż 1

Nie jestem jakąś wielką fanką tej serii. Według mnie ta część jest lepsza od poprzedniej. Jest trochę nudnawa, ponieważ oprócz scen seksu nie dzieje się nic, nie przypadły mi też do gustu bohaterowie główni. Cały czas czekałam na wielkie "boom", niestety samej akcji jest tu tyle co nic. Jednak całość czyta się lekko i przyjemnie, jeśli chodzi o romanse mafijne, to zawsze jakaś odmiana.
PS
Zastanawiam się co się zmieniło, podczas drugiej ucieczki Oliwii, że wówczas przyznała się czym groził jej ojciec, a wcześniej nie chciała wyjawić prawdy... No cóż może jestem czepliwa. 😉

Aleksandra Możejko utrzymuje poziom z pierwszego tomu. Przyjemne pióro i lekki styl nie dają o sobie zapomnieć.
Ten tom to historia Olivii, która jak się okazuje wpada z deszczu pod rynne. Ciekawi? Warto się przekonać, o co tyle szumu 😉
Nie ma czasu na wytchnienie, ale jest czas na zaskoczenie.
Aranżowane małżeństwa w tym świecie to nic nadzwyczajnego, tak po prostu musi być. Dla czytelnika to tragedia, a dla bezwzględnego świata mafii to rzecz na porządku dziennym.
Akcja książki rozgrywana jest w przyjemnym, odpowiednim tempie, a fabuła bardzo przypadła mi do gustu, podobał mi się pomysł na tą książkę.
Kreacja bohaterów jest dobrze przeprowadzona, jedynie dodałabym może im troszkę ostrzejszych charakterów, bardziej zawziętych, ale mimo to podobał mi się pomysł na ich osobowości.
Duży plus chciałabym postawić autorce, ponieważ odniosłam wrażenie, że ten tom wypadł lepiej od poprzedniego. Wiele aspektów jest zachowanych, ale w ogólnym odczuciu wyczułam poprawę warsztatu, na to się bardzo miło patrzy- no i oby tak dalej!
Lekki romans mafijny- myślę, że to odpowiednie sformułowanie dla tej książki, bowiem takie są moje odczucia.
Oprócz tego, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie, to jeszcze chciałam zaznaczyć, że książka jest po prostu wciągająca. Fabuła i pióro autorki wspaniale współgrają ze sobą, ja jestem na tak! 💜

Nie ma czasu na wytchnienie, ale jest czas na zaskoczenie.

26/22/118

26/22/118

Olivia w przeciwieństwie do swojej siostry korzysta ze wszystkiego co daje jej powiązanie z mafią. Wykorzystuje do swoich celów mężczyzn byleby tylko osiągnąć cel.

Tomaso lubi swoje życie i nie wyobraża sobie założenia rodziny, dlatego spotyka się z kobietami tylko przelotnie. Poznanie Olivii sprawiło że po raz pierwszy chciał zaznać tego co jego kuzyn - miłości.

Tym razem mamy zupełnie inną relacje niż w pierwszej części. Bohaterowie raz nie mogli się od siebie oderwać a po chwili kłócili się zawzięcie. Jednak relacja między nimi zaczęła się powoli zmienić pokazując nam jak bardzo rozwinęło się ich uczucie. Nie było im łatwo wiedząc, że Olivia ma wyjść za innego.

Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej niż pierwsza. Pomimo, że była krótka autorka trzymała się jednego wątku który rozciągnęła na całą książkę.

Pomimo tego, że jest to romans mafijny nie odczułam tego tak bardzo. Ten wątek pojawiał się momentami co jeszcze bardziej mi się podobało. Jest to książka w pewien sposób delikatnie napisana i pokazująca mafię z zupełnie innej strony.

Tym...

• Przeczytane 2021