Opowiem Ci bajkę...

Jak to jest w waszym przypadku, kochacie bajki i baśnie?
Zresztą któż z nas nie kocha bajek i baśni? Ja osobiście kocham i będę kochać mam sentyment do wielu baśni i bajek, które mogę czytać i oglądać wielokrotnie.

Baśnie i bajki opowiedziane inaczej. Widziane oczami dorosłej osoby. Jedenastu autorów prezentuje tyle samo historii.

Kim naprawdę była Królowa Śniegu? Co stało się z Arielką? Jakie tajemnice skrywa Czerwony kapturek? Czy Brzydkie Kaczątko stanie się pięknym łabędziem? A może o Shreku który odkrywa tajemnice? Kto śnił o Bestii? I czy Kopciuszek weźmie pod pantofel macochę? Co naprawdę stało się z Jasiem i Małgosią? Jak niewinna była Pocahontas?

Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie każda historia mnie oczarowała, były lepsze i gorsze, mimo tego bardzo przyjemnie spędziłam czas. Były momenty, które doprowadzały do śmiechu lecz również takie które łamały serce. Były grzeczne jak i niegrzeczne. Dzieje się bardzo dużo, każda bajka, baśń opowiedziana inaczej, widziana oczami autora. Wyobraźnia działa na pełnych obrotach. Gorąco polecam piękne bajki i baśnie w najnowszej odsłonie.

Jak to jest w waszym przypadku, kochacie bajki i baśnie?

Kim naprawdę była Królowa Śniegu? Co...

Dziś przedstawiam antologię @grupaliterackarevival pt. "Opowiem Ci bajkę...".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @bookzwami_ksiegarnia

11 autorów i 11 różnorodnych historii. Baśnie, bajki opowiedziane inaczej, współcześnie, oczami dorosłego, książka jest przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia.

Kim była "Królowa śniegu" we współczesnym świecie, jak "Kopciuszek" okiełzna macochę...

"Czerwony kapturek" - @j.harrow_autor w tej bajce świat wygląda inaczej, wilk nie zjada babci, a czerwony kapturek nie chodzi po lesie z koszyczkiem. Wilk to miły i inteligentny chłopak, przystojny i groźny zabójca, zwany "rozpruwaczem". Wilk był nieuchwytny, ciągle się wymykał. Agentka "Czerwony kapturek" miała go wystawić i zakończyć obławę. Tymczasem była sama w przyczepie z Wilkiem, w lesie, zabrał jej broń znalazł wszystkie pluskwy i spalił. Agentka została sama bez wsparcia. Dlaczego jej szef - Forester wysłał na akcję niedoświadczoną agentkę? Skąd Wilk miał tyle informacji o niej i o babci? Wilk dostał zlecenie na babcię "Czerwonego kapturka", a teraz ktoś chce się go pozbyć. Kto okaże się zleceniodawcą?

"Luna" - @ameliaa_sowinskaa Luna to 21 letnia dziedziczka Eduarda Rivery, bossa meksykańskiego kartelu. Była wizytówką ojca, marzyła o wolności, o ucieczce. Nienawidziła swojego życia, złotej klatki. Od najmłodszych lat oprowadzała kontrahentów ojca po ogrodzie różanym, dotrzymywała im towarzystwa, dziś był nim Johan Smith, młody, przystojny, silny i bezwzględny boss narkotykowy. Jako pierwszy mężczyzna sprawił, że poczuła tak wiele. Wyjawiła mu swoje marzenie, o ucieczce, o opuszczeniu tego przeklętego miasta. Kim był gringo z Las Vegas? Po ponownym spotkaniu w domu Eduarda Smith zaproponował Lunie ucieczkę, nowy świat. W nocy miała z nim wypłynąć jachtem. Czy Luna zdecyduje się na bilet w jedną stronę, wiedząc, że już nigdy nie będzie mogła wrócić? Luna została kratą przetargową nie tylko między kartelami, a również między Johnem, a jego bratem Maksem. Młoda Rivera miała być zabezpieczeniem nie wygraną. Wygraną jest kawałek Meksyku, którym John miał zarządzać. Czy Luna zauroczona w bossie narkotykowym i John będą razem?

"Małgonia" -
@katarzynapietruszynska_pisarka Jaś i Małgosia byli rodzeństwem, mieszkali w małej wsi. Młodszy brat był o siostrę zazdrosny, czuł się odrzucony, bo rodzice dużo czasu poświęcali 16 - letniej Małgosi z zespołem Downa. Chcąc zwrócić na siebie uwagę uwięził siostrę, w chatce, w lesie. Pomogli mu w tym jego koledzy. Zrobił to żeby rodzice w końcu zaczęli poświęcać mu więcej czasu. Czy Małgosia przeżyła? Czy Jaś zdobył uwagę rodziców? Jak potoczyły się losy rodzeństwa?

Dzięki dużej różnorodności książka wciągnie każdego czytelnika, antologia zawiera w sobie: romans, new adult, kryminał, thriller... Kłamstwo przeplata się z prawdą, smutek z radością. Nie brakuje też miłości, zazdrości oraz tragedii. Lekturę czyta się szybko. Myślę, że idealnie sprawdzi się na niepogodę 🔥 polecam.

Dziś przedstawiam antologię @grupaliterackarevival pt. "Opowiem Ci bajkę...".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @bookzwami_ksiegarnia

Kim była "Królowa śniegu" we współczesnym świecie, jak "Kopciuszek"...

Różne historie, dla każdego coś się znajdzie.
Mnie te przeróbki bardzo się spodobały zwłaszcza
historia Shreka - czy autor na pewno był trzeźwy jak to pisał??
Normalnie prawie się zsikałam ze śmiechu!
Ta opowieść to "Fableland - Bajkowa Kraina" z chęcią przeczytałabym całą książkę opartą na tej historii.

Ale każda z tych opowieści jest super.
Polecam

Różne historie, dla każdego coś się znajdzie.
Mnie te przeróbki bardzo się spodobały zwłaszcza
historia Shreka - czy autor na pewno był trzeźwy jak to pisał??
Normalnie prawie się zsikałam ze śmiechu!

Ale każda z tych opowieści jest super.
Polecam

Tym razem przychodzę do Was z recenzją świetnej antologii, którą miałam okazję przeczytać dzięki booktour zorganizowanemu na Instagramie przez @diversitylibrary. Mam na mysli książkę "Opowiem Ci bajkę...", w której znajdziemy opowiadania, napisane przez jedenastu autorów: Paulinę Ampulską, Paulinę Nowaczyk, Agnieszkę Siepielską, Karolinę Jurgę, Annę Wychowską, Amelię Sowińską, J. Harrow, Patrycję Różańską, Katarzynę Pietruszyńską, Jacka Jaworskiego oraz Norberta Grzegorza Kościeszę. Tak naprawdę są to nowe interpretacje bajek i historii, które każdy z nas zna z dzieciństwa. Są to dobre i któtkie romanse, kryminały i thrillery, a czytelnik nie może się od nich oderwać. Każdy znajdze tutaj chociaż jedno opowiadanie dla siebie.
Akcja wszystkich opowiadań rozgrywa się we współczesności. Autorzy wykonali tutaj pewne ciekawe zabiegi słowne i w idealny sposób pozwolili dopasować się bohaterom do obecnych czasów. Czerwony kapturek jest tutaj tajnym agentem, Kopciuszek knuje zemstę, Jaś z zazdrości porywa z kolegami Małgosię, która z płaczu i uduszenia się umiera. a Arielka wykazuje mordercze zachowania.
Na pewno są to wersje bajek dla dorosłych. Czasami są mordercze, krwawe, czasem pikantne erotyczne, a czasem zabawne, pełne dobrego humoru.
Kolejnym plusem książki jest przepiękna okładka, od której także nie da się oderwać oczu.
"Czerwony Kapturek" autorstwa J. Harrow jest ciekawym kryminałem, zawierającym miłosne, pikantne sceny. Bardzo oryginalna interpretacja pierwowzoru.
"Cena poświęcenia" autorstwa Karoliny Jurgi została napisana na podstawie "Pięknej i Bestii". To bardzo dobra historia, móowiąca o tym co jest ważne. Po jej przeczytaniu czułam pewnego rodzaju niedosyt i jestem ciekawa, co dalej potoczy się z bohaterami. Mam nadzieję, że autorka napisze pełną książkę z ty wątkiem.
"Królowa Śniegu" autorstwa Jacka Jaworskiego jest smutną opowieścią o pięknej, młodej kobiecie, która tak naprawdę była samotna i wykorzystywała mężczyzn. Jednak jak to w bajkachy bywa, także i w tym przypadku prawdziwa miłość zawsze zwyciężyła. Jednak, czy to HAPPY END? Tego się dowiecie czytając książkę.
"Czar prysł" autorstwa Pauliny Ampulskiej to współczesny "Kopciuszek". Opowiadanie zawierające kilka zabawnych scen, zawierających cechy kryminału. Polecam.
"Fableland - Bajkowa Kraina. Historia zakręcona jak baranie rogi" napisana przez Norberta Grzegorza Kościesza jest zabawną opowieścią, w której czytelnik spotka tutaj wielu bohaterów z różnych bajek. Jest tu wiele zabawnych scen, a Shrek sprzedający narkotyki pobija wszystko.
"Czas leczy rany... " Pauliny Nowaczyk to przerobiona wersja "Pięknej i Bestii". Historia bardzo realistyczna i prawdziwa, mówiąca o tym, że nie warto oceniać kogoś po wyglądzie, ponieważ za takie zachowanie możemy ponieść karę. Najważniejsze w życiu to kochać i patrzeć sercen, a wtedy wszystko, mimo napotykanych komplikacji na pewno się ułoży.
"Ostatni oddech" Anny Wychowskiej jest przerobioną wersją historii o Arielce. Niestety nie znajdziemy tutaj szczęśliwego zakończenia. To przerażająca historia, która na pewno znajdzie swoich wielbicieli.
"Królewna Śnieżka" autorstwa Patrycji Różańskiej opowiada o dziewczynie i jej siedmiu braciach. Ona stara się zajmować domem i chłopakami. Rodzina idealna, pełna przyjaźni. Jednak, gdy dziewczyna poznaje miłość życia, musi się on zmierzyć z jej rodzeństwem. Czy go zaakceptują? Tego Wam nie powiem.
"Luna" Amelii Sowińskiej to mafijna historia miłosna tocząca się przez kilka stron. Oczywiście ma ona szczęśliwe zakończenie, a jak to w tego rodzaju opowiadaniach bywa, córka Dona znajduje schronienie w ramionach miłości swojego życia.
"Brzydkie kaczątko" autorstwa Agnieszki Siepielskiej to moje ulubione opowiadanie, ponieważ mom zdaniem wzbudza i zawiera ono najwięcej emocji. Jest to bardzo realistyczne spojrzenie, z którym wielu z nas może się utożsamić.
Ostatnią historią jest "Małgonia" Katarzyny Pietruszyńskiej, napisana na podstawie "Jasia i Małgosi". To bardzo dmutna i przerażająca opowieść, mówiąca o relacji rodzeństwa, w której jedno jest zazdrosne o drugie.
Powyżej przedstawiłam Wam po krótce każde z opowiadań, zawartych w antologii "Opowiem ci bajkę...". Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Was do przeczytania tej ksiązki. Polecam ją serdecznie.

Może nie 10, bo nie wszystko mi się podobało, ale koncepcja i większość utworów są świetne.
Shrek, bije wszytko na głowę - miło wspominam palącego zioło ogra ( Kościeszy),agentkę Czerwonego Kapturka (J. Harrow) i Kopciuszka w (Ampulskiej).

BOMBA!

BOMBA!

Antologia „Opowiem Ci bajkę...”

„To może być ten jedyny, ten wymarzony, ten brakujący element, który wypełniłby moje serce bezkresną miłością. - pomyślała, nieodparcie przekonana, że znalazła wreszcie na tym świecie bratnią duszę.”

Krótko. Nowa odsłona klasycznych bajek i baśni, jakie znamy. Grupa literacka zaprezentowała własne wizje we współczesnym świecie. Szanuję za tę koncepcję, lecz mnie nie urzekło w żaden sposób. Nie czułam jakichkolwiek emocji, czy innych odczuć. Sama nie wiem, jak to określić. 🤷🏻‍♀️ Za dużo erotyki i bez polotu. Ale wierzę, że opowiadania mają swoich zwolenników. Co kto lubi, wiadomo.

Antologia „Opowiem Ci bajkę...”

Pomysł świetny, historie słabe. Nie podobała mi się żadna z nich.

Pomysł świetny, historie słabe. Nie podobała mi się żadna z nich.

Świetny zbiór opowiadań bajek i baśni. Przedstawione opowiadania są inne od oryginałów, jedne wesołe i śmieszne inne smutne i brutalne. Jednak każdą bajkę czyta się szybko i przyjemnie. Wszystkie opowiadania podobają mi się, jednak trzy najlepsze to: Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka i Brzydkie Kaczątko. Autorzy pokazali na przykładzie bajek jakie życie potrafi być piękne, ale i okrutne. Ostatnia baśń na podstawie Jasia i Małgosi ukazuje smutną rzeczywistość, zazdrość o drugiego człowieka, która może doprowadzić do tragedii.

Moim zdaniem doskonały zbiór opowiadań.
Ubawiłam się po pachy, a czasem poleciały łzy.
Stare bajki i nowe przerobione przez 11 autorów - SUPER.

Polecam i czekam na podobne antologie.

Moim zdaniem doskonały zbiór opowiadań.
Ubawiłam się po pachy, a czasem poleciały łzy.
Stare bajki i nowe przerobione przez 11 autorów - SUPER.

Polecam i czekam na podobne antologie.

• Do kupienia
  • Poszły w świat