Joker

Okładka książki Joker Natalia Nowak-Lewandowska
Okładka książki Joker
Natalia Nowak-Lewandowska Wydawnictwo: JakBook Cykl: Teoria gier (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Teoria gier (tom 3)
JakBook
2021-09-27
2021-09-27

W końcu udało mi się dorwać trzeci tom cyklu Teoria gier. ,,Joker" to naprawdę dobra książka. Już drugi tom był rewelacyjny, a ten wg mnie trzyma jego poziom. A o czym jest? Tak w ogromnym skrócie, o chorej miłości, zazdrości i o ich skutkach.

W rodzinie Różańskich wiele się zmieniło. Po tragicznych wydarzeniach z poprzedniego tomu, Majka powoli wraca do zdrowia. Jednak, żeby jej leczenie doszło do skutku Kuba wyprowadził się z córką, nie tylko z Łodzi, ale także z Polski. Zamieszkali we Włoszech. Zabrali ze sobą Tomka, który musi ukrywać się przed własnymi rodzicami. W dobrych warunkach, w zupełnie nowym otoczeniu Majka wraca do zdrowia, a Tomek ma najlepszą ochronę na świecie, w postaci Kuby.

Gorzej niestety sprawy mają się u Julki. Życie prywatne i zawodowe kwitnie. Julianna jest redaktorem naczelnym gazety, ma kochającego faceta, Norberta. Jednak tą sielankę psuje dziwne uczucie, że jest obserwowana. Niedługo potem dochodzą tajemnicze głuche telefony i puste wiadomości tekstowe. Jednak miarka się przebrała kiedy tajemniczy stalker krzywdzi psa Julki. Dziewczyna jest kłębkiem nerwów. Strach ją paraliżuje. Najgorsze w tym wszystkim jest fakt, że nie powiedziała nic Norbertowi. Kiedy w końcu się o tym dowiaduje, Julka znika. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Policja nie ma żadnego punktu zaczepienia zupełnie jakby stalker wiedział jak zacierać za sobą ślady.
Kim jest tajemniczy stalker? Jakie ma zamiary wobec Julki?

To była świetna książka!!!! Naprawdę!!!! Wszystko jest tu na miejscu. Fabuła trzyma w napięciu od samego początku. Polubiłam naszych bohaterów i z ogromną przyjemnością dowiedziałam się co słychać u Julki, Majki i Kuby.

Ta część skupia się na Julce. Natalia przedstawia jak wygląda stalking od strony zarówno Julki jaki i samego stalkera. On pokazuje jakimi chorymi uczuciami darzy dziewczynę, które powodują, że popełnia poważne przestępstwo. A Julkę spycha na skraj własnego lęku i strachu. Sprawia, że dziewczyna stała się swoim własnym cieniem.

Kończąc polecam Wam nie tylko ,,Jokera", ale także cały cykl Teoria gier, oczywiście inne książki Natalii także 😃 Natalia pisze z pasją. Czuć to kiedy pisze bardzo emocjonalne książki, które dotykają bardzo delikatnych problemów społecznych. Ale także kiedy zatapia się w świecie zbrodni. W Teorii gier także porusza ważne i delikatne problemy handlu ludźmi, czy stalkingu.

📕 Krótkie streszczenie:

„Joker” to trzeci tom Teorii gier. Jakub wyjeżdża z kraju, a Julianna próbuje dać szansę miłości. Kiedy pewnego dnia w pracy otrzymuje kwiaty, jest przekonana, że to prezent od jej ukochanego, Norberta. Jednak dość szybko okazuje się, że to przeszłość próbuje na nowo rozgościć się w życiu Julki. Czy i tym razem Julianna poradzi sobie z otaczającym ją złem?

✏️ Recenzja:

Ta książka podobała mi się najbardziej z całej trylogii. Porusza ona kolejny trudny temat – prześladowanie. Książka łączy w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera. Autorka rewelacyjnie pokazała, jak może wyglądać życie osoby osaczonej przez stalkera, który nie cofnie się przed niczym.

Czytałam tę książkę z zapartym tchem, mimo, że szybko domyśliłam się, kto prześladuje Juliannę. Zaskoczył mnie fakt, że autorka ukazała motyw prześladowania ze strony ofiary, jak i prześladowcy. Dzięki temu mogłam zrozumieć, jak myśli stalker, co planuje zrobić i czego oczekuje. Głuche telefony, puste smsy i ciągłe uczucie, że jest się obserwowaną - to było bardzo intrygujące, a jednocześnie przerażające.

Podczas poznawania historii Julianny odczuwałam wiele skrajnych emocji. Z jednej strony czułam irytację zachowaniem bohaterki, tym, że nie chce poprosić o pomoc, a z drugiej strony rozumiałam dlaczego tak robi i niesamowicie jej współczułam tej niemocy. Momentami czułam też frustrację, że prześladowca nie popełnił jeszcze żadnego błędu i nie dał się złapać, a jednocześnie z niecierpliwością czekałam na dalszy rozwój wydarzeń. Aż w końcu poczułam ogromny smutek, gdy zakończyła się sprawa z Falkonem.

Musze przyznać, że już dawno żadna książka nie wywołała we mnie aż tylu emocji. Uważam, że książka jest warta przeczytania i na pewno zostanie w mojej pamięci na długo.

📕 Krótkie streszczenie:

Czyta się ekspresowo. Dobra jak Układanka i Pionki.

Czyta się ekspresowo. Dobra jak Układanka i Pionki.

"Joker" czyli ostatni? tom serii "Teoria gier".
Ile problemów i tragedii może doświadczyć jedna rodzina? Ta seria pokazuje nam, że bohaterowie najwidoczniej mają dużego pecha albo ktoś się na nich uwziął 😉

Julianna po wyprowadzce brata i bratanicy za granicę w końcu odnajduje szczęście u boku mężczyzny, którego kocha ją nad życie. Jednak jej spokój nie trwa długo, ponieważ zaczyna otrzymywać głuche telefony oraz puste wiadomości, które po czasie coraz bardziej zaczynają ją przerażać. Uparta kobieta myśli, że poradzi sobie z tym wszystkim sama, nie mówiąc nic swojemu partnerowi. Gdy w końcu przychodzi po rozum do głowy jej życiu zagraża wielkie niebezpieczeństwo...

Mimo wielkiej irytacji spowodowanej zachowaniem głównej bohaterki w każdej części bardzo ciężko będzie mi się rozstać z tą serią i mam nadzieję, że autorka rozważa kontynuację 😉
"Joker" to trzecia część serii ale śmiało możecie czytać ją jako całkiem osobną książkę. Jeśli jednak czytaliście wcześniejsze części to myślę, że tak jak ja łatwo domyślicie się kto jest sprawcą całego zamieszania związanego z bohaterką.

Zabrakło mi trochę relacji rodzeństwa z poprzednich książek, oraz większego dreszczyku emocji jeśli chodzi o motyw prześladowania Julianny, ale akcja za to toczyła się bardzo szybko, sprawnie, bez zbędnych opisów i kombinacji, co bardzo mi się podobało.

Polecam najlepiej całą serię. Uwierzcie mi, czyta się ją ekspresowo :)

"Joker" czyli ostatni? tom serii "Teoria gier".

Tragiczne wydarzenia, które zaważyły na życiu Majki, już za rodziną Różańskich. Jakub wyjeżdża z kraju, a Julianna próbuje na nowo pozwolić sobie na miłość. Kiedy pewnego dnia w pracy otrzymuje kwiaty, jest przekonana, że to prezent od jej ukochanego, Norberta. Jednak dość szybko okazuje się, że to przeszłość próbuje na nowo rozgościć się w życiu Julki. Czy i tym razem Julianna poradzi sobie ze złem, które zacznie osaczać ją z każdej strony? I czy w końcu odnajdzie tak upragniony spokój?

"Joker" jest finałowym tomem serii Teoria gier. Ponownie dałam się porwać historii jaką stworzyła Natalia Nowak-Lewandowska. Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu mamy połączenie kryminału z powieścią obyczajową. Dodatkowo dochodzi jeszcze element thrillera.

Tym razem mamy do czynienia z tematem stalkingu. Świetnym posunięciem było ukazanie wydarzeń z perspektywy Julianny, ale i samego prześladowcy. Autorka doskonale weszła w zakamarki umysłu prześladowcy. Poznajemy jego myśli, plany względem swojej ofiary, które sukcesyjnie zaczyna realizować. Dzwoniący telefon z nieznanego numeru, bukiet kwiatów z przesłaniem... to było bardzo intrygujące, ale przede wszystkim niepokojące. Mnie napawało to wielkim strachem, gdyż chyba nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji Julianny, prawda?

"Czasem szczęście sprzyja szaleńcom, prawda? I tak właśnie było w tym przypadku. Plan był zupełnie inny, ale skoro nadarzyła się okazja, nie mogłem jej zmarnować. Tak się po prostu nie postępuje."

Autorka porusza również temat miłości, przyjaźni, wpływu przeszłości na teraźniejszość czy braku zaufania. Przy tym ostatnim zachowanie głównej bohaterki wkurza w jednym momencie, by za chwilę jej współczyć. Czy w końcu zrozumie, że bliscy są po jej stronie, że gdy trzeba to jej pomogą, że może im zaufać? To musicie już sami sprawdzić.

"Zepchnęła lęk głęboko, by przestał mieć nad nią kontrolę, ale wiedziała, że zło czai się tuż obok i uderzy ponownie w najmniej oczekiwanym momencie."

Warto zwrócić uwagę na świetnie zbudowane napięcie, podrzucanue mylnych tropów oraz zaskakujące liczne zwroty akcji. Wszystko to sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

To intrygująca, pełna skrajnych emocji powieść, w której karty rozdaje "Joker". Łatwo można wpaść w ślepy zaułek... Aż sama w pewnym momencie zaczęłam się rozglądać czy i mnie też ktoś nie obserwuje. Polecam całą trylogię!

Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ciekawa fabuła, napisana spójnie i logicznie. Początek był dla mnie trochę niejasny z powodu natłoku informacji o różnych bohaterach (chyba z poprzednich części). Natomiast dla całej powieści nie miało to zbyt dużego znaczenia. Akcja bardzo fajnie się rozkręcała i dość szybko. Nie było momentów, które by mnie nudziły. Nie było przesadnie długich opisów, ale nie były one też napisane zbyt powierzchownie. Były w sam raz.
W książce śledzimy losy Julianny, która doświadcza na swojej drodze wielu problemów. Nękający i niebezpieczny adorator, śmierć ojca, relacja z matką, tajemnice przed partnerem... Głównym motywem jest chore zauroczenie stalkera. Jak dla mnie, jest to bardzo ciekawy wątek. Obserwujemy reakcje głównej bohaterki, jej lęk i emocje. Z drugiej strony poznajemy też myśli oprawcy. Czytałam książkę w napięciu i z ciekawością, w którym momencie ich drogi skrzyżują się ze sobą. Stalker robi się coraz 'odważniejszy', podejmuje coraz to śmielsze kroki wobec bohaterki, a my czekamy aż popełni błąd i uda się rozszyfrować jego tożsamość. Joker to osoba, która nie ma żadnych skrupułów i zrobi wszystko by zatruć życie Julki. Ta powieść przekazuje, że zauroczenie niekoniecznie musi być czymś dobrym. Szokowała mnie postawa bohaterki, która za wszelką cenę chciała zachować poważny problem w tajemnicy przed narzeczonym. Chwilami denerwował mnie ten fakt, bo wszyscy wokół wiedzieli, a najbliższa jej osoba była zupełnie nieświadoma tego co się dzieje. Taki trochę egoizm i upartość, albo nawet naiwność, że jest w stanie poradzić sobie ze wszystkim sama i być kimś niezależnym. A tak naprawdę żaden człowiek nie jest w pełni niezależny. Zawsze nadejdzie moment kiedy potrzebna będzie nam druga osoba.
Czy prześladowca Julki posunie się do najgorszego? Czy zostanie wcześniej schwytany?
Wspaniała książka z dreszczykiem emocji, trzymająca ciągłe napięcie. Pochłonęłam ją w jedno popołudnie!

Wciągająca historia, świetny styl i pióro Autorki idealnie trafiło w mój gust czytelniczy.

Ogromnie się cieszę za szansę jaką dało mi wydawnictwo oraz Autorka. 'Joker' jest finałem serii Teoria Gier. I muszę przyznać, że chyba najbardziej mnie wciągnął. Poprzednie tomy czytałam, ale nie recenzowałam ich (cóż będzie trzeba to nadrobić 🤫).

Autorka opisywała zdarzenia tak bardzo realistycznie, że czułam to co bohaterka jej książki. A telefon z nieznanego numeru napawał obawami. Ale, ale ... Nie tylko poznałam perspektywę Julianny, ale i samego prześladowcy. Natalia wpuściła mnie do umysłu stalkera, mogłam poznać jego zawiłości i najciemniejsze zakamarki.

Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak doskonale @nowaklewandowska_writer wykreowała postacie oraz jaki stworzyła klimat historii.

Autorka opisywała zdarzenia tak...

⬇️RECENZJA ⬇️
"Joker"
Natalia Nowak - Lewandowska
@wydawnictwo_jakbook

Trzecia część z serii Teorii gier, to zgrabne połączenie kryminału z literaturą obyczajową, zabarwione nutką thrillera.
Bohaterowie z poprzednich części, Jakub, Majka i Tomek wyjeżdżają do Włoch, by zapomnieć o dramatycznych wydarzeniach, sprzed kilku miesięcy. Julianna natomiast wraca do Łodzi, gdzie realizuje się jako redaktor naczelny, jej życie osiąga stabilizację i Julka jest znowu zakochana i gotowa zaufać. Sielanka nie trwa długo i zostaje przerwana przez seria głuchych telefonów.... czyżby koszmar powrócił?

Zdecydowanie tematem przewodnim powieści jest prześladowanie, ale nie mogę pominąć miłości, przyjaźni oraz wpływu przeszłości na teraźniejszość. Autorka pokazuje nam życie głównych bohaterów, ich wybory i konsekwencje z nimi związane. Widzimy też psychopatę śledzącego swoją przyszłą ofiarę, poznajemy jego myśli, plany i zamiary, które konsekwentnie, krok po kroku realizuje tym samym zastraszając i osaczajac swoją ofiarę.

Bardzo lubię fabułę z dreszczykiem emocji i tą świadomość, że gdzieś, nie wiadomo gdzie, jest ktoś kto nas obserwuję. Podczas lektury można odnieść wrażenie jak by się oglądało solidny thriller. Książka do samego końca trzyma w napięciu i lawiruje emocjami. Nie ma szans aby z nią się nudzić, bo co rusz podsycana jest nasza ciekawość. Serdecznie polecam tym, którzy lubią powieśći z wieloma zwrotami akcji, które przysparzają coraz to szybsze bicie serca.

⬇️RECENZJA ⬇️
"Joker"
Natalia Nowak - Lewandowska
@wydawnictwo_jakbook

No to wpadamy do rodzeństwa Różańskich. A u nich relacje są skomplikowane, najbliżej ze sobą są bliźnięta Julianna i Jakub oraz jego córka Majka. Choć mieszkają w jednym mieście to z rodzicami nie utrzymują stosunków, zaważyły na tym wydarzenia z przeszłości. Gdy Julianna była uzależniona od narkotyków i alkoholu rodzice się jej wyrzekli, tylko dzięki bratu wyszła na prostą. Ze względu na bezpieczeństwo córki Jakub wyjechał z nią do Włoch (czytajcie wcześniejsze tomy, bo to mega historia). Julianna została w Łodzi, ma dobrą pracę, jest naczelną gazety, psa, ze swoim partnerem tworzy szczęśliwy związek. Tylko, że od pewnego momentu atmosfera wokół niej gęstnieje. Głuche telefony, anonimy, kwiaty od tajemniczego wielbiciela, poczucie bycia obserwowaną. I wpadamy w emocjonujący kryminał obyczajowy, z tych, w których przeszłość puka do drzwi. Kto prześladuje bohaterkę? Ona to taka samosia, więc spróbuje sama znaleźć odpowiedź. Książkę się bardzo dobrze czyta, akcja się toczy wartko. Są zwroty akcji, wpadamy wraz z Julką w ślepe zaułki. Postacie, zwłaszcza te stojące po złej stronie mocy, ciekawie zarysowane. Ja polecam całą trylogię Teoria gier, ale książkę można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów

Serię książek Teoria gier autorka zamyka powieścią „Joker”. Muszę przyznać, że pani Natalia potrafi stworzyć takie dopracowane dzieło, które totalnie porusza czytelnika i wywołuje ogrom skrajnych emocji, które nie opuszczają nawet po zakończeniu lektury. Po kilku stronach wciągnęła mnie ta intrygująca historia i tak pochłonęło mnie czytanie, że skończyłam nad ranem, nie odkładając jej nawet na moment. Zapewniam jednak, że warto było zarwać noc.

Cała paleta intrygujących zdarzeń zaczęła się w dniu, gdy Julianna otrzymuje przesyłkę z kwiatami podpisaną jednym słowem „Joker”. Potem niespodziewanych incydentów było coraz więcej, głuche telefony, porozwalane kartki z jej imieniem. Jednak dziewczyna zamiast poprosić partnera lub bliskich o pomoc, rozpoczyna śledztwo i chce odnaleźć prześladowcę na własną rękę. Nie był to zbyt fortunny pomysł, bo zamiast przynieść korzyść powoduje, że jej dotąd stabilne życie zaczyna się sypać.

Czy bohaterka poradzi sobie ze stalkerem i wszechogarniającymi ją problemami? Czy ukrywana tajemnica rozwali jej związek z Norbertem? Kto ją prześladuje i dlaczego?

Powiem wam, że jest to niezwykle ciekawa książka, która tylko zaskakiwała i nie można było przewidzieć zakończenia. Na ciele czułam dreszcze a w chwilach grozy oddech tak mi przyśpieszał, że aż mnie dławiło w gardle.

Jestem pełna uznania dla autorki, za jej genialną kreację postaci, za budowanie napięcia, mylenie wszelkich tropów i poszlak. Plastyczne pióro pisarki i lekki styl wpasował się w moje gusta czytelnicze. Takie powieści sprawiają ogromną radość odbiorcy, nie męczą, tylko zachęcają do poznawania zawartych w niej opowieści.

Ja ze swej strony zachęcam was do sięgnięcia po tę pozycję. Oczywiście można ją czytać osobno, jednak polecam najpierw poznać wcześniejsze tomy, by móc bardziej wczuć się w umysł bohaterów, wiedzieć co przeszli i dlaczego tak postępują a nie inaczej.

Uważam, że zachwyci was ta lektura i naprawdę spędzicie z nią przyjemne chwile, które pomogą zapomnieć o codzienności i ciężkiej pracy. Preferujecie w książkach wątek kryminalno-obyczajowy? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nie wahajcie się. Czytajcie!

• Przeczytane 2021
  • Nowe serie kontynuacja