Pechowe zauroczenie

Okładka książki Pechowe zauroczenie Małgorzata Kasprzyk
Okładka książki Pechowe zauroczenie
Małgorzata Kasprzyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2021-09-29
2021-09-29

Nie mogłam się doczekać kiedy koniec. Początek jeszcze mnie zaciekawił, ale im dalej tym więcej kartek przewijałam.

Andrzej wraca do Polski z Londynu, gdzie mieszkał przez osiem lat. Tuż po wyjeździe na obczyznę porzuciła go dziewczyna, Iza. Przez kilka lat nie mógł się z tym pogodzić i nie wchodził w żadne poważne związki. Po powrocie do Polski czuje, że jest już w stanie stworzyć trwałą relację. Poznaje Kel, dziewczynę, która zauroczyła go. Czuje, że właśnie przy niej mógłby wyleczyć złamane serce, ustabilizować się. Czy jednak sekret z przeszłości nie pokrzyżuje mu planów i czy Kel okaże się tą jedyną. Przeczytajcie sami. Polecam.

„W lipcu do Andrzeja powoli zaczęło docierać, że chyba się zakochał. Wszystko na to wskazywało: radość, jaką zawsze odczuwał na widok Kel; dobry humor, który prawie nigdy go nie opuszczał; poczucie, że świat jest piękny, a życie wspaniałe; no i brak jakichkolwiek trosk.”

Zaciekawił mnie opis książki, a okładka mi się podoba. Autorki pióro znam z dwóch jej książek „Wszystko od nowa” i „Echa przeszłości”. Byłam ciekawa tej lektury i czym mnie zaskoczy autorka. Gdy zaczęłam czytać, to nawet się nie obejrzałam, a był koniec. Lekka, przyjemna, życiowa historia.

Wynik referendum dotyczącego brexitu sprawia, że Andrzej decyduje się wrócić do Polski. Dość długo go tu nie było. Wraca po ośmiu latach, które spędził w Wielkiej Brytanii. Aż bym chciała tam polecieć. To jedno z moich marzeń. Może się kiedyś spełni. Rodzice są szczęśliwi, że ich syn wraca. Zaczynają go namawiać do tego, by się ożenił, co daje mu dużo do myślenia. Jednak ten powrót nie będzie dla niego łatwy, bo osiem lat temu jego serce zostało złamane na pół. Miał cudowną kobietę, która miała do niego przyjechać, a ona go zostawiła. Mężczyzna nie umiał o niej zapomnieć. Wracał do niej myślami. Tęsknił. Jak się okazuje, jego dawna miłość znalazła kogoś innego. Kolejny cios w serce. Gdy jest już na miejscu, to los sprawia, że spotyka dawną miłość. Zaskoczenie. Ból. Wiele pytań. Kobieta ma męża i jest szczęśliwa. Przeszłość uderzyła w niego, bo on o niej nie zapomniał. Czy jednak zapomni o dawnej miłości? Na jego drodze pojawia się piękna Kel, która wywraca jego życie do góry nogami. Czy między nim a Kel będzie coś więcej? Czy Andrzej ruszy naprzód, zostawiając za sobą przeszłość? Czy wyjawi jej swoją tajemnicę? Czy to zauroczenie, czy jednak prawdziwa miłość?

Już od kilku stron wciągnęłam się w świat bohaterów. Było mi bardzo przykro, jak został potraktowany Andrzej. Nie powinna go olać, nie odbierać telefonów. Zraniła go i to bardzo. Mężczyzna miał pęknięte serce. Jednak nie poddał się. Gdy powraca do Polski, wszystko zaczyna się zmieniać. Kel to piękna, troskliwa, kochana kobieta. Pasuje do Andrzeja i kibicowałam im do samego końca. Widać było, jak Andrzejowi ona wpadła w oko. Między nimi była widoczna chemia. Andrzej nie miał szczęścia w miłości, jednak to się zmienia. Autorka skupiła się na relacjach bohaterów. Dodatkowo podejmuje się różnych wątków. Jak widać, życie pisze różne scenariusze i o tym przekonał się główny bohater. Gdy poznaje Kel, jego serce zaczyna na nowo się sklejać i wypełniać pięknym uczuciem. Odnalazł miłość, szczęście. Jednak ma przed nią tajemnicę i jak ona wpłynie na ich relacje? Ona odmieniła jego życie i teraz patrzy na przyszłość z uśmiechem. Jak potoczą się losy Kel i Andrzeja?

Historia jest lekka, przyjemna i na jeden wieczór. Autorka mnie wciągnęła aż do ostatniej strony. Wykreowała ciekawe, barwne postacie. Historia bardzo realna, prawdziwa. Poruszyła temat o zaufaniu, miłości, zranionym sercu i dążeniu do szczęścia. Relacja rodzina. Relacja w związku. Przyjaźń. Dawna miłość. Tutaj przeszłość uderza w teraźniejszość i bohater będzie musiał się z tym zmierzyć. Dodatkowo warto, jest szczerze rozmawiać. Rozmowa jest bardzo ważna. Tajemnice. Historia mi się podobała. Porusza ciekawe wątki i sprawia, że po przeczytaniu ma się wiele myśli. Czekam na kolejne książki od autorki.
Polecam!

Nie wiem jak Was, ale mnie w żaden sposób osobiście nie dotknął brexit, więc byłam dość ciekawa książki, w której odegrał on nie małą rolę.

Andrzej wybył do Wielkiej Brytanii osiem lat temu, teraz wynik referendum popchnął go do decyzji o powrocie do kraju. Kiedyś miał przy boku ukochaną kobietę, teraz Iza tuli w ramionach innego mężczyznę. Początkowa złość i chęć zemsty ustępują przed zauroczeniem jakiego mężczyzna doznaje na widok siostry nowego wybranka swojej byłej. Kel jest zjawiskowa, zabawna i pełna życia. Dla Andrzeja to odmiana, coś nowego co daje mu szansę na stworzenie prawdziwego związku.

"Pechowe zauroczenie" rozpoczyna się całkiem spokojnie i tak pozostaje już do ostatniej strony. Małgorzata Kasprzyk opisała bardzo prawdopodobny scenariusz, który czytało mi się z przyjemnością. Andrzej jest już gotowy, aby się ożenić i założyć rodzinę. Po powrocie do Polski dobitnie uświadamiają mu to rodzice, a on zdecydowanie się z nimi zgadza. I choć dawne emocje nadal w nim siedzą, chce on poznać kogoś nowego. Tak też życie prowadzi go do Kel, której urok osobisty omamia go od pierwszej chwili. Ale czy ich relacja przetrwa próbę z przeszłości?
"Pechowe zauroczenie" to przyjemna i lekka obyczajówka, idealna na wieczorny relaks z kubkiem aromatycznej herbaty. To częściowo słodka i niewinna historia, która ma jednak swój znaczący moment załamania. Zakończenie choć krótkie i dość nagłe, to wynagradza ewentualne niedociągnięcia. Polecam.

#pechowezauroczenie czytając tę książkę, miałam wrażenie jakby historia była prawdziwa. Ciekawa, na pozór lekka, jednak wciągająca. Główny bohater Andrzej wraca po latach do ojczyzny z Wielkiej Brytanii, aby pomoc ojcu prowadzić rodzinny interes… Jeden wernisaż, nieoczekiwane spotkanie z dawną nieszczęśliwą miłością, nowa znajomość i na pozór mała spontaniczna decyzja… która przemieni się w coś więcej 😊 książka mimo iż nie jest za gruba, to bardzo życiowa. Idealna na jeden jesienny weekend 📖 8/10

To nie są historię w moim guście. Zaczęło się całkiem nieźle, ale późniejszy zwrot akcji i zachowanie bohaterów po prostu melodramat.

Czas na poznanie nowej autorki. Tym razem dzięki Wydawnictwu WasPos trafiła w me ręce książka Małgorzaty Kasprzyk. To historia o miłości, zdradzie, przyjaźni, wybaczaniu, po prostu o życiu.

Andrzej został zdradzony, opuszczony i nie wierzy, że jeszcze spotka na swej drodze kobietę, którą pokocha dopóki nie spotkał Kel. Czy tych dwoje odnajdzie drogę do szczęścia i stworzy szczęśliwy związek i czy można zbudować związek kiedy skrywa się tajemnicę, która może wszystko zmienić? Wiadomo, że tajemnice nigdy nie zostają tajemnicami na zawsze, czasem są odkrywane w najmniej dogodnym dla nas momencie, co więc stanie się gdy Kel pozna prawdę? I jaki związek z nią i Andrejem będzie miał jej przyrodni brat i bratowa?

Małgorzata Kasprzyk podarowała nam bardzo przyjemną powieść, której historia nie jest cukierkowa. To opowieść o zdradzie, utracie zaufania i próbie budowania życia na nowo. Bohaterowie ciekawi, nietuzinkowi, dialogi są przyjemne a całość tworzy świetnie skonstruowaną historię. Od pierwszych stron opowieść rozwija się dość dynamicznie, wydarzenia, które po sobie następują są przemyślane przez autorkę jednak końcówką zaskakująca i mam odczucie, że pisana na szybko. Patrząc całościowo na tę powieść i jak autorka ją prowadziła zakończenie tej opowieści mogło być bardziej rozwinięte bo w mojej ocenie potraktowane było po macoszemu. Nie znam innych pozycji autorki, jednak na pewno po nie sięgnę by lepiej poznać styl autorki.

"Żyłam złudzeniami przez kilka miesięcy, potem jak głupia płakałam w poduszkę, separowalam się od ludzi, czekałam na cud... Wiesz, co to miło? Strata czasu!"

@waspos

Powrót do kraju nigdy nie jest łatwy, zwłaszcza po kilku latach nieobecności. Andrzej wracając był pełen obaw. Odnalezienie się jednak przyszło mu łatwiej niż by sądził. Rodzinny biznes szybko go pochłonął, a złamane kiedyś serce nie odczuwało nic na widok dawnej ukochanej. Koleje losu jednak mają dla niego kilka niespodzianek i zderzenie z przeszłością nadejdzie dosyć szybko. Dawne rozczarowanie nie będzie tak gorzkie, a dzięki temu będzie mógł poznać kogoś wyjątkowego, kto skradnie jego serce. Czy pech w końcu opuści Andrzeja?

Książka zawiera ciekawy wątek złamanego serca i porzucenia z dnia na dzień z głośnym bum. Chłopak nie miał szczęścia, a dodatkowo lata na emigracji, trochę zaburzyły jego znajomości. Teraz próbuje odbudować relacje i załatać serce, bo ile można. Ustatkowany, z własnym biznesem postanawia poznać rywala z przed lat, a okazja trafia się sama. Nie czuł rozgoryczenia, wręcz odnalazł wspólny język i zawarł ciekawą znajomość. Postęp, który czuła Iza był niczym jak tylko znajomością. Dzięki byłej miłości i jej mężowi, poznał Kel, która odenila jego życie. Scenariusze bywają różne, ale to właśnie przypadki są doskonałym mianownikiem naszego życia, plan często się pali i zmienia nie dając pewności. Zaczęło się dosyć fajnie i historia dawnej miłości wciągnęła mnie bardzo, jednak im szło dalej tym bardziej czułam rozczarowanie. Akcja przez ujawnioną tajemnicę z przed lat zwolniła, a historia stała się trochę jak z telenoweli, oburzenie, gorycz i złości trwały i trwały. Spróbujcie, być może dla mnie okazała się słabsza od innych, a wam przypadnie bardziej do gustu, bo gusta są różne. Delikatny romans z burzliwymi sekretami przeszłości.

@waspos

[RECENZJA]
PECHOWE ZAUROCZENIE
Autor: Małgorzata Kasprzyk
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 29.09.2021

PECHOWE ZAUROCZENIE to już moje czwarte spotkanie z Autorką, do tej pory czytałam ECHA PRZESZŁOŚCI oraz ROMANS i ZEMSTĘ W CIENIU KORONAWIRUSA. Bardzo polubiłam styl pisania Małgorzaty Kasprzyk dlatego z chęcią sięgnęłam po najnowszą książkę.

Główny bohater Andrzej przez osiem lat mieszkał w Wielkiej Brytanii. Jednak po wynikach referendum brexitu zdecydował się wrócić do kraju. Mężczyzna ma za sobą trudne rozstanie przez co stracił wiarę w kobiety. Podczas jego pobytu za granicą jego była dziewczyna Iza wyszła za innego. Andrzej bardzo przeżył finał tej znajomości. Przez długi czas odwlekał powrót do kraju, ponieważ w Polsce wszystko kojarzyło mu się z eks. Jednak czas coraz bardziej leczył rany i w końcu zdecydował się wrócić i wspólnie z rodzicami poprowadzić restaurację i hotel. Wkrótce na swojej drodze znów spotka Izę. Czy wróci dawne uczucie? Co wydarzy się podczas spotkania dawnych zakochanych? Czy Andrzej otworzy się na kontakty z kobietami? A może przy okazji pozna nową miłość swojego życia?

Kolejna książka, która udowadnia, że Pani Małgorzata ma bardzo lekki i przyjemny w odbiorze dla Czytelnika styl pisania. PECHOWE ZAUROCZENIE to lektura na jeden wieczór. Czytałam szybko, miło i z zaciekawieniem. Autorka ukazała blaski i cienie relacji międzyludzkich, pokazała też jakie konsekwencje może przynieść zatajanie prawdy oraz… że zawsze warto mieć nadzieje na happy end.
Polubiłam głównych bohaterów: Andrzeja, Izę, Pawła i Kel. Mam nadzieję, że i Wy spędzicie z nimi miły wieczór. Polecam na jesienny czas. Mieszanka książkowej magii i prawdziwego życia.

[RECENZJA]
PECHOWE ZAUROCZENIE
Autor: Małgorzata Kasprzyk
Wydawnictwo: WasPos
Premiera: 29.09.2021

Główny bohater Andrzej przez...

Kolejna książka, którą przeczytacie z wielkim zaciekawieniem. Jest to zasługa zapewne lekkiego i bardzo przyjemnego stylu autorki. Bohaterowie w niej ukazani, jak i ich perypetie są bardzo barwnie przedstawione. Mnie ta historia absolutnie pochłonęła i czytałam ją z wielkim zaangażowaniem. Zarys fabuły:
Andrzej jest przystojnym mężczyzną, który zaraz po studiach opuścił nasz kraj i wyruszył do Anglii. Po 8 latach jednak wrócił, aby przejąć rodzinny biznes. Mężczyzna doznal dawno temu zawodu miłosnego i od tego czasu stroni od miłości. Los jednak bywa bardzo przewrotny i postanawia ponownie postawić na jego drodze dawną miłość. Iza ma już jednak męża, ale Andrzej poznaję jej szwagierkę – Kel. Czy uczucie, które ich łączyło na pewno już całkowicie wygasło? Czy Andrzej będzie szczęśliwy naprawdę z nowo poznaną kobietą? Tego już Wam absolutnie nie zdradzę, natomiast zapewniam, że odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie podczas lektury owej książki. Myślę, że wielu z nas odnajdzie gdzieś w tej historii swoje rozterki życiowe. Mnie w każdym razie takie opowieści niezwykle wciągają. Pozostaje mi tylko gorąco wam polecić te pozycje.

Andrzej jest przystojnym mężczyzną, który zaraz po studiach opuścił...

• Obyczajowe
  • 2023r. (155)
  • Ebook do kupienia
  • Polskie - do przeczytania

Dodaj cytat z książki Pechowe zauroczenie