Gra Luizy

Anna Robak-Reczek Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
2021-09-15
2021-01-01

Okładka książki Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska, Tomek Bilski, Agata Cieplik, Jakub Ćwiek, Aleksander Daukszewicz, Gaja Grzegorzewska, Andrzej Kwiecień, Olga Niziołek, Michał Organiściak, Anna Robak-Reczek, Jerzy Rzymowski, Jagoda Smyczek, Bartosz Szczygielski, Kajetan Szokalski, Maciej Staszek Tomaszewicz, Joanna Ufnalska, Agnieszka Włoka, Mateusz Wójcik
Pulpitacje #1 Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Rzecz niepospolita. Antologia opowiadań niesamowitych Lena Dominiczak, Pneumatyczna Dusza, Wojciech Gunia, Małgorzata Gwara, Justyna Hankus, Marta Konieczny, Anna Łagan, Marta Malinowska, Karol Matlachowski, Olga Niziołek, Artur Nowrot, Joanna Przygodzka, Anna Robak-Reczek, Michał Studniarek, Przemysław Zańko-Gulczyński, Julia Żmudka
Rzecz niepospo... Lena Dominiczak, Pn...

Wyróżniona opinia i

Gra Luizy

przeczytanych książek 3147 napisanych opinii 2294

Książka opowiada historię tytułowej Luizy, która po śmierci matki wraca do Polski by odnowić kontakt z ojcem. O Luizie można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że jest głupia. Zdecydowanie nie! Jest bardzo inteligentna i do tego sprytna. Można nawet powiedzieć bardziej odważnie – jest bezczelna, bezkompromisowa, kocha władzę i pieniądze, dla zdobycia których nie cofnie się przed niczym. Nie wie co to strach i umiar, myśli tylko i wyłącznie o sobie, a inni ludzie są jej potrzebni tylko do osiągnięcia jej celów.

Po powrocie do Polski zamieszkuje z ojcem, który jest biznesmenem. Jak łatwo można się domyślić, Luiza nie wraca bez planu – chce przejąć firmę ojca, ale czy jej się to uda ?

I tu na scenę wkracza Olaf, partner biznesowy ojca Luizy – nieśmiały, sympatyczny, raczej zamknięty w sobie, jednak Luiza go oczarowuje do tego stopnia, że zakochuje się w niej. Czy ta miłość będzie jednokierunkowa ?

Jednocześnie pojawiają się cienie przeszłości. Czy dopadną Luizę i czy z nimi wygra ?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie czytając samemu książkę.

Autorka świetnie przedstawia świat Luizy- świat pełen gniewu, manipulacji, ale można powiedzieć, że też miłości, bo bez tego nie dostaje się kolejnej szansy na poprawę swojego życia.

"Gra Luizy" to świetna powieść, która wciąga od pierwszych stron i czyta się ją bardzo szybko, nie dlatego, że jest krótka, a dlatego, że czytelnik ma ochotę wciąż zagłębiać się w ten świat i dotrzeć do sedna. Nie ma w niej nawet strony nudy, wszystko dzieje się szybko i płynnie. Jestem pewna, że tak jak ja nie będziecie mogli oderwać się od książki.

Opowiada o Luizie która po latach wraca do ojca. Luiza jest manipulantką i lubi mieć nad wszystkim kontrolę.
Czy uda się jej osiągnąć to do czego dąży i jak poradzi sobie z problemami?

Książka jest dobrze napisana i dość szybko się ją czytało. Wszystkie intrygi Luizy mnie zaciekawiły i od początku chciało się wiedzieć jak to wszystko się skończy. Książka ukazuje problemy z jakimi ludzi czasami się zmagają i pokazuje to wszystko z innej strony.
Nie raz zadziwiło mnie to jak Luiza potrafi sobie poradzić ze wszystkimi problemami. Ale widzą jakie intrygi prowadzi to sama byłam wkurzona razem z bohaterami. Łatwo było się postawić na ich miejscu i poczuć to co oni.
Książkę warto poznać i również jestem ciekawa wersji audio

Czy uda się jej osiągnąć to do czego dąży i jak poradzi sobie z problemami?

Po przeczytaniu stwierdziłam , że nie chciałabym mieć takiej nierównej osoby w otoczeniu . Wiem jednak , że są tacy ludzie w realu i mają prawo do życia.

Gra Luizy obiecuje podobnie jak w przypadku Sukcesji, czy Gambitu Królowej dobrze spędzony czas z lekturą. Czas, którego nie będziemy żałować. No cóż chęci może były dobre, ale wyszło jak zwykle...

Luiza to piękna młoda kobieta. Kobieta o trudnym charakterze, lubiąca kontrolę. Perfekcyjnie manipulująca ludźmi. Zakochana wyłącznie w sobie psychopatka. O jej diagnozie wie tylko ojciec. Po śmierci matki, Luiza wprowadza się do taty, z którym nigdy nie miała dobrych relacji.

Historia toksycznej relacji córki z ojcem, pełna gniewu, nienawiści, żalu i rezygnacji MUSI być ciekawa i NA PEWNO zapewni czytelnikowi emocjonalny rollercoaster. Jaka ja naiwna. Główna antybohaterka tylko rozbudza chęć sięgnięcia po książkę. Oczekiwałam, że będzie to powieś od której się nie oderwę i którą będę pamiętać długo. Oczekiwałam powieści psychologicznej, gdzie autorka wchodzi w głąb bohaterki psychopatki. Powieści, w której poznajemy rzeczywistość postrzeganą przez Luizę oraz niepokoje i troski jej ojca. Czy oczekiwałam zbyt dużo? Wychodzi na to, że o wiele za dużo!

Prawda o tej książce jest następująca. Trudna relacja na której jak twierdzi okładka książki, oparta jest cała fabuła potraktowana została brutalnie po łebkach. Rys psychologiczny bohaterów? Zapomnijcie! Nie ma go wcale. Pisarka wymyśliła sobie trudną główną postać, o której nie ma blado zielonego pojęcia. Kompletnie nie umie jej stworzyć. Luizy tu niem ma! Jest natomiast, trochę wyrachowana, ale prawie przeźroczysta kobieta. Wątki o Witoldzie czyli o ojcu, katastrofa.

Anna Robak - Raczek wpadła na naprawdę dobry pomysł, aby narracje przedstawić z perspektywy każdego główniejszego bohatera. Świetny pomysł. Tylko nie w przypadku tak bezsensownie przegadanej fabuły. Aby wprowadzić do narracji innych bohaterów, ich wątki muszą się łączyć (nie mam tu namyśli Witolda, czy Olafa). Ale wątek psychoterapeutki, który pasuje tu jak pięść do oka. No wybaczcie! Po co mi wiedzieć, ze terapeutka Luizy utrzymuje przyjacielskie stosunki ze swoim eks? Co to wnosi do historii? Nic! Takich "zapchaj dziur" jest tu dużo więcej.

Reasumując. Bardzo ciekawa historia napisana bez sensu, bez researchu, bez emocji i wybaczcie bez pojęcia o osobowości psychopatycznej. Mnie ta książka nie tyle co rozczarowała, ale zażenowana tak lekceważącą postawą autorki. Jedynym plusem powieści jest język. I tylko ze względu na niego, nie ma katastrofy w ocenie. Książkę da się czytać. Tylko szkoda na nią czasu.. http://ksiazkinaszapasja.blogspot.com/2022/05/gra-luizy-anna-robak-raczek.html

Zapraszam wszystkich na ekscytującą powieść z elementami thrillera psychologicznego autorstwa @anna.robak_reczek pt. "Gra Luizy".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu W.A.B

Główną bohaterką jest Luiza, która jest psychopatką, sprytnie manipuluje ludźmi w swoim otoczeniu dla własnych celów. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych do domu mieszka z ojcem, z którym nie ma dobrych relacji, jednak wspólny biznes zbliża ich do siebie...

Olaf jest partnerem biznesowym Witolda ojca Luizy, który inwestuje w jego projekt. Gdy poznaje Luizę córkę Witolda zmienia się z nieśmiałego chłopaka w faceta, który wie czego chce, dziewczyna olśniewa go na tyle, że się w niej zakochuje...

Czy Luiza odwzajemni jego uczucia i nie będzie nim manipulować? Jaki sekret kryje Witold? Czemu relacja ojciec - córka jest skomplikowana i czy da się ją naprawić? Czy przeszłość dziewczyny wróci do niej i jakie będzie mieć skutki? Czy Olaf pomoże Luizie i czy będą razem? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

"Gra Luizy" jest wciągającą książką, która niesie ze sobą mnóstwo emocji podczas czytania. Lektura ukazuje nam czym jest rodzicielska miłość i nienawiść, walka o uczucie ojcowskie, oraz władzę w firmie. Dla mnie postać Luizy była złożona i nie wiem czy, jej współczuć czy, może nie, natomiast postać ojca Luizy Witolda jest bardzo skomplikowana, ponieważ kryje w sobie wiele tajemnic i motywacji wiadomych tylko jemu, córkę traktuje dość przedmiotowo, ale, gdy ma kłopoty pomaga jej. Bohaterka thrillera prowadzi swoistą "grę", umie rządzić ludźmi i ich wykorzystywać dla własnych celów. Autorka @anna.robak_reczek doskonale obrazuje nam obraz manipulacji, bezwzględny świat biznesu oraz wykorzystaniu technologii i sztucznej inteligencji, genialnie przeplata wątki, wciągając czytelnika w świat mroku, ekscentryzmu oraz manipulacji. Z całego serca polecam książkę 😉.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu W.A.B

7 dla Lindy

7 dla Lindy

"Gra Luziy" to książka Anny Robak-Reczek z gatunku powieść obyczajowa z elementem thrillera psychologicznego.

Jak sam tytuł wskazuje główną bohaterką jest Luiza, która po rozwodzie rodziców zamieszkuje z matką w Ameryce.
Po śmierci matki Luiza wraca do Polski, by zamieszkać z ojcem.
Jednak nie z tęsknoty czy z miłości.
Po prostu ma w tym cel.
Luiza to specyficzna osoba. Jest świetną manipulatorką, owija sobie lubi wokół palca.
Zawsze dostaje to czego chce i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.
Nie ma w sobie empatii, współczucia czy jakikolwiek zahamowań.
Brzmi mrocznie? Tak. Bo Luiza jest zdiagnozowana przez terapeutów jako osoba z zaburzeniem psychopatycznym.
Luiza ma swój plan i gotowa jest na wszystko, byle tylko "wygrać" ze swoim ojcem. A jaki to plan? Czy Luiza skrywa jeszcze jakieś tajemnice?
To każdy czytający powieść musi odkryć sam...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.
Powiem szczerze, że trochę się obawiałam, że nie przebrne przez powieść, bo zachowanie Luizy od początku mnie irytowało. Jednak im dalej zagłębiałam się w lekturę to tym bardziej nie mogłam się od niej oderwać.
Autorka świetnie zbudowana napięcie i rozwój fabuły. "Gra Luizy" to taka nieszablonowa powieść, w której poznajemy skomplikowaną relację ojca z córką oraz osobowość psychopatyczną - poczynania takiej osoby i jej sposób na życie. Bo czy zawsze psychopata musi mordować?

Po śmierci matki Luiza wraca do Polski, by zamieszkać z ojcem.
Jednak nie z tęsknoty czy z miłości.
Po prostu ma w tym cel.
Luiza to specyficzna osoba....

Czy wiecie, że Anna Robak-Reczek "Grą Luizy" wygrała konkurs Empik Go STORY na najlepszy scenariusz słuchowiska, a Wydawnictwo W.A.B. zdecydowało, że taka historia warta jest upamiętnienia w formie powieści?

Toksyczna, złożona i przepełniona skrajnymi emocjami historia relacji ojca i córki, a w tle wielkie pieniądze i walka o władzę.

Już po przeczytaniu pierwszych zdań, które padły z ust Luizy, wiedziałam, że to niepokojąca i niebezpieczna istota. Dalsza lektura utwierdziła mnie w przekonaniu, że mamy do czynienia z bezkompromisową, bezpośrednią i bezczelną kobietą. Ta zręczna intrygantka i nieznosząca sprzeciwu manipulatorka, wywołuje bardzo skrajne emocje, od nienawiści po podziw. Ale już od dawna wiadomo, że psychopaci są wśród nas. Napięte relacje pełne miłości i nienawiści, bohaterki z jej ojcem, zmuszają do przemyśleń. Ciężko nam stanąć po jakiejkolwiek stronie, bowiem nic nie jest tu zero-jedynkowe.

"Gra Luizy" to niezwykłe połączenie powieści obyczajowej z elementami thrillera, w którym pisarka rozprawia się z rodzicielską miłością i nienawiścią, a także damsko-męską walką o władzę.
Hipnotyzuje, wciąga, budzi skrajne emocje.

Już po przeczytaniu pierwszych zdań,...

Świetna historia a wersja audio wymiata! Polecam

Świetna historia a wersja audio wymiata! Polecam

Pomysł ciekawy, fabuła nudna. Według mnie to strata czasu.

Pomysł ciekawy, fabuła nudna. Według mnie to strata czasu.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2021