I znowu zaświeci słońce

Okładka książki I znowu zaświeci słońce Agata Sawicka
Okładka książki I znowu zaświeci słońce
Agata Sawicka Wydawnictwo: Dragon literatura obyczajowa, romans
Dragon
2021-09-15
2021-09-15
ślub wątpliwości miłość Zamość Zamojszczyzna Wołyń pisarka zaginięcie nieszczęśliwe małżeństwo tajemnica

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Pisarka ma talent i dziękuję za niego Panu Bogu...to jest niesamowite(czasami zapominamy, jak wiele Mu zawdzięczamy).
Nie potrafiłam się od tej powieści oderwąć i czytałam ją w każdej wolnej chwili.

Polecam

Polecam

Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu drogi własnego szczęścia. Oliwia w trakcie przygotowań do swojego ślubu nie jest pewna swoich uczuć do Pawła. Dziewczyna wyjeżdża by odkryć tajemnicę miłości śladami babci Rozalii. W trakcie podróży Oliwia poznaje Szymona i razem podróżują, pomimo, że początki ich znajomości są trudne, nie potrafią się rozstać. Miłość zwycięża wszystko. Jeśli tylko jest prawdziwa.

„I znów zaświeci słońce” to piękna i wzruszająca opowieść o wyjątkowej podróży mającej na celu poznanie i zrozumienie samej siebie. To pełna emocji historia losów Rozalii i Timotjeja oraz Oliwii i Szymona. Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych i w różnych miejscach na mapie Polski. Razem z główną bohaterką spacerujemy malowniczymi uliczkami Zamościa czy Krakowa oraz poznajemy malownicze zakątki Podlasia. Powieść ta urzekła mnie od pierwszych stron i trzymała w napięciu aż do ostatniej. Fabuła jest niezwykle ciekawa, a styl pisania autorki jest lekki i przyjemny. Bohaterowie zostali doskonale wykreowani. To historia pełna tajemnic, która daje nadzieje na lepsze jutro i pozwala uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Tylko podążając za głosem swojego serca można być szczęśliwym. Nigdy nie wolno wątpić w nasze cele i marzenia. Powieść ta wywołała u mnie masę różnych emocji - jest GENIALNA ♥ Przeczytajcie koniecznie.

Książka przedstawia czasy współczesne gdzie główną bohaterką jest Oliwia, która stawia na miłość i czasy wojenne i powojenne, których bohaterką jest Rozalia. Mamy więc dwie kobiety i dwie historie, które tak prawdę mówiąc nie różnią się od siebie. Obie bohaterki stają przed trudnymi wyborami i obie muszą podjąć decyzje które zawaza na ich przyszłym losie. To piękna powieść o sile prawdziwej miłości. Oliwię poznajemy w trakcie przygotowań do ślubu z jej wieloletnim partnerem Pawłem. Ponieważ ma ona wątpliwości czy powinna brać ślub z Pawłem? I czy to co fo niego czuje to na pewno miłość? Dlatego postanawia wyruszyć w podróż śladami jej ciotki Rozalii Siemaszkowny, swego czasu znanej pisarki, która wyszła z domu na zakupy i wszelki ślad po niej zaginął. Oliwia ma nadzieję, że rozwiąże tajemnicę zaginięcia ciotki. Podczas podróży do Zamościa spotyka Szymona, który jest bardzo tajemniczy, widać po jego zachowaniu, że coś ukrywa i przed czymś ucieka. Obie bohaterki są do siebie bardzo podobne. Są odważne, nie poddają się tradycjom i szukają własnej drogi życiowej. W książce pięknie opisana przyroda i mijane przez Oliwię miejscowości. Ta piękna obyczajowa powieść jest tak napisana, że czujemy jakbyśmy razem z bohaterkami uczestniczyli w ich podróży. Ta książka jest po prostu świetna, ciekawa, poruszająca i nie możemy doczekać się jej zakończenia. Autorka idealnie pokazuje realia i czasy w którym przyszło żyć bohaterkom. Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się znajomość Oliwii z Szymonem? Jaką decyzję podejmie odnośnie ślubu z Pawłem? I czy odkryje tajemnicę zniknięcia ciotki Rozalii? To gorąco zachęcam do przeczytania tej pozycji. Na pewno się nie zawiedziecie. Książkę przeczytałam dzięki BT zorganizowanemu przez bloga " Czytam dla przyjemności"

Oliwię, bohaterkę "I znowu zaświeci słońce" , poznajemy w momencie, gdy przygotowuje się do ślubu. Suknia już prawie zamówiona, restauracja wybrana, ale okazuje się, że Oliwia nie jest przekonana, czy ta decyzja jest właściwa. Czy jej wybranek, Paweł, to kolega czy kandydat na męża? Zastanawiając się nad dalszym swoim życiem, pod wpływem impulsu, postanawia wyjechać do Zamościa, gdzie mieszkała Rozalia, siostra jej babki, znana pisarka. Chce poznać rodzinną tajemnicę, a także zastanowić się nad własnym życiem.

Historia książki toczy się dwutorowo. Współczesną historię opowiada Oliwia, a za sprawą Rozalii przenosimy się do lat wojennych. Poznajemy nie łatwe życie Rozalii, która zakochana jest w Timie, Ukraińcu. Gdy jej ukochany wyjechał na wojnę, ona wiernie czekała na jego powrót.

I ta część opowiadająca historię Rozalii, bardziej mnie zachwyciła.

Zachęcam do lektury, to piękna historia. Świetny klimat, książka budzi ciekawość od pierwszych stron. Udajcie się razem z Oliwią na poszukiwanie rodzinnych korzeni, będziecie zachwyceni.

Życie niesie ze sobą lepsze i gorsze chwile, ale celem każdego z nas jest dążyć do szczęścia i satysfakcji oraz spełnienia.
Oliwia tuż po obronie dyplomu przygotowuje się do roli żony a w dalszej kolejności matki. Wraz ze swym narzeczonym Pawłem mają zamiar się pobrać. Tuż przed planowaną datą ogarniają kobietę wątpliwości, czy dobrze robi wychodząc za akurat tego mężczyznę za mąż, czy też popełni życiowy błąd....
By rozwiać swoje wątpliwości wyrusza w podróż śladami zaginionej przed laty ciotki Rozalii. Chce rozwiązać rodzinna zagadkę i przekonać się czy Paweł to "ten jedyny".
Powieść jest napisana bardzo, bardzo ciekawie, nie brakuje w niej wątków romantycznych, ale i czysto życiowych. Niesie w swojej treści życiową mądrość. Polecam z całego serca! Strzał w dziesiątkę! MEGA! 😊♥️

Oliwia i Paweł znają się od lat. Ona właśnie odebrała dyplom ukończenia studiów i od razu została porwana przez mamę do salonu sukien ślubnych. Jednak przyszła panna młoda wcale się nie cieszy, lecz ma coraz większe wątpliwości czy robi dobrze wychodząc za Pawła. Wie, że w ich związku czegoś brakuje i to co ich łączy to jakby jest przywiązanie i przyjaźń. Ani rodzice ani też narzeczony nie potrafią rozwiać jej wątpliwości. Ona sama zaś coraz bardziej utwierdza się w przekonaniu, że może popełnić największy błąd swego życia. By zastanowić się nad wszystkim i nabrać dystansu udaje się w podróż śladami zaginionej siostry babci, utalentowanej pisarki Rozalii Siemaszkównej. Swą podróż rozpoczyna od Zamościa. Właśnie w drodze do tego miasta poznaje wędrującego poboczem drogi Szymona. Ponieważ jest burza i mocno pada deszcz zatrzymuje samochód i zabiera go ze sobą. Co będzie dalej?

Książka podobała mi się. Dla mnie jest to opowieść o odnajdywaniu swojej życiowej drogi. Oliwia nie idzie prostą drogą i mimo zapewnień, że jej wątpliwości to stres przedślubny nie poddaje się i postanawia zawalczyć o siebie i utwierdzić się w przekonaniu, że nie popełni błędu. Podróż jest dla niej ryzykowna. Nie wie czy po powrocie Paweł wciąż będzie na nią czekał.
Równolegle z opowieścią o Oliwii autorka odsłania fragmenty życia Rozalii Siemaszkówny. Ta podróż w czasie rozpoczęła się już od okresu drugiej wojny światowej. Wówczas to młodziutka Rozalia zakochuje się w Timie. Chłopak wyrusza jednak na wojnę. Rozalia czeka na jego powrót jednak jej ojciec ma względem niej zupełnie inne plany. Jak potoczą się ich losy? Jakich dokonają wyborów? Czy będą szczęśliwe? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w książce, którą polecam.

Książka przeczytana dzięki Book Tour. Miałam ułatwione zadanie z opinią, bo te naprawdę super fragmenty były zaznaczone.
,, Miłość jest najcenniejszym darem, jaki ludzie otrzymali od Boga. Jest cudem, bo też jak inaczej można nazwać fakt,że zupełnie obcy ludzie nagle stają się dla siebie całym światem?" Takie słowa czyta główna bochaterka w książce swojej zaginionej cioci. Dziewczyna jest w trakcie przygotowań do ślubu, ale ma wątpliwości. Czy bycie w związku bez miłości, namiętności ma sens? Odpowiedz na to pytanie da jej podróż śladami cioci. W tym cytacie jest drugie dno,, zupełnie obcy sobie ludzie ,, - Oliwia spotyka udręczonego życiem chłopaka i to do niego zaczyna coś czuć.
Historoa cioci Rozalii jest podobna do życia głównej bohaterki. Oliwia postanawia jednak zawalczyć o szczęście w młodości nie dopiero na starość.

Mam nadzieję, że zachwyciłam Cię czytelniku do sięgnięcia po tą pozycję.
Czyta się szybko i przyjemnie.
,,A poza tym miłość jest najsilniejszą siłą, która rządzi światem. "

Dwie kobiety i dwie historie niby różne ale jakże podobne.
Historia Oliwii jest współczesna natomiast Rozalii rozgrywa się w czasie wojny i tuż po niej. Obie kobiety stają przed trudnymi wyborami i obie dokonują decyzji, które zaważą czy zaważyły na ich losie. Obie kobiety chcą kochać i być kochane ale czy te pragnienia się spełnią ? Czy Oliwia odkryje co stoi za tajemniczym zniknięciem ciotki Rozalii ? Jak i czy rozwinie się znajomość z tajemniczym Szymonem i czy spontaniczna wyprawa w Polskę pomoże Oliwii uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania ? Czytając tę książkę z pewnością się tego dowiecie.
To co dla mnie było swego rodzaju wabikiem do przeczytania tej pozycji to dwutorowość historii i tajemnica, którą chce odkryć Oliwia w czym jej ogromnie kibicowałam. Samo zakończenie może specjalnie nie zaskakuje jednak uświadamia nam, że miłość i szczęście są czasem na wyciągnięcie ręki i tylko od nas zależy co z nimi zrobimy.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję blogowi Czytam da przyjemności.

Dwie kobiety i dwie historie niby różne ale jakże podobne.

• Przeczytane w 2021
  • Przeczytane 2021