Eruption

Życie pisze własne scenariusze i nawet jeśli nie zawsze zgadzamy się z jego propozycją, los uparcie będzie torował sobie drogę do własnych zamierzeń. Przekonali się o tym bohaterowie powieści Ivy Smoak, która za sprawą trzeciego tomu, składane nasze dłonie kontynuację pomysłowego romansu.

Lubię książki autorki, ponieważ zawsze mnie czymś zaskoczą. Nawet jeśli Smoak podąża tropem znany schematów, to zawsze potrafi zrobić odpowiedni unik, by zaskoczyć świeżością i oryginalnością. Nie inaczej było w przypadku powyższej serii, która kontynuuje losy poznanych wcześniej bohaterów i opierając się na ciągu przyczynowo-skutkowym (bez czytania z chronologią ani rusz!) opowiada o wielkim uczuciu, które nieustannie napotyka na swojej drodze bariery nie do pokonania. Dwójka zagubionych postaci bardzo chciałaby żyć długo i szczęśliwie, ale nagromadzone wokół nich sekrety, tajemnice oraz wszelkie przeciwności nieustannie prowadzą do prywatnych tragedii.

W tej fabule dzieje się naprawdę dużo. Z jednej strony obserwujemy uczucie, które mimo swojej ogromnej siły wciąż stawia bohaterów po dwóch stronach barykady, z drugiej trzymamy kciuki za ich powodzenie i odnalezienie wspólnej drogi, gdy dostrzegamy światełko w tunelu. Penny i James byli sobie pisani i tak odbierał to także czytelnik, który doskonale rozumie ich wielkie uczucie. James jednak wydawał się mężczyznom tajemniczym i otoczonym sekretami, które odsuwały Penny na drugi plan. Ona czuła się niedoceniana i w pewien sposób pokrzywdzona, gdy jego rodzice nie chcieli mieć z nią nic wspólnego a była żona Jamesa zaczęła snuć własne intrygi, by nie dopuścić do dobrej przyszłości.

Na przestrzeni ponad 300 stron rozpościera się akcja złożona z wielu motywów, dobrze dopracowanego tła wydarzeń a także skrajnych emocji, które otulają nas swoimi ramionami i nie wypuszczają do ostatniej strony. Towarzyszymy bohaterom na każdym kroku i z zaskoczeniem przerzucamy kolejne strony, ponieważ mając już nadzieję, że nic złego dalej się nie wydarzy wciąż napotykamy wraz z Penny i Jamesem na liczne w przeciwności. Ta historia opiera się na uczuciu, na silnej miłości, która naznaczona wieloma negatywnymi emocjami wymyka się z rąk bohaterów i wprowadza na pierwszy plan urazę oraz liczne wątpliwości. I właśnie na tym opiera się akcja, na niedomówieniach pojawiający się w najmniej odpowiednim momencie a także na analizie własnych oczekiwań wobec teraźniejszości oraz życiowych priorytetów.

"Wybuch" trzyma poziom swoich poprzedniczek i po raz kolejny zaprasza czytelnika do świata wielkich namiętności. Nie zawsze zgadzałam się z wyborami bohaterów, ale jednocześnie rozumiałam przesłanki jakimi się kierowali i z przyjemnością obserwowałam wyciągane później wnioski. Smoak po raz kolejny złożyła na nasze dłonie w pełni dopracowaną historię romantyczną, która opierając się na znanym motywie jednocześnie wymknęła się wszelkim schematom i zaprosiła nas do ekscytującego świata, w którym wszystko może się wydarzyć. To lektura stworzona dla wszystkich romantyczek, które uwielbiają spotykać na swojej drodze niepowodzenia oraz przeciwności, by wraz z bohaterami walczyć o lepsze jutro.

👉”Jesteś moim życiem, moim sercem, moją duszą, moim wszystkim.”

Cóż… nie da się ukryć że ta część zafundowała mi kilka skoków ciśnienia. Gdy tylko zaczynało się coś układać, zaraz autorka tak poprowadziła akcję, że wszystko się sypało. Choć jedną rzecz była niezmienna: miłość głównych bohaterów.

Podziwiałam to, jak Penny walczyła z przeciwnościami losu i jak próbowała się odnaleźć w nowej dla siebie rzeczywistości. A to, jak troskliwie opiekował się nią James sprawiało, że robiło mi się ciepło na serduszku.

👉”Chcę tylko powiedzieć, że… łatwiej walczyć ogniem z ogniem.”

I choć końcówka strasznie przypominała mi Greya i w ogóle w mojej ocenie była przekombinowana, to ucieszyłam się, że mogę od razu sięgnąć po kolejny tom, ponieważ byłam ogromnie ciekawa, jak bohaterowie pozbierają się po tej bombie, ktorą autorka na nich na końcu zrzuciła. W końcu tytuł tej części to “Wybuch”, więc musiał być jakiś poważny.

👉”Jesteś moim życiem, moim sercem, moją duszą, moim wszystkim.”

Podziwiałam to, jak Penny walczyła z przeciwnościami losu i jak próbowała...

O boziu płacze na zakończeniu. Zaczynam od razu 4 część . Wiedziałam żeby poczekać z tą serią aż wyjdzie cała , nie dałabym rady teraz gdybym nie mogła odrazu przeczytać ciągu dalszego …

Drogi Czytelniku...

Na wstępie chcę zaznaczyć (do czego autorka zdążyła mnie już przyzwyczaić),iż znajdziemy tu sceny erotyczne oraz wulgarne słownictwo, więc jest to książka przeznaczona zdecydowanie dla pełnoletnich miłośników literatury.

Zakazane uczucie? Wciąż.
Intrygi? Są.
Trudne wybory? Oczywiście.
Rozstania i powroty? Jasne.
Kłopoty? Znajdą się.
Brak akceptacji? Nie obejdzie się bez niej.
Błędy? Będą.
Tajemnice? Pewnie.
Nieporozumienia? Na nieszczęście.
Między innymi właśnie to znajdziemy w najnowszej książce autorstwa Ivy Smoak pod tytułem „Wybuch”.
Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, odsyłam do lektury, książki oczywiście.
Jest to tom trzeci cyklu Hunted.

Miło było po raz trzeci przenieść się do świata Penny, Jamesa, Melissy, Tylera, Austina, Isabelli, Masona, Ellen, Roba, Juli, Bee, Matta, Jen, Anny, Ericka, Susan, Jonathana, Nity, Andersona, Tarona, Zacha, Sierry, Kendry, Marie, Iana i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Po raz trzeci są dobrze wykreowani i zróżnicowani. Niestety, nadal lubię tylko Penny. Tym razem James troszkę zyskał w moich oczach.
Jeśli chodzi o innych, cóż... każdy miał coś na sumieniu, mniejsze lub większe przewinienia i czymś mnie denerwował.
Dobra, już nie pisnę nic więcej. Nie chcę zdradzać za dużo.

Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że nie do końca jest to prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie. Muszę przyznać, że akcja rozkręca się swoim tempem, nic nie jest wymuszone. Nie znaczy to, że było spokojnie. Zdecydowanie nie było. Autorka momentami serwuje nam emocje dużymi porcjami. Nie brakowało mi tu zaskakujących zwrotów akcji oraz wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Penny.

Po trzecie, styl. Książka, tak jak pierwsze tomy, napisana jest lekkim językiem, przystępnym dla każdego. To ułatwia, uprzyjemnia i przyśpiesza znacznie czytanie. Za to daję plusika.

Po czwarte, sceny erotyczne. Po raz kolejny są wyważone, nie są zbyt wulgarne, można spokojnie przez nie przebrnąć.

Po piąte, zakończenie. Jest, cóż... zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Było nietypowe i dość zaskakujące... Dobra, nie piszę już nic więcej, nie chcę zdradzać za dużo.

Powieść jest lekką lekturą do poduszki.

Opowieść pokazuje, że na intrygach najbardziej traci osoba, która je planuje...

Książka praktycznie czyta się sama. Historia tym razem mnie wciągnęła, sprawiła, że chciałam być częścią życia (choć chwilami niebezpiecznego) naszych bohaterów i nie opuszczać go aż do końca, przynajmniej w tym tomie.

Autorce dziękuję za kolejną przygodę.
Jestem bardzo zaciekawiona kolejnym, finałowym już tomem.

Ogólna ocena - 8/10. :)
POLECAM, POLECAM, POLECAM.
Warto po nią sięgnąć.

Pozdrawiam, Iza.

Drogi Czytelniku...

Zakazane uczucie? Wciąż.
Intrygi? Są.
Trudne wybory? Oczywiście.
Rozstania i powroty? Jasne.
Kłopoty? Znajdą się.
Brak akceptacji?...

Czy miłość może wygrać z normami społecznymi? Penny i James musieli się i tym przekonać. Rozstali się, ale nie potrafili żyć osobno. Przeprowadzili się razem i mieli zacząć od nowa.

Ale czy wspólne życie jest takie proste? Przecież można na swojej drodze spotkać tak wiele przeszkód. Jak niechęć rodziców Jamesa do jego wybranki. Pojawiła się także była żona mężczyzny, tajemnice.

Sprawy zaczęły się coraz bardziej komplikować, bo jak można mówić o miłości, kiedy w związku brakuje prawdy?

To wciągająca, emocjonująca książka, która ukazuje piękne i trudne strony miłości, liczne życiowe wyzwania. Napisana jest lekkim, ciekawym stylem.

Druga część historii Penny i Jamesa była fajna. Kilka scena zapadło mi w pamięć, ale nie było to coś co całkowicie pokochałam. Za to trzecia część… o mój boże…to cos fantastycznego.

Nowe miasto, nowe życie. Ukończenie studiów, nowa praca, ślub. Oboje są szczęśliwi dopóki James nie zostaje porwany przez kumpli na wieczór kawalerski.

Ponownie pojawienie się jego byłej żony nie jest przypadkowe. Isabella jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Ponownie skutecznie mąci miedzi nimi i to na prawdę ostro mąci.

Tą część zdecydowanie pokochałam. Pełna akcji i napięcia, bardzo przyjemnie płynie się przez fabułę. Wielokrotnie parsknęłam śmiechem pod nosem z wymiany zdań bohaterów, a koniec sprawił że muszę sięgnąć po ostatni tom. Musze wiedzieć jak skończy się ta historia.

Czy będzie pisane im wspólne życie? Czy może Isabella doszczętnie zniszczy to co narodziło się pomiędzy Penny, a James’em?

Ponownie pojawienie się jego byłej żony...

• Czekam na polską premierę
  • Seria - czekam