Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości

Okładka książki Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości Camilla Läckberg Patronat LC
Okładka książki Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości
Inga Sawicka, Robert Kędzierski
opowiadania Skandynawia

Okładka książki Mentalista Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Ocena 7,2
Mentalista Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Lodowiec Alexander Karim, Camilla Läckberg
Ocena 4,6
Lodowiec Alexander Karim, Ca...

Wyróżniona opinia i

Idziesz do więzienia & Kobiety bez litości

przeczytanych książek 73 napisanych opinii 70

Pani Camilia potrafi pisać dobre książki, ale tutaj czegoś mi zabrało. Opowiadania są przeciętne, w sam raz na jeden wieczór. Po świetnych kryminałach, których akcja dzieje się w Fjallbace lub serii z Faye oczekiwałam czegoś o wiele lepszego. Dla mnie to najsłabsza książka tej autorki. Ma ktoś podobne odczucia?
Więcej w recenzji:

Więcej w...

Szybka, łatwa i przyjemna. Brakowało mi jednak tego czegoś co było w Sadze o Fjallbace.

Szybka lektura, aczkolwiek powieści autorki zdecydowanie lepsze ;)

Szybka lektura, aczkolwiek powieści autorki zdecydowanie lepsze ;)

„Idziesz do więzienia” - czwórka nastolatków spędza wspólnie noc sylwestrową, a w willi obok bawią się ich rodzice. Młodzież przyjaźni się od lat, niby wiedzą o sobie wszystko, a jednak każdy z nich posiada swoje tajemnice i głęboko skrywane urazy. Początkowo niezobowiązująca gra w Monopoly, zamienia się w niebezpieczną rozgrywkę, a na jaw wychodzą najgorsze sekrety. Odkryta przez młodych ludzi prawda sprawi, że ich relacje nigdy nie będą takie same, a czyn którego zamierzają się dopuścić będzie niósł za sobą poważne konsekwencje… Do czego zdolni są Liv, Martina, Max i Anton?
„Kobiety bez litości” to historia trzech kobiet, które nigdy się nie spotkały, nic o sobie nie wiedzą, ale połączyła je śmiertelna tajemnica. Ingrid jest żoną i matką, odkrywa, że jej mąż, znany dziennikarz, ma romans z koleżanką z pracy. Victoria to piękna Rosjanka, do Szwecji trafiła przez agencję matrymonialną, która łączy szwedzkich mężczyzn z kobietami z Europy Wschodniej. Victoria poniżana przez swojego odrażającego męża, po latach znajduje w sobie siłę, aby się od niego uwolnić. Brigitta pracuje jako nauczycielka, od początku małżeństwa jest bita przez męża. Gdy dowiaduje się że choruje na nowotwór piersi, postanawia zatroszczyć się o swoich dorosłych synów…

(cd recenzji na fb)

Trzymając w ręce opowiadania Camilli Lackberg, przypomina mi się niedawny artykuł LC o "chudnących" bestsellerach.
Książka "Idziesz do wiezienia" & "Kobiety bez litości" ma niespełna 300 stron, szerokie marginesy, duże litery, grube kartki i cenę okładkową 34.99. Czy bym ją kupiła? Raczej nie. To rozrywka na jeden wieczór. Na szczęście istnieją biblioteki.
A wracając do samych opowiadań;
"Idziesz do więzienia" to kompletny niewypał. Nie wiem czy to kwestia tłumacza, czy autorka postawiła na taki "styl", ale miałam wrażenie, że czytam wypracowanie licealisty. Co do fabuły - nie porywa.
Dużo lepsze są "Kobiety bez litości". Wielowątkowa fabuła wciąga i wywołuje dreszcz emocji. Choć nie są to wyżyny pisarskich zdolności Lackberg, czytałam z zainteresowaniem.

Te opowiadania są "smaczkiem" dla fanów pisarki, którzy maja już za sobą sagę o Fjallbace. Jeśli ktoś pierwszy raz ma twórczość tej autorki w ręce, już raczej po nic innego jej nie sięgnie.

A wracając do...

Dwa opowiadania. W obu tematem przewodnim jest zemsta. Wolę powieści Camilli Lackberg (zwłaszcza te starsze), ale opowiadania mnie wciągnęły i przeczytałam w dwa wieczory.
Polecam.

Polecam.

2 opowiadania, bardziej mnie zachwyciło 2 odpowiadanie niż 1. Wolę jednak powieści autorki niż krótkie opowiadania

Opowiadań nie lubię, ale autorka, jak zawsze, potrafi budować napięcie.

Opowiadań nie lubię, ale autorka, jak zawsze, potrafi budować napięcie.

Jest to książka, zmuszająca do zastanowienia: czy da się zwalczyć zło przemocą. Daję tylko 6 gwiazdek, bo od Camili oczekiwałam bardziej rozbudowanych postaci.

Zbiór różnych historii o kobietach, które są okropnie traktowane przez swoich mężów i wspólnie planują zemstę. Jest tez garstka znajomych, którzy również planują zemstę ale każdy z nich chce się mścić na rodzicach. Książka dobra, ciekawe i wciągające historie. Czyta się jednym tchem, polecam :-)