Ta, która zawiniła

Anna Dobrzańska

Wyróżniona opinia i

Ta, która zawiniła

przeczytanych książek 1164 napisanych opinii 933

Przez pierwsze rozdziały ciężko mi było przebrnąć, zwłaszcza, że jest podział na punkt widzenia Ellie - głównej bohaterki i Jo- bezdomnej. Z początku wątki Jo mnie nudziły ale im dalej brnęłam w tą powieść, tym szybciej i sprawniej mi to szło. Historia Ellie jednak wydawała mi się ciekawsza, zwłaszcza, że opowiadała ona o przeszłości będąc w więzieniu, więc wszystkie opisane wydarzenia mają na celu ukazanie powodu, dlaczego w tym miejscu się ona znalazła. Plot twist, który ukazał się pod koniec książki potocznie zwalił mnie z nóg. Nie spodziewałam się go, a takie są właśnie najlepsze i wyciągają najciekawsze reakcje. Druga połowa książki podobała mi się bardziej, ponieważ wyczuwalne było napięcie i chciałam jak najszybciej dowiedzieć się co się stało. Styl pisarski autorki przypadł mi do gustu, nie mam mu nic do zarzucenia, a między rozdziałami pojawiały się przerywniki typu: opisy i rysunki kwiatów, które nawiązują do tej historii. W książce pojawiają się tematy traumy dziecięcej oraz wszelakich zaburzeń psychicznych, co w moim odczuciu studentki psychologii jest bardzo ciekawe i sprawia że powieść ta staje się jeszcze bardziej interesująca.

Calkiem niezly thriller psychologiczny, ktory dodatkowo niesie nauke z dziedziny psychologii. Spodziewalam sie czegos innego chyba, wiec troche sie zawiodlam. Ksiazka na swoj sposob moze wprowadzic zmieszanie w czytelniku, ale ogolnie jestem przyzwyczajona do wiekszych plot twistow.

To moja pierwsza ksiazka tej autorki i jestem pozytywnie zaskoczona.
Nie czesto mozna sie spotkac z ksiazkami pisane z roznych okresow czasowych dotyczacych tylko jednej osoby.
Jestem juz w trakcie kolejnej ksiazki tej autorki.

To moja pierwsza ksiazka tej autorki i jestem pozytywnie zaskoczona.
Jestem juz w trakcie kolejnej ksiazki tej autorki.

Super thriller, który zaczyna się tak, że nie ma innego wyjścia - trzeba doczytać do końca, aby poznać koniec tej historii. Takie thrillery z dreszczykiem i niepewnością podczas czytania lubię najbardziej. Dobra robota.

Poruszająca powieść o nieprzepracowanej traumie, problemie bezdomności. To jedna z tych książek, która w mej pamięci zostanie na dłużej.

Historia bardzo mi się podobała i nie tylko ona. Również wszelakie różnorodne tematy, które zostały w niej poruszone. Bezdomność i możliwość innego spojrzenia na osoby, które często widujemy na ulicy, a którzy wcale nie różnią się od nas.

Naprawdę ciężko było mi od książki się oderwać:) byłam ciekawa - co dalej.

Duże brawa dla autorki, która oprócz napisania książki - działa charytatywnie dla potrzebujących.

Naprawdę ciężko było mi od książki się oderwać:) byłam ciekawa - co dalej.

Duże brawa dla autorki, która oprócz napisania książki -...

Po przeczytaniu opisu spodziewałam się całkiem innej fabuły... Aż tu nagle akcja wróciła do lat dzieciństwa bohaterki oraz do losu kobiety bezdomnej. Jak się można domyśleć później wszystko łączy się w całość.
Trochę dałam się oszukać bo na początku książki gdy pojawiła się postać Jo specjalnie później wróciłam do tego fragmentu żeby mieć pewność, że Ellie to nie ta sama osoba...
Książka bardzo dobrze napisana, postacie realistyczne, do tego czułam ich emocje i przeżywałam ich losy.
Temat trochę był jednak dla mnie zbyt ciężki i nie mogę powiedzieć, że zrelaksowałam się przy tej książce.
Ale najważniejsze że wzbudziła emocje.

Ciekawa i wciągająca powieść, ukazująca wpływ traumy z dzieciństwa na dalsze życie oraz zjawisko fugi dysocjacyjnej. Gorąco polecam.

Na początku małe spostrzeżenie: to w sumie nie jest thriller (niedługo książka kucharska będzie tak nazywana),ale dramat obyczajowy. I to całkiem niezły, tzn. w znaczeniu, że dobrze się czyta. Nie jest to lektura wybitna z pogłębioną analizą bohaterów i ich motywów, ale solidna rozrywka na wczesnojesienne wieczory.

gawędziarsko opowiedziana tragiczna historia dzieci, nastolatek, kobiet. Niewyleczone traumy, palące rany, pulsujące blizny, zatruwające wyrzuty sumienia i wyczerpujące próby normalnego życia.

Zdrada męża jest końcem a może początkiem tej historii?Znajdziecie się w tej opowieści w dysfunkcyjnej rodzinie, w przemocowo psychicznie związku i na ulicy... bez dachu nad głową.

Brzmi mocno, przejmująco i tak jest.

Jane Corry Ta, która zawiniła Zobacz więcej