Billy Summers

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

„Opowieść o zagubionym człowieku”*

867 424 65

Bardzo dobra i wciągająca książka.
Polecam jak wszystko od Kinga.

Bardzo dobra i wciągająca książka.
Polecam jak wszystko od Kinga.

Szybko się czyta, momentami nie pozwala oderwać się od czytania. Ciekawy materiał na serial - 3 sezony, czyli tyle na ile części można podzielić tę książkę. Tematyka płatnego zabójcy - zawodowcy, który wciela się w kolejną kreację. Według mnie to mix filmu "Szakal" oraz "Włamanie na śniadanie" - oba z Brucem Willisem w rolach głównych.
Spoiler: Bohater książki, poza głównymi wydarzeniami w książce, pisze swoją biografię, wraca do ważnych dla siebie wydarzeń. Bardzo ciekawie opisane wydarzenia walk amerykańskich żołnierzy na Bliskim Wschodzie - Faludży?. - Dobry materiał na osobną książkę.
ciekawy cytat z książki: "Jeśli Bóg istnieje, to odwala straszną fuszerkę".

Spoiler: Bohater książki, poza...

Książka byłaby bardzo dobra, gdyby nie pewien absurd.
Billy jak prawdziwy zawodowy zabójca pojawiał się, wykonywał swoją robotę, znikał bez śladu, a następnie dalej funkcjonował jako Billy Summers. Podczas tej ostatniej akcji plan jest inny. Billy przez wiele miesięcy wtapia się w otoczenie, integruje się z innymi ludźmi, zostawia wszędzie swoje odciski palców, przez co jego prawdziwa tożsamość zostaje spalona, a dalsze życie wiąże się z koniecznością ciągłej ucieczki i używania przebrania. Kompletnie tego nie rozumiem, tym bardziej że o przewiezieniu skazanego miał się dowiedzieć tydzień przed wykonaniem zadania. Przecież przez ten tydzień mógł udawać np. gościa od remontów pod przebraniem i czekać na właściwy moment. Jeszcze lepiej! W dniu zabójstwa mógł po prostu wejść w przebraniu do budynku, przynieść "kije golfowe", wykonać zadanie i zniknąć w ten sam sposób, jak to zrobił w książce. Cały ten czas przed oddaniem strzału jest totalnie bez sensu.
Po wykonaniu zadania, można powiedzieć, że zaczyna się akcja właściwa i tu już nie mam żadnych zastrzeżeń. Dobry kryminał.
Jest jeszcze coś co mnie zastanawia w tej książce.
Czy Steven King pod płaszczykiem pedofila do wyeliminowania nie ukrył swojego "drugiego ja" i swoich fantazji. Przeczytałem dość dużo książek S.K. i czasem się zastanawiam, czy pisarz nie ma czegoś na sumieniu.

Książka byłaby bardzo dobra, gdyby nie pewien absurd.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jako całość jest w porządku, całość trochę psuje końcówka i zakończenie które nie przypadło mi do gustu.

Pierwsza połowa książki nudna, ciągnącą i mało wciągająca; później akcja nabiera tempa i tak już zostaje do końca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ciekawa i wciągająca książka, która mocna mnie zaskoczyła swoją fabułą. Tytułowy Billy Summers, to człowiek po wielu przejściach. Został płatnym zabójcom i realizuje swoje ostatnie zlecenie. Myślałem, że historia będzie całkowicie skupiona wokół tego zadania. Tak się jednak nie dzieje, co uważam za duży plus. Autor porusza wiele wątków i pokazuje inną, bardziej ludzką stronę bohatera. Ważne jest też to, że ukazuje, co doprowadziło do tego, że Billy Summers stał się takim człowiekiem oraz przedstawia jego zmagania z trudną przeszłością. W książce zawartych jest dużo opisów codziennych czynności, które mogą nudzić osoby oczekujące na wartką akcję. Ja jednak odbieram to jako plus, ponieważ można dobrze poznać bohatera i świat, w którym się znalazł oraz nadaje to dużego realizmu całej historii. W mojej opinii jest to intersująca książka, którą po prostu dobrze się czyta.

IG:ksiazki_wloczykija
"Billy Summers" poruszająca, wciągająca i wielowarstwowa opowieść, która zapiera dech w piersiach, a jednocześnie prowokuje do refleksji nad naturą człowieczeństwa, moralnością oraz znaczeniem życia.

Jednym z najbardziej fascynujących elementów tej książki jest jej główny bohater, Billy Summers. Snajper o złamanym sercu, który z dnia na dzień postanawia zmienić swoje życie, pozostając wiernym swoim zasadom. Mimo że jest zawodowym zabójcą, to jednak operuje moralnym kodeksem, eliminując tylko tych, których uznaje za naprawdę złych. Jego wewnętrzna walka między moralnością a przeszłością wojenną stanowi niezwykle intrygujący wątek, który prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i dylematów moralnych.

Kolejnym aspektem, który przyciąga uwagę czytelnika, jest niesamowita zdolność Kinga do kreowania niezwykłych postaci i barwnych światów. "Billy Summers" to nie tylko historia snajpera, ale także opowieść o ludziach, których spotyka w trakcie swojej ostatniej misji. Każda postać w książce ma swoją historię, swoje motywacje i wewnętrzne konflikty, co sprawia, że świat przedstawiony przez autora wydaje się prawdziwy i autentyczny.

Filozoficzna głębia tej książki ukazuje się w jej zdolności do stawiania trudnych pytań o naturę człowieka i istotę życia. Poprzez historię Billy'ego autor prowokuje czytelnika do refleksji nad moralnością, sprawiedliwością i sensem istnienia. Czy życie zabójcy może być usprawiedliwione? Czy czyny przeszłości definiują naszą tożsamość? To tylko niektóre z pytań, które pojawiają się w umyśle czytelnika podczas lektury tej książki.

Niezaprzeczalnym atutem tej książki jest także nieprzewidywalność fabuły. Stephen mistrzowsko buduje napięcie, wprowadzając czytelnika w wir niebezpieczeństwa i tajemnicy, aż do zaskakującego finału, który pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

Podsumowując, "Billy Summers" to niezwykle przemyślana i wciągająca opowieść, która w równym stopniu wciąga, porusza i zmusza do refleksji.

IG:ksiazki_wloczykija

Ojej, jak ta książka mnie wynudziła! Zdecydowanie najgorsza książka Kinga, jaką przeczytałem do tej pory. Akcji w tej książce tyle, że spokojnie mogłoby to być opowiadanie na max 200 str, a nie rozwleczona historia o tym do jakiego sklepu pójść i jaką perukę założyć na 600… Nie polecam.

Opowieść o seryjnym zabójcy. Wciągnęła mnie od samego początku, do ostatniej strony trzymała w napięciu, choć jest inna niż "typowy King". Mocna i warta uwagi książka w dorobku autora.

Nie porwała mnie. Choć pióro Kinga tak samo dobre, jak wcześniej, to sama fabuła przewidywalna i mocno przeciętna. Miałam większe oczekiwania wobec tej książki.

3 995
    1 685