Billy Summers

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

„Opowieść o zagubionym człowieku”*

773 373 47

Lubię Kinga. I ten kryminał jest na prawdę dobry, ale czegoś mi tu zabrakło ;)

Lubię Kinga. I ten kryminał jest na prawdę dobry, ale czegoś mi tu zabrakło ;)

Niestety, ale jest to baaardzo przeciętny i bardzo przewidywalny produkcyjniak. Sądzę, że solidna redakcja i odchudzenie całości o 150-200 stron niewiele by tę historię zmieniło, a mogłoby uczynić ją bardziej treściwą, nasyconą i przez to może bardziej strawną.

Świetna książka. Polecam!!!

Świetna książka. Polecam!!!

Świetna literatura, doskonały bohater i wciągająca fabuła!

Świetna literatura, doskonały bohater i wciągająca fabuła!

Panie Stefanie, jest pan mistrzem. Cóż mogę powiedzieć, książka nie jest wybitna, ale napisał ją King, więc czyta się ja zajebiście, bo ów człek potrafi tak pisać, że sam styl pisania wciąga czytelnika na całego, uwielbiam czytać wszystko, co wyjdzie spod pióra autora.

Do prozy Stephena Kinga wróciłam po dłuższej przerwie, a książką, która zachęciła mnie do powrotu, był właśnie Billy Summers. Na 600 stronach powieści poznajemy historię życia głównego bohatera: 3-osobowy narrator opowiada o tym, co dzieje się w tej chwili, a poprzez książkę, będącą zapisem jego wspomnień, Billy Summers wprowadza nas w swoją przeszłość. Wciągająca fabuła, interesująca narracja i główny bohater, którego łatwo polubić, chociaż jest mordercą na zlecenie - wszystko to sprawia, że książkę dobrze się czyta. Nawiązanie do innej znanej książki Stephena Kinga i wplecenie w tę kryminalną historię wątku nadnaturalnego to coś, co może się spodobać fanom autora. Mnie się spodobało.

Cóż to była za lektura 😍 Jak się ją dobrze czytało 😍 I jak bardzo bym chciała ekranizację tej książki, bo byłby z niej dobry materiał na film.

Autor jest Stephen King, ale to nie jest literatura grozy. Bardziej bardzo smaczny thriller, który się szybko pochłania. Jak jest pyszne danie, które wygląda pięknie i jego smak jest genialny.

Ale może coś o książce...
Głównym bohaterem jest tytułowy Billy Summers, który jest płatnym zabójcą. Ale zabija tych złych gości. 😅
Poznajemy jego przeszłość, gdy bohater zaczyna pisać. Miesza się ona teraźniejszością (wiecie - trochę tego co było, trochę tego co jest). Ale bardzo łatwo się połapać (no bo choćby tekst dotyczący przeszłości się różni od tego, co ma miejsce teraz).

Historia bohatera pokazuje, że nic nie jest takie proste, biało -czarne i że naprawdę nie warto oceniać nikogo nie znając całej historii.

Billy Summer to bohater, który na długo ze mną zostanie. Ciężko będzie mi teraz przejść do innej książki, innej historii, gdy ta historia jest wciąż tak świeża. I porwała mnie a ja nie chcę się jeszcze od niej uwalniać.

Jak dla mnie to najlepsza książka, którą w tym roku przeczytałam. I serio, serio bym chciała film ;)

P.S. Okładka mega 😍

Ale może coś o książce...
Głównym...

Historia trochę ograna: starszy facet po przejściach i młoda dziewczyna w opałach, którą ów mężczyzna chroni za wszelką cenę. Ale czytało się miło. Nie przeszkadza nawet powieść w powieści i fakt, że całość doprawiona jest fleszami z wojny i PTSD. Nawet miła odmiana bez potworów :) King w innym wydaniu, trochę spokojniejszy, ale wciąż King. Warto.

Historia przedstawiona w książce jest bardzo ciekawa, chociaż osobiście nie zainteresowały mnie wspomnienia z czasów wojny FALUDŻA itd. Najbardziej interesującym wątkiem okazało się wprowadzenie postaci Alice, syndrom sztokholmski oraz kryjówka u kolegi w górach. Bardzo lubię też gdy autor wprowadza pisanie książki wewnątrz książki.

Bardzo opornie szło mi czytanie. Niestety do samego końca. I niestety nic dobrego nie jestem w stanie napisać o tej książce. Ogromnie się zawiodłam. A klasyfikacja gatunku zdecydowanie błędna, to jakaś obyczajówka od początku do końca, zero emocji, ot taka historyjka nie wiedzieć czemu spisana i wydana. Zmarnowany czas.

Video

Video