Pani Jeziora

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 7) fantastyka, fantasy, science fiction
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 7)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Książka bardzo obszerna. Wspaniały początek. Pod koniec dużo opisów bitew wojennych. Jednak ostatnie strony ukazują losy Naszych bohaterów. Mam ogromny niedosyt. Ocena za całokształt. Myślałam, że koniec będzie inny, ale najwyraźniej tak miało być.

Ocena raczej za całokształt. Samo zakończenie pozostawia jednak niedosyt.

Cóż, ostatni tom przeczytany. Nie był tak dobry, jak Wieża Jaskółki, ale dał radę. Ocenę wystawiam za całokształt, to była naprawdę wspaniała przygoda. Z każdym tomem coraz bardziej wsiąkałem w świat i bohaterów, do tego stopnia, że teraz mam nie małego kaca książkowego i wiem, że szybko zatęsknię za Wiedźminem. Kto jeszcze nie czytał sagi, temu polecam z całego serca!

Poprzednie części bardziej mi się podobały. Za dużo wojny i polityki.

Ostatni tom to wielkie rozczarowanie. Oczywiście warto było doczekać do końca i dowiedzieć się, jak cała historia się rozwikła, ale mnóstwo było tam pobocznych, ciągnących się jak przysłowiowe flaki z olejem wstawek, które niewiele wnosiły do całości. Dużo dłużyzn, niepotrzebnych wątków i historii, których nawet nie chciało mi się uważnie śledzić - jakby Autor chciał...

Po co te wstawki z innych światów? Nimue, Kamelot i Krol Artur itd.?!

Duże rozczarowanie. Autor chyba nie miał za bardzo pomysłu jak zakończyć całość i poszedł na łatwiznę. Mam wrażenie, że książka była pisana w pośpiechu i na kolanie. Przede wszystkim zabrakło mi spójności i przejrzystości.

Rozczarowujący ten ostatni tom.

Mimo że w finale Sapkowski niezbyt mnie zaskoczył, przez wcześniejsze, mało subtelne sugestie, co do tego co w nim nastąpi, autor zakończył sagę w dobry sposób. Pozostając świetną książką fantasy, opisującą wspaniałą przygodę, "Pani Jeziora" niesie również ważne przesłanie, o szkodliwości ludzkich czynów i uprzedzeń.

AYAYA.... Czegoś zabrakło mi w zakończeniu. Oczywiście historia jako całość jak zwykle świetna.

38 088
    7 536