Klinika

Klaudia Muniak Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Kobiece
2021-05-19
2021-05-19
thriller medyczny literatura polska thriller psychologiczny literatura współczesna thriller

Przeczytane 867 Opinie 424 Oficjalne recenzje 65

Wyróżniona opinia i

Książki 813 Opinie 360

Uf, całe szczęście, że to tylko wymysł aktorki. Gaja jest dzieckiem, którego genom jeszcze w łonie matki został zmodyfikowany, by mogła normalnie żyć. Przyjaźni się z chłopakiem, który tak jak ona został jeszcze przed urodzeniem uleczony. Ale ten chłopak zniknął. Co się dzieje? Gaja budzi się w klinice i nie wie co się stało, gdzie jest. Lekarz informuje ją o usunięciu nerki. Wszystko się wyjaśnia, kiedy Gaja dostrzega zaginionego kolegę. Książka trzyma w napięciu do samego końca. A samo zakończenie.... musisz przeczytać.

Mamy tutaj praktycznie teatr jednego aktora, książkę tworzy opowieść jednej osoby i to co rozgrywa się w jej głowie, jej odczucia i obawy. Nie porwała mnie ta lektura, trochę nudziła i bardzo irytowało mnie samo naiwne zachowanie bohaterki. Jakoś tak nie w moich klimatach - nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych, a o nich trochę ta książka jest…

Książkę czyta się dobrze, bo jest wciągająca i intrygująca. porusza temat prenatalnej modyfikacji genetycznej. W mojej ocenie za dużo odniesień politycznych. Dobre zakończenie.

Bardzo lubię tę tematykę. Jest to książka o poszukiwaniu granicy pomiędzy brutalna rzeczywistością, a obłędem. Nigdy nie wiadomo, czy zwariowaliśmy, czy jednak abstrakcja jest prawdą. Polecam.

Hej Kochani dzisiaj przedstawiam wam książkę "Klinika" której autorką jest Klaudia Muniak
Książka wciągnęła mnie od początku do sam samego nieoczekiwanego końca i przez cały czas była owiana straszną tajemnica którą poznawałem z każdą przeczytaną stroną.
Świetna historia która bardzo mi się podobała tylko zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ myślałem że książka skończy się trochę inaczej ale takie zakończeń które stworzyła autorką nie jest złe a nawet bardziej zaskakuje.

Autorka po raz kolejny łączy że sobą wątki psychologiczne i medyczne z wątki kryminalnymi które przyprawiają o dreszcz emocj z którch wychodzi świetny oraz thriller psychologiczny owiany aurą tajemnicy.

Jest to moje kolejne spotkanie z tą autorką które okazał bardzo udane i na pewno sięgne po kolejne książki Pani Klaudii Muniak.

Polecam

Gaja zawdzięcza życie rozwojowi medycyny i leczeniu metodą modyfikacji genomu w okresie prenatalnym. Podobnie jak Kajtek, z którym przyjaźniła się od lat. Byli jak rodzeństwo, którego żadne z nich nigdy nie miało. Jednak jakiś czas temu Kajtek zniknął.
Tymczasem nastroje społeczne gęstnieją: rząd zakazuje stosowania metody in vitro, dochodzi do masowych prostestów. Gaja czuje się zastraszona i napiętnowana. Próbuje rozwikłać sprawę zniknięcia przyjaciela.
To, co odkryje, okazuje się znacznie bardziej przerażające, niż mogłaby sobie wyobrazić.

1966

Zapowiadało się ciekawie,zawiało nawet grozą,ale jako całość wypadło dość słabo.Za mało się działo,zabrakło mi tajemniczości i zwrotów akcji .Większość książki to były rozważania bohaterki ,a szkoda,po "Nie ufam już nikomu" liczyłam na coś więcej.

Książkę czyta się ciężko z powodu bardzo małej ilości dialogów. Mi osobiście nie podobały się wątki polityczne się przeplatały w tej książce. Ale temat jest ciekawy i warto przeczytać

Wciągająca książka, którą szybko się czyta, jednak mam co do niej trochę sprzeczne odczucia. Tematy polityczne, choć ważne, to zaczęły być irytujące ze względu na to, że pojawiały się w, mam wrażenie, każdym rozdziale. Zakończenie trochę zaskakuje, jednak czegoś mi w nim zabrakło.

Świetny thriller, tym bardziej czuć grozę, że jest tu pewna doza prawdopodobieństwa. Zwykle drażnią mnie książki typu: zabili go i uciekł, jednak dostrzegam ich podstawową zaletę: są zbyt nieprawdopodobne by były możliwe i dlatego można bezpiecznie poczuć dreszczyk emocji siedząc sobie wygodnie w fotelu i mając z tyłu głowy że to tylko fikcja. Pierwszy raz taka myśl zakiełkowała w moich myślach podczas lektury książki Śmierć trawy.
W książce Klaudii Muniak - Klinika wiemy że to fikcja, ale czy fikcją pozostanie na zawsze? Pani Klaudio, wystraszyła mnie Pani. W sumie dane dotyczące zdrowia każdego z nas stają się dostępne na wyciągnięcie ręki, kto wie jakie jeszcze konsekwencje tego wynikną w przyszłości.
Zakończenie wg mnie wyborne. Polecam oczywiście.

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki