Siostra Perły

Okładka książki Siostra Perły Lucinda Riley
Okładka książki Siostra Perły
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Siedem sióstr (tom 4)
The Pearl Sister
Albatros
2021-06-16
2021-06-16
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska

Okładka książki The Hidden Girl Lucinda Riley, Harry Whittaker
The Hidden Girl Lucinda Riley, Harr...
Okładka książki Atlas. Historia Pa Salta Lucinda Riley, Harry Whittaker
Atlas. Histori... Lucinda Riley, Harr...

Kolejny tom (już czwarty) jednej z moich ulubionych serii i znowu nie zawiodłam się na historii następnej siostry. Bardzo lubię historyczne wstawki, które autorka wplata w opowieść. Dzięki temu można poszerzyć (albo dowiedzieć się w ogóle pierwszy raz) wiedzę na różne tematy i wątki historii na świecie. Aczkolwiek, w porównaniu do poprzednich trzech tomów, które "połknęłam" dosłownie w kilka dni- ten tom męczyłam ponad miesiąc. Nie wiem, dlaczego tak długo mi z nią zeszło, bo jest równie ciekawa jak poprzednie. Polecam z całego serca :)

Najsłabsza do tej pory część. Zwykłe romansidło i nic ponad to.

Najsłabsza do tej pory część. Zwykłe romansidło i nic ponad to.

Początek książki nudnawy. Potem się rozkręca tak że nie można się oderwać . W tej części poznajemy historię CeCe i Kityy. W każdej części książki bardziej mi się podoba wątek z przeszłości.Polecam i biegnę do biblioteki po następna część.

Była równie cudowna jak poprzednie i niezwłocznie zabrałam się za kolejną część ♥️

Z każdą częścią jest jeszcze lepiej -ta mi się podobała ogromnie. Bardzo ciekawa dużo się dzieje. Rewelacja -mega przyjemność.

Wspaniała opowieść pełna ciepła i australijskiego klimatu.

Wspaniała opowieść pełna ciepła i australijskiego klimatu.

Bałam się zabierać za historię tej siostry, bo nie przypadła mi do gustu po wcześniejszych wtrąceniach o niej. Dodatkowo opis fabuły też mnie nie zachęcił. Jednak się pomyliłam i historia była bardzo ciekawa. Kitty była dla mnie osobą nieco niezrozumiałą, miałam wrażenie, że czasami jej decyzje sobie przeczyły. Z jednej strony pokazywała wszystkim, że Aborygenów należy traktować jak wszystkich innych ludzi, a z drugiej strony nie podobała jej się bliska relacja syna z Cat. Zaskoczyła mnie za to jej decyzja, za którego z braci wyjdzie i tutaj czekałam na rozwój sytuacji. Cieszę się, że nie zrobiła z siebie męczennicy i dzielnie przyjmowała na swoje barki to, co jej los przyniósł. Bardzo interesująca historia.

A ja jednak jestem bardzo na plus .Sama historia jest bardzo ciekawie opisana .A ta historia z perłą ( przeklętą ) dla mnie bardzo poruszająca .Być może , dla niektórych ,postać CeCe , jest nieco kontrowersyjna , ale mi się bardzo podoba .Tym razem jedna z sióstr , odkrywa swoje korzenie w Australii , która słynie z wydobycia pereł , a nasza bohaterka , o dziwo , jest powiązana z najsłynniejszą australijską poławiaczką pereł .Przez cały czas , z tyłu głowy , miałem zdanie -ta perła zwiastuje nieszczęście .Przeczytałem z zachwytem .

Czwarty tom sagi o siedmiu siostrach za mną. Główna bohaterka CeCe niekoniecznie jest w moim typie, no i Australia nie jest moim ulubionym krajem, dosłownie czułam gęste powietrze tego upalnego kraju. Jednak postać Kitty McBridge bardzo mi się podobała i jej historia bardzo mnie poruszyła.

Bohaterką "Siostra perły" jest CeCe. Bardzo ciekawa postać. Jak pozory myliły - znając ją z poprzednich powieści tylko powierzchownie, sprawiała wrażenie osoby niesympatycznej. CeCe wyrusza do Tajlandii, a jej przygody i historia spotkania z tajemniczym mężczyzną dostarcza wielu odpowiedzi na to kim i jaka jest CeCe. Historia osadzona w XX wieku w Australii , której bohaterką jest Kitty była tak wciągająca i bogata w zwroty akcji, a postać kobiety, która była miejscową bohaterką pokazała , że niezależnie od statusu materialnego życie może przynosić ogromne cierpienie przynoszące myśli o samobójstwie. "Siostra perły" porusza wiele wątków, które są wciąż aktualne, miłość, nietolerancja, dyskryminacja, dokonywanie wyborów w życiu nie zawsze zgodnym z tym, co dyktuje serce, stawanie w sytuacji, gdy każdy wybór będzie się wiązał z czyimś cierpieniem. W tym tomie ciągle ktoś cierpi, ktoś płacze, ktoś płaci rachunki. Polecam dla wyrobienia sobie własnej opinii.