Sekret Tatiany

The Secret Wife
powieść historyczna
2018-10-03
Anna Gralak

Kolejna świetna pozycja od Gill Paul, chociaż do "Zaginionej córki" się nie umywa. Autorka ma wspaniałą zdolność do rysowania postaci i ich charakterów, w jej powieściach mamy cudowną, wyidealizowaną miłość po grób jak z romansu (sic!), uczucie które każde z nas choć raz, chciałoby przeżyć lub zaznać chociaż przez chwilę. Książka napisana z wielką dbałością o szczegóły,...

Na początku trochę nudna. Potem się "rozbujała" W sumie -bardzo dobra.

2008

Książka jest bardzo nierówna, opisuje sporo niewiarygodnych sytuacji (nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że z zamysłu jest to forma "co by było gdyby"), ciężko znaleźć bohatera, którego tak naprawdę można polubić.

I jeszcze na zakończenie - nie myślałam, że kiedyś to napiszę, ale wątek współczesny był lepszy.

Książka napisana przyjemnym językiem, łatwy w odbiorze.

Bohaterów polubiłam od początku książki. Chociaż pod koniec Tatiana zaczęła mnie denerwować, zresztą tak jak i dzieci głównego bohatera.

Fabuła zapowiadała się dobrze, a okazała się być wciągająca, dosłownie przeczytałam książkę w jeden dzień. Zakończenie było przewidywalne, równocześnie bardzo mi się spodobało....

Historia zaczyna się dosyć sztampowo - wielka księżna zakochuje się w rannym (brakuje jeszcze tylko: "i ubogim") żołnierzu, biorą potajemny ślub i rozdziela ich rewolucja. Sama historia o tym, że ów żołnierz robi wszystko, co w jego mocy, by ocalić ukochaną, a gdy zawodzi, rozpoczyna życie od nowa i zakłada rodzinę, choć doskwiera mu złamane serce i wyrzuty sumienia ma...

Jakaż to była fantastyczna lektura! Czyta się lekko i przyjemnie, tło historyczne jest bardzo dobrze zarysowane, nie brakuje faktów, a przy tym porywającej fabuły i fikcji literackiej. Nie mogłam się oderwać od tej książki. Polecam, zwłaszcza obsesyjnym maniakom losów Romanowów, do których się zaliczam! ;)

Ciekawy pomysł z ukazaniem historii w trybie "Co by było gdyby". Całość dobrze napisana, bohaterowie wyraziści. Znów zapragnęłam pojechać do Sankt Petersburga :)

"Przypuszczam, że ją psujesz, kiedy nie ma mnie w pobliżu."

Można śmiało zapytać, ale że o co chodzi. A chodzi o niewinną zabawę z psem. Aż mi się przypomina nasz Reksiu - czekoladowy kundelek, który był z nami ponad 10 lat. Nie odstępował na krok i był najlepszym psiakiem, jakiego spotkałam na swojej drodze. A Wy? Macie jakieś zwierzęta?

Książka "Sekret Tatiany"...

Kolejna powieść opowiadająca o losach Rosji. Tym razem autorka skupia się na rodzinie Romanowów i ich losach. Wpłata w opowieść wątek miłosny jednej z córek cara Mikolaja- Tatiany z żołnierzem rosyjskiej armii Dymitrem.
Jak to zazwyczaj w tego typu książkach nie jest to miłość szczęśliwa. Na ich drodze do szczęścia staje wiele przeszkód. Mimo usilnych starań ukochanego...

Piękna książka z historią w tle, byłam miło zaskoczona tak szeroko rozwiniętym wątkiem historycznym, to co lubię najbardziej, romans na tle bujnej historii XX wieku.

Dyskusje

• 2019