Światło w środku nocy

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2020
Jojo Moyes Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
The Giver of Stars
Anna Gralak
Między słowami

Wyróżniona opinia i

Światło w środku nocy

Jedna z ciekawszych książek autorki, aczkolwiek pierwsze sto stron tego nie zapowiadały. Dalsza część wciągnęła mnie bez reszty.

O tym jak odważne bibliotekarki konno dostarczały czytelnikom książki i o tym jak kobiety znalazły odwagę by żyć po swojemu

Przez książkę się płynie. Żałuję tylko, że był.wprowadzony w niej dalszy wątek miłosny głównej bohaterki. Dużo przez to straciła.

Początek książki był dla mnie dość byśmy, jednak po osiągnięciu mniej więcej 1/3 nie mogłam oderwać się od książki. Jojo Moyes jak zawsze w formie i to w rewelacyjnej formie! Gdy kończy się czytać pozostaje smutek, że już nie będzie się znało losów bohaterów.

Rewelacyjna książka o różnych obliczach miłości, zacnej incjatywie kobiet związanej z szerzeniem czytelnictwa oraz o sile kobiet w dołżęniu do celu, aby książka znalazła sie pod każdą "strzechął".

Cudownie było się przenieść w lata 30. XX wieku. Momentami poruszająca trudne tematy, których wtedy poruszać nie wypadało, momentami wzruszająca, odważna. Świetnie napisana, czytało się jednym tchem. :)

Bardzo fajna historia silnych kobiet z wplecionymi wątkami historycznymi.

Naprawdę dobra książka. Ciekawe, ukazująca "kulturę" lat 30 XX wieku.

Piękna historia o Alice, która za miłością z Anglii przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Jakże jednak się ona myliła co do swojego męża, którego wszyscy uważają za bożyszcze. Otwarcie biblioteki konnej było dla Alice wybawieniem. To tam mogła uciekać od uroków życia z Bennettem i jego ojcem.
A co, jeśli na swojej drodze spotkała bratnią duszę? Niestety jako kobieta...

Plusem tej książki jest okładka, która jest bardzo ładna i przyciąga uwagę i na tym w zasadzie koniec. Książkę czyta się szybko, ale jest napisana w taki sposób , że doskonale wiesz co za chwilę się wydarzy, niczym nie zaskakuje, strasznie przewidywalna.

Dyskusje

1 408