Kapelusznicy

Okładka książki Kapelusznicy Tamzin Merchant Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Kapelusznicy
Tamzin Merchant Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Kapelusznicy (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Inne

Wyróżniona opinia i

Kapelusznicy

przeczytanych książek 1688 napisanych opinii 437

Uwielbiam pozycje skierowane do młodszych czytelników. Bardzo przyjemnie się czytało. Polecam każdemu.

IG:ksiazki_wloczykija
Książka która wciąga czytelnika do magicznego świata Cordelii, najmłodszej z długiego rodu Kapeluszników. Autorka, Tamzin Merchant, w mistrzowski sposób splata magię, alchemię i przygodę, tworząc pełne barwne i fascynujące uniwersum.

Akcja rozgrywa się w środowisku magicznych kapeluszy, gdzie każdy z nich jest nasycony alchemią i zaklęciami. W tle mamy rodzinę Cordelii, która traci ojca podczas niebezpiecznej misji na morzu. Determinowana Cordelia postanawia odnaleźć zaginionego, co stawia ją w centrum dynamicznej opowieści pełnej tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Merchant mistrzowsko kreuje bohaterów, nadając im głębokość i złożoność. Cordelia, młoda Kapelusznica, przechodzi przez fascynujący rozwój charakteru, od najmniejszej z rodziny do nieustraszonej poszukiwaczki prawdy. Wujek Tiberius i ciocia Ariadne dodają narracji głębi, eksplorując relacje rodzinne, lojalność i tajemnice.

Wątek magicznych konfliktów między Kapelusznikami a ich rywalami, Szewcami, Rękawicznikami, Krawcami i Zegarmistrzami, wnoszą dodatkową warstwę dramatyzmu. Sprawiają, że czytelnik zagłębia się w świat walki o władzę, zdrad i ukrytych sojuszy.

Jednak to nie tylko intryga przyciąga uwagę, lecz również styl autorki. Merchant operuje językiem pełnym poezji, malując niezwykłe obrazy i kształtując atmosferę pełną magii. Jej zdolność do opisywania detali sprawia, że czytelnik wchodzi w symbiozę z postaciami i ich przygodami.

Przeżycia towarzyszące podczas czytania są zróżnicowane i emocjonujące. Od chwil grozy po chwilę zadumy, książka trzyma czytelnika w napięciu, zaskakując go nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Wizje magicznych kapeluszy, ich niezwykłe właściwości oraz opisane konflikty stanowią niezapomniane wrażenia.

To nie tylko książka dla miłośników fantasy, ale także dla tych, którzy pragną zanurzyć się w niezwykłym świecie, gdzie każdy kapelusz skrywa sekrety, a każda strona zatacza zaklęte kręgi.

IG:ksiazki_wloczykija

Tę książkę wypożyczyli mi z biblioteki rodzice. Na początku nie chciałem jej czytać i stała na półce 1,5 miesiąca. W końcu mama mnie przekonała, żebym spróbowała, bo słyszała, że jest fajna. I miała rację.
Książka bardzo mi się podobała, mimo że była trochę smutna. Zwłaszcza na początku, gdy Kordelia dowiaduje się, że jej ojciec zginął na morzu. Ona jednak w to nie wierzy i uważa, że tylko zaginął. Robi wszystko, żeby go odnaleźć. Mimo że ma tylko 11 lat jest bardzo dzielna, odważna i pomysłowa.
Na samym końcu odkrywa mapę i już nie mogę doczekać się drugiej części, której tytuł to "Strażnicy map".

Michał lat 10

"...a pod palcami niechaj magia iskrzy!"
Oj iskrzyła magia na kartach tej opowieści, gdzie autorka przeniosła nas w świat magicznych kapeluszy, butów, peleryn,rękawiczek, etc.
Gdy najmłodsza kapeluszniczka Kordelia dowiaduje się o śmierci swego ojca na morzu, wcale w to nie wierzy i postanawia go odnaleźć. W tym czasie król Anglii popada w szaleństwo, a jego córka musi zmierzyć się z groźbą rozpoczęcia wojny z Francją. Tylko Mistrzowie poszczególnych rodów tworząc strój pokoju mogą uratować losy swego Państwa. Niestety dochodzi do zdrady, Mistrzowie zostają wtrąceni do lochu, a księżniczka jest sterowana przez wichrzycieli. Pozostaje tylko Kordelia ze swymi przyjaciółmi i to na ich barkach spoczywa uratowanie swego państwa. Czy im się uda? Przekonajcie się sami. Naprawdę warto, bo jest to opowieść pełna ciepła, miłości, trudnych decyzji, wiary, nadziei i poświęcenia.

"...a pod palcami niechaj magia iskrzy!"

Czy wiecie co to jest saturnus, piryt, angelit? Słyszeliście o czymś takim jak wirostrączki?
Kiedyś nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje...
Aż sięgnęłam po lekturę "Kapeluszników" Tamzin Merchant.
Wtedy okazało się, że pod tymi nazwami kryją się składniki bardzo przydatne do wykonania kapeluszy. Nie chodzi jednak o zwykłe, codziennie nakrycia głowy. Nic z tych rzeczy! Chodzi o kapelusze, które w zależności od potrzeb: wzmocnią zdolności dyplomatyczne, zwiększą pewność siebie, pobudzą kreatywność lub ukoją zszargane nerwy. Brzmi jak magia, prawda??

Właśnie z taką magią mamy do czynienia w książce "Kapelusznicy". To pełna uroku i wciągająca lektura, która opowiada o perypetiach Kordelii Hatmaker, najmłodszej przedstawicielki rodu mistrzów kapelusznictwa. Polecam ją zwłaszcza dla młodych czytelników szukających w książkach przygody i humoru.

Mi osobiście najbardziej podobały się fragmenty opisujące warsztat Hatmakerów i pracę przy tworzeniu niezwykłych kapeluszy. Sama chętnie poszłabym tam na praktyki, aby zaspokoić swoją kapeluszniczą ciekawość.

Kiedyś nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje...
Aż sięgnęłam po lekturę "Kapeluszników" Tamzin Merchant.

W książce występują niewielkie wątki lgbt, więc nie polecam jeżeli komuś to przeszkadza.

Sympatyczna i pomysłowa powieść z gatunku literatury dziecięcej. Akcja dzieje się w Londynie i opowiada o rodzie kapeluszników oraz innych mistrzów, którzy wspólnie mają za zadanie stworzenie królewskiego przyodziewku pokoju:)

Długo się wahałam, czy warto i...za długo. Kupiłam, siadłam, zaczęłam czytać i...odpłynęłam do...Londynu gdzie żyją i tworzą Kapelusznicy i inni mistrzowie. Zakochałam się w tej książce, tym Londynie, domu Kapeluszników i w nich samych. Tu iskrzy magia. Pokochałam bohaterów i tą niezwykłą historię. Cieszę się, że mam ją w swojej prywatnej książkowej kolekcji.

Bardzo wciągająca opowieść z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji.
W świecie mistrzów kapeluszników, zegarmistrzów, mistrzów wyrobu butów, rękawiczek zachodzi zdarzenie, które poróżnia cechy. Jest czarny charakter, który knuje i główna bohaterka, która mimo woli odkrywa intrygę i stara się uratować świat.
Bardzo wciągająca książka, którą polecam szczególnie czytelnikom +/- 10 letnim. Dla starszego czytelnika, będzie też przyjemną lekturą, jednak dla odczytanego młodego czytelnika może okazać się zbyt dziecinna. Jednak całkiem dojrzali czytelnicy (rodzice) mogą świetnie spędzić przy wspólnym czytaniu czas.
Pomimo że córka jest już samodzielnym czytelnikiem, czytamy niektóre książki na głos. To była jedna z nich. Dla mnie to przyjemnie spędzony czas.

Bardzo wciągająca opowieść z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji.
Bardzo wciągająca książka, którą polecam szczególnie czytelnikom +/-...

"Kapelusznicy" to pierwsza część cyklu pełnego magii, przyjaźni i intryg.

Tamzin Merchant zabiera nas do świata Szewców, Rękawiczników, Krawców i Zegarmistrzów. Zaklęcia przeplatają się tutaj z dawnymi urazami a elementy strojów potrafią zmusić do powiedzenia prawdy czy wyznania miłości. Jesteśmy także o krok od wielkiej politycznej katastrofy. Czy bohaterom uda się jej zapobiec?

Przyznaję, że to książka z tych o których przed rozpoczęciem czytania nie miałam zielonego pojęcia a skusiłam się na nią ze względu na cudowną okładkę i ciekawy tytuł. Bardzo się cieszę, że sprawiła mi ona tak wiele radości. Polubiłam pobocznych bohaterów, wykreowany świat oraz ogólny zamysł na fabułę. Jestem ogromnie ciekawa drugiej części, która niebawem będzie miała swoją premierę (chodzi o "Strażników Map" - premiera 07.12.2022 r.).

"Kapelusznicy" to pierwsza część cyklu pełnego magii, przyjaźni i intryg.

• Dziecięce
  • Fantastyka na luzie, lista lektur