Kapelusznicy

The Hatmakers
literatura dziecięca
Martyna Tomczak

Na półkach: , , , , , ,

Dawna Anglia, mistrzowie profesji i świat pełen magii, a w tym wszystkim mała dziewczynka, która marzy o byciu Kapeluszniczką.

Książka od początku czaruje nas, zaprowadzając do innego świata, ze świetnym klimatem. Sam klimat przypominał mi troszeczkę "Ruchomy Zamek Hauru" oraz początek "Zimowych Zaręczyn", gdzie w rodzinnej arce Ofelii wszystko ożywało.

W dużej rodzinie...

Na półkach: , , , ,

Recenzja powstała dla grupy Fantastyka na luzie

Świat do granic przepełniony magią i niezwykłymi artefaktami. Przedmiotami, które mogą pomóc zwalczyć strach lub dodać odwagi.

Dziewczynka i jej niesamowita przygoda.

Cordelia pochodzi z jednej z sześciu utalentowanych szlacheckich rodzin mistrzów, tworzących przedmioty tchnięte magią i posiadające nadzwyczajne...

"Kapelusznicy" Tamzin Merchant to cudowna, magiczna opowieść, z nutką grozy, refleksji i humoru.

Angielska księżniczka ma wynegocjować rozejm z francuskim królem. Aby tego dokonać musi założyć Przyodziewek Pokoju, który polecono wykonać mistrzom cechów. Jednak ktoś bardziej niż pokoju, pragnie wojny. Rozpoczyna się seria kradzieży elementów stroju. Katastrofa zbliża się...

Rzadko sięgam po książki dla dzieci, musi mnie “coś” do nich przyciągnąć. Co takiego przyciągnęła mnie do “Kapelusznicy” Tamzin Merchant? Rodziny. Każda z nich specjalizowała się w innej części ubioru: butów, kapeluszy, rękawiczek, zegarków i peleryn.

“Kapelusznicy” opowiadają historię Kordelii “Dusi” Hatmaker. Dziewczynki pochodzącej z długiej linii Kapeluszników, którzy...

• Fantastyka
  • 2021
  • Fantastyka na luzie, lista lektur
  • E-book
  • Na pewno do niej wróce
  • Patronat medialny
  • Szukam - dziecięce