Silna

Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
Logo Lubimyczytac Patronat
2021-02-24

Wyróżniona opinia i

Silna

przeczytanych książek 328 napisanych opinii 310

Kiedy byłam nastolatką strasznie nie lubiłam zbiorów opowiadań, zwłaszcza tych pisanych przez różne autorki/autorów. Co mi po takim zbiorze? Każde opowiadanie pisane było w innym stylu, albo nawet w innym gatunku. Część opowiadań wcale mi się nie podobała.

Ale najgorsze były te opowiadania, które mnie pochłaniały! No bo jak to? Dopiero wciągnęłam się w tą narrację, zapoznałam się ze świtem, poznałam postacie, przeżyłam z nimi świetną przygodę, nabrałam ochoty na więcej i… koniec opowiadania🥲
Uważałam zbiory opowiadań za wersję demo książki, a jak wiadomo, demo bez pełnej wersji nie daje pełnej satysfakcji.

Teraz dużo bardziej doceniam opowiadania. Dlaczego? Bo dostaje demo twórczości, mogę sprawdzić czy podoba mi się styl pisania i chętniej sięgnę po inną książkę danej autorki/autora.

Kiedy w ręce wpadła mi „Silna”- zbiór 6ciu opowiadań napisanych przez 6 autorek, wiedziałam, że muszę go przeczytać.

Czego możecie spodziewać się po tej książce?
6ciu różnych historii młodych dziewczyn okraszonych dużą dawką emocji. Każde opowiadanie na swój sposób definiuje pojęcie siły. Każde daje poczucie sprawczości. Każde pozostawia płomień nadziei, który dosłownie rozgrzewa od środka.

Żałuję, że takich książek nie było kiedy ja byłam nastolatką. Może szybciej nauczyłabym się, że mam w sobie siłę żeby inaczej poprowadzić swoje życie, żeby podjąć inne decyzje. Żeby zawalczyć o siebie kiedy czułam się przygnieciona sprawami szkolnymi, miłosnymi, rodzinnymi, które wydawały mi się wtedy zbyt trudne żeby je rozwiązać. A może nie.

Tego się już nie dowiemy, ale możemy polecić tę książkę innym młodym dziewczynom, które być może potrzebują rozpalić w sobie wolę walki, silę i nadzieję.
🔥💪🏼

Bo jednego jestem pewna, ta książka zostawia ślad. Nawet jeśli nastoletnie lata masz już dawno za sobą 😉

Czytajka dla młodzieży, lekka i przyjemna

Czytajka dla młodzieży, lekka i przyjemna

Chyba jestem za stara na tego typu literaturę. Przeczytałam dwa opowiadania i zaczęłam trzecie, jednak żadne z nich mnie nie wciągnęło. Żadna z historia nie była dla mnie poruszająca i nie skłoniła do żadnych refleksji czy przemyśleń. Zabrakło w nich pogłębienia.

Bardzo nierówne opowiadania. Dwa bardzo dobre, reszta bardzo średnia.

Bardzo nierówne opowiadania. Dwa bardzo dobre, reszta bardzo średnia.

Pierwsza polowa mi się w miarę podobała ale druga już męczyłam. Nie dla mnie.

Pierwsza polowa mi się w miarę podobała ale druga już męczyłam. Nie dla mnie.

Wesołego dnia kobiet 🧡 Z okazji tego niezwykłego dnia postanowiłam przeczytać, a następnie ocenić pewien zbiór opowiadań przeznaczony dla nastolatek. Rodzaje opowiadań różnorodne. Od romansu aż do fantasy i kryminału. Co o tej książce sądzę?

Jak to bywa ze zbiorami opowiadań jedne są super, inne nie. Pierwsze trzy opowiadania bardzo mi się spodobały, w szczególności tytułowa "Silna" Natalii Fiedorczuk. "Duch w szafie" Anety Jadowskiej czy też "Miła już byłam" Anny Cieplak" również mi się spodobały. Reszta to były przeciętniaki. Ale warto ten zbiór opowiadań przeczytać

Zbiór różnych opowiadań realistycznych, fantasy, których celem było dodanie siły nastolatkom. Przeczytałam jako osoba dorosła, więc być może nie byłam odbiorcą, nie podobały mi się. Żadne z nich nie stworzyło świata, który by mnie zaciekawił. Córce bym nie poleciła (a przeczytałam je z myślą o niej).

Ciekawe opowiadania ważnych Autorek, podtrzymujące na duchu i wzmacniające poczucie sprawczości. Dobrze się czyta.

Napisana anatologia super,zbiór opowiadań wspaniałych,mądrych to historie poruszające o bohaterkach kobietach silnych,niezależnych i o ich sile.
Doskonałe pisarki napisały każda z nich niezwykłe opowiadania z zapartym tchem przeczytałam tą świetną książkę.

Bardzo lubię antologie, przeważnie czytam zbiory opowiadań sci-fi i fantasy. W tym przypadku głównym tematem jest siła młodych dziewczyn. Przekrój od fantasy po dramat. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach jedne opowiadania podobały mi się bardziej, inne mniej. Opowiadanie Anety Jadowskiej " Duch w szafie" przenosi nas w stworzony przez nią świat, bohaterką jest nastoletnia, początkująca szamanka Kurczaczek - jak dla mnie najlepsze opowiadanie tego zbioru, ale jestem fanką Pani Jadowskiej, więc nie wiem czy jestem obiektywna :). Bardzo podobało mi się opowiadanie "Czerwona sukienka" Anny Płoszaj , niezłe są też "Somnia" i "Miła już byłam".

• Przeczytane w 2021

Natalia Fiedorczuk Silna Zobacz więcej