Zauroczona, zwariowana, zakochana

Media Rodzina
2021-02-10
2021-02-10
Maciej Potulny

To jest całkiem dobra historia o odkrywaniu siebie, popełnianiu błędów i dorastaniu w ogóle!
Nie da się jednak ukryć, że nie jestem już wiekowo odbiorczynią tej opowieści i dobitnie to odczułam...

Czytało się przyjemnie, historia była lekka i dosyć szybko się wszystko rozwinęło. Zabrałam się za nią w ciemno, więc nie miałam żadnych oczekiwań. Książka dobra dla nastolatków. Już mniej więcej w połowie domyśliłam się zakończenia. :)

Hejka!

Przychodzę dzisiaj z recenzja książki "ZAUROCZONA, ZWARIOWANA, ZAKOCHANA".

🤍Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem Laury Steven i muszę wam powiedzieć, że wypadło ono naprawdę dobrze. Początkowo obawiałam się tego, co zastanę w tej książce.

🤍 Caro Kerber-Murphy została adoptowana jako małą dziewczynka i jest wychowywana przez dwóch tatusiów. Ma obok siebie dwie przyjaciółki. Gabi i Keiko są dla niej niesamowitym wsparciem. Marzeniem Caro jest szkolny przystojniak Haruki Ito, jednak on zdaje się jej nie dostrzegać. Niedoceniana z niską samooceną wpada na szalony pomysł, który ma pomóc jej w zwalczeniu tych wszystkich problemów. Ma jej pomóc zwrócić na siebie uwagę płci przeciwnej. A na szali stoi przyjaźń z dziewczynami, bowiem sprawy wymykają się spod kontroli zaskakując dość mocno główna bohaterkę.

🤍 Laura Steven stworzyła uroczą, pełną humoru i niezwykle ważną opowieść, która przede wszystkim ukazuje problem niskiego poczucia własnej wartości. Uczy tolerancji i akceptacji drugiego człowieka, a także sprawia, że nie chcemy rozstawać się z bohaterami. Jeśli lubicie niegłupie, zwariowane, niezwykle przyjemne lektury, zachęcam do poznania dzieła Laury Steven. Ja absolutnie się nie zawiodłam.

Z czystym sumieniem polecam!

Ocena 4/5 ✨

Hejka!

Przychodzę dzisiaj z recenzja książki "ZAUROCZONA, ZWARIOWANA, ZAKOCHANA".

Caro, nastolatka, wychowywana przez dwoch tatusiow, bardzo wręcz pozytywna historia, ale nie porwała mnie jakoś mocno, ale potrzebowalam czegos lzejeszego po troszkę dosc mocnych ostatnio pozycja...nastolatka z lekkimi problemami, zabawnymi znajomymi i z miłością, która okazuje sie inna niz powinna wg niej byc

Miałam większe oczekiwania co do tego tytułu, o ile w ogóle można mieć jakieś poważne oczekiwania odnośnie książki dla młodzieży. Ani mnie nie bawiły sytuacje z udziałem tatów Caro, ani nie wzruszała przyjaźń z Keiko i Gabrielą czy związek z Harukim, ani nie podziwiałam inteligencji głównej bohaterki, ani nie zafascynował pomysł z eksperymentem. Owszem, jest to książka poruszająca ważne tematy, ale jednak chyba bardziej przemówi do nastolatków.

Mam mieszane uczucia po lekturze. Długo się męczyłam, nie mogła się wgryź. Było coś w głównej bohaterce co mniej od niej odpychało, z drugiej strony pod koniec książki zaczęła rozumieć postępowanie Caro. W połowie domyśliłam się zakończenia. Strasznie przeszkadzało mi pisanie imienia jednego z ojców z małej litery brrrrr. Wydawnictwa proszę sprawdzajcie książki przed puszczeniem ich do druku.

Lektura jest ok na zasadzie przeczytać, ale zaraz zapomnieć.

Końcówka szokuje... Jednak mnie trochę zawiodła. Ale tak czy tak pomysł genialny! Polecam

„Zauroczona, zwariowana, zakochana” autorstwa Laury Steven pomimo pięknej oprawy wizualnej, która od razu zachęciła mnie by sięgnąć po tę książkę, niestety okazała się dla mnie niewypałem czytelniczym. Jeśli chodzi o najgorszą książkę roku, to nie muszę już czekać z werdyktem do końca 2021. Oto i ona – historia Caro Kerber-Murphy, typowej pick me girl. Dziewczyna żali się nam, że nikt jej nie zauważa, jednocześnie wspominając przy tym, że od dawna nie umyła włosów. Ok, rozumiem, że autorka chciała poruszyć dużo ważnych problemów jednocześnie, ale ostatecznie wyszedł chłam na skale tych tańszych produkcji netflixa o dojrzewaniu, gdzie na siłę próbowano wcisnąć poprawność polityczną. Dla mnie 1/10.

"Zauroczona, zwariowana, zakochana" to była naprawdę... ciekawa książka. Od razu polubiłam główną bohaterkę, lecz nie kocham tak bardzo fizyki jak ona. Pokochałam tatów Caro i wiele razy nie mogłam powstrzymać śmiechu ze słów vatiego. Żal mi Harukiego, był wspaniały chłopakiem. Nie powiem, że nie, ale zakończenie naprawdę mnie zaskoczyła. Przez ostatnie 5 rozdziałów czytałam tą książkę z wielkim zdziwieniem. Podsumowując: Lektura była lekka, urocza i poleciłabym ją dla każdego fanatyka romansów. Książka była naprawdę miłą odskocznią od rzeczywistości.

"Zauroczona, zwariowana, zakochana" Laury Steven zauroczyła mnie od pierwszych stron.
Główną bohaterką jest 17-letnia Caro, miłośniczka fizyki z niską samooceną, która podkochuje się w przystojnym Harukim.
Z pozoru historia jakich wiele, ale w tym przypadku mamy mocny akcent na wiarę w siebie, poszukiwanie własnej tożsamości, czy seksualności. Książka jest naprawdę wartościowa pod tym względem. Jednak nie zabrakło w niej również humoru. Podczas czytania uśmiałam się nie raz.
Jeśli szukacie lekkiej książki, ale z przesłaniem szczerze mogę polecić wam "Zauroczoną, zwariowaną, zakochaną".

• Literatura młodzieżowa