Syn Nieskończoności

Okładka książki Syn Nieskończoności Adam Silvera Patronat LC
Okładka książki Syn Nieskończoności
Adam Silvera Wydawnictwo: We need YA Cykl: Infinity Cycle (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2020-01-14
Fantasy Magic Lgbt Ya Young Adult Urban fantasy

Okładka książki To właśnie my Becky Albertalli, Adam Silvera
Ocena 7,0
To właśnie my Becky Albertalli, A...
Okładka książki Color Outside the Lines Lauren Gibaldi, Lydia Kang, Sangu Mandanna, Anna-Marie McLemore, Adam Silvera, Tara Sim
Ocena 0,0
Color Outside ... Lauren Gibaldi, Lyd...

Wyróżniona opinia i

Syn Nieskończoności

przeczytanych książek 134 napisanych opinii 93

Świetne, poprostu świetna książka. Pierwsza książka Adama Silvery w tej kategorii jest perełką. Tak wciąga, że nie mogłam się doczekać co się wydarzy (czekam na 2 tom). Dużo postaci ale łatwo załapać kto jest kim. Jedyne problemy to to że pierwsze 100 stron jest trochę chaotyczne po przez słowa specjalne że tak powiem. Na początku książki jest słowniczek, który dla niektórych może być przydatny. Ale da się szybko ogarnąć gdy jest się w takich tematach magicznych. To co mi się podobało a zarazem mnie zaskakiwało to to że jest to książka nieprzewidywalna, zaskakuje wydarzeniami. Bardzo polecam. Team Brighton <3

Na półkach: , , , ,

Naprawdę liczyłam na coś więcej jeśli chodzi o tą książkę. Zapowiadało się po opisie super - niebiańskie istoty, magiczne stworzenia, feniksy.
Niestety na tym się skończyło. Owszem, niby wszystko to jest, ale tak mnie znudziła ta książka, że naprawdę w pewnym momencie miałam ochotę odłożyć ją na bok.
Przeznaczona jest zdecydowanie dla nastoletnich czytelników - i im może się spodobać.
Jednak ja osobiście szukam czegoś innego w książkach. Silnych postaci, dobrze wykreowanych scen walki, emocji.
Tu mi zabrakło tego wszystkiego.
Jak na mój gust za bardzo chaotycznie jest wszystko napisane. Sceny walk również są słabo rozrysowane.
Drugi tom sobie daruję.
Podsumowując mnie osobiście książka się nie wciągnęła (zwłaszcza, że po serii z Kate Daniels poprzeczką była wysoko ustawiona), jednak gusta czytelników są różne - może wam akurat ta powieść się spodoba.

Przeznaczona jest zdecydowanie dla nastoletnich czytelników - i im może...

Niestety książka nie przypadła mi do gustu. Wydaje mi się, że autor próbował upchać za dużo w zaledwie 360 stronach... Mamy tu dosłownie wszystko. Władanie różnymi mocami, starożytne zwierzęta, duchy, ich wzywanie i! Pozbawianie krwi/esencji czy jak to jest przetłumaczone na język polski, potem mamy nieśmiertelność, wskrzeszanie, wojnę, brak akceptacji samego siebie, bycie gejem, kobietę wojowniczkę, bycie adoptowanym X2, utrata ukochanej osoby... I wiele więcej. Pomysł na książkę jest fajny, ale bardzo słabo wyegzekwowany. Z bohaterami się nie zżyłam, a główny bohater Emil mnie denerwował. Książka niestety nie wzbudziła we mnie żadnych emocji. Wynudziłam się bardzo. Po kolejne części z pewnością nie sięgnę.

Niestety, ale książka mnie nie zachwyciła. Pomysł na fabułę był całkiem dobry, ale to jak wszystko zostało pokazane nie do końca mi pasowało.
Nie umiałam polubić się z bohaterami, zarówno zachowanie Emila jak i jego brata było irytujące, odniosłam wrażenie, że przez całą książkę jedynie narzekają na swój los, zero choćby jakiegoś delikatnego progresu, ale to może jeszcze się zmieni w kolejnej części. O reszcie nie dowiedziałam się praktycznie nic oprócz tego jakimi mocami się posługują. Jedyna postać, którą w miarę tolerowałam to Atlas.

Mam wrażenie, że za mało w tym wszystkim było relacji między bohaterami, a za dużo suchych informacji, w których i tak się gubiłam, bo wyglądało to tak jakby nie do końca były wytłumaczone. Poza tym niektóre decyzje podejmowane przez bohaterów były dla mnie trochę nielogiczne, dodając do tego chaos podczas prowadzonych przez nich akcji, gdy jeszcze dobrze nie skończyła się jedna już przeskakiwaliśmy na drugą, sprawiało że niechętnie wracałam do tej historii. Raczej nie zapadnie mi w pamięci.

Bardzo wciągająca książka, jest to historia dwóch braci gdzie jeden podczas bójki odkrywa w sobie moc o której marzył jego brat. Emil wcale tej mocy nie chciał, i jest przerażony. Iskry starają się mu pomóc w odkryciu skąd ta moc się u niego wzięła. Zakończenie tej książki mnie zszokowało i sprawiło, że miałam ochotę od razu sięgnąć po kolejną część, na którą przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. Ja bawiłam się bardzo dobrze czytając ją

Ta historia jest prosta, lekka, młodzieżowa. Mamy dwóch braci, którzy patrzą na świat kompletnie inaczej niz ten drugi. Jeden jest spokojny i bardzo empatyczny, a drugi pełen energii jest napędzany ambicją osiągnięcia czegoś wielkiego.
Mnie najbardziej jednak zainteresowała historia innej postaci, która też kilka razy opowiada, jest to również młody chłopak z taką poplątaną sytuacją, że miałam wątpliwości czy bardziej mu współczuć czy go nienawidzić.
Książka podobała mi się, po części przez styl, bo czytało sie to szybko, a po części że była to nieskomplikowane historia idealna na luźny, leniwy odpoczynek.

więcej Pokaż mimo to video - opinia

Na półkach: , , , , ,

Jest w tej książce kilka niedociągnięć, ale główny bohater skradł moje serce

Jest w tej książce kilka niedociągnięć, ale główny bohater skradł moje serce

Przeczytałam tą książkę tylko ze względu na mojego syna. Dostał ja w szkole za wyniki w nauce i chciał właśnie mi ją podarować. No i podarował. ,,Syn nieskończoności" to dosłownie nie moja bajka. Te wszystkie stworzenia, widma, feniksy, świetliki to nie dla mnie. Moja ocena tej książki nie jest całkiem sprawiedliwa i należy ją brać z przymrużeniem oka. Jednak fantasy to ostatnia z książek dla mnie, mi się nie podobała ale wiem, że wśród czytelników są wielbiciele tej literatury
Mogę dodać, że akcja książki toczy się szybko, wciąż się coś dzieje, fabuła jest ciekawa. i toczy się równocześnie w dwóch światach- współczesności i magii. Fanów fantasy zapraszam do czytania

Jeszcze nie przeczytałam książki przy której tyle razy się dziwiłam jest bardzo zaskakująca, i w ogóle nie da się przewidzieć jej dalszego ciągu.