Dezorientacje. Antologia polskiej literatury queer

Okładka książki Dezorientacje. Antologia polskiej literatury queer Alessandro Amenta, Tomasz Kaliściak, Błażej Warkocki
Okładka książki Dezorientacje. Antologia polskiej literatury queer
Alessandro AmentaTomasz Kaliściak Wydawnictwo: Krytyka Polityczna językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Krytyka Polityczna
2021-02-05
2021-02-05

Okładka książki (Nie)męskość w tekstach kultury XIX-XXI wieku Dezydery Barłowski, Anna Bielak, Marcin Całbecki, Maciej Duda, Andrzej Dyszak, Przemysław Górecki, Gaweł Janik, Tomasz Kaliściak, Elżbieta Mikiciuk, Izabela Morska, Katarzyna Mróz, Anna Pigoń, Anna Reglińska-Jemioł, Patrycja Saniewska, Zacharow Sebastian, Mateusz Skucha, Wojciech Śmieja, Dariusz Szczukowski, Tomasz Tomasik, Feliks Tomaszewski, Aleksander Wandtke, Błażej Warkocki, Michał Wróblewski, Barbara Zwolińska, praca zbiorowa
(Nie)męskość w... Dezydery Barłowski,...
Okładka książki Teksty Drugie 4/2016: Wojna wstydów Przemysław Czapliński, Kinga Dunin, Tomasz Rakowski, Eliza Szybowicz, Błażej Warkocki, praca zbiorowa
Teksty Drugie ... Przemysław Czaplińs...

spoko gruba to pali sie dlugo a jeszcze w srodku wymienione inne ksionrzki ktorymi mozna opalac jak ta sie skonczy polecam

Tytaniczna praca - edytorska, bibliograficzna. Bardzo brakowało takiej publikacji na polskim rynku wydawniczym. Mimo tego, że jest to antologia świetnie czyta się wybrane fragmenty prozy i poezji. Razem z drugą cegłówką "Cała siła jaką czerpię na życie" wyd. Karakter będą podstawowymi "podręcznikami" do queerowania po polsku.

To już może banalne, że to cenna i ważna pozycja - to oczywista wręcz oczywistość, jak mawia pewien warszawski klasyk. Najważniejsze, ze przywraca pamięć o wielu twórcach bliżej nie znanych oraz przypomina, ze i Ci najważniejsi - nie mający nic "z tęczą", dostrzegali pewne kwestie, obserwowali życie i znali przeszłość. Wielki szacunek dla Trzech Muszkieterów, czyli twórców antologii

Niesamowicie ambitne i pasjonujące założenie, całościowo opisujące queerowe wątki polskiej literatury od jej zarania.

Wspaniała robota. Kawał dobrej literatury i to jeszcze wydanej w takim czasie.

Wspaniała robota. Kawał dobrej literatury i to jeszcze wydanej w takim czasie.

• Queer
  • LGBT+