My Antonia

Okładka książki My Antonia
Willa Cather Wydawnictwo: Penguin Books Seria: Penguin Drop Caps literatura piękna
literatura piękna
Penguin Drop Caps
Penguin Books
2012-12-12
Data 1. wydania:
2012-12-12
angielski
Inne
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Nawet nie spodziewałam się że tak cienka książeczka, o tak niewinnym tytule, tak mnie poruszy..."Domek na prerii" (serial mojego dzieciństwa), zakodowany w mym umyśle, legł w gruzach.
Po lekturze tej książki imię Antonia będzie nieodłącznie kojarzyło mi się z dziką prerią (piękną i brutalną) i uosobieniem wszystkich kobiet, które los rzucił "za wielkie wody" (Antonia była...

Takie niby nic, ot opowieść o życiu pewnego mężczyzny. A jednak urzeka i fascynuje, uspokaja. Miła odmiana od gonitwy codzienności, ze szczyptą życiowej mądrości.

Steinbeck w spódnicy.

Książka dość nierówna. Generalnie dobrze napisana, przejmująca historia, świetne opisy, ale momentami odpuszcza uwagę.

Z "Moją Antonią" zaprzyjaźniłam się całkiem przypadkowo. Tytuł książki pojawia się w sympatycznej piosence, na którą natknęłam się również przypadkiem na youtube. http://www.youtube.com/watch?v=wPSV8CsshnM Potem kupiłam "Moją Antonię" w antykwariacie za 2zł i zostałam niezwykle pozytywnie zaskoczona. Ujmująca historia ciężko pracującej dziewczyny, która wraz z rodziną z...

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Raz jest ciekawa, a raz nudna. Fabuła dosyć nie źle ukazana, lecz zbyt duża ilość niepotrzebnych opisów z lekka ją ćmi ale nie jest źle. Jestem dość wytrwałą czytelniczką i gdy już czytam książkę to muszę ją skończyć. Jestem w 100% pewna, że wielu z was by ta książka zanudziła, ponieważ było tak ze mną na samym początku lecz z czasem...

• Literatura amerykańska
  • Ulubione Ulubionych