Rosyjski zabójca

Okładka książki Rosyjski zabójca Chairmaine Pauls, Anna Zaires
Okładka książki Rosyjski zabójca
Chairmaine PaulsAnna Zaires Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Darker Than Love (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Darker Than Love (tom 1)
Aleksandra Załęcka
romans mafijny

Kiedy będzie tom 2?

Kiedy będzie tom 2?

Książka na samym początku mnie wciągnęła, jednak po pewnym czasie okazała się mozolna w czytaniu i jej nagły czar prysł. Było mi z tego powodu smutno, ponieważ pokładałam w niej nadzieje. Było kilka momentów naprawdę wartych mojej uwagi, np. fragment oparty na zleceniu, w którym Mina odniosła obrażenia został świetnie opisany, wciągnął mnie bezgranicznie. Wówczas czytanie tego fragmentu wywołało we mnie lęk, przeplatany z niepokojem o bohaterkę.
Samo początkowe porwanie dziewczyny przez Yana i Ilye było dobrze opisane, kłótnie braci były uroczę, a samo dochodzenie do wniosków przez Yana było dobrą przeprawą po jego głowie i myślach.
Jednakże, tak jak wspomniałam wcześniej, książka w pewnym momencie się wydłużyła, może to było spowodowane tym, że była pisana przez dwie autorki.
Też muszę podkreślić, że książka nie będzie dla wszystkich: posiada sceny erotyczne oraz dość obszerny opis zlecenia morderstwa.
Lektura była w porządku, jednak gdyby nie było zbędnego przedłużania, byłaby wręcz idealna. Akurat w moich klimatach, ale to przedłużanie było dobijające…
Książka do mnie w stu procentach nie przemówiła i jest na liście lektur, do których już nie powrócę, jednak jestem zdania, że może komuś się spodobać.

🖤"Słowa nie­wy­po­wie­dzia­ne cza­sa­mi są waż­niej­sze niż słowa po­wie­dzia­ne".
Nafaszerowana mrokiem, brutalnością, bólem, gniewem, a także zdradą. Przyprawiająca o szybsze bicie serca, seksowna, intensywna, wciągająca, acz jednocześnie ciut niedopracowana, niedopieszczona. Nasączona fascynującymi tajemnicami, intrygującymi zagadkami, kłamstwami, ale również kilkoma ciekawymi zwrotami akcji. Wywołująca sprzeczne emocje, tkana wolno, niespiesznie, lecz momentami zbyt nużąca i naciągana. Pełna nieoczywistej miłości, pikantnych uniesień, lekka niczym piórko, przyjemna w odbiorze. Niesiona głosem przewidywalności historia udowadniająca, iż każdy z nas posiada w sobie nutkę mroku. Chwilami zadziwiająca swoją słodkością opowieść ukazująca, jak trudno zdobyć czyjeś zaufanie.
“Rosyjski zabójca” to tytuł, z którym dobrze spędziłam czas. Niewątpliwie posiada on w sobie potencjał, nie powiela dobrze nam znanych schematów, ale niestety jego wykonanie nie zachwyca. Gołym okiem widać, że pisały tę książkę dwie osoby, gdyż jej akcja została pozbawiona płynności. Niektóre rozdziały były interesujące, ciekawe, a inne nudne, ciągnące się niczym flaki z olejem, a na dodatek wypełnione nużącymi opisami i nic nie wnoszącymi do fabuły dialogami. Brakowało mi w tej lekturze karuzeli emocji, jakiegoś elementu, za sprawą którego losy Miny oraz Yana pozostałyby na dłużej w mojej pamięci. Na szczęście samą kreację głównych bohaterów uważam za jeden z największych plusów tejże powieści.
Mina Belan to kobieta silna, twarda, bezlitosna, przebiegła, bystra, nieustraszona, waleczna, ale jednocześnie wrażliwa, delikatna, skrzywdzona. Wewnątrz skrywała tę miękką stronę; opiekuńczą, troskliwą naturę. Protagonistka nie należała do grona księżniczek kochających różowe sukienki, ona rozkwitała, dzięki niebezpieczeństwu i adrenalinie. “To buntowniczka w czerni. Anioł w bieli. Żołnierz”. Panna Belan już jako dziecko wykazywała się niesamowitą wytrzymałością, doskonałą sprawnością fizyczną, znajomością języków oraz ponadprzeciętną inteligencją. Teraz była doskonałym żołnierzem, szpiegiem, osobą niebezpieczną – w końcu wyszkolono ją na snajpera w Węgierskich Siłach Specjalnych. Mina to piękna, lecz nieco dziwna dziewczyna ze skomplikowaną historią. Od wielu lat sama radziła sobie z każdym problemem, który stawał na jej drodze. Na zewnątrz zachowywała się jak granitowy posąg, ale w środku znajdowało się w niej też coś niebywale kruchego.
Yan Ivanov to będący uosobieniem niebezpieczeństwa, bezduszny, okrutny, zimny zabójca, aczkolwiek posiadający w sobie nutkę wrażliwości. Potrafił również kochać, co widać doskonale na przykładzie jego relacji z bratem bliźniakiem. Nie ukrywam, że momentami nie podobało mi się jego zaborcze zachowanie względem Miny. Traktował ją okropnie niczym swoją marionetkę. Upokarzał ją, poniżał, rozkazywał, groził śmiercią i mówił, co ma robić. Zamknął ją w klatce jak ptaszka, jednakże trzeba przyznać, iż autorki świetnie opisały jego późniejszą przemianę pod wpływem tej odpowiedniej osoby.
Głównych bohaterów połączyło mroczne, silne, obezwładniające przyciąganie, a także pokręcona, intensywna pasja. Mina oraz Yan zostali ulepieni z tej samej gliny: oboje zabijali dla pieniędzy, nie pozwalali się nikomu do siebie zbliżyć i sami do nikogo się nie zbliżali.
“Jesteśmy do siebie bardzo podobni. Oboje widzieliśmy koszmarną stronę życia i potrafimy być bezwzględni. Jesteśmy lojalni wobec rodziny, którą kochamy. Nie wspominając o tym, że oboje potrzebujemy w naszym życiu trochę więcej pikanterii niż większość ludzi”.
Na początku panna Belan była dla Yana obiektem, rzeczą, przedmiotem, zabawką, ale to z upływem czasu uległo zmianie. Mina dokonała czegoś, czego nie udało się nikomu innemu: zrobiła z zimnego zabójcy człowieka. Mężczyznę, który kocha kobietę. Coś w niej poruszyło jego ludzką stronę, o której już dawno zapomniał. Yan czuł, że Mina to jego bratnia dusza. Miał na jej punkcie absolutną obsesję, uwielbiał jej siłę, odporność. Ubóstwiał inteligencję oraz bezczelność. “Jest moją Mona Lisą. Fascynuję mnie ta dziwna kobieta, która jest drobniejsza i mniejsza niż większość dziewczyn, a wykonuje pracę wielkich, bezlitosnych mężczyzn, takich jak ja”. Serce protagonistki zamieniło się w lód w momencie, w którym stała się świadkiem zabójstwa swoich rodziców. Od tej chwili czuła się półmartwa, półżywa, ale w ramionach Ivanova, o dziwo, nie towarzyszyła jej pustka. Jej porywacz rozmrażał jej serce, stał się jej kotwicą – bała się go, ale jednocześnie go pragnęła. “Ten mężczyzna przedostaje się przez moje tarcze, przenikając wygodne odrętwienie, w które popadłam po śmierci rodziców”. Miłość głównych bohaterów jawiła mi się jako nieoczywista, zaskakująca, elektryzująca, lecz niestety według mnie pod sam koniec powieści zrobiło się między nimi zbyt cukierkowo. “Razem znajdujemy światło w mroku i żar w naszych zimnych sercach”.
Treść “Rosyjskiego zabójcy” została naszpikowana pikantnymi, odważnymi scenami seksu – jak na erotyk przystało. Natomiast moim zdaniem brakowało w zbliżeniach protagonistów różnorodności. Nie zrobiły na mnie wrażenia te momenty, a wręcz po pewnym czasie miałam ich serdecznie dosyć i omijałam je wzrokiem.
Pod względem korekty i redakcji również ten tytuł kuleje. Dostrzegłam tutaj mnóstwo literówek, nieustannie też mylono rodzaj żeński z męskim, a już czarę goryczy przelała stale powtarzająca się niepoprawna forma czasownika “SSAM”. Trzy osoby były odpowiedzialne za korektę w tym tekście i żadna z nich nie wiedziała, że zamiast “SSAM” powinno być “SSĘ”? W głowie mi się to nie mieści.
Anna Zaires oraz Charmaine Pauls stworzyły dzieło, które z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom mocniejszych wrażeń. Osobom, którym nie straszna krew, trupy, brutalne sceny walki czy mnoga ilość scen erotycznych. Autorki na łamach swojej powieści pokazały także jak wygląda codzienne życie z białaczką oraz chorobą Parkinsona. Dobrze spędziłam czas z historią Miny i Yana, ale trwam w przekonaniu, iż lada chwila zapomnę o ich losach. Nie mniej jednak polecam Wam sięgnąć po pierwszy tom serii “Darker Than Love”, gdyż pomimo wad to erotyk warty przeczytania!

2004

To jedna z tych powieści, które jest mi trudno ocenić.
Na pewno nie jest idealna ale z czasem zaczyna się robić coraz bardziej ciekawa i trudno się od niej oderwać.
Pierwsze spotkanie Miny i Yana w kawiarni, kończy się nocą pełną seksu. Potem spotykają się znowu po kilku miesiącach w innych okolicznościach, gdy Yan uważa, że Mina zdradziła pewne jego sekrety a to w jego zawodzie płatnego zabójcy może skończyć się śmiercią .
Tym sposobem zostają kochankami a Yan nie chciał się nią dzielić nawet z bratem bliźniakiem ( a dotychczas robił to z każdą dziewczyną). Gdy poznał jej przeżycia z wojska postanowił ukarać winnych.
Podobała mi się ta powieść, bo jest w niej wszystko to co lubię....jest wzajemne przyciąganie, są tajemnice, intrygi, zabójstwa i DUŻO seksu, który podnosi ciśnienie.
Miejscami jest też nudno, ale ostatnie 100 stron nadrabia wszystko. Akcja rozgrywa się w Czechach i na Węgrzech.
Fajne pokazane postacie bohaterów, które polubiłam, nawet tych drugoplanowych i tylko żałuję, że
od tylu lat nie ukazała się druga część o Ilii, bracie Yana.

To jedna z tych powieści, które jest mi trudno ocenić.

DNF. Doczytałam do połowy, dalej nie dałam rady. Jakie to było nudne, tak bardzo męczyłam się z tą książką.😫 Ludzie którzy dają temu wysoką ocenę chyba nigdy nie czytali dobrych książek. Nie polecam!!!

Niemożliwie ciekawa i wciągająca. Gdybym miała czas tylko na czytanie, na pewno bym łyknęła ja w jeden dzień.

Mina pracując w barze przypadkowo podsłuchuje rozmowę dwóch mężczyzn, którzy mówią po rosyjsku. Zna ten język bardzo dobrze, lecz przed mężczyznami udaje, że nic nie rozumie. Ci dwaj jednak jej nie wierzą. Gdy kobieta kończy pracę porywają ją prosto z ulicy. Chociaż mężczyźni zapewniają, że nic jej nie zrobią, ona myśli inaczej. Sprawa przybiera inny obrót, gdy jeden z mężczyzn wzbudza w kobiecie pożądanie. To co się dzieje nie ma prawa mieć miejsca. Mężczyźni przekonają się prędzej czy później, że porwali nieodpowiednią kobietę.

Historia Miny i Yana napisana jest naprawdę lekkim językiem. Czyta się bardzo szybko. W pewnych momentach nie mogłam się oderwać, byly takie chwile, które bardzo mi się podobały, ale również były takie momenty gdzie okropnie się wynudziłam, aż chciałam rzucić książką o ścianę. Historia jest wręcz nierealna jak i bardzo przyjemna. Szybkie porwanie, szybki seks, syndrom sztokholmski, jak nic. Mało brutalności, mało rosyjskiej mafii, dużo gorącego seksu i cukierkowej przyszłości, która niestety jest przewidywalna.

Bardzo ciekawa fabuła.

Bardzo ciekawa fabuła.

Polecam. Przyjemnie się czytało.

Polecam. Przyjemnie się czytało.

Nie wiem skąd tak wysokie oceny tej książki. Przeczytałam 148 stron (sporo z nich pomijając) z 458 w mojej wersji ebook i nie mam zamiaru czytać dalej. Nuda, zero jakiejś akcji czy wciągających dialogów, nawet sceny seksu - którego nie brakuje - nie powalają swoim opisem. Dawno się tak nie wkurzyłam, strata czasu i pieniędzy.

• Mafia
  • Przeczytane 2021