Kwiat mroku. Shadowscent

Okładka książki Kwiat mroku. Shadowscent P. M. Freestone
Okładka książki Kwiat mroku. Shadowscent
P. M. Freestone Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Shadowscent (tom 1) fantasy, science fiction
Shadowscent (tom 1)
Shadowscent: The Darkest Bloom
Zielona Sowa
2020-09-02
2020-09-02
2019-02-07
Krzysztof Obłucki
magia zapach universum fantasy

Wielbię tą książkę, aczkolwiek autor mógłby na sam początek dać mniej nazw i najlepiej mniej poplątanych.
Nadal nie pamiętam jak się pisze nazwę kraju w którym mieszkają bohaterowie xD

Nadal nie pamiętam jak się pisze nazwę kraju w którym mieszkają bohaterowie xD

Ciekawie zbudowany świat, niestety w narracji pierwszoosobowej w czasie teraźniejszym. Ostatnie 100 stron fajne, szybka akcja i emocje, natomiast pierwsza połowa dość nudna i przeciągnięta. Niektóre dialogi trochę żenujące, infantylne i kompletnie od czapy w stosunku do sytuacji.

Genialna książka. Zupełnie inna . Na każdym kroku zapach. Wszystko co jest opisane , każda rzecz, wydarzenie ma swój zapach, mieszaninę zapachów. Nie mogę się doczekać przeczytania drugiej części. Mam nadzieję, że będzie kontynuowany wątek Rakel i Ash.

Pomysł na fabułę jest świetny. To właśnie zachęciło mnie do sięgnięcia po tę książkę. Niestety ten potencjał nie został do końca wykorzystany. Niby była jakaś akcja, coś się działo, ale nie wciągnęło mnie to i czasem łapałam się na tym, że nie mam pojęcia co robią bohaterowie i po co. Bardzo chaotycznie. Ostatnie kilkadziesiąt stron były ciekawe i w końcu angażujące, ale, przez bezbarwność całej reszty, nie podniosły bardzo mojej oceny. To po prostu nie było to, czego oczekiwałam. Plusem na pewno pomysł, jak i to, że książkę dość szybko się czyta. Jest przeciętna, bez żadnych zachwytów. Myślę, że bardziej może się spodobać młodszym czytelnikom, albo tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fantastyką.

Historia tej książki jest taka, że szukałam jej całe wieki i jak na złość żadna platforma nie miała jej w swojej ofercie, aż niedawno znalazłam ją na Storytel i nie, nie chciałam jej słuchać po angielsku. Słuchało się jej mega dobrze, ale pojawił się jeden problem - czy ja na to czekałam tyle lat? Dlaczego to jest takie... nijakie. I kurde to rozczarowanie sprawiło, że porzuciłam ją na ponad tydzień.

I oh god, I needed that break, bo to, co się dzieje w drugiej połowie książki, a już ostatnie 6h audiobooka... Powiem tak - chciałam posłuchać trochę, żeby ją ruszyć, a wciągnęłam tą końcówkę na jednym posiedzeniu jak oczarowana i chciałam już odpalać drugi tom, bo potrzebowałam więcej! Czuć z daleka, że to debiut i zajmuje mu trochę, nim się rozkręci, ale gdy już to robi, robi to naprawdę dobrze! I ostatecznie tak, warto było czekać na nią tyle lat, bo trafiła prosto w moje serce ♡

Akcja zaczęła się rozkręcać dość późno. Bardzo się cieszę, że nie zraziłam się do pierwszych stron. Jest tu pięknie zbudowany świat i główni bohaterowie, miedzy którymi czuć chemie. Polecam wszystkim lubiącym fantastykę i gonitwę z czasem

Ta seria ma wszystko to, czego zabrakło Cesarstwu Piasku.
Obie serie mają podobny klimat, choć zupełnie inną fabułę. Podczas gdy przy Cesarstwie niejako się męczyłam, tutaj brnęłam przez fabułę niczym huragan. Styl autora jest bardzo niewymuszony i taki lekki, co przekłada się na czytelnika. Wszystko to sprawia, że nie ma się ochoty pomijać większości wątków czy faktów, tylko chłonie się całość. Nie pamiętam, jak dawno pochłonęłam tak szybko jakąkolwiek dylogię.
Zdecydowanie polecam.

Ta seria ma wszystko to, czego zabrakło Cesarstwu Piasku.

Zdecydowanym plusem książki jest oryginalna fabuła nawiązująca do zmysłu węchu. Całość zdaje się przez to jakby bardziej egzotyczna i rozbudzająca wyobraźnię. Niestety mam poczucie, że autor nie do końca wykorzystał potencjał swojego pomysłu. Kilka kwestii, dotyczących zarówno akcji jak i opisów fikcyjnego świata, mogłoby być nieco lepiej rozwiązanych. Książka mnie jednak nie nudziła i szybko dotarłam do jej końca. Jak dla mnie jest to ciekawa pozycja ale polecałabym ją raczej młodszym czytelnikom.

Ciekawa książka. Na początku wolno się rozwija, jednak po sto którejś stronie wyraźnie się rozkręca, wciągając nas razem z bohaterami w wir wydarzeń. Tajemnice, liczne manipulacje, jeszcze więcej tajemnic, wielkie zagrożenie czekające na bohaterów z każdej strony powoduje, że od książki nie da się oderwać aż do ostatniej strony. Mimo że na początku miałam mieszane uczucia do tej książki, teraz, po przeczytaniu definitywnie ją polecam

Na początku trochę powoli się rozkręca i akcja nie ma jakiegoś niewiadomo jakiego tempa, ale bardzo fajna książka. Super sprawa z rozdziałami na przemian z perspektywy dwóch głównych bohaterów. Zakończenie ciekawe, ale wolałabym, żeby było inne.